Serdar Tanış ve Ebubekir Deniz Törenle Anıldı - Son Dakika
Güncel

Serdar Tanış ve Ebubekir Deniz Törenle Anıldı

Serdar Tanış ve Ebubekir Deniz Törenle Anıldı

Şırnak’ın Silopi ilçesinde 14 yıl önce kaybolan ve kendilerinden bir daha haber alınamayan HADEP Silopi ilçe yöneticileri için anma töreni düzenlendi.

25.01.2015 16:41

Şırnak'ın Silopi ilçesinde 14 yıl önce kaybolan ve kendilerinden bir daha haber alınamayan HADEP Silopi ilçe yöneticileri için anma töreni düzenlendi. Törende konuşan Ebubekir Deniz'in kızı Ceylan Deniz ve katılımcılar gözyaşlarına hakim olamadı.

HDP Silopi ilçe teşkilatı önünde düzenlenen basın açıklamasına HDP ve DBP ilçe yöneticilerinin yanı sıra Silopi Belediyesi Eşbaşkanları Emine Esmer, Seyfettin Aydemir, Şırnak Baro Başkanı Av. Nuşirevan Elçi, avukatlar ve vatandaşlar katıldı. HDP Silopi İlçe Başkanı Ali Balın, "Bugün burada 14 yıl önce kaybolan HADEP yöneticileri Serdar Tanış ve Ebubekir Deniz için toplandık. Bugün yine içimiz kan ağlıyor. 14 yıldır haber alınamayan arkadaşlarımızın faillerini istiyoruz" dedi.

"GECİKEN ADALET, ADALET DEĞİLDİR"

Şırnak Baro Başkanı Av. Nuşirevan Elçi ise, 14 yıldır kaybolan ve kendilerinden haber alınamayan Ebubekir Deniz ve Serdar Tanış'ın yıl dönümü olduğunu söyledi. Elçi, "Ebubekir Deniz ve Serdar Tanış'ın nasıl kaybedildiğini hepimiz biliyoruz. TBMM Meclis Araştırma Komisyonu dosyasına göre 17 bin 545 faili meçhul bulunuyor. Bunların failleri erken ya da geç elbet çıkacaktır. Ancak faillerin erken çıkması bizim en büyük temennimizdir. Çünkü geç kalan adalet, adalet değildir" diye konuştu.

"SİZE OLAN HASRETİM KANIMIN SON DAMLASINA KADAR GEÇMEYECEK"

Ebubekir Deniz'in kızı Ceylan Deniz ise, babasına özleminin hiç bir zaman geçmeyeceğini söyledi. Ceylan Deniz, "2001, yer Silopi merkez günlerden 25 Ocak'ın Perşembe günüydü. Öğlen arasıydı yemek bekleniyordu, aceleleri vardı bir şekilde, yemek dahi yiyemediler evden çıktılar. Bir çocuğun baba kelimesinden mahrum kalacağını, annelerin evlat acısı ile kavrulacağını bilmeden, arkalarında onları bekleyenlerin olduğunu düşünmeden gittiler. Her gün sabah olduğunda güne yeni umut ile başlıyoruz. Bu umut kanımızın son damlasına kadar sürecek. Ey Serdar'ım, ey Ebubekir'im bak sizsiz 14 yıl geçti ama benim size olan özlemim hala geçmedi. Siz olmadan yüreğim dayanmıyor acınıza, yüreğimdeki boşluğunuzu dolduramıyorum, canım babam neredesin ne yaptılar sana, neden gelip de bu kadar özleme son vermiyorsun" şeklinde konuştu.

Basın açıklaması esnasında gözyaşlarına hakim olamayan Ceylan Deniz'i akrabaları teselli ederken basın açıklaması esnasında birçok vatandaş da gözyaşlarına hakim olamadı.

Serdar Tanış'ın babası Şuayip Tanış ise, "Bugün çocuklarımın kaybolduğu gündür. Çocuklarım nerededir bilmiyorum. Kemiklerine dahi ulaşamadık. Adalet istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Yapılan açıklamanın ardından kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı. - ŞIRNAK

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Serdar Tanış ve Ebubekir Deniz Törenle Anıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement