Son dakika Silopi haberleri, Silopi son dakika, son dakika Silopi

Son Dakika Silopi Haberleri

 • Teröristlerin mağara ve sığınakları 'Bozdoğan-3' operasyonuyla imha edildi
  19 Şub Teröristlerin mağara ve sığınakları 'Bozdoğan-3' operasyonuyla imha edildi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerin kış aylarında eylem yapmak amacıyla kullandıkları mağara ve sığınakların imha edildiğini açıkladı. Bozdoğan-3 operasyonları kapsamında 9 ilde 24 mağara, sığınak ve barınma alanı yok edildi. Operasyonlarda silah, mühimmat, patlayıcılar ve örgütsel dokümanlar ele geçirildi.

 • İçişleri Bakanı Yerlikaya: 9 ilde 24 mağara ve sığınak imha edildi
  19 Şub İçişleri Bakanı Yerlikaya: 9 ilde 24 mağara ve sığınak imha edildi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensubu teröristlerin kış aylarında eylem yapmak amacıyla kullandıkları mağara ve sığınakların imha edildiğini açıkladı. 'Bozdoğan-3' operasyonları kapsamında 9 ilde 24 mağara, sığınak ve barınma alanı yok edildi. Operasyonlarda binlerce silah, mühimmat ve patlayıcı madde ele geçirildi.

 • Kara Kuvvetleri Komutanı Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde inceleme ve denetlemelerde bulundu
  14 Şub Kara Kuvvetleri Komutanı Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde inceleme ve denetlemelerde bulundu

  Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Hakkari Çukurca'daki 2'nci Hudut Tugay Komutanlığı'nda Pençe-Kilit Harekatı bölgesindeki Zer Tepe üs bölgesinde ve Şırnak'ın Silopi ilçesindeki 172'nci Zırhlı Tugay Komutanlığında inceleme ve denetlemelerde bulundu. Bayraktaroğlu, birliklerin konuşlu bulunduğu kışla ve üs bölgelerindeki kolaylık tesislerini gezerek, personelin yaşam koşullarını inceledi ve tedbirlere yönelik talimatlar verdi.

 • Kara Kuvvetleri Komutanı Hakkari ve Şırnak'ta incelemelerde bulundu
  14 Şub Kara Kuvvetleri Komutanı Hakkari ve Şırnak'ta incelemelerde bulundu

  Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Hakkari ve Şırnak'taki tugay komutanlıkları ile üs bölgelerinde inceleme ve denetlemelerde bulundu. Bayraktaroğlu, birliklerin konuşlu bulunduğu kışla ve üs bölgelerini gezerek personelin yaşam koşullarını inceledi ve talimatlar verdi.

 • Şırnak'ta PKK/KCK'dan kaçan örgüt üyesi teslim oldu
  14 Şub Şırnak'ta PKK/KCK'dan kaçan örgüt üyesi teslim oldu

  Şırnak İl Jandarma Komutanlığı'nın ikna çalışmaları sonucunda Suriye'nin Kamışlı kentinde faaliyet gösteren terör örgütü PKK/KCK'dan kaçan bir örgüt üyesi, Habur Sınır Kapısı'nda güvenlik güçlerine teslim oldu. İşlemlerinin ardından ailesiyle buluşan örgüt mensubu adliyeye sevk edildi.

 • PKK/KCK üyesi Suriye'den kaçan terörist teslim alındı
  14 Şub PKK/KCK üyesi Suriye'den kaçan terörist teslim alındı

  Şırnak'ta jandarmanın ikna timinin çalışmasıyla terör örgütü PKK/KCK'nın faaliyet yürüttüğü Suriye'nin Kamışlı kentinden kaçan H.B., Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi asayiş birimince Habur Sınır Kapısı'na getirilerek teslim alındı. H.B. işlemlerinin ardından ailesiyle buluşturuldu.

 • Kütahya İl Müftüsü ve Gediz İlçe Müftüsü, şehit Hasan Akkanat'ın babasını ziyaret etti
  11 Şub Kütahya İl Müftüsü ve Gediz İlçe Müftüsü, şehit Hasan Akkanat'ın babasını ziyaret etti

  Kütahya İl Müftüsü Dr. İrfan Açık ve Gediz İlçe Müftüsü Sebahattin Turan, Şırnak Silopi'de şehit olan Hasan Akkanat'ın babası Mehmet Akkanat'ı ziyaret etti. Müftü Açık, şehitlere minnet borçlu olduklarını ve ailelerinin her zaman yanlarında olacaklarını ifade etti.

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci: Şırnak'ta AK Parti hizmet bayrağı dalgalanacak
  09 Şub AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci: Şırnak'ta AK Parti hizmet bayrağı dalgalanacak

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, Şırnak Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Şırnak'ın bütün ilçelerinde AK Parti hizmet bayrağının dalgalanacağını belirtti. Zeybekci, AK Parti'nin hizmet etmeye ve hizmetkar olmaya geldiğini vurgulayarak, belediye başkan adaylarına ve parti üyelerine önemli bir gün olduğunu söyledi.

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci: Biz hizmet etmeye ve hizmetkar olmaya geliriz
  09 Şub AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci: Biz hizmet etmeye ve hizmetkar olmaya geliriz

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, Şırnak Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, partinin hizmet etmek ve vatandaşa hizmetkar olmak amacıyla var olduğunu belirtti. Zeybekci, ayrıca Türkiye'nin bu coğrafyanın çadır direği olduğunu ve 7 düvelin hedefinde olduklarını ifade etti.

 • Habur Sınır Kapısı'nda 345 kilogram metamfetamin ele geçirildi
  08 Şub Habur Sınır Kapısı'nda 345 kilogram metamfetamin ele geçirildi

  Ticaret Bakanlığı, Habur Sınır Kapısı'nda yapılan bir aramada, bir tırda 345 kilogram sıvı metamfetamin ele geçirildiğini duyurdu. Habur Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, şüpheli yoğunluk tespit edilen tırın içerisinde yapılan detaylı aramalar sonucunda metamfetamin cinsi uyuşturucu madde bulundu. Soruşturma ise Silopi Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülüyor.

 • Habur Sınır Kapısı'nda 345 Kilo Metamfetamin Ele Geçirildi
  08 Şub Habur Sınır Kapısı'nda 345 Kilo Metamfetamin Ele Geçirildi

  Ticaret Bakanlığı, Habur Sınır Kapısı'nda yapılan aramada bir tırda 345 kilo sıvı metamfetamin ele geçirildiğini bildirdi. Habur Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, tırın içerisindeki eşyadan alınan numunelerin teste tabi tutulması sonucu metamfetamin cinsi uyuşturucu olduğu tespit edildi. Soruşturma devam ediyor.

 • Şırnak Valisi Cevdet Atay, Silopi'de istihdam garantili seracılık kursunun açılışına katıldı
  07 Şub Şırnak Valisi Cevdet Atay, Silopi'de istihdam garantili seracılık kursunun açılışına katıldı

  Şırnak Valisi Cevdet Atay, Silopi ilçesinde düzenlenen istihdam garantili seracılık kursunun açılışına katıldı. Valilik tarafından hayata geçirilecek proje kapsamında ilçede Serakent kurulacak. Serakentte istihdam edilecek kişilerin eğitim görmesi için Silopi Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce düzenlenen kursun açılışı yapıldı. Vali Atay, projenin istihdama katkı sunacağını belirterek, seralarda çalışacak kişi sayısının yaklaşık 2 bin olduğunu ve bu sayede mevsimlik göçün önüne geçmeyi planladıklarını ifade etti. Silopi Kaymakamı Cihat Koç ise terörün bölgede gündemden düştüğünü ve artık gündemin ekonomi odaklı olduğunu vurguladı. Tarım ve Orman İl Müdürü Oktay Sezgin ise bölgedeki seracılık çalışmalarının komşu ülkelere ciddi katma değer getireceğini söyledi.

 • HÜDA PAR lideri Yapıcıoğlu, iki konuya dikkat çekti: Bizim belediyelerimizde bunlar asla olmayacak
  05 Şub HÜDA PAR lideri Yapıcıoğlu, iki konuya dikkat çekti: Bizim belediyelerimizde bunlar asla olmayacak

  Partisinin belediye başkan adaylarını açıklayan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, programda yaptığı konuşmada iki konuya dikkat çekti. Doğrudan, haktan, hakikaten ayrılmayacaklarını, kim yaparsa yapsın yanlışı da eleştireceklerini ifade eden Yapıcıoğlu, "Bizim belediyelerimizde rüşvet ve yolsuzluk asla olmayacaktır. Aldığımız her belediyenin girişine 'rüşvet alan da, veren de melundur' Hadisi Şerifini asacağız" dedi.

 • Edirne Valisi Yunus Sezer, şehit polis memuru Gökmen Şimşek'in ailesini ziyaret etti
  04 Şub Edirne Valisi Yunus Sezer, şehit polis memuru Gökmen Şimşek'in ailesini ziyaret etti

  Edirne Valisi Yunus Sezer, 2011'de Şırnak'ın Silopi ilçesinde şehit olan polis memuru Gökmen Şimşek'in ailesini ziyaret etti. Sezer, şehidin annesi, babası ve kardeşiyle sohbet ederek, vatan uğruna canlarını feda eden şehitleri saygıyla anıldığını belirtti.

 • Silopi'de TIR ile hafif ticari araç çarpıştı: 1 yaralı
  03 Şub Silopi'de TIR ile hafif ticari araç çarpıştı: 1 yaralı

  Şırnak'ın Silopi ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, TIR ile hafif ticari araç çarpıştı. Kazada 1 kişi yaralandı ve olay yerine sağlık, itfaiye ve jandarma ekipleri sevk edildi. Yaralı, Silopi Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • Şırnak'ta tanker ile hafif ticari araç çarpıştı: 1 yaralı
  03 Şub Şırnak'ta tanker ile hafif ticari araç çarpıştı: 1 yaralı

  Şırnak'ın Silopi ilçesinde, İpekyolu üzerinde meydana gelen kazada bir tanker ile hafif ticari araç çarpıştı. Kazada bir kişi yaralandı ve hastaneye kaldırıldı. Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • Şırnak'ta elektrik panosunda patlama ve yangın çıktı
  02 Şub Şırnak'ta elektrik panosunda patlama ve yangın çıktı

  Şırnak'ın Silopi ilçesinde elektrik panosunda meydana gelen patlamanın ardından yangın çıktı. Olay, dün akşam saatlerinde Silopi ilçesi Nuh Mahallesi 58'inci Cadde'de meydana geldi. Panonun patlama ve yanma anı, cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

 • Silopi'de engelli ve yaşlılara 'Gezici Kayıt Terminali Sistemi' hizmeti
  31 Oca Silopi'de engelli ve yaşlılara 'Gezici Kayıt Terminali Sistemi' hizmeti

  Silopi ilçesinde Nüfus Müdürlüğüne gelemeyecek durumda olan engelli, yatalak ve yaşlılar için 'Gezici Kayıt Terminali Sistemi' hizmeti veriliyor. Ekipler ilçe merkezinin yanı sıra belde, köy ve mezralara da giderek, yeni kimlik kartı başvurularını evlerde alıyor.

 • Şırnak'ta engelli ve yaşlılara 'Gezici Kayıt Terminali Sistemi' hizmeti
  31 Oca Şırnak'ta engelli ve yaşlılara 'Gezici Kayıt Terminali Sistemi' hizmeti

  Şırnak'ın Silopi ilçesinde, engelli ve yaşlılara 'Gezici Kayıt Terminali Sistemi' hizmeti verilmeye başlandı. Nüfus Müdürlüğü ekipleri, ilçe merkezi ve çevre köylerde yeni kimlik kartı başvurularını evlerde alarak, işlemleri tamamladıktan sonra kimlikleri sahiplerine teslim ediyor.

 • Silopi'de engelli ve yaşlılar için gezici kayıt terminali hizmeti başladı
  31 Oca Silopi'de engelli ve yaşlılar için gezici kayıt terminali hizmeti başladı

  Şırnak'ın Silopi ilçesinde Nüfus Müdürlüğü'ne gelemeyen engelli, yatalak ve yaşlılar için 'Gezici Kayıt Terminali Sistemi' hizmet vermeye başladı. Ekipler, ilçe merkezi, belde, köy ve mezralara giderek, yeni kimlik kartı başvurularını evlerde alıyor. Bu sayede engelli ve yaşlı vatandaşlar kimliklerini çıkartmak için evlerinden çıkmak zorunda kalmıyorlar.

 • MÜSİAD ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı
  30 Oca MÜSİAD ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı

  MÜSİAD Şırnak Temsilciliği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında öğrencilere mesleki beceriler kazandırılacak, iş dünyası ile eğitim kurumları arasında köprü oluşturulacak ve mezun olan öğrencilerin istihdamı için girişimlerde bulunulacak. Ayrıca, iş alanlarıyla ilgili bilgilendirme seminerleri düzenlenecek.

 • Şırnak'ta otomobil ile tırın çarpıştığı kazada 6 kişi yaralandı
  26 Oca Şırnak'ta otomobil ile tırın çarpıştığı kazada 6 kişi yaralandı

  Şırnak'ın Silopi ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, otomobil ile tır çarpıştı. Kazada 1'i ağır olmak üzere toplam 6 kişi yaralandı. Yaralılar, hastaneye kaldırıldı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Şırnak'ta Irak plakalı otomobil TIR'a çarptı: 6 yaralı
  26 Oca Şırnak'ta Irak plakalı otomobil TIR'a çarptı: 6 yaralı

  Şırnak'ın Silopi ilçesinde meydana gelen kazada, Irak plakalı bir otomobil TIR'a arkadan çarptı. Kazada 1'i ağır olmak üzere toplam 6 kişi yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

 • Şırnak Valiliği, kar ve buzlanma uyarısında bulundu
  25 Oca Şırnak Valiliği, kar ve buzlanma uyarısında bulundu

  Şırnak Valiliği, kent merkezi ile 6 ilçe için yarın öğle saatlerinden itibaren yoğun karla karışık yağmur ve kar yağışı beklendiğini duyurdu. 2 gün boyunca sürecek olan yağışlar sebebiyle buzlanma, tipi, don, ulaşımda aksama ve çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması istendi.

 • Zatürre teşhisi konulan 2 aylık bebek ambulans helikopterle Elazığ'a sevk edildi
  25 Oca Zatürre teşhisi konulan 2 aylık bebek ambulans helikopterle Elazığ'a sevk edildi

  Şırnak'ın Silopi ilçesinde yaşayan 2 aylık Nehir Kayaalp, zatürre nedeniyle solunum sıkıntısı çekti. Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nde ileri tetkik ve tedavi için ambulans helikopter talep edildi ve Nehir bebek buraya sevk edildi.

 • Zatürre teşhisi konulan bebek ambulans helikopterle Elazığ'a sevk edildi
  25 Oca Zatürre teşhisi konulan bebek ambulans helikopterle Elazığ'a sevk edildi

  Şırnak'ın Silopi ilçesinde rahatsızlanan ve zatürre teşhisi konulan 2 aylık Nehir Kayaalp, Sağlık Bakanlığına ait ambulans helikopterle Elazığ'a nakledildi. Bebeğin akciğerlerinde enfeksiyon tespit edilmiş olup, ileri tetkik ve tedavi için Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi'ne götürüldü.

 • Dicle Elektrik 2023 değerlendirme toplantısı yaptı
  25 Oca Dicle Elektrik 2023 değerlendirme toplantısı yaptı

  Dicle Elektrik, 2023 yılında gerçekleştirdiği 7,2 milyar TL'lik yatırımın ardından gelecek dönem hedeflerini paylaştı.

 • MHP, 55 ilçenin daha belediye başkan adayını açıkladı
  24 Oca MHP, 55 ilçenin daha belediye başkan adayını açıkladı

  MHP, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimine ilişkin belediye başkan adaylarını açıklama devam ediyor. Bu çerçevede MHP, 2'si büyükşehir ilçe, 53'ü ise ilçe olmak üzere 55 belediye başkan adayını daha açıkladı. Buna göre, Kahramanmaraş Çağlayancerit Belediye Başkan adayı Hasan Onaran, Muğla Fethiye Belediye Başkan adayı ise Muhammet Kökten oldu.

 • Şehit Jandarma Er Alper Yalçınkaya Kahramankazan'da Anıldı
  22 Oca Şehit Jandarma Er Alper Yalçınkaya Kahramankazan'da Anıldı

  Şırnak'ın Silopi ilçesinde 1994 yılında şehit olan Jandarma Er Alper Yalçınkaya, şehadetinin 30. yılında Kahramankazan'da dualarla anıldı. Şehit er Yalçınkaya'nın evinde düzenlenen anma programına, Kahramankazan 15 Temmuz Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Gazi Cafer Akın, şehit yakınları ve gaziler katıldı. Kur'an-ı Kerim ve mevlit okunarak şehitlik ve gazilik üzerine vaaz verildi ve dua edildi.

 • Şırnak'ta Kar ve Don Uyarısı
  21 Oca Şırnak'ta Kar ve Don Uyarısı

  Şırnak Valiliği, kent merkezi ile 3 ilçe için kar ve don uyarısında bulundu. Gece saatlerinde kent merkezi, Beytüşşebap, Uludere ve Silopi ilçelerinde yüksek kesimler başta olmak üzere yer yer yoğun karla karışık kar ve yağmurun etkili olması bekleniyor. Buzlanma, tipi, don, ulaşımda aksama ve çığ tehlikesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

 • Hollanda Büyükelçiliği, Şırnak'taki bir okula 100 lale soğanı hediye etti
  18 Oca Hollanda Büyükelçiliği, Şırnak'taki bir okula 100 lale soğanı hediye etti

  Hollanda'nın Ankara Büyükelçiliği, Şırnak'ın Silopi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne 100 lale soğanı gönderdi. Okulda düzenlenen programda lale soğanları öğretmen ve öğrenciler tarafından saksılara dikildi ve daha sonra belirlenecek bir alanda yetiştirilecek. Okul yetkilileri, Hollanda Büyükelçiliği'ne teşekkür etti ve laleleri güzel bir şekilde yetiştireceklerini belirtti.

 • Hollanda Büyükelçiliği, Şırnak'ta Lale Soğanları Yetiştirilecek
  18 Oca Hollanda Büyükelçiliği, Şırnak'ta Lale Soğanları Yetiştirilecek

  Hollanda Büyükelçiliği, Şırnak'ın Silopi ilçesindeki bir okula 100 lale soğanı gönderdi. Öğrenciler ve öğretmenler tarafından saksılara ekilen laleler, Hollanda'nın güzelliklerini ilçede yaşatacak.

 • Mersin'deki otobüs kazasında ölen 9 kişiden 6'sı toprağa verildi
  17 Oca Mersin'deki otobüs kazasında ölen 9 kişiden 6'sı toprağa verildi

  Mersin'in Aydıncık ilçesinde meydana gelen otobüs kazasında hayatını kaybeden 9 kişiden şoför Hüseyin Tayşun ve yolcu Huzan Sunnez Şırnak'ın Silopi ilçesinde defnedildi. Şeyhmus Öget ve Muhammed Akbaba'nın cenazeleri ise Mardin'e getirilerek toprağa verildi. Öget'in Marmaris'te çalıştığı öğrenildi. Diğer ölenlerin cenazeleri ise Şırnak'ın Cizre ilçesi ve Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde defnedildi.

 • Mersin'de kaza sonucu hayatını kaybeden 2 kişi Şırnak'ta defnedildi
  17 Oca Mersin'de kaza sonucu hayatını kaybeden 2 kişi Şırnak'ta defnedildi

  Mersin'in Aydıncık ilçesinde meydana gelen otobüs kazasında hayatını kaybeden 9 kişiden şoför ve bir yolcunun cenazesi Şırnak'ın Silopi ilçesinde defnedildi. Kazada hayatını kaybeden şoför Hüseyin Tayşun ve yolcu Huzan Sunmez'in cenazeleri Mersin'deki işlemlerin ardından Silopi'ye getirilerek toprağa verildi.

 • Mersin'de otobüs kazasında hayatını kaybedenler toprağa verildi
  17 Oca Mersin'de otobüs kazasında hayatını kaybedenler toprağa verildi

  Mersin'in Aydıncık ilçesinde meydana gelen otobüs kazasında hayatını kaybeden şoför Hüseyin Tayşun ve yolcu Huzan Sunnez'in cenazeleri, memleketleri Şırnak'ın Silopi ilçesinde defnedildi. Kazada 9 kişi öldü, 30 kişi yaralandı.

 • Mersin'de Otobüs Kazasında Hayatını Kaybedenler Toprağa Verildi
  17 Oca Mersin'de Otobüs Kazasında Hayatını Kaybedenler Toprağa Verildi

  Mersin'in Aydıncık ilçesinde meydana gelen otobüs kazasında hayatını kaybeden şoför Hüseyin Tayşun ve yolcu Huzan Sunnez, memleketleri Şırnak'ın Silopi ilçesinde toprağa verildi.

 • Mersin'de meydana gelen otobüs kazasında hayatını kaybedenlerin cenazeleri defnedildi
  17 Oca Mersin'de meydana gelen otobüs kazasında hayatını kaybedenlerin cenazeleri defnedildi

  Mersin'in Aydıncık ilçesinde meydana gelen otobüs kazasında hayatını kaybeden 9 kişiden şoför ve bir yolcunun cenazesi, Mersin'deki işlemlerin ardından Silopi'ye getirildi. Kazada hayatını kaybeden şoför Hüseyin Tayşun'un cenazesi Birlik köyündeki mezarlıkta, yolcu Huzan Sunmez'in cenazesi ise Başak Mezarlığı'nda toprağa verildi. Kazada 9 kişi hayatını kaybetmiş, 30 kişi yaralanmıştı.

 • Milli Savunma Bakanı: 'Ordumuzun bölgede ne işi var' diye soruluyor
  16 Oca Milli Savunma Bakanı: 'Ordumuzun bölgede ne işi var' diye soruluyor

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Türk Silahlı Kuvvetlerinin bölgedeki varlığının önemini vurgulayarak, terör tehdidinin sınırlarımıza yönelik saldırıları engellediğini ve kendi şehirlerimizde daha büyük bedeller ödeyeceğimizi belirtti. Ayrıca, stratejik öngörüden yoksun, teknik ve taktikten uzak, bilinçsiz ve art niyetli söylemlere karşı birlik ve dayanışma içinde olunması gerektiğini ifade etti.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler: PKK, harekat alanlarımızı öncelikli hedef haline getirdi
  16 Oca Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler: PKK, harekat alanlarımızı öncelikli hedef haline getirdi

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, Pençe harekatlarının terör örgütüne ağır darbeler indirdiğini ve sınırlarımızı koruduğunu belirtti. Güler, terör örgütünün sızma eylemlerinde sivil yerleşim yerlerini örtü olarak kullandığını ve harekat alanlarını hedef haline getirdiğini ifade etti.

 • Gelecek Partisi, 72 Belediye Başkan Adayını Açıkladı
  14 Oca Gelecek Partisi, 72 Belediye Başkan Adayını Açıkladı

  Gelecek Partisi, biri büyükşehir belediyesi, dördü il belediyesi olmak üzere 72 belediye başkan adayını açıkladı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Yeşilyurt oldu.

 • Dicle Elektrik, 2024 ve 2025 yıllarında toplam 16,5 milyar TL'lik yatırım yapmayı planlıyor
  11 Oca Dicle Elektrik, 2024 ve 2025 yıllarında toplam 16,5 milyar TL'lik yatırım yapmayı planlıyor

  Dicle Elektrik, 2023 yılında devreye aldığı 7,2 milyar TL'lik yatırımın ardından gelecek dönem hedeflerini açıkladı. Şirket, 2024 ve 2025 yıllarında toplam 16,5 milyar TL'lik yatırım yapmayı planlıyor. Bölgede elektrik değil sulama problemi olduğunu belirten şirket, çiftçilere olan borçları ödemeyenlere elektrik sağlanmayacağını duyurdu. Ayrıca, Dicle Vadisi'nde nesli tükenme tehlikesi altında olan kuşlar için yuva projesi hazırlanıyor.

 • Silopi'de Çocuklar Trafikte Güvendeyim Projesi ile Sürüş Deneyimi Yaşadı
  11 Oca Silopi'de Çocuklar Trafikte Güvendeyim Projesi ile Sürüş Deneyimi Yaşadı

  Silopi ilçesinde Genç Girişimciler Derneği tarafından hayata geçirilen 'Trafikte Güvendeyim Projesi' kapsamında Sait Uysal Anaokulu'nda Şehit Fethi Sekin Çocuk Trafik Eğitim Parkı kuruldu. Öğrenciler, trafik polislerinin yönlendirmesiyle akülü araçlara binerek parkurda sürüş deneyimi yaşadı. Etkinliğe, ilçe kaymakamı, cumhuriyet başsavcısı, emniyet müdürü ve veliler de katıldı.

 • Şehit Polis Memuru Fethi Sekin'in Adı Trafik Parkuruna Verildi
  11 Oca Şehit Polis Memuru Fethi Sekin'in Adı Trafik Parkuruna Verildi

  ŞIRNAK'ın Silopi ilçesinde, İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenen proje ile çocuklar için kurulan trafik parkuruna, Şehit Polis Memuru Fethi Sekin'in adı verildi.

 • Dicle Elektrik, 2024 ve 2025'te 16,5 milyar liralık yatırım yapacak
  11 Oca Dicle Elektrik, 2024 ve 2025'te 16,5 milyar liralık yatırım yapacak

  Dicle Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Memet Atalay, 2024 ve 2025'te 16,5 milyar liralık yatırım yapmayı planladıklarını açıkladı. Atalay, şirketin son yıllarda gerçekleştirdiği çalışmaları ve hedeflerini paylaştığı basın toplantısında, Dicle Elektrik'in Türkiye'nin 2. büyük elektrik dağıtım şirketi olduğunu belirtti. Ayrıca, kayıp-kaçak oranını yüzde 42,8'e indirdiklerini ve akıllı şebekeler kurarak kayıt dışı elektrik tüketimini önlediklerini ifade etti. Yapılan yatırımlar kapsamında enerji nakil hatları ve aydınlatma şebekeleri yapıldığını ve akıllı şebekelerin kurulduğunu söyleyen Atalay, tarımsal sulama kaynaklı tahsilat sorununa da değindi ve borcunu ödemeyen çiftçilere elektrik sağlanmayacağını belirtti.

 • Irak'ta doğan bebeğe Konya'da yapay damar yerleştirildi
  09 Oca Irak'ta doğan bebeğe Konya'da yapay damar yerleştirildi

  Irak'ın Süleymaniye şehrinde doğan Zennu bebeğin vücuduna, akciğerini beslemesi için Konya'daki özel bir hastanede yapay damar yerleştirildi. Bebeğin kalbinin sol tarafının gelişmediği ve akciğerini besleyen ana damarın olmadığı tespit edildi. Aile, bebeğin tedavi edilebileceği Başkent Üniversitesi Konya Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne başvurdu. Yaklaşık 1500 kilometrelik zorlu bir yolculuğun ardından bebeğin ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

 • MSB, Kıbrıs gazisinin evinde bakım ve onarım çalışması yaptı
  02 Oca MSB, Kıbrıs gazisinin evinde bakım ve onarım çalışması yaptı

  Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü, Şırnak'ın Silopi ilçesinde yaşayan Kıbrıs gazisi Abdulselam Buluş'un evinde bakım ve onarım çalışması gerçekleştirdi. Ekip, evin elektrik ve su tesisatını tamamladı, iç ve dış cephe boyası işlerini yaptı, hasarlı yerleri onardı ve eskiyen mobilyaları yeniledi. Silopi Kaymakamı ve Zırhlı Tugay Komutanı da Buluş ailesini ziyaret etti ve yeni evlerinde güzel bir yaşam diledi.

 • Şırnak'ta Kıbrıs Gazisi Abdulselam Buluş'un evine askeri personel tarafından tadilat yapıldı
  02 Oca Şırnak'ta Kıbrıs Gazisi Abdulselam Buluş'un evine askeri personel tarafından tadilat yapıldı

  Milli Savunma Bakanlığı bünyesindeki Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğünden görevlendirilen askeri personel, Şırnak'ın Silopi ilçesinde yaşayan Kıbrıs Gazisi Abdulselam Buluş'un evinde tadilat ve yenileme çalışması gerçekleştirdi. Tadilat ve onarımın tamamlanmasının ardından Silopi Kaymakamı ve Zırhlı Tugay Komutanı gaziyi evinde ziyaret etti. Gazinin memnuniyetini dile getirmesi üzerine Kaymakam, aileye yeni evlerinde mutlu olmalarını söyledi. Gazinin eşi de evin yenilenmesiyle mutlu olduğunu ifade etti.

 • Kıbrıs gazisinin evi Milli Savunma Bakanlığı tarafından yenilendi
  02 Oca Kıbrıs gazisinin evi Milli Savunma Bakanlığı tarafından yenilendi

  Şırnak'ın Silopi ilçesinde yaşayan Kıbrıs gazisi Abdulselam Buluş'un evi, Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü tarafından yenilendi. Evde yapılan tadilat ve onarımın ardından Buluş'u ziyaret eden yetkililer, devletin desteğini ve emeği geçenleri teşekkür etti.

 • Silopi'de kaybolan inek kepçe yardımıyla kurtarıldı
  01 Oca Silopi'de kaybolan inek kepçe yardımıyla kurtarıldı

  Şırnak'ın Silopi ilçesine bağlı Kapılı köyünde kaybolan inek, 2 gün sonra çamura saplanmış halde bulundu. İneği kurtaramayan sahibi, köyde çalışma yapan kepçe operatöründen yardım istedi. Kepçe yardımıyla ineği çamurdan çıkaran operatör, sahibi tarafından teşekkür edildi.

 • Şırnak'ta kaybolan inek kepçe yardımıyla kurtarıldı
  01 Oca Şırnak'ta kaybolan inek kepçe yardımıyla kurtarıldı

  Şırnak'ın Silopi ilçesine bağlı Kapılı köyünde kaybolan bir inek, çamurda saplanmış halde bulundu. İnek, köy sakinlerinin yardımıyla kepçe kullanılarak kurtarıldı.

 • Şırnak'ın Silopi ilçesindeki çatışmada şehit olan askerler için mevlit okutuldu
  30 Ara Şırnak'ın Silopi ilçesindeki çatışmada şehit olan askerler için mevlit okutuldu

  Şırnak'ın Silopi ilçesi Görümlü beldesinde, Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde çıkan çatışmada şehit olan askerler için mevlit okutuldu. Mevlit programına Görümlü Jandarma Komando Tabur Komutanı, askerler ve vatandaşlar katıldı. Şehitler için dua edildi ve teröre tepki gösterildi.

 • Şırnak'ta şehit olan askerler için mevlit programı düzenlendi
  29 Ara Şırnak'ta şehit olan askerler için mevlit programı düzenlendi

  Şırnak'ın Silopi ilçesinde Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde çıkan çatışmada şehit olan askerler için mevlit programı düzenlendi. Silopi'de 1 Nolu Aile Destek Merkezi'nde gerçekleştirilen programda, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve mevlit okutuldu. Şehitler için dualar edildi ve terör örgütü kınandı.

 • Silopi'de kadınlar Pençe-Kilit şehitleri için mevlit okuttu
  29 Ara Silopi'de kadınlar Pençe-Kilit şehitleri için mevlit okuttu

  Silopi'de Pençe-Kilit Hareket bölgesinde şehit olan 12 asker için mevlit okunarak dua edildi. Kadınların da katıldığı programda, mevlit ve Kur'an-ı Kerim okunarak şehitler ve Türk Silahlı Kuvvetleri için dua edildi. Aile Destek Merkezi Koordinatörü, terör örgütünü kınayarak duaların kahraman ordumuzla birlikte olduğunu belirtti.

 • Silopi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, hayvanlar için yuva üretti
  29 Ara Silopi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, hayvanlar için yuva üretti

  Şırnak'ın Silopi ilçesinde bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, geri dönüşüm yaparak soğuktan etkilenen kedi ve kuşlar için yuva üretti. Mobilya - İç Mekan ve Tasarımı bölümü öğrencileri, atölyede arta kalan malzemeleri kullanarak kedi ve kuş yuvaları yaparak, ihtiyaç duyan okullara hediye etti. Okul müdürü ise bu projenin öğrencilerin sorumluluk yetkisini arttırmanın yanı sıra hayvan sevgisini de arttırmayı hedeflediğini belirtti.

 • Şırnak'ta öğrenciler atık malzemelerden kedi ve kuşlar için yuva yapıyor
  28 Ara Şırnak'ta öğrenciler atık malzemelerden kedi ve kuşlar için yuva yapıyor

  Silopi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, atık malzemelerden kedi ve kuşlar için yuva yaparak sokak hayvanlarını koruma altına alıyor. Geri dönüşüme kazandırılan malzemelerden üretilen yuvalar, okulların bahçelerinde ağaçlara monte ediliyor. Proje sayesinde öğrencilerin sorumluluk bilinci ve hayvan sevgisi artıyor.

 • Şırnak'tan Avrupa'ya giden genç teröre katıldı, annesi ve jandarma tarafından Türkiye'ye getirildi
  27 Ara Şırnak'tan Avrupa'ya giden genç teröre katıldı, annesi ve jandarma tarafından Türkiye'ye getirildi

  Şırnak'tan Avrupa'ya çalışmak için giden M.A., terör örgütü PKK'ya katılmak için eğitim aldıktan sonra Irak'a geçti. Anne ve jandarmanın ikna çabaları sonucunda M.A. teslim oldu ve serbest bırakıldı.

 • Avrupa'da terör örgütü PKK'ya eleman kazandırıp Irak'a geçen kişi teslim oldu
  27 Ara Avrupa'da terör örgütü PKK'ya eleman kazandırıp Irak'a geçen kişi teslim oldu

  Çalışmak için gittiği Avrupa'da terör örgütü PKK'ya eleman kazandıran kişiler tarafından kandırılarak, bir süre eğitim aldıktan sonra Irak'a geçen M.A. hem ailesinin hem de Şırnak İl Jandarma Komutanlığı'nın ikna çabaları sonucu Silopi ilçesinde bulunan Habur Sınır Kapısı'na gelerek teslim oldu. M.A. ifadesinin ardından adli kontrolle serbest bırakılarak, ailesiyle buluşması sağlandı.

 • Şırnak'ta Fenerbahçe-Galatasaray Derbisi Sonrası Olaylar
  25 Ara Şırnak'ta Fenerbahçe-Galatasaray Derbisi Sonrası Olaylar

  Şırnak'ta dünkü Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin ardından yol kapatan grup, polise taş, havai fişek ve molotofkokteyli attı. Polisin takip ettiği grup, ara sokaklara kaçıp dağıldı.

 • Silah arkadaşları şehidinin ailesini 27 yıldır yalnız bırakmıyor
  25 Ara Silah arkadaşları şehidinin ailesini 27 yıldır yalnız bırakmıyor

  Şırnak'ın Silopi ilçesindeki Ercan Şahin Sınır Karakolu'na 30 Aralık 1996'da teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit düşen Jandarma Komando Er Hüseyin Kuş, her sene olduğu gibi şehadetinin 27. yılında da Sarayköy ilçesindeki baba evinde silah arkadaşlarının da katıldığı törenle anıldı.

 • SİLOPİ'DE İHRACAT ŞAMPİYONLARI İÇİN ÖDÜL TÖRENİ
  24 Ara SİLOPİ'DE İHRACAT ŞAMPİYONLARI İÇİN ÖDÜL TÖRENİ

  ŞIRNAK'ın Silopi ilçesinde ihracatçılar için düzenlenen ödül töreninde konuşan Silopi Kaymakamı Cihat Koç, Silopi'ye bağlı Ovaköy'den Irak'ın Basra kentine kara ve demiryolu ile ulaşımı sağlayacak planlamalarının tamamlandığını söyleyerek, proje çalışmalarına geçildiğini söyledi.

 • Silopi'de 2022'de en çok ihracat yapan 10 firmaya ödül verildi
  24 Ara Silopi'de 2022'de en çok ihracat yapan 10 firmaya ödül verildi

  Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) tarafından Şırnak'ın Silopi ilçesinde 2022'de yaptıkları ihracatla ülke ekonomisine en çok katkıda bulunan 10 firmaya ödül verildi.

 • İçişleri Bakanı: 10 ilde terör örgütüne ait 58 mağara imha edildi
  24 Ara İçişleri Bakanı: 10 ilde terör örgütüne ait 58 mağara imha edildi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 10 ilde düzenlenen operasyonlarda bölücü terör örgütüne ait 58 mağara, sığınak ve deponun imha edildiğini duyurdu. Operasyonlarda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

 • İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: 'Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensubu teröristlerin kırsalda kış aylarında eylem yapmak amacıyla mağara ve sığınaklara...
  24 Ara İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: "Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensubu teröristlerin kırsalda kış aylarında eylem yapmak amacıyla mağara ve sığınaklara...

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: "Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensubu teröristlerin kırsalda kış aylarında eylem yapmak amacıyla mağara ve sığınaklara sakladıkları çeşitli silah, mühimmat ve patlayıcıların yok edilmesine yönelik gerçekleştirilen 'Kahramanlar-35' operasyonlarında;

 • Terör örgütüne büyük darbe! 10 ilde 58 mağara, sığınak ve depo yok edildi
  24 Ara Terör örgütüne büyük darbe! 10 ilde 58 mağara, sığınak ve depo yok edildi

  Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerin kırsalda kış aylarında eylem yapmak amacıyla mağara ve sığınaklara sakladıkları çeşitli silah, mühimmat ve patlayıcıların yok edilmesine yönelik "Kahramanlar-35" operasyonu gerçekleştirildi. 10 ilde 58 mağara, sığınak ve depo imha edildi.

 • TBMM'de Bütçe Görüşmeleri... Ayşegül Doğan: 'Türkiye'nin Temel Sorunlarını Diyalog ve Müzakere Yoluyla Çözmeliyiz'
  24 Ara TBMM'de Bütçe Görüşmeleri... Ayşegül Doğan: "Türkiye'nin Temel Sorunlarını Diyalog ve Müzakere Yoluyla Çözmeliyiz"

  DEM Partisi Sözcüsü Ayşegül Doğan, TBMM Genel Kurulu'nda, Şırnak'tan her bir yaşanmışlık örneğinin Kürt meselesine değdiğini belirterek, "Türkiye'nin temel sorunlarını diyalog ve müzakere yoluyla çözmeliyiz. Şimdi bu Meclis, iktidarı ve muhalefetiyle, 'Bu sorun hepimizin sorunudur' diyebilmeli ve bu sorunun çözümü için kınama, lanetleme, bizi hedef gösterme, hakaret içerikli bir dil ve yöntem yerine, hiçbir genç bedenin toprağa düşmemesi için sorumluluk almalıdır" dedi.

 • Şırnak'ta aşırı yağış nedeniyle yol çöktü
  23 Ara Şırnak'ta aşırı yağış nedeniyle yol çöktü

  Şırnak'ın Silopi ilçesinde, aşırı yağış nedeniyle Birlik köyü Eğrikonak mezrasında yol çöktü.

 • Şırnak'ta sağanak yağış: dereler taştı, yol çöktü
  23 Ara Şırnak'ta sağanak yağış: dereler taştı, yol çöktü

  Şırnak'ın Silopi ilçesinde etkili olan sağanak yağışla birlikte dereler taştı, asfalt yolun bir kısmı çöktü. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarıda bulunduğu Şırnak'ta sağanak yağmur etkisini sürdürüyor. Silopi'de bir köyde taşan dere ile asfalt yol çöktü.

 • Şırnak Valisi Cevdet Atay, Silopi'deki tekstil kentte incelemelerde bulundu
  23 Ara Şırnak Valisi Cevdet Atay, Silopi'deki tekstil kentte incelemelerde bulundu

  Şırnak Valisi Cevdet Atay, Silopi ilçesinde kurulum aşaması devam eden tekstil kentte incelemelerde bulundu. Vali Atay beraberinde İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Murat Bulut, İl Emniyet Müdürü Cemal Dalman, Silopi Kaymakamı Cihat Koç, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Geliş ile tekstil kentteki atölyeyi ziyaret etti. Ziyarette, Vali Atay ve beraberindekilere yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

 • Silopi'de okula giren keçi güvenlik kamerasına yakalandı
  22 Ara Silopi'de okula giren keçi güvenlik kamerasına yakalandı

  Şırnak'ın Silopi ilçesinde Düzova İlk ve Ortaokulu'na giren keçi, öğrencilerin şaşkınlıkla izlediği bir olaya neden oldu. Keçi, görevli personel tarafından okuldan çıkarıldı ve bu anlar güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

 • Keçi, öğrencileri takip ederek okula girdi
  22 Ara Keçi, öğrencileri takip ederek okula girdi

  Şırnak'ın Silopi ilçesinde bir keçi, Düzova İlk ve Ortaokulu öğrencilerini takip ederek okulun içine girdi. Keçi, okul personeli tarafından dışarı çıkarılırken, o anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

 • Silopi'de Halk Eğitimi Merkezi Bilişim Ağı Semineri Düzenlendi
  22 Ara Silopi'de Halk Eğitimi Merkezi Bilişim Ağı Semineri Düzenlendi

  Şırnak'ın Silopi ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi tarafından düzenlenen HEMBA seminerinde, vatandaşlara uzaktan eğitim imkanları hakkında bilgi verildi. Vatandaşlar, HEMBA üzerinden ihtiyaç duydukları kurslara katılarak belge alabilecekler.

 • Şehit İsmail Bülbül'ün ismi Malazgirt'teki okulda yaşatılacak
  21 Ara Şehit İsmail Bülbül'ün ismi Malazgirt'teki okulda yaşatılacak

  Muş'un Malazgirt ilçesine bağlı Konakkuran beldesinde yeni yapılan okula Şehit Jandarma Er İsmail Bülbül'ün adı verildi.

 • Mehmet Rüştü Tiryaki: 'Halklarımıza Çağrı Yapıyorum. AKP Taşıdığı Memurlarla, Askerler ve Korucu Aileleriyle Belediye Başkanını Belirlemek İstiyor'
  20 Ara Mehmet Rüştü Tiryaki: "Halklarımıza Çağrı Yapıyorum. AKP Taşıdığı Memurlarla, Askerler ve Korucu Aileleriyle Belediye Başkanını Belirlemek İstiyor"

  DEM Parti Eş Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Rüştü Tiryaki, AKP’nin Doğu ve Güneydoğu’da küçük oy farklarıyla kaybettiği yerlerde yeni bir seçim hilesiyle sonuçları manipüle edecek işlere imza attığını belirterek “Halklarımıza çağrı yapıyorum, AKP hile hurdayla irademizi gasp etmeye çalışıyor. Lütfen buna izin vermeyin. AKP, sizin oylarınızla değil taşıdığı memurlarla, askerlerle ve korucu aileleriyle belediye başkanını belirlemek istiyor. Buna izin vermeyin. Halkın gücünü AKP’ye de bütün halk düşmanlarına da gösterin” dedi.

 • Silopi'de Filistin Yararına Kermes Düzenlendi
  20 Ara Silopi'de Filistin Yararına Kermes Düzenlendi

  Silopi ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Müftülüğü koordinasyonuyla düzenlenen kermes, Filistin'e yardım amacıyla gerçekleştirildi. Kermesten elde edilen gelir, Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla Filistin'e gönderilecek.

 • Kalaşnikofu doldur-boşalt yapmak isterken odun toplayan genci öldürdü
  18 Ara Kalaşnikofu doldur-boşalt yapmak isterken odun toplayan genci öldürdü

  Şırnak'ın Silopi ilçesinde doldur-boşalt yapmak isteyen A.T.'nin kalaşnikof tüfeğinden çıkan kurşun odun toplayan 22 yaşındaki Umut Urat'ın karın bölgesine isabet etti. Urat tüm müdahalelere rağmen kurtarılamazken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

 • Silopi'de arkadaşının silahından çıkan kurşunla genç hayatını kaybetti
  18 Ara Silopi'de arkadaşının silahından çıkan kurşunla genç hayatını kaybetti

  Şırnak'ın Silopi ilçesinde odun toplarken arkadaşının silahından çıkan kurşunla ağır yaralanan genç, hastanede hayatını kaybetti. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • Şırnak'ta Silah Kazası: 1 Kişi Yaralandı
  18 Ara Şırnak'ta Silah Kazası: 1 Kişi Yaralandı

  Şırnak'ın Silopi ilçesinde, odun keserken yanındaki arkadaşının silahıyla kazara vurulan 22 yaşındaki U.U. hastaneye kaldırıldı. Olayla ilgili adli tahkikat başlatıldı.

 • Van Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı 6 puanla galip ayrıldı
  17 Ara Van Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı 6 puanla galip ayrıldı

  Van Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, deplasmanda oynadığı müsabakalardan galip ayrılarak 6 puan kazandı. Aldığı galibiyetlerle puanını 21'e çıkaran Van ekibi, 3. sıradaki yerini korudu.

 • Silopi'de Kur'an-ı Kerim'e yapılan saldırıya tepki
  14 Ara Silopi'de Kur'an-ı Kerim'e yapılan saldırıya tepki

  Şırnak'ın Silopi ilçesinde bir şahsın Kur'an-ı Kerim'i yırtma girişiminde bulunmasına sivil toplum kuruluşları (STK) tepki gösterdi. STK temsilcileri ve vatandaşlar, saldırıyı lanetleyerek, Silopi halkının sağduyulu bir şekilde tepkisini dile getirdi.

 • Silopi'de Kur'an-ı Kerim'i yırtan zanlı tutuklandı
  14 Ara Silopi'de Kur'an-ı Kerim'i yırtan zanlı tutuklandı

  Şırnak'ın Silopi ilçesinde, elindeki Kur'an-ı Kerim'i yırttığı ve küfrettiği gerekçesiyle gözaltına alınan İ.B, tutuklandı. İ.B, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçundan cezaevine gönderildi.

Advertisement