Sidemir İşçileri 'Kayyum' Eyleminde Destek Bulamadı - Son Dakika
Güncel

Sidemir İşçileri 'Kayyum' Eyleminde Destek Bulamadı

Sidemir İşçileri \'Kayyum\' Eyleminde Destek Bulamadı

Sivas Demir-Çelik İşletmeleri (SİDEMİR) işçileri kapanan fabrikanın yeniden açılması, üretime başlaması ve kayyum atanması için dün başlattıkları eylemi sürdürdü.

02.06.2016 15:00
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Sivas Demir-Çelik İşletmeleri (SİDEMİR) işçileri kapanan fabrikanın yeniden açılması, üretime başlaması ve kayyum atanması için dün başlattıkları eylemi sürdürdü. İşçiler yeterince destek bulamadığı için eylemi erken bitirmek zorunda kaldı.

2004 yılında özelleştirildikten sonra Erol Evcil tarafından işletilmeye başlanan SİDEMİR fabrikasında maaşlarını düzenli alamadıkları için sürekli eylemlerle gündeme gelen işçiler, fabrika yönetiminin devlete ve çeşitli kurumlara borçlarını ödeyemediği için Şubat ayında üretimi durdurarak fabrikayı kapatmasının ardından işsiz kaldı. Fabrikaya kayyum atanması için dün eylem başlatan işçiler bugün yine kent meydanında toplandı. Fabrikada çalışan 650 işçiden 50 kişi eyleme gelince bazı işçiler gelmeyen arkadaşlarına tepki göstererek eylemi erken bitirdi.

İşçiler adına açıklama yapan Yılmaz Çetin, "Şu anda elim ayağım titriyor. Sivas'ta özellikle Demir-Çelik'te sendikacılık yapmak gerçekten zormuş. Uyuyan Sivas halkını uyandıralım, Sivas'ta yapılan Demir-Çelik'e, Dikimevi'ne, askeri hastaneye olsun buradan giden bazı yerleri dile getirelim istedik. Dün eylemimize başladık. Tabi öncelik bizim için Demir-Çelik fabrikasıydı. Ama olmuyor şu anda karşınızda yenilen bir sendikacı görüyorsunuz. Kendimi zor tutuyorum. Yazıklar olsun 650 kişi dedik. Hakkını arayan burada 50 kişiymiş. Gelmeyen arkadaşlara da yazıklar olsun demek ki herkes halinden memnun. Sivas halkına, milletvekillerine de yazıklar olsun" dedi.

Açıklamanın ardından eylemi sonlandıran işçiler olaysız bir şekilde dağıldı. - SİVAS

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Sidemir İşçileri 'Kayyum' Eyleminde Destek Bulamadı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Motosiklet sürücüsü, yaralanan kız arkadaşını bir an olsun yalnız bırakmadı
  04:23 Motosiklet sürücüsü, yaralanan kız arkadaşını bir an olsun yalnız bırakmadı

  Düzce'de ticari taksi, aynı istikamette giden motosiklete çarptı. Motosiklet sürücüsü, motosiklette yolcu konumunda bulunan yaralı kız arkadaşını ambulansa binerken bir an olsun yalnız bırakmadı. Kaza sonucunda 2 kişi yaralandı.

 • Düzce'de Ticari Taksi, Motosiklete Çarptı: Yaralı Kız Arkadaşını Yalnız Bırakmadı
  04:17 Düzce'de Ticari Taksi, Motosiklete Çarptı: Yaralı Kız Arkadaşını Yalnız Bırakmadı

  Düzce'de meydana gelen kaza sonucu ticari taksi ile motosiklet çarpıştı. Motosiklette yolcu olarak bulunan kız arkadaşı yaralanan sürücü, ambulansa binerken onu yalnız bırakmadı. Kaza sonrası yol trafiğe kapatılırken, inceleme başlatıldı.

 • Avustralya'da Kilise Saldırısı: En Az 4 Kişi Bıçaklandı
  03:34 Avustralya'da Kilise Saldırısı: En Az 4 Kişi Bıçaklandı

  Avustralya'nın Sydney kentinde bir kiliseye düzenlenen saldırıda piskopos dahil en az 4 kişi bıçaklandı. Polis, saldırganın gözaltına alındığını ve olayı bir 'terörist eylem' olarak değerlendirdiklerini açıkladı. Saldırının ardından kilisenin dışında toplanan yüzlerce kişi, saldırganın kendilerine verilmesini talep etti ve polisle çatıştı. İki polis yaralandı ve 20 polis aracı hasar gördü. Yaralıların hayati tehlikesi olmadığı bildirildi. Saldırının kişisel bir eylem olduğu belirtilirken, olaylar birbiriyle bağlantılı değil. Kilise saldırısının ardından güvenlik önlemleri alındı.

 • Şırnak'ın Uludere ilçesinde dereye düşen araçta 4 kişi hayatını kaybetti
  03:25 Şırnak'ın Uludere ilçesinde dereye düşen araçta 4 kişi hayatını kaybetti

  Uludere ilçesinde meydana gelen kazada, Ferhat Bilen'in kullandığı hafif ticari araç dereye düştü. İtfaiye ekipleri tarafından araçtan çıkarılan Abdulkerim Babat, Melek Soylu, Haşim Babat ve Sevim Demircioğlu hayatını kaybetti. Sevim Demircioğlu ise tedavi altına alındı.

 • Threads Uygulaması Türkiye'de Kullanılamayacak
  03:09 Threads Uygulaması Türkiye'de Kullanılamayacak

  Dünyada milyonlarca kayıtlı kullanıcısı olan uygulamanın Türkiye'de 1 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaştığı belirtildi. Rekabet Kurumu tarafından alınan karar sonrası uygulama kullanıcılarına veda mesajı yolladı. Threads 29 Nisan 2024 tarihinden itibaren Türkiye'de kullanılamayacak.


Advertisement