Soma'da Kömür Madenindeki Yangın - Son Dakika
Güncel

Soma'da Kömür Madenindeki Yangın

Soma\'da Kömür Madenindeki Yangın

Dumandan etkilenerek Soma Devlet Hastanesi'ne kaldırılan madencilerin çoğu taburcu edildi Türkiye Maden İşçileri Sendikası Ege Bölgesi Şube Başkanı Küçükgencay: "Olayın yaşandığı madende çalı...

20.10.2013 13:07

Soma'daki kömür madeninde çıkan yangında dumandan etkilenerek hastanere tedavi altına alınan madencilerin çoğu taburcu edildi.

Soma Devlet Hastanesi'ndeki tedavilerinin ardından taburcu olan madenciler, hastane bahçesinde bekleyen yakınları tarafından karşılandı. Dumandan etkilenen 2 madencinin tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Türkiye Maden İşçileri Sendikası Ege Bölgesi Şube Başkanı Tamer Küçükgencay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yangının meydana geldiği madende bir yıl önce benzer bir olay yaşandığını belirtti.

Yangının, sabah saatlerinde çıktığını ifade Küçükgencay, "İçeride dumandan zehirlenen madenciler, maden firması yetkilileri tarafından dışarı çıkarılmış. Yonus Güçlü arkadaşımızı kaybettik, çok üzgünüz" dedi.

Bu arada, Küçükgencay ile işçilerin aileleri arasında hastane bahçesinde kısa süreli tartışma yaşandı. Sendikanın işçilerin haklarını savunmadığı iddiası üzerine Küçükgencay, yarından itibaren olayın yaşandığı madendeki çalışma koşulları iyileştirilene kadar çalışmama kararı aldıklarını söyledi.

Madencilerden Halil İbrahim Gezgin'in yakınları ise olaydan sonra büyük panik yaşadıklarını, yetkililerden madenin kapatılmasını istediklerini söyledi. - Manisa

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Soma'da Kömür Madenindeki Yangın - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement