Suriye Ekmeği Adana'da Fırıncıları Vurdu - Son Dakika
Güncel

Suriye Ekmeği Adana'da Fırıncıları Vurdu

Suriye Ekmeği Adana\'da Fırıncıları Vurdu

Adana Fırıncılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mahmut Alptekin, üretim kapasitesi 600 bini bulan ve denetimsiz şekilde üretilip işportalarda satılan Suriye ekmeğinin, Büyükşehir Belediyesi’nin üretim kapasitesini ikiye katladığını söyledi.

16.03.2016 10:37
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Adana Fırıncılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mahmut Alptekin, üretim kapasitesi 600 bini bulan ve denetimsiz şekilde üretilip işportalarda satılan Suriye ekmeğinin, Büyükşehir Belediyesi'nin üretim kapasitesini ikiye katladığını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi'nin günlük 300 bin ekmek ürettiğini belirten Mahmut Alptekin, Suriyelilerin ilk etapta mahalle aralarında üretim yaptığını ancak artık Organize Sanayi Bölgesi'nde ekmeklerini ürettiklerini ifade etti. Üretim ve satışın sağlıksız yapıldığını savunan Alptekin, bu durumun fırıncılara büyük darbe vurduğunu söyledi. Alptekin, Büyükşehir Belediyesi'nin zarar ederek ürettiği halk ekmeğinin de sektörde haksız rekabet meydana getirdiğini öne sürdü.

Suriye ekmeğinin gramajının daha düşük olduğunu ileri süren Mahmut Alptekin, "Vatandaş kar etmek isterken zarar ediyor. Bunun bir an önce durdurulmasını istiyoruz. Esnaf perişan oldu. Her bakkalda her köşe başında artık Suriye ekmeği var. Vergi yok, sigorta yok, hiçbir şey. Bu haksız rekabettir. Bizim esnafımız, yazar kasa fişi kesmezse, poşet bulundurmazsa ceza yiyor. Bunlarda hiçbir şey yok bir de insan sağlığıyla oynuyorlar" şeklinde konuştu.

"EKMEK DEDİN Mİ AKAN SU DURUYOR"

Ekmeğin işportada satıldığını söyleyen Mahmut Alptekin, şöyle konuştu:

"Ekmek dedin mi akan su duruyor. Ekmeğin çok temiz, hijyenik yerde satılması lazım. Bakanlık, bakkal dolaplarının hijyenik olmasını istiyor. Biz buna büyük özen gösterirken Adana'da ekmekler cadde ortasında, kaldırımda satılıyor. Ambalajlı da olsa Adana sıcağında sağlığı daha çok tehdit ediyor. Defalarca uyarmamıza rağmen nedense yetkililer bu duruma seyirci kalıyor. Adana'nın ihtiyacı olan bir ekmek çeşidi değil. Kendi tercihleri, birbirine destek olmak için ürettiler. Suriyelilerle birlikte Adana'nın nüfusu arttı ama pazar payımız daraldı. Çünkü Türkler de Suriye ekmeği alıyor ama Suriyeliler bizim ekmeğimizi almıyor. En büyük problem bu. Suriye ekmeği, Adanalı fırıncıyı öldürüyor." - ADANA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Suriye Ekmeği Adana'da Fırıncıları Vurdu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Şubat 2024'te En Çok Satılan Elektrikli Otomobiller Açıklandı
  14:18 Şubat 2024'te En Çok Satılan Elektrikli Otomobiller Açıklandı

  Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği, Şubat 2024 için sıfır otomobil satış verilerini açıkladı. En çok satılan elektrikli otomobiller listesinde Togg T10X birinci sırada yer aldı. Tesla ise zor bir Şubat ayı geçirdi ve sadece 75 adet Model Y sattı.

 • Milli Muharip Uçak KAAN'ın Ardından Yerli 6. Nesil Savaş Uçağı Geliyor
  14:18 Milli Muharip Uçak KAAN'ın Ardından Yerli 6. Nesil Savaş Uçağı Geliyor

  Türkiye'nin yerli ve milli savunma sanayi alanında dikkat çeken projelerinden biri olan Milli Muharip Uçak KAAN'ın ilk uçuş testinin gerçekleşmesiyle birlikte yerli 6. nesil savaş uçağıyla ilgili projeler gündeme gelmeye başladı. Tusaş Genel Müdürü Temel Kotil, KAAN'ın ardından Anka-3 ve Kızıelma ile birlikte yerli 6. nesil savaş uçağının geliştirildiğini açıkladı. MMU KAAN, boyutlarıyla da dikkat çekerek 6. nesil uçak üretimini kolaylaştırabileceği yorumlarını aldı. Projenin envantere girişi ise 2028 yılı olarak planlanıyor.

 • İBB, Ramazan Ayında İhtiyaç Sahibi Ailelere Yardım Sağlayacak
  14:18 İBB, Ramazan Ayında İhtiyaç Sahibi Ailelere Yardım Sağlayacak

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), ramazan ayı kapsamında ihtiyaç sahibi 100 bin aileye 2 bin liralık market kartı, 100 bin haneye de gıda kolisi desteği sağlayacak. İBB'nin, kentte ihtiyaç sahibi 100 bin aileye 2 bin liralık market kartı dağıtımına başladığı bildirildi. Ayrıca, belediyenin, temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken 100 bin haneye de ramazan öncesinde içinde 14 kalem malzeme bulunan gıda kolisi vereceği aktarıldı.

 • Bilecik Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısında Acil Müdahale ve Kurtarma Araçları Kabul Edildi
  14:15 Bilecik Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısında Acil Müdahale ve Kurtarma Araçları Kabul Edildi

  Bilecik Belediyesi mart ayı meclis toplantısında, Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya başkanlığında yapılan toplantıda acil müdahale ve kentsel arama kurtarma öncü araçlarının alınması oy birliğiyle kabul edildi. Toplantıda ayrıca diğer gündem maddeleri de görüşülerek karara bağlandı.


Advertisement