Türk Dünyası Tarım Fuarı, Türkülerle Açıldı - Son Dakika
Güncel

Türk Dünyası Tarım Fuarı, Türkülerle Açıldı

Türk Dünyası Tarım Fuarı, Türkülerle Açıldı

Türk Dünyası Akraba Toplulukları Tarım Fuarı, 11'inci kez Kayseri'de açıldı.

10.03.2016 15:56
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Türk Dünyası Akraba Toplulukları Tarım Fuarı, 11'inci kez Kayseri'de açıldı.

Dünya Ticaret Merkezi'ndeki fuarın açılışına, Vali Vekili Erdoğan Aygenç, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özkan Kayacan, bazı Ziraat Odaları'nın başkanları, tarım firmalarının temsilcileri, çiftçiler ve davetliler katıldı. Fuarın açılış töreninde, küçük çocuklar folklor gösterisi sunup, türküler söylenirken, Türk devletlerinin geleneksel kıyafetlerini giyen gençler dikkat çekti. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Özkan Kayacan, Kayseri'de 11'inci kez açılan fuarın, Türk dünyası arasında düzenlenen en büyük fuar olduğunu ve fuarın, Türk devletlerinin tarım çalışmalarının ortak değerlendirilmesi için bir fırsat sunduğunu bildirdi. Fuara, 14 ülkeden bin 900 firmanın katılıyor. Fuar, 10-13 Mart tarihleri arasında gezilebilecek.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Türk Dünyası Tarım Fuarı, Türkülerle Açıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Gazze'deki İsrail saldırılarında ölen Filistinlilerin sayısı 34.097'ye yükseldi
  11:48 Gazze'deki İsrail saldırılarında ölen Filistinlilerin sayısı 34.097'ye yükseldi

  Hamas yönetimindeki Filistin Sağlık Bakanlığı, Gazze Şeridi'nde devam eden İsrail saldırılarında hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısının 34.097'ye ulaştığını açıkladı.

 • Nesli Tükenme Tehlikesi Altındaki Anadolu Vaşağı Antalya'da Görüntülendi
  11:48 Nesli Tükenme Tehlikesi Altındaki Anadolu Vaşağı Antalya'da Görüntülendi

  Antalya'da ormanlık alanda kaydedilen bir fotoğrafta, nesli tükenme tehlikesi altındaki Anadolu vaşağı görüntülendi. Vaşağın ormanda dolaştığı ve dinlendiği görüntülenirken, Anadolu vaşağı uluslararası doğayı koruma birliğinin kırmızı listesinde yer alıyor ve birinci derecede koruma altında bulunuyor.

 • AKUT Trabzon Ekibi AFAD Akreditasyon Sınavını Başarıyla Tamamladı
  11:47 AKUT Trabzon Ekibi AFAD Akreditasyon Sınavını Başarıyla Tamamladı

  Trabzon'da kurulan AKUT Arama Kurtarma Derneği Trabzon ekibi, AFAD'ın Orta Seviye Akreditasyon Sınavını başarıyla tamamlayarak ulusal seviyede akredite olan arama kurtarma ekipleri arasına girdi. AKUT Trabzon ekibi, 62 gönüllüsüyle Trabzon'da orta sınıfta akredite olan ilk arama kurtarma ekibi oldu. Ekip lideri Köksal Ofluoğlu, akreditasyon sürecinin devam edeceğini ve eğitimlere ara vermeden devam ettiklerini belirtti.

 • Hürmetçi Sazlığı: Kuş Göç Rotası Üzerinde Bir Tablo
  11:45 Hürmetçi Sazlığı: Kuş Göç Rotası Üzerinde Bir Tablo

  Kayseri'de deniz seviyesinden yaklaşık bin 73 metre yükseklikte yer alan Hürmetçi Sazlığı, havaların ısınmasıyla birlikte ziyaretçilerine tablo gibi görüntüler sunuyor. Uluslararası öneme sahip olan bu sulak alan, Erciyes Dağı eteğinde bulunuyor ve yaban hayatı açısından da önem taşıyor. Baharın gelmesiyle birlikte canlanan sazlıklar, kuş cıvıltıları ve camızların huzurlu adımlarıyla ziyaretçilere doğayla iç içe unutulmaz anlar yaşatıyor. Ayrıca, bu bölge manda yoğurdu ve kaymağıyla da meşhur olup, sulak alanın doğal filtreleme sistemi sayesinde yer altı suları besleniyor ve canlılar için hayati bir alan oluşturuyor.

 • Sandıklı Kızık köyünde vatandaşlar yağmur duasına çıktı
  11:44 Sandıklı Kızık köyünde vatandaşlar yağmur duasına çıktı

  Sandıklı ilçesine bağlı Kızık köyünde vatandaşlar, muhtarlığın önündeki alanda yağmur duası etti. Duaların ardından muhtarlık ve köy halkı tarafından yemek ikramı yapıldı. Kaymakam Önder Çengel ve Belediye Başkanı Adnan Öztaş, tarım ve hayvancılığın önemine vurgu yaparak, beklenen yağmurların kısa zamanda yağmasını diledi. Yağmur duasına çok sayıda vatandaş katıldı.

 • Afyonkarahisar Şuhut Devlet Hastanesi'ne Uzman Doktor Atandı
  11:43 Afyonkarahisar Şuhut Devlet Hastanesi'ne Uzman Doktor Atandı

  Afyonkarahisar Şuhut Devlet Hastanesi'ne atanan Uzmanı Op. Dr. Berke Yeşiltaş göreve başladı. Hastanenin Kadın Hastalıkları ve Doğum Birimine ataması yapılan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Berke Yeşiltaş hasta kabulüne başladı. Şuhut'ta önemli bir eksikliği bulunan kadın hastalıkları ve doğum birimine atanan Yeşiltaş göreve başladı. Atama ilçe sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandı. Vatandaşlar kadın hastalıkları sorunlarından dolayı Afyonkarahisar civarlarında bulunan hastanelere gittiklerini belirterek, bu sorunun çözülmesinden dolayı oldukça mutlu olduklarını ifade ettiler.

 • Uluslararası Öğrenciler Kısa Film Festivali'nde Yaratıcılık Öne Çıktı
  11:43 Uluslararası Öğrenciler Kısa Film Festivali'nde Yaratıcılık Öne Çıktı

  Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının (YTB) Türkiye Burslarıyla eğitim alan yabancı öğrenciler tarafından İstanbul'da düzenlenen "Uluslararası Öğrenciler Kısa Film Festivali"nde belgeselden animasyona çok sayıda film yarışırken çeşitlilik ve yaratıcılık öne çıktı.

 • İzmir Selçuk'ta Turizm Hazırlıkları Hız Kazandı
  11:43 İzmir Selçuk'ta Turizm Hazırlıkları Hız Kazandı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle Selçuk ilçesindeki turizm hazırlıkları hız kazandı. Efes Antik Kenti, Meryem Ana Evi, Artemis Tapınağı gibi tarihi yapılarla ünlü olan ilçe, yerli ve yabancı turistleri ağırlamaya hazırlanıyor. Çarşı merkezindeki tadilat çalışmaları ve işletmelerdeki denetlemeler devam ederken, ilaçlama ve temizlik çalışmaları da gerçekleştiriliyor.


Advertisement