Ücret Alamayan Demir-Çelik İşçileri Fabrika Yönetimiyle Anlaştı - Son Dakika
Güncel

Ücret Alamayan Demir-Çelik İşçileri Fabrika Yönetimiyle Anlaştı

Ücret Alamayan Demir-Çelik İşçileri Fabrika Yönetimiyle Anlaştı

Sivas Demir Çelik İşletmeleri'nde (SİDEMİR) çalışan ve ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle 20 gündür eylem yapan işçiler, bugün fabrika yönetimiyle anlaşmaya vardı.

02.03.2015 16:00
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Sivas Demir Çelik İşletmeleri'nde (SİDEMİR) çalışan ve ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle 20 gündür eylem yapan işçiler, bugün fabrika yönetimiyle anlaşmaya vardı. Sivas Vali Alim Barut nezaretinde protokol imzalayan işçilere 3 aylık ücretlerinin ödeneceği ifade edildi.

Sivas'ta 2004 yılında özelleştirildikten sonra Erol Evcil tarafından işletilen SİDEMİR'de yaklaşık 600 işçi 3 aydan bu yana ücret alamadıkları gerekçesiyle 20 gün boyunca eylem yaptı. İşçiler, bugün Sivas Valiliği'nde fabrika yönetimiyle bir araya gelerek anlaştıkları protokole imza attı. Protokolü, işçiler adına Çelik-İş Şube Başkanı Mustafa Erturhan, fabrika adına SİDEMİR Genel Müdür Yardımcısı Saffet Beştepe imzaladı. Vali Alim Barut, törende yaptığı konuşmada, çalışmaların zaman zaman durduğunu ve işçilerin bir kısım ücretlerinin ödenemediğini belirterek, şöyle dedi:

"Geldiğimiz noktada işveren ve işçi tarafı mutabakata vardı. Mutabakata göre işçilerimizin tüm alacakları işveren tarafından taahhüt edildi; ödenecek. Çalışmaya başlandığında da protokoldeki takvime göre ödemeler yapılacak. Tabii ki tesisin Sivas'ta bulunması nedeniyle Sivas Valiliği'ni de ilgilendiren bir husus bu. Her iki taraf da valiliğin himayesinde anlaşmaya son noktayı koymak istedi."

Çelik İş Şube Başkanı Mustafa Erturhan ise, emeği geçenlere teşekkür ederek bu sorunun imzadan sonra bir daha yaşanmayacağına inandığını söyledi. Demir Çelik Fabrikası Genel Müdür Yardımcısı Saffet Beştepe de ysorunun çözülmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. - Sivas

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ücret Alamayan Demir-Çelik İşçileri Fabrika Yönetimiyle Anlaştı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Motosiklet sürücüsü, yaralanan kız arkadaşını bir an olsun yalnız bırakmadı
  04:23 Motosiklet sürücüsü, yaralanan kız arkadaşını bir an olsun yalnız bırakmadı

  Düzce'de ticari taksi, aynı istikamette giden motosiklete çarptı. Motosiklet sürücüsü, motosiklette yolcu konumunda bulunan yaralı kız arkadaşını ambulansa binerken bir an olsun yalnız bırakmadı. Kaza sonucunda 2 kişi yaralandı.

 • Düzce'de Ticari Taksi, Motosiklete Çarptı: Yaralı Kız Arkadaşını Yalnız Bırakmadı
  04:17 Düzce'de Ticari Taksi, Motosiklete Çarptı: Yaralı Kız Arkadaşını Yalnız Bırakmadı

  Düzce'de meydana gelen kaza sonucu ticari taksi ile motosiklet çarpıştı. Motosiklette yolcu olarak bulunan kız arkadaşı yaralanan sürücü, ambulansa binerken onu yalnız bırakmadı. Kaza sonrası yol trafiğe kapatılırken, inceleme başlatıldı.

 • Avustralya'da Kilise Saldırısı: En Az 4 Kişi Bıçaklandı
  03:34 Avustralya'da Kilise Saldırısı: En Az 4 Kişi Bıçaklandı

  Avustralya'nın Sydney kentinde bir kiliseye düzenlenen saldırıda piskopos dahil en az 4 kişi bıçaklandı. Polis, saldırganın gözaltına alındığını ve olayı bir 'terörist eylem' olarak değerlendirdiklerini açıkladı. Saldırının ardından kilisenin dışında toplanan yüzlerce kişi, saldırganın kendilerine verilmesini talep etti ve polisle çatıştı. İki polis yaralandı ve 20 polis aracı hasar gördü. Yaralıların hayati tehlikesi olmadığı bildirildi. Saldırının kişisel bir eylem olduğu belirtilirken, olaylar birbiriyle bağlantılı değil. Kilise saldırısının ardından güvenlik önlemleri alındı.

 • Şırnak'ın Uludere ilçesinde dereye düşen araçta 4 kişi hayatını kaybetti
  03:25 Şırnak'ın Uludere ilçesinde dereye düşen araçta 4 kişi hayatını kaybetti

  Uludere ilçesinde meydana gelen kazada, Ferhat Bilen'in kullandığı hafif ticari araç dereye düştü. İtfaiye ekipleri tarafından araçtan çıkarılan Abdulkerim Babat, Melek Soylu, Haşim Babat ve Sevim Demircioğlu hayatını kaybetti. Sevim Demircioğlu ise tedavi altına alındı.

 • Threads Uygulaması Türkiye'de Kullanılamayacak
  03:09 Threads Uygulaması Türkiye'de Kullanılamayacak

  Dünyada milyonlarca kayıtlı kullanıcısı olan uygulamanın Türkiye'de 1 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaştığı belirtildi. Rekabet Kurumu tarafından alınan karar sonrası uygulama kullanıcılarına veda mesajı yolladı. Threads 29 Nisan 2024 tarihinden itibaren Türkiye'de kullanılamayacak.


Advertisement