Usta Kalemden Çocuklara Keyifli Öyküler - Son Dakika
Güncel

Usta Kalemden Çocuklara Keyifli Öyküler

Usta Kalemden Çocuklara Keyifli Öyküler

Bilgievi öğrencileri Seka'daki Türkiye Dil Edebiyat Derneği'nde ünlü yazar Mustafa Yazgan ile buluştu.

08.10.2012 08:59

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında edebiyat dünyamızın usta kalemlerinden Mustafa Yazgan'ı, Bilgievi öğrencileriyle buluşturdu. Öğrenciler, yazarın hayata yönelik nasihatleri ile anlattığı birbirinden güzel öyküleri can kulağı ile dinledi.

BAŞARIYA ULAŞMANIN YOLU

Seka Sanat Edebiyat ve Kültür Akademisi'nde gerçekleşen söyleşiye Bilgievi öğrencileri ve öğretmenleri katıldı. Yazgan söyleşide, çocuklara hayatından kesitler anlatarak başarıya ulaşmanın yollarını anlattı. Küçük yaşta ansiklopedileri inceleyerek araştırmalarda bulunduğunu ve sürekli ders çalıştığını belirten Yazgan, "Başarıya ancak okuyarak ve araştırarak adım atabilirsiniz" dedi.

PRENSİPLERİNİZİ BELİRLEYİN

Bilgievi öğrencilerine anlamlı nasihatlerde bulunan Yazgan çocukların kendilerine prensip olarak bir takım kurallar belirlemeleri gerektiği üzerinde durdu. Bunların başında ilk olarak sevgi ve saygının geldiğini ifade eden Yazgan, "Öncelikle ahlak kurallarına uyarak saygın insan olacağız. Sorumluluk bilincine sahip olacağız. Kendimizi okuyarak geliştirip ileride güzel bir meslek sahibi olacağız. Karşımıza çıkan engellerin yanından geçip gitmek yerine o engeli kaldırmaya çalışacağız. Bunları yaparken kendimize olan güven duygumuzu hiçbir zaman yitirmeyeceğiz'' dedi.

DEĞERLERİNİZE SAHİP ÇIKIN

"Vatan ve millet sevgisi çerçevesinde İslami ahlaka uygun yaşayan insanlar olarak değerlerimize sahip çıkmalıyız" diyen Yazgan, zamanın da iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

TOHUMU TOPRAĞA ATTIK

Mustafa Yazgan ile buluşma fırsatı yakalayan çocuklar ise anlatılan öyküleri hayranlıkla dinledi. Öğrencilere teşekkür eden Yazgan, "Bugün burada anlattıklarımla tohumu toprağa attık. İleride de mahsulünü alacağımıza inanıyorum'' diyerek sözlerine son verdi. Salondakilerden büyük alkış alan Yazgan, çıkışta öğrencilere dağıtılan Seka Edebiyat ve Kültür Akademisi dergilerini imzalayarak, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Usta Kalemden Çocuklara Keyifli Öyküler - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement