Walt Disney, Bir Yıldızını Kaybetti - Son Dakika
Güncel

Walt Disney, Bir Yıldızını Kaybetti

Walt Disney, Bir Yıldızını Kaybetti

Amerikalı aktris Annette Funicello öldü.

08.04.2013 21:38
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Amerikalı aktris Annette Funicello öldü.

Walt Disney, 13 yaşında "Mickey Fare Kulübü"nde rol alan, sonrasında çok sayıda filmde boy gösteren Funicello'nun, 70 yaşında California'da kaldığı hastanede yaşama veda ettiğini bildirdi.

Funicello'nun ölüm nedeni, MS hastalığının yol açtığı komplikasyonlar olarak açıklandı.

ABD'de 1955-1959 yıllarında şarkı, hikaye ve dans gösterilerinin sergilendiği televizyon programı "Mickey Fare Kulübü"nün en popüler oyuncusu olan ve hayranlarından ayda 8 bin mektup alan Annette Funicello, Disney'in "Johnny Tremain", "The Shaggy Dog", "The Horsemasters", "Babes in Toyland", "The Misadventures of Merlin Jones" ve "The Monkey's Uncle" filmlerinde de rol almıştı.

Seslendirme de yapan Annette Funicello, 1960'larda ilki "Beach Party" olmak üzere American-International şirketinin bir dizi filminde Frankie Avalon ile başrolleri paylaşmıştı.

Yıllar sonra 1987'de "Back to the Beach" filminde Avalon ile yeniden bir araya gelen Funicello, bu filmin çekimleri sırasında MS hastalığının ilk belirtisi olan yürüme zorluğunu farkına varmıştı.

Hayatı boyunca Walt Disney'e bağlılığını dile getiren ve "bana ikinci bir baba gibiydi" diyen Funicello, 1992 yılında MS hastası olduğunu açıklamıştı.

Annette Funicello, 1994 yılında bir Disney şarkısının ismi olan "A Dream Is a Wish Your Heart Makes" adlı otobiyografisinde yaşadığı zorlukları ve başarıları yazmıştı.

Funicello'nun, temsilcisi Jack Gilardi ile 18 yıl süren evliliğinden 3 çocuğu bulunuyor. - NEW YORK

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Walt Disney, Bir Yıldızını Kaybetti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement