Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika California haberleri, California son dakika, son dakika California

Son Dakika California Haberleri

Son dakika California haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son california haberleri anında burada.


 • 05.12.2023 05 Ara 14:51 ABD'de Uçak Kazası Görüntülerini Yayınlayan Trevor Jacob 6 Ay Hapis Cezasına Çarptırıldı

  ABD'de Uçak Kazası Görüntülerini Yayınlayan Trevor Jacob 6 Ay Hapis Cezasına Çarptırıldı ABD'de uçak kazasının görüntülerini kasıtlı olarak yayınlayan Trevor Jacob, daha fazla izlenme sayısı elde etmek amacıyla kazayı gerçekleştirdiğini itiraf etti. California Eyalet Savcılığı tarafından yapılan açıklamada, Jacob'ın federal bir soruşturmayı engellemek amacıyla delil yok etmek ve gizlemekle suçlandığı belirtildi. Jacob, bölge yargıcı tarafından 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

 • 05.12.2023 05 Ara 11:42 23andMe Genetik Araştırma Şirketi Veri Sızıntısı

  23andMe Genetik Araştırma Şirketi Veri Sızıntısı ABD merkezli 23andMe genetik araştırma şirketi, ekim ayında 6,9 milyon kullanıcısının kişisel bilgilerinin çalındığını açıkladı. Şirketin veri tabanındaki 5,5 milyon kullanıcının bilgilerine erişildiği ve 1,4 milyon kişinin kimlik bilgilerinin bulunduğu soy ağacı profillerine de ulaşıldığı belirtildi.

 • 01.12.2023 01 Ara 10:34 Fotoğraf çekimi sırasında dalgalara kapılan model kayalıklara çarparak yaralandı

  Fotoğraf çekimi sırasında dalgalara kapılan model kayalıklara çarparak yaralandı Rus model Kate Loshkareva, Kaliforniya'da okyanus kenarında fotoğraf çekimi sırasında dev bir dalganın etkisiyle denize kapıldı. Dengesini kaybederek kayalıklara çarpan model yaralandı.

 • 22.11.2023 22 Kas 18:04 ABD'li Jonglör Edgar Yudkevich, 3 Bıçakla İpte Yürünen En Uzun Mesafe Rekorunu Kırdı

  ABD'li Jonglör Edgar Yudkevich, 3 Bıçakla İpte Yürünen En Uzun Mesafe Rekorunu Kırdı ABD'nin California eyaletinden Edgar Yudkevich, 3 bıçakla jonglörlük yaparken ipte yürünen en uzun mesafe rekorunu kırdı. Guinness Dünya Rekorları'ndan (GWR) yapılan açıklamaya göre Yudkevich, 1 metre yüksekliğe gerilmiş ipte 10,4 metre yürürken bir yandan da 3 büyük bıçağı havaya atıp yakalayan ilk kişi oldu. Yudkevich, rekor girişimi öncesinde tanıştığı Guinness Dünya Rekoru sahiplerinden ilham aldığını belirterek, on yılı aşan profesyonel jonglörlük tecrübesini test etmeye karar verdiğini ifade etti. Profesyonel jonglör Yudkevich, Dünya Sirk Günü için rekor denemesini California eyaletinin Coronado kentinde gerçekleştirdi.

 • 16.11.2023 16 Kas 13:38 Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, ABD'ye pandalar yollayacak

  Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, ABD'ye pandalar yollayacak Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, ABD'ye iki ülke arasındaki dostluğun simgesi olarak pandalar gönderileceğini açıkladı. Pandaların neslinin korunması için ABD ile işbirliği yapmaya hazır olduklarını belirten Şi, pandaların California eyaletine gönderileceğini ima etti. ABD vatandaşlarının pandalara olan ilgisini gözlemleyen Şi, San Diego Hayvanat Bahçesi'nde pandaları tekrar görmek için sabırsızlandıklarını ifade etti.

 • 14.11.2023 14 Kas 20:00 ABD'nin California eyaletinde, Federal Yönetim binasında Filistin'e destek gösterisi düzenlendi

  ABD'nin California eyaletinde, Federal Yönetim binasında Filistin'e destek gösterisi düzenlendi ABD'nin California eyaletinde "Barış İçin Yahudi Sesi (JVP)" isimli sivil toplum örgütünün önderliğinde yüzlerce kişi, Federal Yönetim binasında oturma eylemi yaptı.

 • 03.11.2023 03 Kas 11:14 ABD'de Dang Humması Vakaları Kaydedildi

  ABD'de Dang Humması Vakaları Kaydedildi ABD'nin California eyaletinde, ülke dışına seyahat etmemiş 2 kişide dang humması vakası kaydedildi. Vakaların seyahatle ilişkili olmadığı belirtilirken, hastaların iyileşme sürecinin devam ettiği bildirildi.

 • 02.11.2023 02 Kas 11:33 Kedilerin Birbiriyle Etkileşimde 276 Farklı Yüz İfadesi Kullandığı Tespit Edildi

  Kedilerin Birbiriyle Etkileşimde 276 Farklı Yüz İfadesi Kullandığı Tespit Edildi ABD'deki California Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bir araştırma yaparak kedilerin birbiriyle etkileşime girdiğinde 276 farklı yüz ifadesi kullandığını tespit etti. Araştırmacılar, 53 yetişkin British Shorthair cinsi kedi üzerinde çalışma yaparak, kedilerin yüz kaslarındaki hareketlerin sayısına ve türlerine bakarak yüz sinyallerini inceledi. Araştırma sonucunda, kodlanan ifadelerin yüzde 45,7'sinin dostça, yüzde 37'sinin saldırgan olduğu belirlendi. Araştırmanın sonuçları Behavioural Processes dergisinde yayımlandı.

 • 26.10.2023 26 Eki 00:59 Windows XP'nin 22. Yıldönümü: İkonik İşletim Sisteminin Kalıcı Mirası

  Windows XP'nin 22. Yıldönümü: İkonik İşletim Sisteminin Kalıcı Mirası Windows XP, 22 yıl önce piyasaya sürüldü ve hala Microsoft'un en ikonik işletim sistemlerinden biri olarak kabul ediliyor. Luna teması ve kullanıcı dostu özellikleriyle dikkat çeken Windows XP, birçok kişinin ilk bilgisayarının işletim sistemi oldu. Başlat menüsü, görev çubuğu ve USB aygıtlarının entegrasyonu gibi yeniliklerle kullanıcı deneyimini geliştiren Windows XP, uzun yıllar boyunca hakimiyetini korudu. 22. yıldönümünde Windows XP'nin kalıcı mirasını kutluyoruz.

 • 25.10.2023 25 Eki 21:50 Çin Devlet Başkanı Şi, ABD ile İlişkilerin Gelişmesi İçin İnsanlararası Etkileşimleri Vurguladı

  Çin Devlet Başkanı Şi, ABD ile İlişkilerin Gelişmesi İçin İnsanlararası Etkileşimleri Vurguladı Çin Devlet Başkanı Şi, ABD ile ilişkilerin gelişmesi için insanlararası etkileşimlerin ve yerel işbirliğinin önemini vurguladı. Şi, Çin'i ziyaret eden ABD'nin California eyaleti Valisi Gavin Newsom'ı kabul etti. İki lider, ilişkilerin güçlenmesi ve çıkarların birbirine bağlı olduğunu vurgulayarak, yeşil kalkınma, iklim değişikliği ve yeni enerji gibi alanlarda işbirliğini artırmayı hedeflediklerini belirtti. ABD-Çin ilişkilerinde diyalog arayışlarının arttığı bir dönemde gerçekleşen bu ziyaret, üst düzey temasların yoğunlaştığı bir süreci yansıtmaktadır.

 • 23.10.2023 23 Eki 21:35 ABD Valisi Newsom, Hong Kong'da iklim değişikliği konulu forumda konuştu

  ABD Valisi Newsom, Hong Kong'da iklim değişikliği konulu forumda konuştu ABD'nin California Eyaleti Valisi Gavin Newsom, Hong Kong'da düzenlenen iklim değişikliği konulu forumda, California'nın iklim taahhütlerinin ve Çin ile işbirliğinin süreceğini vurguladı. Newsom, ABD ile Çin arasındaki gerilimlerin yanı sıra insan hakları sorunlarına da değindi.

 • 21.10.2023 21 Eki 12:17 Meksika'yı, saatte 220 kilometre hıza ulaşan Norma Kasırgası vurdu

  Meksika'yı, saatte 220 kilometre hıza ulaşan Norma Kasırgası vurdu Meksika'nın Baja California Sur yarımadasının güney ucunda bulunan tatil kenti Los Cabos'u, Norma Kasırgası vurdu. Rüzgar hızının saatte 220 kilometreye ulaştığı Norma Kasırgası, şiddetli yağışlara neden oldu.

 • 21.10.2023 21 Eki 11:33 Meksika'da Norma Kasırgası için dışarı çıkmama uyarısı

  Meksika'da Norma Kasırgası için dışarı çıkmama uyarısı Meksika'nın Baja California Yarımadası'na vurması beklenen Norma Kasırgası için vatandaşlara dışarı çıkmamaları uyarısı yapıldı. Kasırganın saatte 195 kilometre hıza ulaşabileceği belirtilirken, havalimanlarının kapatılacağı bilgisi paylaşıldı.

 • 10.10.2023 10 Eki 20:29 Eski Beyzbol Oyuncusu Steve Garvey, California Senato Koltuğu İçin Aday Oldu

  Eski Beyzbol Oyuncusu Steve Garvey, California Senato Koltuğu İçin Aday Oldu California eyaletinde Demokrat Senatör Dianne Feinstein'ın ölümüyle boşalan Senato koltuğu için eski beyzbol oyuncusu Steve Garvey aday oldu. Garvey, ülkenin yeni seslere ve fikirlere ihtiyaç duyduğunu belirterek evsizlik, suç gibi konularda mücadele edeceğini söyledi. Ancak Garvey'in Cumhuriyetçi kanattan aday olması, Demokratların ezici çoğunlukta olduğu eyalette şansının düşük olduğu yorumları yapılıyor.

 • 06.10.2023 06 Eki 04:25 ABD'li Demokrat Senatör Dianne Feinstein İçin Devlet Töreni Düzenlendi

  ABD'li Demokrat Senatör Dianne Feinstein İçin Devlet Töreni Düzenlendi ABD'nin en yaşlı Kongre üyelerinden olan Dianne Feinstein için Amerikan Senatosu'nda devlet töreni düzenlendi. Törene ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris ve birçok üst düzey yetkili katıldı. Biden, Feinstein'in uzun yıllar boyunca özgürlük ve şeffaflığın savunucusu olduğunu vurguladı. Harris ise Feinstein'ın Amerika'daki kadın hakları için büyük çaba sarf ettiğini belirtti. Feinstein'ın cenazesi aile üyelerinin katıldığı bir törenle toprağa verildi.

 • 04.10.2023 04 Eki 21:47 ABD'li Demokrat Senatör Dianne Feinstein'ın Naaşı Halkın Ziyaretine Açıldı

  ABD'li Demokrat Senatör Dianne Feinstein'ın Naaşı Halkın Ziyaretine Açıldı Geçen hafta hayatını kaybeden ABD'li Demokrat Senatör Dianne Feinstein'ın naaşı, halkın ziyaretine açıldı. San Francisco belediye binasında bulunan Amerikan bayrağına sarılı tabutun önünde sıraya giren siyasiler, sivil liderler ve halk, Feinstein'a saygı gösterisinde bulundu. Feinstein, San Francisco'nun ilk kadın belediye başkanı ve ABD Senatosuna California'dan seçilen ilk iki kadından biriydi. Cenaze töreninin ardından naaş, aile üyelerinin katılacağı bir törenle toprağa verilecek.

 • 03.10.2023 03 Eki 11:43 Elon Musk'a karalama davası açıldı

  Elon Musk'a karalama davası açıldı California'dan bir kişi, sosyal medya platformunda kendisini aşırı sağcı grup Proud Boys üyesi gibi gösterdiği gerekçesiyle Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk'a karalama davası açtı. Davayı açan Ben Brody, yanlışlıkla kendisinin tanımlandığı videolardaki kişinin kendisi olmadığını belirtti. Musk'ın yorumuyla birlikte gönderinin hızla yayıldığını ifade eden Brody, sosyal medya üzerinden tehdit ve tacize maruz kaldığını belirtti. Brody, Musk'tan 1 milyon dolar tazminat talep ediyor.

 • 29.09.2023 29 Eyl 15:09 ABD'de Tesla'ya Siyahi İşçilerin İşyerinde Irkçılığa Maruz Kaldığı İddiasıyla Dava Açıldı

  ABD'de Tesla'ya Siyahi İşçilerin İşyerinde Irkçılığa Maruz Kaldığı İddiasıyla Dava Açıldı ABD'de Eşit İstihdam Fırsatı Komisyonu (EEOC), Tesla'ya, California'daki fabrikasında siyahi işçilerin ırkçılığa maruz kaldığı iddiasıyla dava açtı. EEOC, Tesla'nın California fabrikasında siyahilerin ırkçı söylemlere maruz kaldığı ve beyaz çalışanlara göre daha çok çalıştırıldığı iddialarıyla şirketten davacı oldu. Komisyonun iddialarına göre, siyahi çalışanlar, söz konusu eşitsizlik hakkında şikayette bulunmalarının ardından işten çıkarıldı. Mahkemeden çalışanların tazminat almasını talep eden Komisyon, dava sonucunda çeşitli cezalar beklediğini belirtti.

 • 28.09.2023 28 Eyl 10:51 Meta, Messenger'da Kişisel Özelliklere Sahip Yapay Zekalı Sohbet Robotunu Tanıttı

  Meta, Messenger'da Kişisel Özelliklere Sahip Yapay Zekalı Sohbet Robotunu Tanıttı Meta şirketi, Messenger uygulamasında kullanılabilecek ve 'kişisel özellikleri olan' yapay zekalı yeni sohbet robotunu tanıttı. Robot, kullanıcıların tartışmalarını bitirmek gibi yardımlar sunabilecek ve ünlülerin kişisel özellikleri de kullanılabilecek.

 • 25.09.2023 25 Eyl 23:13 Golden Gate Köprüsü'nün Yanındaki Uçurumdan Düşen Kişi Helikopterle Kurtarıldı

  Golden Gate Köprüsü'nün Yanındaki Uçurumdan Düşen Kişi Helikopterle Kurtarıldı ABD'nin California eyaletinde yer alan San Francisco kentinde yürüyüş yapan bir kişi, Golden Gate Köprüsü'nün yakınındaki uçurumdan düştü. İhbar üzerine itfaiye ve otoyol devriyesi ekipleri harekete geçerek helikopterle kişiyi kurtardı. Kurtarılan kişi hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

 • 21.09.2023 21 Eyl 16:19 California'da Halatla Asılı Kalan Genç Kurtarıldı

  California'da Halatla Asılı Kalan Genç Kurtarıldı ABD'nin California eyaletinde bulunan Foresthill Köprüsü'nün altında halatla asılı kalan 19 yaşındaki bir genç, itfaiye, polis, arama kurtarma ve dağcılık kurtarma ekiplerinin ortak çalışmasıyla kurtarıldı. Genç, kendisini köprünün altında sallanırken gösteren bir video çekmek için çıktıklarını söyledi. Olayda, genç ve arkadaşı köprünün altında sıkışıp kaldıktan sonra yardım çağrısı yapmışlardır.

 • 18.09.2023 18 Eyl 12:43 Bakteri barındıran tilapia cinsi balığı yiyen kadının 4 uzvu kesildi

  Bakteri barındıran tilapia cinsi balığı yiyen kadının 4 uzvu kesildi Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan 40 yaşındaki kadın, ölümcül bir bakteri taşıyan tilapia balığını yedikten sonra 4 uzvunu kaybetti. Arkadaşı kadının, yerel bir pazardan aldığı balığı yedikten sonra hastalandığını söyledi.

 • 15.09.2023 15 Eyl 10:22 Google, konum izleme davasında 93 milyon dolar ödemeyi kabul etti

  Google, konum izleme davasında 93 milyon dolar ödemeyi kabul etti Google, ABD'nin California eyaletinde, konum izleme uygulamaları konusunda tüketicileri yanıltmakla suçlandığı davada, 93 milyon dolar para ödeme konusunda eyaletle anlaşmaya vardı. California Başsavcısı Rob Bonta, Google'ın kullanıcıların konum izini kapattıklarında takibin bırakıldığını belirtmesine rağmen hareket izlerini izlemeyi sürdürdüğü sonucuna vardıklarını açıkladı. Google, anlaşma kapsamında 93 milyon dolar ödeyecek ve bazı kısıtlamaları kabul etti.

 • 14.09.2023 14 Eyl 01:06 El Chapo'nun eşi Emma Coronel hapishaneden serbest bırakıldı

  El Chapo'nun eşi Emma Coronel hapishaneden serbest bırakıldı Meksikalı uyuşturucu baronu Joaquin 'El Chapo' Guzman'ın eşi Emma Coronel, ABD'de yattığı hapishaneden serbest bırakıldı. Coronel, uyuşturucu kaçakçılığı suçlamalarını kabul etmiş ve üç yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Federal Hapishaneler Bürosu, Coronel'in salıverildiğini doğruladı. Coronel'in eşi El Chapo ise Colorado'daki maksimum güvenlikli bir hapishanede ömür boyu hapis cezasını çekiyor.

 • 13.09.2023 13 Eyl 04:46 Apple, Yeni Telefon ve Akıllı Saat Modellerini Tanıttı

  Apple, Yeni Telefon ve Akıllı Saat Modellerini Tanıttı ABD merkezli teknoloji firması Apple, yeni telefon ve akıllı saat modellerini California eyaletinde düzenlenen bir etkinlikle tanıttı. Yeni iPhone 15 modeli daha ince çerçeveye sahip olacak ve farklı renk seçenekleriyle piyasaya sunulacak. iPhone 15 Plus modeli ise daha uzun pil ömrü vaadetmektedir. Ayrıca Apple, Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2 adlı yeni akıllı saat modellerini de tanıttı. Yeni ürünler 22 Eylül'den itibaren satışa sunulacak.

 • 08.09.2023 08 Eyl 06:58 Silikon Vadisi milyonerlerinin kurmak istediği ütopik şehir

  Silikon Vadisi milyonerlerinin kurmak istediği ütopik şehir California'da geniş bir tarımsal araziyi satın alan Silikon Vadisi'nden bir grup milyonerin, çevre ve teknoloji dostu bir şehri sıfırdan inşa etmek istediği ortaya çıktı.

 • 08.09.2023 08 Eyl 04:00 Türk Sporcular Catalina Kanalı'nı Yüzerek Geçti

  Türk Sporcular Catalina Kanalı'nı Yüzerek Geçti Ultra maraton yüzücüsü Yasemin Altıntaş ve Murat Öz, California'daki Catalina Kanalı'nı eş zamanlı olarak 13 saatte yüzerek geçti. İki sporcu, zorlu mücadele sonucunda başarılı bir şekilde parkuru tamamladı.

 • 04.09.2023 04 Eyl 17:46 San Francisco'da Evsizlik Sorunu ve Yükselen Harcamalar

  San Francisco'da Evsizlik Sorunu ve Yükselen Harcamalar ABD'nin California eyaletine bağlı San Francisco kentinde düşük gelirin ayın sıra ev ve kira fiyatlarının yüksekliği nedeniyle evsizlerin oranı artarken, soruna yönelik harcamalar da bununla bağlantılı yükseliyor.

 • 25.08.2023 25 Ağu 18:51 Volkswagen Multivan T7 California: Yeni Karavan Modeli Tanıtıldı

  Volkswagen Multivan T7 California: Yeni Karavan Modeli Tanıtıldı Volkswagen'in yeni modeli Multivan T7 California, Transporter modelinden izler taşıyor. Yeni karavan modeli, daha rahat hareket imkanı sunan iç tasarımı ve gelecekte tanıtılacak olan yeni Volkswagen Transporter modeline ışık tutan dış tasarımıyla dikkat çekiyor.

 • 25.08.2023 25 Ağu 12:47 Brezilyalı çiftin Beverly Hills'teki otel odasından 1,8 milyon dolarlık mücevher ve eşyaları çalındı

  Brezilyalı çiftin Beverly Hills'teki otel odasından 1,8 milyon dolarlık mücevher ve eşyaları çalındı ABD'nin California eyaletindeki Beverly Hills bölgesinde bulunan lüks otelde konaklayan Brezilyalı çiftin yaklaşık 1,8 milyon dolarlık mücevher, aksesuar, kıyafet ve saatleri çalındı. Çiftin kaldığı otel odasını boş bulan şüpheli, çalıntı eşyaları Miami'ye götürerek satmaya çalıştı. Zanlı, Uber yolculuklarındaki GPS verileri sayesinde yetkililer tarafından takip edildi ve Los Angeles Havalimanı'nda tutuklandı.

 • 24.08.2023 24 Ağu 13:59 ABD'nin California eyaletinde bir barda silahlı saldırı: 3 ölü, 6 yaralı

  ABD'nin California eyaletinde bir barda silahlı saldırı: 3 ölü, 6 yaralı ABD'nin California eyaletine bağlı Orange County'de bir barda düzenlenen silahlı saldırıda 3 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi yaralandı. Saldırgan, eski bir polis memurunun eşiyle tartıştıktan sonra etrafa ateş açmıştır. Saldırı sonucunda 3 kişi hayatını kaybederken, 2'si ağır olmak üzere 6 kişi yaralanmıştır. Saldırgan, polis ekipleri tarafından olay yerinde vurularak öldürülmüştür. Yaralılar hastaneye kaldırılırken, olay yerinde güvenlik önlemleri alınmıştır.

 • 24.08.2023 24 Ağu 09:44 ABD'nin California eyaletindeki bir bara silahlı saldırı: 3 ölü, 5 yaralı

  ABD'nin California eyaletindeki bir bara silahlı saldırı: 3 ölü, 5 yaralı Orange Bölge Polis Departmanı'nın yaptığı açıklamaya göre, California eyaletinin Orange bölgesinde bulunan Trabuco Canyon kırsalında yer alan bir bara silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı sonucunda 3 kişi hayatını kaybederken, 5 kişi yaralandı. Saldırgan da olay yerinde öldürüldü. Yaralılar Providence Mission Hastanesine kaldırıldı ve ikisinin durumu kritik.

 • 22.08.2023 22 Ağu 22:49 Hilary Fırtınası'nda Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 5'e Yükseldi

  Hilary Fırtınası'nda Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 5'e Yükseldi Meksika ve ABD'yi etkisi altına alan Hilary Fırtınası'nda can kaybı arttı. Meksika'nın Baja California eyaletinde 2 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle toplam can kaybı 5'e yükseldi. Fırtına sebebiyle sel ve su baskınları yaşanan bölgelerde olağanüstü hal ilan edildi.

 • 22.08.2023 22 Ağu 20:13 ABD'nin Teksas Eyaltine bağlı Padre Adası'nda Harold Kasırgası karaya çıktı

  ABD'nin Teksas Eyaltine bağlı Padre Adası'nda Harold Kasırgası karaya çıktı ABD Ulusal Kasırga Merkezi tarafından yapılan açıklamaya göre, Harold Kasırgası Teksas'ın Padre Adası'na ulaştı. Kasırganın yol açtığı rüzgar hızının saatte 80 kilometreye kadar çıkabileceği ve olumsuzluklara karşı tedbirli olunması çağrısı yapıldı. Teksas Valisi Greg Abbott, kasırga tedbirleri kapsamında Teksas ulusal muhafızlarını ve hızlı su kurtarma botu ekiplerini görevlendirdi.

 • 22.08.2023 22 Ağu 14:35 SpaceX 21 adet Starlink uydusunu yörüngeye gönderdi

  SpaceX 21 adet Starlink uydusunu yörüngeye gönderdi Uzay taşımacılığı şirketi SpaceX'e ait 21 adet Starlink uydusunu yörüngeye taşıyan Falcon-9 roketi başarılı bir şekilde fırlatıldı. Elon Musk'a ait olan şirket, internet uydularını taşıyan roketi California'da bulunan Vandenberg Hava Kuvvetleri Üssü'nden fırlattı. Roketin yeniden kullanılabilirlik özelliğine sahip ilk kısmı Pasifik Okyanusu'nda bulunan iniş platformuna başarılı bir şekilde indi. Starlink uyduları, internet bağlantısının zor olduğu bölgelere geniş bant internet hizmeti sağlamak için kullanılıyor.

 • 22.08.2023 22 Ağu 03:52 ABD'de fırtına nedeniyle sert iniş yapan uçakta ağır hasar

  ABD'de fırtına nedeniyle sert iniş yapan uçakta ağır hasar ABD'de etkili olan Hilary Tropikal Fırtınası nedeniyle Alaska Airlines'a ait yolcu uçağı, California eyaletinde bulunan John Wayne Havaalanı'na sert iniş yaptı. Uçakta ağır hasar meydana gelirken, yolcular ekipler tarafından tahliye edildi. Kazada ölen ya da yaralanan olmadığı açıklandı. Yolcular tarafından kaydedilen görüntülerde, uçağın piste iniş yaptığı sırada motorlarından birinin piste sürttüğü ve kıvılcımlar çıkardığı görüldü.

 • 21.08.2023 21 Ağu 23:32 ABD'de yolcu uçağı sert iniş yaptı, facianın eşiğinden dönüldü

  ABD'de yolcu uçağı sert iniş yaptı, facianın eşiğinden dönüldü ABD'de etkili olan Hilary Kasırgası nedeniyle Alaska Airlines'a ait yolcu uçağı, California eyaletinde bulunan John Wayne Havaalanı'na sert iniş yaptı. Uçakta ağır hasar meydana gelirken, yolcular ekipler tarafından tahliye edildi. Kazada ölen ya da yaralanan olmadığı açıklandı.

 • 21.08.2023 21 Ağu 23:23 ABD'yi Hilary Kasırgası vurdu

  ABD'yi Hilary Kasırgası vurdu ABD'nin California eyaletinde Meksika'nın batı kıyılarında büyük hasar bırakan Hilary Kasırgası etkili oldu. Kasırga, California eyaletinde şiddetli rüzgar ve yağışlara neden olarak elektrik kesintilerine, su baskınlarına ve yolların sular altında kalmasına yol açtı. Hilary Kasırgası'nın etkisiyle Los Angeles, Glendale ve Santa Clarita şehirlerinde şiddetli yağış uyarıları yapıldı ve San Diego Nehri'nde su seviyesi yaz aylarında görülen en yüksek seviyeye ulaştı.

 • 21.08.2023 21 Ağu 13:52 Hilary Kasırgası Güney California'yı vurdu

  Hilary Kasırgası Güney California'yı vurdu Meksika'nın Baja California Yarımadası ve ABD'nin California eyaletinin güneyini vuran Hilary Kasırgası, şiddetli yağış ve sellere yol açtı. Meteoroloji uzmanları fırtınanın, 84 yıl sonra Güney California'yı vuran ilk tropikal fırtına olduğunu vurgularken, bölgede doğal afet nedeniyle şiddetli yağış, sel, toprak kaymaları ve elektrik kesintileri yaşandı. Fırtınanın, bazı dağlık yerleşim yerlerinde metrekareye 15 kilogramın üzerinde yağışa sebep olduğu ve Güney California çöllerine düşen bir yıllık yağış miktarını bir günde bıraktığı belirtildi. Tropikal fırtına Los Angeles'a da şiddetli yağış bıraktı.

 • 21.08.2023 21 Ağu 12:19 ABD'nin California Eyaletinde Hilary Kasırgası Etkili Oldu

  ABD'nin California Eyaletinde Hilary Kasırgası Etkili Oldu Meksika'nın batı kıyılarını etkileyen ve 3 kişinin ölümüne yol açan Hilary Kasırgası, ABD'nin California eyaletine giriş yaptı. Kasırga, şiddetli rüzgar ve yağışlara neden olarak büyük hasarlar bıraktı. Los Angeles'ta 25 bin eve elektrik verilemezken, yollar, araçlar ve dükkanlar sular altında kaldı. Yetkililer halkı sahillerden uzak durmaları konusunda uyardı. Hilary Kasırgası, Palm Springs kentinde rekor düzeyde yağışlara neden oldu ve kurak bölgelerde ani sellerin oluşabileceği uyarısında bulunuldu.

 • 21.08.2023 21 Ağu 11:13 DOSYA HABER - "Açlık oyunları"nı anımsatan K-pop idolü olma yolculuğu

  DOSYA HABER - 'Açlık oyunları'nı anımsatan K-pop idolü olma yolculuğu SÜMEYYE DİLARA DİNÇER/MEHMET ŞAH YILMAZ - Dünyada son yıllarda kendi ekolünü oluşturan K-pop kültüründe yıldız olmanın yolu uzun, yorucu, sıkı kurallara tabi ve çok da "insani olmayan" bir stajyerlik döneminden geçiyor.

 • 21.08.2023 21 Ağu 08:44 Hilary: Tarihe geçen fırtına Los Angeles'ta yoğun yağışlara sebep oluyor

  Hilary: Tarihe geçen fırtına Los Angeles'ta yoğun yağışlara sebep oluyor Hilary fırtınası, Meksika'nın Baja California bölgesinin ardından ABD’nin California eyaletine ulaştı.

 • 21.08.2023 21 Ağu 00:10 Hilary Fırtınası Meksika'yı vurdu: Can kaybı 3'e yükseldi

  Hilary Fırtınası Meksika'yı vurdu: Can kaybı 3'e yükseldi Meksika'yı vuran Hilary Tropikal Fırtınası nedeniyle hayatının kaybedenlerin sayısı 3'e yükseldi.

 • 19.08.2023 19 Ağu 23:07 Hilary Kasırgası Meksika ve ABD kıyılarını vuruyor

  Hilary Kasırgası Meksika ve ABD kıyılarını vuruyor Büyük Okyanus'ta oluşan Hilary Kasırgası'nın Meksika ve ABD kıyılarını vurması bekleniyor. Meksika'da kasırga nedeniyle şu ana kadar 2 kişi hayatını kaybetti. Kasırganın şiddetli yağış ve sele neden olması bekleniyor. Meksika ve ABD yetkilileri tedbirler alıyor ve vatandaşları uyarıyor.

 • 19.08.2023 19 Ağu 17:59 ABD Mahkemesi, Michael Jackson'ın şirketlerine yönelik dava açabileceğine hükmetti

  ABD Mahkemesi, Michael Jackson'ın şirketlerine yönelik dava açabileceğine hükmetti ABD temyiz mahkemesi, çocukken pop yıldızı Michael Jackson'ın cinsel tacizine uğradıklarını iddia eden iki adamın, Jackson'ın şirketlerine yönelik dava açabileceğine hükmetti. Wade Robson ve James Safechuck, çocukluklarında yıllar boyu Jackson'ın tacizine uğradıklarını iddia ediyor. İkili, Jackson'ın şirketlerine, kendilerini zamanında korumadıkları gerekçesiyle dava açmak istemiş ancak önceki hukuki girişimleri hakimler tarafından reddedilmişti. Mahkeme, şirketlerin çocukları koruma görevinden muaf tutulamayacağını belirterek, önceki kararları tersine çevirdi.

 • 19.08.2023 19 Ağu 17:09 Meksika'da Hilary Kasırgası nedeniyle bölge sakinleri sel ve şiddetli yağışa hazırlanıyor

  Meksika'da Hilary Kasırgası nedeniyle bölge sakinleri sel ve şiddetli yağışa hazırlanıyor Meksika'nın Pasifik kıyısında etkili olan ve ABD'nin California eyaletine doğru ilerleyen Hilary Kasırgası nedeniyle bölge sakinleri şiddetli yağış ve sele hazırlanıyor. Kasırga, California'da ilk kez tropikal yağış uyarısına sebep oldu ve katastrofik ve hayati tehlike oluşturan seller konusunda uyarılar yapıldı. Kasırganın beraberinde şiddetli yağış ve rüzgar getireceği bildirildi ve California, Nevada ve Arizona eyaletlerinde normalden daha fazla yağış bekleniyor. Hilary Kasırgası, 4. kategoriye yükseltilmiş ve Güney California'da 1939'dan bu yana ilk kez tropikal fırtına yaşanacak.

 • 18.08.2023 18 Ağu 15:42 Hilary Kasırgası Meksika'da Kategori 4'e Yükseldi

  Hilary Kasırgası Meksika'da Kategori 4'e Yükseldi Meksika'nın Pasifik kıyısında etkili olması beklenen Hilary Kasırgası, ABD'nin California eyaletinin güneyinde tropik fırtınaya dönüşmeden önce kategorisi 4'e yükseltildi. Kasırganın cumartesi akşamı Meksika'nın Baja California Yarımadası'na ulaşması öngörülüyor. Hilary'nin California'nın güneyinde kuvvetli rüzgar ve şiddetli yağışlara neden olması bekleniyor.

 • 18.08.2023 18 Ağu 11:34 California'da 9 Polis Hakkında Yolsuzluk İddianamesi Hazırlandı

  California'da 9 Polis Hakkında Yolsuzluk İddianamesi Hazırlandı California'nın Antioch ve Pittsburg kentlerindeki birimlere odaklanan federal soruşturma sonucunda, toplam 9 polis hakkında sivil hakların ihlali, yolsuzluk, aşırı güç kullanma ve raporlarda yalan söyleme gibi suçlamalarla iddianame hazırlandı. İddianamede yer alan suçlamalar arasında elektronik dolandırıcılık, kişileri haklarından mahrum bırakma, haklara karşı komplo kurma ve anabolik steroidlerin yasa dışı dağıtımı da bulunuyor. Soruşturma sonucunda bazı polisler gözaltına alınırken, diğerleri ise daha önce işlerine son verilmişti. Suçlu bulunmaları halinde zanlılar onlarca yıl hapis cezasına çarptırılabilir.

 • 15.08.2023 15 Ağu 15:37 ABD'de California eyaletinde su kaynaklarının dağıtımı soruşturulacak

  ABD'de California eyaletinde su kaynaklarının dağıtımı soruşturulacak ABD'de Joe Biden yönetimi, bazı Amerikan yerli toplulukları ve çevreci grupların şikayeti üzerine, California eyaletindeki su kaynaklarının nasıl dağıtıldığının soruşturulmasına izin verdi. ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA), Biden yönetiminin izniyle eyaletin Su Kaynakları Kontrol Kurulunu soruşturacak. Yerli topluluklar ve çevreci gruplar, eyalet yönetiminin suyun kullanımını düzenleyen kurallar üzerine müzakerelere dahil edilmediklerini belirtti. Soruşturma sonucunda, su kullanımı üzerine yapılan anlaşmaların adaletsiz olduğu iddiaları incelenecek.

 • 14.08.2023 14 Ağu 14:17 Los Angeles'ta Lüks Ürün Soygunu

  Los Angeles'ta Lüks Ürün Soygunu ABD'nin California eyaletinde bulunan Los Angeles kentinde, sayılarının 30 ile 50 arasında olduğu tahmin edilen hırsızlar, bir alışveriş merkezinden yaklaşık 100 bin dolar değerindeki lüks ürünleri çalıp kaçtı. Los Angeles polisi, güvenlik görevlilerini etkisiz hale getirmek için sprey sıktıklarını belirtti. Henüz hiçbir gözaltı yapılmadı.

Advertisement