Zacharias, Ustalık Sınıfanda Müzisyenlere Ders Verdi - Son Dakika
Güncel

Zacharias, Ustalık Sınıfanda Müzisyenlere Ders Verdi

Zacharias, Ustalık Sınıfanda Müzisyenlere Ders Verdi

Uluslararası Antalya Piyano Festivali'nde, 12 Kasım günü klasik müziğin haşarı çocuğu Christian Zacharias, ustalık sınıfında müzisyenlere ders verdi.

13.11.2014 10:25  Güncelleme: 10:28

Hem piyanist, hem orkestra şefi olarak 50'ye yakın albüm kaydetmiş olan, konserleri ile dünyayı karış karış kat etmiş Christian Zacharias, Uluslararası Antalya Piyano Festivali kapsamında 12 Kasım saat 14:00'te AKM Perge Salonu'nda müzisyenlere ders verdi.

Festivalde bu yıl önemli bir yenilik var: Türkiye'nin dört bir yanından ustalık sınıflarına katılmak isteyen müzisyenler, festival tarafından ağırlanıyor. Bu eğitimleri verecek usta isimler ise şöyle: Gökhan Aybulus, Alexander Lonquich, Christian Zacharias, Hüseyin Sermet, Andrea Portera, Herbert Schuch ve Freddy Kempf. Ayrıca festivalin onur konuğu, dünyaca ünlü Avusturyalı piyanist Alfred Brendel de 23 Kasım'da açıklamalı bir ders vermek üzere genç öğrencilerle bir araya gelecek. Brendel, Beethoven, Schubert ve Mozart'ı en iyi yorumlayan müzisyenlerden biri olarak kabul ediliyor. Festivalin söyleşiler bölümüne Evren Kutlay, Emine Serdaroğlu, Serdar Kuzuloğlu gibi uzman isimler konuk olacak.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Zacharias, Ustalık Sınıfanda Müzisyenlere Ders Verdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement