"Zerre"nin Basın Gösterimi Gerçekleşti - Son Dakika
Güncel

"Zerre"nin Basın Gösterimi Gerçekleşti

"Zerre"nin Basın Gösterimi Gerçekleşti

Merakla beklenen"Zerre"nin basın gösterimi film ekibinin katılımıyla gerçekleşti!

08.04.2013 08:45

Farklı sinemasal anlatım diliyle dikkatleri üzerine çeken ödüllü film "Zerre"nin basın gösterimi, filmin senaryosunu yazıp, yöneten genç yönetmen Erdem Tepegöz, performansıyla göz dolduran başrol oyuncusu Jale Arıkan, Ergun Kuyucu ve filmin yapımcılığını üstlenen Kule Film'in yaratıcısı Kağan Daldal'ın da katılımıyla, 5 Nisan 2013, Cuma günü Kanyon'da gerçekleşti! Gösterimin ardından, Tepegöz, Arıkan, Kuyucu ve Daldal basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde "En İyi Yönetmen", "En İyi İlk Film", "En İyi Sanat Yönetmeni" ve "SİYAD" ödüllerine layık görülen; 3. Malatya Film Festivali ödül töreninden de "En İyi Kadın Oyuncu" ve "En İyi Kurgu" ödülleriyle dönen "Zerre"nin basın gösterimi 5 Nisan 2013, Cuma günü Kanyon'da gerçekleşti. 12 Nisan 2013, Cuma günü sinemaseverlerle buluşacak film için geri sayım başladı!

Yalın anlatımı ve gerçekçi atmosferiyle "Zerre"; çarpıcı bir ilk film olarak öne çıkıyor. Film; yıkılmak üzere boşaltılmış, terk edilmiş evlerin, tozlu ve loş atmosferine sığınmış üç kişilik bir ailede, yaşlı annesi (Rüçhan Çalışkur) ve engelli kızı için bütün yükü omuzlarında taşıyan Zeynep'in (Jale Arıkan), verdiği hayat mücadelesini anlatıyor. Sıradan bir iş bulmanın dahi imkânsız olduğu şehirde Zeynep, ev sahibi Kudret'in (Ergun Kuyucu) borcunu ödemesi için yaptığı baskılara dayanamayarak, şehir dışında bulduğu bir işi kabul eder ve yola çıkar...

Tek bir karakter üzerinden ilerleyen öykü yapısı ve belgesele yakın gerçekçiliğiyle "Zerre"; izleyiciyi sürükleyerek filmin içine çekiyor. Gerçek işçilerin yer aldığı fabrika mekânlarında ya da yıkılan Tepebaşı'nın dramatik görselliğinin içinde Zeynep'e gündelik hayatta her zaman fark edemediğimiz uçuşan parçacıklar eşlik ediyor. Bu parçacıklar Zeynep'in sorunlarla dolu dünyasında adeta evrendeki yerini betimliyor.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Erdem Tepegöz'ün, yapımcılığını ise Kule Film'in yaratıcısı Kağan Daldal'ın üstlendiği "Zerre"de Jale Arıkan (Zeynep) başrolü üstleniyor. Ödüllü filmde Rüçhan Çalışkur (anne), Ergun Kuyucu (Kudret), Özay Fecht (Seniha), Remzi Pamukçu (Remzi) gibi isimler de oyunculuklarıyla göz doldururken; filmin görüntü yönetmenliği Macaristan'dan Marton Miklauzic'a, sahnelerdeki yıpranmış doku ise başarılı sanat yönetmeni Azeri Tora Aghabayova'ya ait.

Bir ilk film olmanın ötesinde, farklı bir dil üzerinden anlattığı Zeynep'in öyküsüyle büyük bir soruyu, çok sade bir hayat kesiti ile filme aktaran "Zerre"; 12 Nisan 2013, Cuma günü beyazperdede seyirciyle buluşuyor.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 'Zerre'nin Basın Gösterimi Gerçekleşti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement