Amerikalı Oyuncu Jim Carrey Hakkında Dava Açıldı - Son Dakika

Amerikalı Oyuncu Jim Carrey Hakkında Dava Açıldı

20.09.2016 10:51

Amerikalı oyuncu Jim Carrey hakkında, geçen yıl aşırı doz nedeniyle ölen kız arkadaşı Cathriona White için reçeteli ilaçlar satın aldığı iddiasıyla dava açıldı.

ABD'li oyuncu Carrey'nin sevgilisi White, Eylül 2015'te yüksek dozda ilaç alarak intihar etmişti. Genç kadının ölümünün üzerinden geçen bir yılın ardından Carrey hakkında, sahte isimle ilaç temin etmek suçlamasıyla dava açıldı.

White'ın boşanma işlemlerini tamamlamadığı eşi Burton tarafından Los Angeles Yüksek Mahkemesi'ne sunulan dava dosyasında Carrey'nin 'muazzam zenginliğini ve şöhretini' kullandığı kaydedildi. Dosyada ayrıca Carrey'nin White'ın ölümünün ardından 'olaya dahli ve suçluluğunu gizlemek ve karartmak için adımlar attığı' da belirtildi. Buna göre Carrey, ölümünden sonra White'a sahte telefon mesajları gönderdi.

Daily Beast'e bilgi veren Burton'ın avukatı Michael Avenatti, müvekkilinin konuşmayacağını ancak 'White'ın ölmesine yardım eden' Carrey'nin yargılanmasını istediğini aktardı.

CARREY: BENDEN YA DA SEVDİĞİM KADINDAN FAYLANMA GİRİŞİMİNE MÜSAMAHA GÖSTERMEYECEĞİM

Bu arada Carrey davaya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Davayı 'korkunç bir utanç' olarak tanımlayan Carrey, "Bu adamın avukatıyla bir odaya girip her şeyi sona erdirmek benim için kolay olurdu. Ama hayatta, ayağa kalkıp bu dünyadaki kötülüğe karşı onurunuzu savunmanız gereken bazı anlar vardır. Benden ya da sevdiğim kadından faydalanmak için yapılan bu zalimce girişime müsamaha göstermeyeceğim." ifadelerini kullandı.

Amerikalı Oyuncu Jim Carrey Hakkında Dava Açıldı
Amerikalı Oyuncu Jim Carrey Hakkında Dava Açıldı

Kaynak: AA

Son Dakika Magazin Amerikalı Oyuncu Jim Carrey Hakkında Dava Açıldı - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Son Dakika

Fenerbahçe, Ankaragücü maçı esnasında yayıncı kuruluşu protesto etti Neslihan Atagül, Sefirin Kızı dizisinden ayrıldı Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'den ayrılacak futbolcuların ismini tek tek verdi Antalya'daki balık ölümleriyle ilgili 10 işletme kapatılıp 2 milyon 598 bin lira ceza uygulandı Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, kendisine saldıran bir kişiyi teşhis etti DSÖ'den koronavirüs aşısı açıklaması: Dünya feci bir ahlaki başarısızlığın eşiğinde Son Dakika: ABD'de Kongre binası, güvenlik tehdidi nedeniyle giriş ve çıkışlara kapatıldı Korkutan araştırma! Kovid-19'u atlatanların üçte biri ilk 5 ayda tekrar hastaneye kaldırıldı