Ayin Öncesinde Kendisinin "Mesih İsa" Olduğunu Söyledi - Son Dakika

Ayin Öncesinde Kendisinin "Mesih İsa" Olduğunu Söyledi

15.08.2013 16:57
Ayin Öncesinde Kendisinin "Mesih İsa" Olduğunu Söyledi

İzmir'de, Hıristiyanlık inancına göre "Hz. Meryem’in göğe yükseliş bayramı" ayini öncesinde bir kişi, kendisinin "Mesih İsa" olduğunu iddia etti.

Türkiye’nin çeşitli illerinden ve birçok ülkeden İzmir’in Selçuk ilçesi Bülbül Dağı’ndaki "Meryem Ana’nın göğe yükseliş bayramı" için düzenlenen ayin için biraya gelen kalabalık, ayin öncesinde ’mesih’ iddiası şokunu yaşadı. Ayinin yapılacağı platformda oturan R.Y. üzerinde; "Ben Mesih İsa’yım" yazılı pankartla, "Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla" diye bağırdı. Bir süre kendi kendine aynı sözleri tekrarlayan R.Y. isimli vatandaşa daha sonra bölgede görevli olan bir jandarma eri müdahale etmek istedi. Yanındaki şarap şişesi ve kadehinin rahipler tarafından alınmasına tepki gösteren R.Y., daha sonra jandarma tarafından ayin alanından çıkarıldı.

Selçuk Jandarma İlçe Komutanlığı’na götürülen R.Y.’nin 58 yaşında Türk vatandaşı olduğu ve ayin için Antalya’dan İzmir’e geldiği öğrenildi. R.Y. hakkında Kabahatler Kanunu’ndan işlem yapıldığı ve daha sonra serbest bırakıldığı öğrenildi.

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Ayin Öncesinde Kendisinin 'Mesih İsa' Olduğunu Söyledi - Son Dakika


Advertisement