Son Dakika Haberleri: Belediyenin Mekânlarından 37 Bin Kadın Faydalandı

Belediyenin Mekânlarından 37 Bin Kadın Faydalandı

2 yıl önce

Çankırı Belediyesi bünyesinde hizmet veren Kadın Eğitim Kültür Merkezleri, Hanım Lokalleri ve Kadın İstihdam Merkezi hizmetlerinden son bir yıl içerisinde yaklaşık 37 bin kadın faydalandı.

Belediyenin Mekânlarından 37 Bin Kadın Faydalandı, System.String[]

Çankırı Belediyesi bünyesinde hizmet veren Kadın Eğitim Kültür Merkezleri, Hanım Lokalleri ve Kadın İstihdam Merkezi hizmetlerinden son bir yıl içerisinde yaklaşık 37 bin kadın faydalandı. Kadınlar, bir taraftan hobi edinirken bir taraftan da ev ekonomilerine katkı sağladı.


2018 yılını Çankırı için farkındalık yılı ilan eden Belediye Başkanı İrfan Dinç, Belediye bünyesinde kadınlara yönelik açtığı kurslar ile kadınların hem yeni hobiler edinmelerini hem de ev ekonomilerine katkı sunmalarını sağlıyor. 27 farklı branşa kadar kursların düzenlendiği merkezlerin çalışmalarından son bir yıl içerisinde toplamda 37 bin kadın hizmet aldı. 2017 yılında Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinde açılan kurslardan ve verilen hizmetlerden 16 bin 700, Esentepe Kültür Merkezinden 4 bin 236, Abdulhalik Renda Mahallesi Hanımlar Lokali hizmetlerinden 7 bin 450, Aksu Hanımlar Lokalinden 4 bin 239, Buğday Pazarı Hanımlar Lokalinden 1736, Kırkevler Hanımlar Lokali hizmetlerinden 1693 kadın faydalanırken; Kadın İstihdam Merkezinden yıl içerisinde meslek edindirme kurslarında 130, sipariş usulü çalışma gruplarında 60 kadın olmak üzere 2017 yılında toplamda 260 kadın üye yeteneğini paraya çevirerek ev ekonomisine katkı sağlarken bin kişi de merkezin hizmetlerinden faydalandı.


Belediye Başkanı İrfan Dinç, örnek çalışmalar arasında yer alan kadın çalışmalarının modern mekanlar içinde sunduğu huzurlu ve kaliteli ortam sayesinde Çankırılı kadınların gözdesi olmaya devam edeceğini sözlerine ekledi. - ÇANKIRI

Haber Yayın Tarihi: 15.01.2018 04:34 Kaynak: İHAElon Musk, yeni oyuncağı Cybertruck ile sokaklarda görüntülendi
Genç polis, "Vuramazsın, sıkamazsın" diyen eşi tarafından öldürüldü Metropoll araştırmadan bomba anket! Tüm partiler düşüşte, barajı 2 parti geçiyor