Son Dakika Haberleri: Dolar Yükselişe Geçti

Dolar Yükselişe Geçti

7 ay önce

Doların geçen hafta gerilediği dip seviyelerden toparlanması TL'yi baskı altında bırakıyor. Dolar kuru, bu sabah 3,77 lirayı gördü.

Türk lirası, dolar endeksindeki hafif toparlanma ve Suriye'ye ilişkin gelişmelerle baskı altında kalıyor. Dün 3.74-3.76 bandında hareketlerin görüldüğü dolar/TL yeni güne yukarı yön isteğini sürdürerek başladı. Erken saatlerde 3.77'ye kadar yükselen kur saat 08:30'da 3.7610'da yer aldı. Aynı dakikalarda euro/TL 4.6620 seviyesinde.

CUMA GÜNÜ DİP SEVİYEYİ GÖRMÜŞTÜ

Uzmanlar, her ne kadar dün Esad-PYD iddiaları TL üzerinde baskıya neden olmuş olsa da kur üzerinde yurt içi haber akışından ziyade doların küresel seyrinin etkili olduğunu ifade ediyor.

Küresel piyasalarda dolar, dün başlıca para birimleri karşısında üç yılın dip seviyelerinin üzerinde tutunduktan sonra bugün yatay seyrediyor ancak ABD bütçe açığının artmasının ekonomiye zarar vereceği yönündeki endişelerin kuvvetlenmesiyle baskı altında bulunuyor.

Dolar endeksi cuma günü gördüğü üç yılın dip seviyesi olan 88.25'in yüzde 1 üzerinde 89.21'den işlem görüyor.
Karayoluna Dikilen 'Paraşütçü Tabelası' Sürücüleri Korkutuyor Mahsullerin Toplanmasını Hızlandırmak İçin Üretilen Araç, Zeytin Tarımında Çığır Açacak

Rusya'da Üniversite Öğrencileri, 90 Lira İçin Sahnede Soyundu