Etkili İletişim Yoluyla İnsanları Tanımak - Son Dakika
Güncel

Etkili İletişim Yoluyla İnsanları Tanımak

Etkili İletişim Yoluyla İnsanları Tanımak

Saygın, etkili iletişimin bir sanat olduğunu ve bu yolla insanları tanımanın mümkün olduğunu söyledi.

07.08.2012 10:44
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Hasbahçe Söyleşileri'ne Konuşmacı olarak katılan Oğuz Saygın, etkili iletişimin bir sanat olduğunu ve bu yolla insanları tanımanın mümkün olduğunu söyledi. İnsanları etkilemenin en önemli unsurlarından birinin de beden dili olduğunu söyleyen Saygın, kendine özgü anlatımıyla programa katılanları adeta etkisi altına aldı.

OĞUZ SAYGIN KİMDİR?

1952 İstanbul doğumlu olan Oğuz Saygın, Kişisel Gelişim ve NLP uzmanıdır. İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nden mezun olan Saygın, 2008 yılında Düşünce Akademisi'ni kurmuştur. 1996′dan beri çeşitli radyo ve televizyon programlarına katılmış, gazete ve dergilerde makaleler yazmış olan Oğuz Saygın, çeşitli Üniversitelerde ve birçok yabancı ülkede konferans ve eğitim vermiştir.

03 Ağustos Cuma günü, Hasbahçe Ramazan Etkinlik Alanında bulunan Kitap Fuarında, aralarında Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Oğuz Toktekin, Gençlik Meclisi Başkanı Fatih Öztürk, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sedat Bika ve İnsan Kaynakları Müdürü Zeki Yazıcı'nın da bulunduğu Kağıthanelilerle buluşan Kişisel Gelişim ve NLP Uzmanı Oğuz Saygın, İnsanları Tanıma Sanatı olan "Etkili İletişim"i kendi beden dilini kullanarak anlattı.

Ailenin fertlerinden olan çocukların eğitiminde, en az anneler kadar babaların da özen göstermesi gerektiğini söyleyen konuşmacı, iletişimin çeşitli kuralları olduğunu vurguladı. İletişim kurmada yargılama yönteminin yanlış olduğunu belirten NLP Uzmanı, dinleyerek ve empati yaparak iletişim kurmanın en doğru yol olduğunun altını çizdi.

RENKLERİN DE İNSAN KARAKTERLERİ ÜZERİNDE ETKİSİ VAR

İnsanları tanıma yönteminde renklerin de bir kıstas olduğunu belirten Saygın, Kırmızı rengi sevenlerin kendilerine çok güvendiklerini, Sarı rengi sevenlerin dağınık ve şakacı olduklarını, Yeşil rengi sevenlerin sakin karakterli olduklarını ve Mavi rengi sevenlerin ise diğerlerine oranla daha düzenli ve tertipli olduklarını söyledi.

"SURLAR ÖRÜLMEDEN ÇOCUKLARIMIZI EĞİTELİM"

Hayatın bir devridaim olduğunu, ancak bizden sonra gelen kuşakların bunu devam ettirdiklerini söyleyen konuşmacı, 0-6 yaş aralığında verilen eğitimin etkisinin en verimli çağ olduğunu vurgularken, 6-9 yaş arası eğitimin son şans olduğunu söyledi. 9-12 yaş arasında artık surların örüldüğünü ve girilmesinin oldukça zor olduğunu söyleyen Saygın, maneviyatın bittiği yerde ailelerin kanunlarla idare edildiğini ifade etti.

Kağıthane'yi çok sevdiğini ifade eden konuşmacımıza Lale figürlü kristal plaket ve "Kağıthane Tarih Envanteri" kaynak kitabı takdim edildi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Etkili İletişim Yoluyla İnsanları Tanımak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Savunma ve havacılık sektöründe yeni bir rekor kırdık
  20:05 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Savunma ve havacılık sektöründe yeni bir rekor kırdık

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2024 yılının ilk iki ayında savunma ve havacılık sektöründe 633 milyon dolarlık ihracat rakamıyla yeni bir rekor kırdıklarını açıkladı. Türkiye'nin savunma sanayindeki yerlilik oranının yüzde 80'in üzerine çıktığını belirten Erdoğan, ayrıca 10 yılda savunma ihracatını 4,5 kat artırdıklarını ve geçtiğimiz yıl 5,5 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdiklerini ifade etti.

 • Polonya Başbakanı AB'ye Rusya ve Belarus'a yaptırım çağrısında bulunacak
  20:03 Polonya Başbakanı AB'ye Rusya ve Belarus'a yaptırım çağrısında bulunacak

  Polonya Başbakanı Donald Tusk, Avrupa Birliği'ne (AB) Rusya ve Belarus'tan gelen tarım ürünlerine yaptırım uygulaması çağrısında bulunmak için Polonya Parlamentosuna karar tasarısı sunacaklarını duyurdu. Tusk, Litvanya'nın başkenti Vilnius'ta Başbakan Ingrida Simonyte ile görüşmesinin ardından ortak basın toplantısında konuştu. Tusk, Polonya Parlamentosunun alt kanadı Sejm Başkanı Szymon Holownia'dan AB Komisyonunu Rusya ve Belarus'tan gelen tarım ürünlerine yaptırım uygulamaya çağıran bir karar tasarısını Parlamentoda oylamaya sunmasını isteyeceğini söyledi.

 • Gümüşhane'de el freni unutulan cip yokuş aşağı düştü
  19:59 Gümüşhane'de el freni unutulan cip yokuş aşağı düştü

  Gümüşhane'de sürücüsünün el frenini çekmeyi unuttuğu cip, yokuş aşağı hareket ederek 10 metrelik duvardan site bahçesine düştü. Kaza güvenlik kameralarına yansırken, sürücü aşağı düşmekten son anda kurtuldu. Kazada ölen ya da yaralanan olmazken, hasar gören araç yapılan çalışmalarla bulunduğu yerden çıkarıldı.

 • Siirt'te Asayiş ve Güvenlik Toplantısı Yapıldı
  19:57 Siirt'te Asayiş ve Güvenlik Toplantısı Yapıldı

  Siirt Valisi Kemal Kızılkaya başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, ilin genel durumu ve son bir ayda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi. Terörle mücadele, asayiş operasyonları ve gümrük kaçağıyla mücadele konularında yapılan çalışmalar paylaşıldı.

 • Niğde'de Kültür ve Tabiat Varlığı Kaçakçılarına Operasyon: 75 Tarihi Eser Ele Geçirildi
  19:55 Niğde'de Kültür ve Tabiat Varlığı Kaçakçılarına Operasyon: 75 Tarihi Eser Ele Geçirildi

  Niğde'de gerçekleştirilen operasyonda, kültür ve tabiat varlığı kaçakçılarına yönelik olarak değerlendirilen 75 tarihi eser ele geçirildi. Operasyonda 34 sikke, 7 yüzük ve 34 diğer obje bulundu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Tokat Valisi: BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin durumu iyi
  19:54 Tokat Valisi: BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin durumu iyi

  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, trafik kazasında yaralanan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Vali Hatipoğlu, Destici'nin iyi olduğunu ve yarın taburcu olacağını belirtti.

 • Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Şota Arveladze: 'Fazla bir şey oluşturamadık, sonuç da çok kötü'
  19:54 Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Şota Arveladze: 'Fazla bir şey oluşturamadık, sonuç da çok kötü'

  Trendyol Süper Lig'in 28. haftasında Fatih Karagümrük, deplasmanda Adana Demirspor'a 1-0 mağlup oldu. Maç sonrası açıklamalarda bulunan Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Şota Arveladze, takımın kötü bir başlangıç yaptığını ve maç boyunca çok fazla bir şey oluşturamadıklarını belirtti.


Advertisement