Son Dakika Haberleri: Hamile kadının olduğu olduğu araca saldıran magandalar için hazırlanan iddianame kabul edildi

Hamile kadının olduğu olduğu araca saldıran magandalar için hazırlanan iddianame kabul edildi

7 gün önce

Pendik'te 7 aylık hamile kadın ve eşinin içinde bulunduğu araca saldırdıkları gerekçesi ile Hasan Sel ve kardeşi Hüseyin Sel hakkında 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame kabul edildi.

İstanbul Pendik'te içinde hamile kadının bulunduğu araca saldırdıkları gerekçesiyle tutuklanan Hasan ve Hüseyin Sel hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 6 Temmuz'da Yunus Emre Bahçıvan ve hamile eşi Ayfer Bahçıvan'ın içinde bulunduğu araca, Pendik D-100 Karayolu'nda seyir halindeyken yol verme meselesi yüzünden saldırıda bulundukları gerekçesiyle tutuklanmalarına karar verilen Seydioğlu Baklava AŞ sahipleri Hasan ve Hüseyin Sel hakkında hazırlanan iddianame, gönderildiği Anadolu 59. Asliye Ceza Mahkemesi'nce değerlendirildi.

30 TEMMUZ'DA HAKİM KARŞISINA ÇIKACAKLAR

İddianamenin kabulüne karar veren mahkeme, hazırladığı tensip zaptında sanıklar Hasan ve Hüseyin Sel'in tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Mahkeme, davaya ilişkin ilk duruşmanın da 30 Temmuz Salı günü yapılmasını kararlaştırdı.

20 YILA KADAR HAPİSLE CEZALANDIRILMALARI TALEP EDİLİYOR

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, 6 Temmuz'da Yunus Emre Bahçıvan ve hamile eşi Ayfer Bahçıvan'ın içinde bulunduğu araca, Pendik D-100 Karayolu'nda seyir halindeyken yol verme meselesi yüzünden saldırıda bulundukları gerekçesiyle tutuklanmalarına karar verilen Seydioğlu Baklava AŞ sahipleri Hasan ve Hüseyin Sel'in "kara ulaşım araçlarını kaçırma veya alıkoyma", "mala zarar verme" ve "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından 5 yıl dörder aydan yirmişer yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep ediliyor.

NE OLMUŞTU?

Pendik D-100 Karayolu'nda 6 Temmuz 2019 tarihinde Seydioğlu Baklava'nın sahipleri Hasan Sel ve Hüseyin Sel, kendilerine yol vermedikleri gerekçesiyle bir aracın önünü kesti. Araçtan inen iki şahıs, hamile kadın ve eşinin içinde bulunduğu aracın yanına gelerek, önce aracın dikiz aynasını kırdı. Araca tekmelerle saldıran şahıs, daha sonra aracın üzerine çıkarak kaputu tekmeledi, camlarını kırmaya çalıştı. Olay anı ise cep telefonu kamerası tarafından kaydedildi.

Olayın ardından Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Hüseyin Sel ve Hasan Sel hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında Hasan ve Hüseyin Sel emniyetteki ifade işlemlerinin ardından adliyeye getirilmişti.

Anadolu 7. Sulh Ceza Hakimliği, sorguları tamamlanan şüpheliler Hasan Sel ve Hüseyin Sel'in tutuklanmasına karar verilmişti.

Hamile kadının olduğu olduğu araca saldıran magandalar için hazırlanan iddianame kabul edildi
Haber Yayın Tarihi: 12.07.2019 11:44 Kaynak: DHA

YORUMLAR (37)
  • Derin: Adamı kışkırtan onlar.hakli yine onlar.Adama sıkıştırıp yol vermemişler kazaya sebep olan onlar.inatla yol vermedik dediler.Ben olsam bana yol verilmese bende öyle yapardım.Yazik oldu adama çirkef aileye denk geldi.Ama Allah büyük çoluk çocuğundan çıkarır.Benim düşüncem bu.Bu kadar ceza çok adam mi öldürdüler sanki. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Osmam abi..: Adalet istiyorum. Yawf adamlar 50 yil yatsin ama adalet bu değil. Adam agzımı burnumu kırdı kaburgamı catlattı nemi oldu hiç adam ceza bile almadi ötelediler. Yengemin kafasini yardi komsusu kadini neredeyse komalik etti ne oldu heç. Adaletmi bu simdi demekki ben birini dövmeye kalksam 20 yil. Vay adalete bak... adalet dedin herkese ayni olmali bana baska ona baska degil.. keske 30 yil alsalarda belki birilerine ibret olsa.. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • sivil vatandaş: araçlarda güvenlik kamerası işte bu yüzden çok önemli.çoğu ülkede mecburi olan bu uygulama bizde de olmalı.kim haklı ,kim iftira atıyor yalan söylüyor ortaya çıkmalı.masum insanlarımız kim vurdu ya gitmesin. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız


'Kocanı sana aşık ettireceğim' dediği kadına 500 bin liralık senet imzalatan dolandırıcı bu kez yakayı ele verdi Maçka Parkı'nda güpegündüz kapkaç! Ağaçların arasından çıkıp genç kadının çantasını çaldılar 2 rengin birleştiği Karadeniz havadan görüntülendi! 7 kişinin kaybolduğu Esmahanım Köyü'nde yaşayan vatandaşlar felaket anını anlattı