Son dakika DHA haberleri, DHA son dakika, son dakika DHA
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Son Dakika Dha Haberleri

Son dakika Dha haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son dha haberleri anında burada.


 • 13:51 CK Enerji, QR Anket çalışması başlattı CK Enerji, QR Anket çalışması başlattı

  CK Enerji, 184 farklı lokasyonda bulunan merkezlerde, karekod teknolojisini kullanarak QR Anket çalışması başlattı. Uygulamayla müşterilerin deneyimleri ölçülerek elde edilen verilerle sorunlu alanlar iyileştirilip, hizmetleri müşterilerin beklenti ve isteklerine göre şekillendirmek hedefleniyor.

 • 13:50 Beyoğlu Sahaf Festivali başladı Beyoğlu Sahaf Festivali başladı

  Beyoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen 14. Beyoğlu Sahaf Festivali Galata Meydanı'nda başladı. Festivalde eski plaklardan, kitaplara, dergilere kadar birçok ürün satışa sunulacak. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, kitapla büyüyen bir gençlik arzu ettiklerini belirtti. Festivalin açılışına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başkonsolosu Seniha Birand Çınar ve Lübnan Başkonsolosu Mazen Kabbara da katıldı.

 • 13:49 Van Gölü'nden 1 Milyon Metreküp Dip Çamuru ve Balçık Çıkarıldı Van Gölü'nden 1 Milyon Metreküp Dip Çamuru ve Balçık Çıkarıldı

  Van Büyükşehir Belediyesi'nin Van Gölü'nün korunmasına yönelik başlattığı çalışmalar kapsamında şu ana kadar gölden 1 milyon metreküp dip çamuru ve balçık çıkarıldı. Temizlik çalışmaları 2'nci ve 3'üncü etaplarda da devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, Van Gölü'nü gelecek nesillere daha temiz bir şekilde bırakmayı hedefliyor.

 • 13:49 Nefes X DeFacto Plaj Koleksiyonu Çıktı Nefes X DeFacto Plaj Koleksiyonu Çıktı

  DeFacto ve Nefes İstanbul iş birliğinden doğan Nefes X DeFacto Koleksiyonu plaj giyiminde zarif ve rahat bir tarz sunuyor. Koleksiyonda egzotik desenli kaftanlar, viskoz pantolon ve pareolar yer alıyor.

 • 13:46 Yalova'da Taksinin Çarptığı Ayı Yaralandı Yalova'da Taksinin Çarptığı Ayı Yaralandı

  Yalova'nın Altınova ilçesinde, yoldan geçen taksinin çarptığı ayı yaralandı. Kaza sonrası ayı uyuşturucu iğneyle bayıltıldı ve müdahale edildikten sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar Yalova Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

 • 13:39 MLKP member continues to be tried for bombing attack on prison vehicle in Izmir MLKP member continues to be tried for bombing attack on prison vehicle in Izmir

  Cebrail Gündoğdu, a member of the terrorist organization MLKP and one of the perpetrators of a bombing attack on a prison vehicle in Bursa last year, is being tried with 7 other defendants for a similar attack in Izmir in 2017. The court has decided to merge the two cases and has requested a report on the Bursa bombing. Gündoğdu was apprehended in Ayvalık and was found to have stayed in several safe houses in Bergama, Dikili, Çiğli, and Menemen. Seven suspects were arrested for aiding Gündoğdu in the Bursa attack, with four being remanded in custody and three released on bail.

 • 13:38 Beyoğlu Sahaf Festivali başladı Beyoğlu Sahaf Festivali başladı

  Beyoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen 14. Beyoğlu Sahaf Festivali Galata Meydanı'nda açıldı. Festival, 11 Haziran'a kadar kitapseverleri bekliyor. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, kitapla büyüyen bir gençlik arzu ettiklerini belirterek, festivalin teşvik edici rolünü önemsediklerini söyledi.

 • 13:38 Karşıyaka'da seçim çağrısı yapılıyor, ünlü isimlerle temasa geçildi Karşıyaka'da seçim çağrısı yapılıyor, ünlü isimlerle temasa geçildi

  Karşıyaka'nın eski Basketbol Şube Başkanı İlker Ergüllü, yönetime olağanüstü seçimli kongre çağrısı yaparken, Başkan Turgay Büyükkarcı da futbol şubesini güçlendirmeye çalışıyor. Büyükkarcı, eski yöneticilerden ve ünlü isimlerden destek almaya çalışıyor.

 • 13:36 Kayseri Basketbol, Damla Gezgin'i transfer etti Kayseri Basketbol, Damla Gezgin'i transfer etti

  Kadınlar Basketbol Süper Ligi takımlarından Kayseri Basketbol, Damla Gezgin'i transfer etti. Geçen sezon OGM Ormanspor'da forma giyen 33 yaşındaki basketbolcu 28 maçta 203 sayı kaydetti.

 • 13:33 Garanti BBVA, sendikasyon kredisini sosyal sürdürülebilirlik kriterlerine bağlı olarak yeniledi Garanti BBVA, sendikasyon kredisini sosyal sürdürülebilirlik kriterlerine bağlı olarak yeniledi

  Garanti BBVA, uluslararası piyasalardan sağladığı sendikasyon kredisi anlaşmasını sosyal sürdürülebilirlik kriterlerine bağlı olarak yeniledi. Anlaşma, 13 ülkeden 26 bankanın katılımıyla imzalandı ve dış ticaretin finansmanı ile genel kurumsal amaçlarla kullanılacak. Banka, temin edilen kredinin sosyal performans hedeflerini deprem bölgesindeki kadın girişimciler ve mikro ölçekli işletmelerin finansmanına bağlantılı olarak gerçekleştirdi. Sürdürülebilirlikle bağlantılı sendikasyon kredisini sosyal kriterler odağında yeniledikleri için mutlu olduklarını belirten Garanti BBVA Genel Müdürü Recep Baştuğ, kredinin faizinde indirim olması durumunda kazancı yine deprem bölgesi için kullanacaklarını söyledi.

 • 13:32 Abdulkadir Bitigen to Referee Galatasaray-Fenerbahçe Derby Abdulkadir Bitigen to Referee Galatasaray-Fenerbahçe Derby

  The referees for the 37th week matches of the Super League have been announced. Abdulkadir Bitigen will referee the Galatasaray-Fenerbahçe derby, which will be played on Sunday, June 4 at 19.00. The Turkey Football Federation announced the referees for the week's matches.

 • 13:32 ULUSKON Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, Hırvatistan ile ticari ilişkileri geliştirmek için çalışıyor ULUSKON Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, Hırvatistan ile ticari ilişkileri geliştirmek için çalışıyor

  ULUSKON Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, Hırvatistan ile ticari ilişkileri geliştirmek için Temmuz ayında gerçekleştirecekleri ziyaretin iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerde yeni kapılar açmasını beklediğini belirtti. Atasoy, Türkiye ile Hırvatistan arasındaki ticaret hacminin geçen yıl 1 milyar 150 milyon dolar olarak gerçekleştiğini ve Hırvatistan'ın ticari dengede pozitif olduğumuz nadir ülkelerden biri olduğunu söyledi.

 • 13:31 Zeytinburnu Belediyesi 'Hoş Geldin Yaz' etkinliklerine başladı Zeytinburnu Belediyesi 'Hoş Geldin Yaz' etkinliklerine başladı

  Zeytinburnu Belediyesi, ilçedeki tüm mahalleleri kapsayacak şekilde 'Hoş Geldin Yaz' etkinliklerine başladı. İlk etkinlik Yeşiltepe ve Nuripaşa Mahallesi'nde düzenlendi. Etkinlikler canlı müzik, eğlenceli aktiviteler ve çeşitli hediyelerle 45 gün boyunca devam edecek.

 • 13:26 Depremde mağdur olan öğrencilerde sınav kaygısı artıyor Depremde mağdur olan öğrencilerde sınav kaygısı artıyor

  AKDENİZ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Doç. Dr. Ali Erdoğan, depremde ailelerini, evlerini, okullarını kaybeden öğrencilerin sınava hazırlık eksikliğinin kaygısını tetiklediğini belirtti. Sınav kaygısı yaşayan öğrencilerin ders çalışma ve sınav performansını olumsuz etkilediğini söyleyen Erdoğan, sınav öncesinde psikolojik destek görmesinin önemli olduğunu vurguladı.

 • 13:25 Hatay Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyelerine haşere ve vektörle mücadele çağrısı yaptı Hatay Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyelerine haşere ve vektörle mücadele çağrısı yaptı

  Hatay Büyükşehir Belediyesi, deprem sonrası artan haşere ve vektörle mücadele sorununa dikkat çekerek, ilçe belediyelerine çalışmalar yapılması çağrısında bulundu.

 • 13:25 Drift Yapan Sürücüye 20 Bin 342 Lira Ceza Drift Yapan Sürücüye 20 Bin 342 Lira Ceza

  Mersin'in Tarsus ilçesinde drift yapan sürücüye 20 bin 342 lira ceza kesilerek ehliyetine el konuldu. Otomobil ise yediemin otoparkına çekildi. Sürücüye, drift yapmak ve kusuru görülen diğer maddelerden toplam 20 bin 342 lira ceza kesildi. Sürücünün ehliyetine 2 ay süreyle el konulurken, araç ise 60 gün süreyle yediemin otoparkına çekildi.

 • 13:19 Yalova'da Taksinin Çarptığı Ayı Yaralandı Yalova'da Taksinin Çarptığı Ayı Yaralandı

  Yalova'nın Altınova ilçesinde, yoldan geçen taksinin çarptığı ayı yaralandı. Kaza sonrası ayı uyuşturucu iğneyle bayıltıldı ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Yalova Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

 • 13:19 İnegöl'de öğrencilere çarpan özel halk otobüsü güvenlik kamerasına yansıdı İnegöl'de öğrencilere çarpan özel halk otobüsü güvenlik kamerasına yansıdı

  Bursa'nın İnegöl ilçesinde özel halk otobüsü, koşarak yolun karşısına geçmeye çalışan 2 öğrenciye çarptı. Yaralanan öğrenciler hastanede tedaviye alınırken, kaza otobüsün güvenlik kamerasına yansıdı.

 • 13:18 Kibyra Antik Kenti'ndeki 2 bin yıllık çeşme restore edildi Kibyra Antik Kenti'ndeki 2 bin yıllık çeşme restore edildi

  Burdur'un Gölhisar ilçesindeki Kibyra Antik Kenti'nde bulunan 2 bin yıllık çeşme, restore edilerek orijinal kaynağından getirilen suyun akıtılmasıyla yeniden suya kavuştu. Kazı çalışmalarını yürüten Doç. Dr. Şükrü Özüdoğru, çeşmenin 3 farklı kullanım evresine sahip olduğunu ve depremden sonra inşa edildiğini belirtti. Kibyra Antik Kenti, 2016'da UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne dahil edilmişti.

 • 13:17 Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, Avrupa liderleriyle savaş uçakları koalisyonu konusunda mutabık kaldı Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, Avrupa liderleriyle savaş uçakları koalisyonu konusunda mutabık kaldı

  Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, Moldova ziyareti sırasında Avrupa liderleriyle gerçekleştirdiği gayrıresmi toplantıda savaş uçakları koalisyonu konusunda mutabık kaldı. Toplantıda, Ukraynalı pilotların F-16 savaş uçakları ve diğer uçak tipleri konusunda eğitimine başlanmasıyla ilgili konuların ele alındığı ve tarafların bu sürecin yakın gelecekte başlatılması konusunda mutabık kaldıkları ifade edildi.

 • 13:17 SMA'LI MEHMET İÇİN KERMES SMA'LI MEHMET İÇİN KERMES

  Antalya'nın Serik ilçesinde SMA Tip 1 hastası 15 aylık Mehmet Eren Atak'ın tedavisi için kermes düzenlendi.

 • 13:16 Sarıgül: Kılıçdaroğlu'nun yanında olmaya devam edeceğiz Sarıgül: Kılıçdaroğlu'nun yanında olmaya devam edeceğiz

  CHP'den Erzincan Milletvekili seçilen Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, "Cumhuriyet Halk Partisi'nin kurumsal kimliği olmasaydı, seçilme şansım çok zayıftı. Biz vefalıyız. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

 • 13:04 Drift yapan sürücüye 20 bin 342 lira ceza Drift yapan sürücüye 20 bin 342 lira ceza

  MERSİN'in Tarsus ilçesinde, otomobiliyle drift yapan sürücüye 20 bin 342 lira ceza kesilerek ehliyetine el konuldu. Otomobil ise yediemin otoparkına çekildi. Tarsus ilçesi Atatürk Caddesi üzerinde Tuğralı kavşağında bir sürücünün yoğun trafikte otomobiliyle drift yaptığını görenler, polise haber verdi. Sürücüye, drift yapmak ve kusuru görülen diğer maddelerden toplam 20 bin 342 lira ceza kesildi. Sürücünün ehliyetine 2 ay süreyle el konulurken, araç ise 60 gün süreyle yediemin otoparkına çekildi.

 • 13:04 Ankara-Sivas hızlı tren hattında 125 binden fazla kişi seyahat etti Ankara-Sivas hızlı tren hattında 125 binden fazla kişi seyahat etti

  ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 26 Nisan 2023 tarihinde hizmete açtıkları Ankara-Sivas hızlı tren hattında 125 binden fazla kişinin seyahat ettiğini açıkladı.

 • 12:50 Galatasaray-Fenerbahçe derbisine yoğun ilgi Galatasaray-Fenerbahçe derbisine yoğun ilgi

  Galatasaray-Fenerbahçe derbisi için satışa çıkan ekstra 1800 bilet hemen tükendi. Sarı-kırmızılı yönetim karaborsanın önüne geçmek için bilet devrini yasakladı ve bir dizi önlem aldı. Galatasaray, Fenerbahçe maçının oynanacağı gün yeni sezonun parçalı taraftar formasını da satışa çıkartacak. Şampiyonluk kutlamalarında büyük coşku yaşanacak.

 • 12:50 Aksaray'da TIR kazası: 1 ölü, 6 yaralı Aksaray'da TIR kazası: 1 ölü, 6 yaralı

  Aksaray'da sürücüsünün kontrolünü kaybeden TIR, karşı şeride geçerek kamyonet ve otomobile çarptı. Kazada 1 kişi hayatını kaybederken, 6 kişi yaralandı. Kazanın ardından TIR şoförü gözaltına alındı.

 • 12:50 Ümit Besen'in babası hayatını kaybetti Ümit Besen'in babası hayatını kaybetti

  Türk müziğinin efsane sanatçılarından Ümit Besen'in babası Fikret Besen, 94 yaşında yaşamını yitirdi. Besen'in babası Fikret Besen'in cenazesi, ikindi namazının ardından Belediye Asri Mezarlığı'ndaki aile kabristanında toprağa verilecek.

 • 12:49 ESENLER'DE MİNİBÜSÜN ÇARPTIĞI MOTOSİKLET SÜRÜCÜSÜ HAYATINI KAYBETTİ ESENLER'DE MİNİBÜSÜN ÇARPTIĞI MOTOSİKLET SÜRÜCÜSÜ HAYATINI KAYBETTİ

  ESENLER'de minibüsün çarptığı motosikletin sürücüsü tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

 • 12:49 OT TOPLARKEN YAKALANDI; 'EVELİKLERİMİ ALABİLİR MİYİM, ANAMA NE CEVAP VERECEĞİM' DEDİ OT TOPLARKEN YAKALANDI; 'EVELİKLERİMİ ALABİLİR MİYİM, ANAMA NE CEVAP VERECEĞİM' DEDİ

  ERZURUM'un Yakutiye ilçesinde ihbara giden polis, çevrede ot toplayan Mikail Kaban'ın (40) arandığını tespit edince gözaltına aldı.

 • 12:49 Kuikpara, İstanbul Dijital Sanat Festivali'ne Ana Sponsor Oldu Kuikpara, İstanbul Dijital Sanat Festivali'ne Ana Sponsor Oldu

  Kuikpara, İstanbul Dijital Sanat Festivali'nde genç yeteneklere yönelik para ödüllü Avatar Tasarım Yarışması'nın ana sponsoru oldu. Yarışmanın birincilik ödülü 7 bin 500 TL, ikincilik ödülü 5 bin TL ve üçüncülük ödülü ise 3 bin TL. Festival, çocuk ve gençlik atölyelerine, panellere, görsel ve işitsel performanslara ev sahipliği yapacak.

 • 12:48 Kayseri'de Bıçaklı Kavga: 1 Ağır, 2 Yaralı Kayseri'de Bıçaklı Kavga: 1 Ağır, 2 Yaralı

  Kayseri'de iki grup arasında çıkan bıçaklı kavgada 1'i ağır, 2 kişi yaralandı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • 12:48 İzmir'de sahte dolar operasyonu: 2 şüpheli tutuklandı İzmir'de sahte dolar operasyonu: 2 şüpheli tutuklandı

  Menemen ve Bergama ilçelerinde piyasaya sahte dolar sürdükleri belirlenen 2 şüpheli, Aliağa'daki bir otelde yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin kaldıkları odalarda yapılan aramada 100'lük banknotlar halinde toplam 4 bin 700 dolar, 9,7 gram metamfetamin ve 3 adet sentetik ecza hap ele geçirildi.

 • 12:48 Özel halk otobüsünün çarptığı 2 öğrenci yaralandı Özel halk otobüsünün çarptığı 2 öğrenci yaralandı

  BURSA'nın İnegöl ilçesinde özel halk otobüsü, koşarak yolun karşısına geçmeye çalışan 2 öğrenciye çarptı. Yaralanan öğrenciler hastanede tedaviye alınırken, kaza otobüsün güvenlik kamerasına yansıdı.

 • 12:48 İzmir'de 2 İş Yerinde Kumar Oynayan 96 Kişi Yakalandı İzmir'de 2 İş Yerinde Kumar Oynayan 96 Kişi Yakalandı

  İzmir'in Bornova ilçesinde yapılan baskında kumar oynayan 96 kişi yakalandı ve şüphelilere 389 bin 280 TL idari para cezası kesildi. İşletmeler mühürlendi ve kumar oynamakta kullanılan materyallere el konuldu.

 • 12:44 Diyarbakır'da Otomobil Yedek Parça Atölyesine Hırsızlık Diyarbakır'da Otomobil Yedek Parça Atölyesine Hırsızlık

  Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde bir otomobil yedek parça ve tamir atölyesine hırsızlık yapıldı. Piyasa değeri yaklaşık 1 milyon lira olan elektronik parça ve araç programları çalındı. Şüpheli, polisin yaptığı çalışmada 20 ayrı kameradan tespit edilerek yakalandı.

 • 12:44 İstanbul'da Tefecilik Şebekesine Operasyon: 20 Gözaltı İstanbul'da Tefecilik Şebekesine Operasyon: 20 Gözaltı

  İstanbul'da Kadıköy, Çekmeköy ve Sancaktepe ilçelerinde tefecilik suçu işleyen organize suç şebekesine yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda şebeke lideri Ö.Ç. ile beraber 20 kişi gözaltına alındı.

 • 12:43 Meksika'da 45 torbanın içinde insan kalıntıları bulundu Meksika'da 45 torbanın içinde insan kalıntıları bulundu

  Meksika'da savcılık yetkilileri, kayıp 7 kişinin arama çalışmaları sırasında içinde vücut parçaları dahil insan kalıntıları olan 45 torba bulduklarını açıkladı.

 • 12:42 İstanbul merkezli çek senet operasyonu: 20 gözaltı İstanbul merkezli çek senet operasyonu: 20 gözaltı

  İSTANBUL'da başta Kadıköy olmak üzere Çekmeköy ve Sancaktepe ilçelerinde çok sayıda kişiye silah zoruyla çek senet imzalatarak tefecilik suçu işleyen organize suç şebekesine yönelik operasyon düzenlendi.

 • 12:42 İSTANBUL MERKEZLİ ÇEK SENET OPERASYONU: 20 GÖZALTI İSTANBUL MERKEZLİ ÇEK SENET OPERASYONU: 20 GÖZALTI

  İSTANBUL'da başta Kadıköy olmak üzere Çekmeköy ve Sancaktepe ilçelerinde çok sayıda kişiye silah zoruyla çek senet imzalatarak tefecilik suçu işleyen organize suç şebekesine yönelik operasyon düzenlendi.

 • 12:40 İZMİR'DE İKİ İŞ YERİNE KUMAR OPERASYONU; 96 KİŞİYE 389 BİN 280 TL CEZA İZMİR'DE İKİ İŞ YERİNE KUMAR OPERASYONU; 96 KİŞİYE 389 BİN 280 TL CEZA

  İZMİR'in Bornova ilçesinde 2 ayrı iş yerine yapılan baskında, tombalalayla kumar oynayan 96 kişi suçüstü yakalandı.

 • 12:35 Samsun'da Hastane İnşaatında İşçi Öldü Samsun'da Hastane İnşaatında İşçi Öldü

  Samsun'un Tekkeköy ilçesinde Tekkeköy Devlet Hastanesi'nin inşaatında çalışan Ragıp Uzun, 1'inci kattan düşerek hayatını kaybetti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • 12:30 Elazığ'da Temizlik Aracı Çöken Yola Devrildi Elazığ'da Temizlik Aracı Çöken Yola Devrildi

  Elazığ'da ağır hasarlı bir binanın önünde temizlik çalışması yapan belediye aracı çöken yola devrildi. Yan yatan araç, vinçle çıkarılırken, yolun onarımına başlandı.

 • 12:30 Akdenizli Kick Boksçular İstanbul'dan Madalyalarla Döndü Akdenizli Kick Boksçular İstanbul'dan Madalyalarla Döndü

  Akdeniz Belediye Spor Kulübü bünyesinde mücadele veren Kick Boks sporcuları, İstanbul'da düzenlenen '8'inci Turkish Open WAKO World Cup Şampiyonası'nda madalyalarla döndü. Belediye Başkanı Mustafa Gültak, sporcuları ziyaret ederek başarılarını kutladı ve Akdeniz'in spora yaptığı yatırımları anlattı.

 • 12:23 2023'ün en pahalı uçak ve otobüs rotaları açıklandı 2023'ün en pahalı uçak ve otobüs rotaları açıklandı

  Online bilet platformu heybilet.com, uçak ve otobüs bileti fiyatlarının 2023'ün ilk beş ayındaki karnesini açıkladı.

 • 12:17 İstanbul'da yapılan operasyonda çok sayıda kültür mirası niteliğinde kapı ele geçirildi İstanbul'da yapılan operasyonda çok sayıda kültür mirası niteliğinde kapı ele geçirildi

  İstanbul Emniyeti Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir depoda Anadolu illeri ile kentteki tarihi yapıların çalınan kapılarını buldu. Yaklaşık 4 ay süren takibin ardından yapılan baskında 3 şüpheli yakalandı ve el işçiliğiyle süslemeli 70 ahşap kapı, 5 ahşap sütun, sütun başlığı, içi doldurulmuş karaca trofesi, 3 fil dişi süslemeli boynuz ile 1 fil dişi tesbih ele geçirildi. Şüphelilerin ürünleri yurt dışına kaçırmayı planladığı belirtilirken, ele geçirilen ürünlerin kültür varlığı niteliği taşıdığı ve eski dönemlerde yapılan el işçiliği olduğu öğrenildi. Şüpheliler adliyeye sevk edildi.

 • 12:16 Elazığ'da Temizlik Aracı Çöken Yola Devrildi Elazığ'da Temizlik Aracı Çöken Yola Devrildi

  Elazığ'da ağır hasarlı bir binanın önünde temizlik çalışması yapan belediye aracı çöken yola devrildi. Araç vinçle çıkarılırken, yolun onarımına başlandı.

 • 12:16 TBMM'de 28. Yasama Dönemi Başlıyor: Yeni Meclis Başkanı ve Siyasi Parti Grup Başkan Vekilleri Seçilecek TBMM'de 28. Yasama Dönemi Başlıyor: Yeni Meclis Başkanı ve Siyasi Parti Grup Başkan Vekilleri Seçilecek

  TBMM'de 28'inci yasama dönemi, milletvekillerinin yemin töreniyle başlayacak. Bugün yapılacak törenin ardından yeni dönemin Meclis başkanı ve siyasi partilerin grup başkan vekilleri seçilecek.

 • 12:15 Terk edilen köpek bomba arama köpeği oldu Terk edilen köpek bomba arama köpeği oldu

  Manisa Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi'ne terk edilen Belçika Malinois cinsi köpek, sağlığına kavuştuktan sonra, köpek eğitim ve rehabilitasyon merkezinde verilen 5 aylık eğitimle bomba arama köpeği oldu. 'Lidya' ismi verilen köpek, kritik görevlerde yer alacak.

 • 12:15 Galatasaray-Fenerbahçe derbisine yoğun ilgi Galatasaray-Fenerbahçe derbisine yoğun ilgi

  Galatasaray-Fenerbahçe derbisine yoğun ilgi var. Galatasaray yönetimi karaborsanın önüne geçmek için bilet devrini yasakladı ve bir dizi önlem aldı. Derbi için 18 bin liralık 1'inci kategori bilet sahibi taraftarlar hem orta tribünden hem de takımın yedek kulübesine yakın bir yerden maçı izleme olanağı buluyor. Galatasaray Kulübü, Fenerbahçe maçının ardından düzenleyeceği şampiyonluk kutlamaları için de hazırlıkları tamamladı.

 • 12:14 İstanbul'da kültür mirası niteliğinde kapılar ele geçirildi İstanbul'da kültür mirası niteliğinde kapılar ele geçirildi

  İstanbul'da bir depoda yapılan operasyonda çok sayıda 'kültür mirası' niteliğinde kapı ele geçirildi. Operasyonda fildişinden olduğu değerlendirilen süslemeli boynuz ile bir tane de tespih bulundu.

Advertisement