Gazeteciler ile Yakın Koruma Arasında Arbede - Son Dakika

Gazeteciler ile Yakın Koruma Arasında Arbede

02.07.2015 19:43
Gazeteciler ile Yakın Koruma Arasında Arbede, System.String[]

Mardin’de görev yapan yerel ve ulusal medya temsilcilerinin basın toplantısı için davet edildikleri toplantı salonunda, gazeteciler ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın yakın koruma polisleri arasında kısa süreli bir gerginlik yaşandı.

Mardin'de görev yapan yerel ve ulusal medya temsilcilerinin basın toplantısı için davet edildikleri toplantı salonunda, gazeteciler ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın yakın koruma polisleri arasında kısa süreli bir gerginlik yaşandı.

Bir dizi ziyarette bulunmak üzere Mardin'e gelen Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Valilik ziyaretinin ardından AK Parti il binasını ziyaret etti.

Gazeteciler ile Bülent Arınç'ın yakın koruması arasında yaşanan tartışma ise Arınç salona gelmeden hemen öncesinde yaşandı. Koruma polisinin gazetecilere karşı yaklaşımına ve gelişigüzel bağrışlarına tepki gösteren Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Kadir Üründü ile koruma polisi arasında tartışma yaşandı.

Tartışmayı izleyen ve duruma tepkisiz kalmayan AK Parti Nusaybin İlçe Başkanı Osman Doğru da koruma polisinin tutumuna tepki göstererek, parti yöneticileri ve gazetecilere daha nazik bir tutum takınılması konusunda koruma polisine telkinde bulundu. Bunun üzerine Nusaybin İlçe Başkanı Osman Doğru ile koruma polisi arasında da tartışma yaşandı.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'ın Basın Danışmanı olan Salih Melek'in Cemiyet Başkanı Kadir Üründü'nün yanına gelerek koruma polisi adına gazetecilerden özür dilemesiyle olay daha fazla uzatılmadan tatlıya bağlandı. - MARDİN

Gazeteciler ile Yakın Koruma Arasında Arbede
Gazeteciler ile Yakın Koruma Arasında Arbede

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Gazeteciler ile Yakın Koruma Arasında Arbede - Son Dakika


Son Dakika

Meteoroloji tek tek uyardı! İstanbul dahil 43 ilde kar yağışı etkili olacak Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan faiz mesajı: Beni dinlerler, dinlemezler ama ben yüksek faize karşıyım Son Dakika! Hollanda hükümeti ülkede tartışma yaratan çocuk yardımı skandalı nedeniyle istifa etti Selçuk Özdağ'a yapılan saldırı sonrası Davutoğlu'ndan ilk açıklama: Erdoğan'dan açıklama bekliyoruz Suudi Arabistan Veliaht Prensi bin Selman bir ilke imza atarak Dünya Ekonomik Forumu'na çölden katıldı Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek final kura çekimi gerçekleşti Can Yaman'ın giydiği kabanın fiyatı dudak uçuklattı Tabancayla kalbine ateş edip ağır yaralanan gencin sosyal medyadan paylaştığı not ortaya çıktı