İskoçya'da dünyanın ilk hidrojenle çalışan otobüsleri kullanılacak - Son Dakika

İskoçya'da dünyanın ilk hidrojenle çalışan otobüsleri kullanılacak

10.11.2020 16:26
İskoçya'da dünyanın ilk hidrojenle çalışan otobüsleri kullanılacak, System.String[]

İskoçya'nın Aberdeen kenti, hava kirliliğini azaltan dünyanın ilk hidrojenle çalışan çift katlı otobüslerinden oluşan bir filoyu kullanmak için gün sayıyor.

İskoçya'nın Aberdeen kenti, hava kirliliğini azaltan dünyanın ilk hidrojenle çalışan çift katlı otobüslerinden oluşan bir filoyu kullanmak için gün sayıyor.

İskoçya'nın Aberdeen şehri 1960'larda Kuzey Denizi'nde petrolün keşfedilmesinden çevreci otobüsleri kullanmaya başlayacağını açıkladı. Hidrojenle çalışan 15 otobüs, karbonmonoksit yerine su buharı yayıyor. Hidrojenle çalışan otobüslerin şehrin gözde caddelerinde hizmete girmeden önce son test edildi. Testi başarıyla geçen hidrojenle çalışan otobüsler,

TANESİ 500 BİN POUND

Aberdeen Şehir Meclisi Sözcüsü Philip Bell konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Şu anda Aberdeen her gün 500 kilogram yeşil hidrojen üretiyor. Planımız, üç yıl içinde günde üç buçuk ton gaz üretecek bir hidrojen merkezine sahip olmak" dedi. Kuzey İrlanda'da Wrightbus şirketi tarafından inşa edilen yeşil ve beyaz renkli otobüslerin her biri, 500 bin pound'a (658.000 dolar) üretildiği ifade edildi.

- İngiltere

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İskoçya'da dünyanın ilk hidrojenle çalışan otobüsleri kullanılacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Rusya TürkAkım üzerinden Avrupa'ya gaz arzını artırmayı planlıyor Kısıtlamalarda gevşeme olacak mı? Bilim Kurulu, koronavirüs tedbirleri ve aşılama gündemiyle toplandı Türkiye, 2020'de 285 milyon çift ayakkabı ihraç etti Kuyumculardan altına yatırım yapanları heyecanlandıracak tahmin: Bu yıl rekor kıracak Doğu Türkistanlı Uygur Türkleri, 2019'da kendilerine destek veren Mesut Özil'e imza töreni öncesi teşekkür etti Ali Koç, imza töreninde Mesut Özil transferinin tüm detaylarını anlattı ve Acun Ilıcalı'ya teşekkür etti İş adamına şirketinin önünde kanlı pusu! Kurşun yağmuruna tuttular Sokağa çıkma yasağında şehir merkezinde çıplak bir şekilde yürüyen adam, görenleri dumura uğrattı