Kaman'da Okullara Şehit İsimleri Verildi - Son Dakika

Kaman'da Okullara Şehit İsimleri Verildi

17.01.2017 18:06
Kaman'da Okullara Şehit İsimleri Verildi, System.String[]

Kaman ilçesinde beş okulun ismi, Valilik kararıyla değiştirildi.

Kaman ilçesinde beş okulun ismi, Valilik kararıyla değiştirildi.

Kaman ilçe merkezinde dört okul ve ilçeye bağlı bir beldede bir okulun ismi değiştirilirken, okullara 15 Temmuz Şehitleri ve şehit isimleri verildi.

Kaman İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Demirci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 15 Temmuz'da canlarını feda eden şehitlerin isimleriyle okulların isimlerinin değiştirildiğini söyledi.

Demirci, şöyle konuştu:

"Okullarımıza şehitlerimizin isimleri vererek onların adını yaşatmaya çalışıyoruz. İlçe merkezinde Kaman Ortaokulunun ismi Kaman Şehit Bayram Kara Ortaokulu, Kaman Anadolu Lisesinin ismi Kaman Şehit Gökhan Yıldırım Anadolu Lisesi, Kaman İMKB Anadolu Lisesinin ismi Kaman 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi ve Kaman Fen Lisesinin ismi Kaman İMKB Fen Lisesi olarak değiştirildi. Kurancılı kasabasında ise Kurancılı İlkokulunun ismi ise Kurancılı Şehit Ayhan Keleş İlkokulu olarak değiştirildi. Milletimiz şehitlere, şehitlik makamlarına değer verir. O değeri anlatmak ve minnet duyduğumuz şehitlerimizin adını yaşatmak için böyle bir değişikliğe gidildi."

Kaman'da Okullara Şehit İsimleri Verildi

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kaman'da Okullara Şehit İsimleri Verildi - Son Dakika


Son Dakika

Bankalar Birliği anlaşmasıyla Galatasaray'ın kasasına 250 milyon TL girdi Bostancı'da Rus kadın doğuştan engelli köpeği 3 yerinden bıçakladı Alibaba'nın kurucusu Jack Ma 2 ay sonra ortaya çıktı: Salgın bittiğinde yeniden görüşeceğiz Güne düşüşle başlayan dolar 7,43'ten işlem görüyor Donald Trump'tan görevi bırakmasına saatler kala 143 kişi için af ve ceza indirimi kararı Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor: Gündemde kısıtlamaların esnetilmesi ve aşılama uygulaması var Evladını arayan anne, duydukları karşısında yıkıldı: Kızına şu an tecavüz ediyorum Zeytin yaprağının koronavirüsü parçaladığı bilimsel olarak ortaya kondu