Oğuz Saygın ile İnsanları Tanıma Sanatı - Son Dakika
Güncel

Oğuz Saygın ile İnsanları Tanıma Sanatı

Oğuz Saygın ile İnsanları Tanıma Sanatı

Oğuz Saygın'ın konuşmacı olarak katıldığı İnsanları Tanıma Sanatı konulu seminerde Dilovalılarla bir araya geldi.

14.03.2012 15:43
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Seminer Programı Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, Başkan yardımcıları Edip Bingöl, Muhiyettin Gültekin, Belediye Meclis Üyesi Efendi Deli, mahalle muhtarları ve vatandaşların katılımı ile Belediye toplantı salonunda sıcak bir atmosferde gerçekleşti.

Program Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman'ın ilçede yapılan çalışmaları katılımcılara anlatması ile başladı Başkan Yaman Konuşmasında;"Göreve geldiğimiz günden bu güne kadar geçen sürede şehrimizin Altyapı ve üst yapı sorunlarını bitirdik. Göreve geldiğimizde suda kayıp kaçak oranı %70'lerde iken ISU ile yapılan ortak çalışmalar sonucu %15'lere kadar düşürdük. Üst yapıda 68 bin ton asfalt serimi yaparak Kocaeli'de Alt yapıda ve üst yapıda sorunsuz İlçeler arasında en üst sıralarda gelmektedir. Eğitim alanlarındaki eksiklikleri bulunan 11 okulun yanı sıra yeni 11 okul projesi ile geride bırakacağız.

Yapılacak olan 11 yeni okullar çalışma aşamasında, ihale aşamasında ve bitmiş olan okullardır. Çalışma aşamasında olan okullarımız bittiğinde İlçemizdeki çocuklarımız daha güzel eğitim alacaklar. Her sene düzenli olarak SBS ye giren öğrencilerimize soru bankası hediye ediyoruz bu sene 8. sınıf öğrencilerimize toplamda beş bin adet soru bankası hediye ettik.

Şehrin giriş ve çıkışları çok güzel değildi şu anda Batı Kavşağı bitmiş Doğu Kavşağı da ihale aşamasında Doğu Kavşağı da Batı Kavşağı gibi yonca şeklin de yemyeşil olacak ve aziz halkımızın hizmetine açacağız"dedi.

Başkan Yaman'ın Konuşmasının ardından, İletişim uzmanı Oğuz saygın, seminerde iletişim sanatları, kelimelerin öğrenmedeki rolü ile beden dilinin kullanılmasına yönelik örneklemelerle sunum yaptı.

Seminer boyunca birbirinden ilginç bilgilere yer veren Saygın, dinleyicilerle kurduğu iletişim ve izleyicileri sahneye davet ederek yaptığı pratik çalışmalarla oldukça keyifli bir sunum gerçekleştirdi. Erkeklerin sonuç ve fayda alma odaklı düşünmelerine karşılık kadınların duygusal düşündükleri tespitini yapan Saygın, insanların kırmızı, yeşil, sarı ve mavi olarak 4 ayrı renge ayrıldığını söyleyerek, her rengin karakteristik özelliklerinden örnekler sunarak, izleyicilerin kendi renklerini bulmalarını test edecekleri bir pratik çalışma yaptı.

Daha sonra sahneye Hafıza gösterisi yapmak için çıkan A.Oğuzhan Bıçakçı'yı sahneye çağıran Saygın. Seyircilerin söylediği 20 kelimeyi tahtaya yazdı ve 20 kelimeyi karışık sıra Bıçakçı'ya sordu. İzleyicilerin söylediği 20 kelimeyi sektirmeden ve hiç yanılmadan bilen Bıçakçı'nı bu performansı karşısında salonda kısa bir süre sessizlik hâkim oldu.

Saygın ve Bıçakçı'nın katılımı ile gerçekleşen ve Dilovası'nda daha önce görülmeyen farklılıkta bir seminer yaşanmış oldu.

Program sonunda Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, Kişisel Gelişim Uzmanı Oğuz Saygın'a Çiçek. Saygın'da Başkan Yaman kendi kitabından takdim etti.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Oğuz Saygın ile İnsanları Tanıma Sanatı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş mal varlığını açıkladı
  21:12 CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş mal varlığını açıkladı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP'nin 31 Mart yerel seçimleri için aday gösterdiği isimler arasında yer alıyor. Yavaş, kendi adını taşıyan resmi sitesinde mal varlığını açıkladı. Ayrıca, seçim harcamalarının CHP Ankara İl Başkanlığı tarafından karşılandığını belirterek diğer belediye başkan adaylarının da mal beyanlarını açıklaması gerektiğini vurguladı.

 • Emekli ikramiyesi komisyondan geçti
  20:00 Emekli ikramiyesi komisyondan geçti

  Emeklilere verilecek bayram ikramiyesinin 3 bin TL'ye yükseltilmesini öngören madde Meclis Adalet Komisyonu'nda kabul edildi. İkramiyeler ise bayramdan önceki hafta olan 1-9 Nisan tarihleri arasında hesaplara geçecek. Diğer ikramiye ödemesi ise Kurban Bayramı öncesi 10-15 Haziran haftasında ödenecek.

 • Adıyaman'da bir çiftçi yürüyüş yaparken 15 milyon yıllık balık fosili buldu
  19:31 Adıyaman'da bir çiftçi yürüyüş yaparken 15 milyon yıllık balık fosili buldu

  Adıyaman'ın Besni ilçesinde bir çiftçi, kırsal alanda yürüyüş yaparken farklı yapıda bir taş buldu. Adıyaman Müze Müdürlüğüne teslim edilen taş Orta Miyosen Dönemi'ne ait balık fosili çıktı. 15 milyon yıl öncesine tarihlenen fosil, koruma altına alındı.

 • Yerli savaş uçağı KAAN dünya basınında
  19:12 Yerli savaş uçağı KAAN dünya basınında

  Bu sabah ilk uçuşunu gerçekleştiren ilk savaş uçağımız KAAN'a dünya basını geniş yer verdi. ABD merkezli Bloomberg, ''Uçuş, Türkiye'nin yerli savaş uçağı projesinde dönüm noktası oldu.'' derken, İngiliz Reuters haber ajansı, ''Türkiye'nin özgün geliştirdiği ilk muharip savaş uçağının ilk uçuşu bugün gerçekleşti'' ifadelerini kullandı. Gelişmeyi son dakika duyuran Yunan basını ise KAAN'ın F-35'ten üstün olduğuna dikkat çekti.

 • Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal, BM Daimi Temsilcisi ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız oldu
  19:03 Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal, BM Daimi Temsilcisi ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız oldu

  Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal oldu, New York'taki BM Daimi Temsilciliğine ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız getirildi. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, her iki isme de yeni görevlerini telefonla tebliğ etti.

 • 2019'da kazandığı ilçede belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremeyen CHP, seçime Saadet Partisi listesinden girecek
  18:11 2019'da kazandığı ilçede belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremeyen CHP, seçime Saadet Partisi listesinden girecek

  Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde CHP'nin aday listesi, YSK'ya geç verildiği için kabul edilmedi. 2019 yerel seçimlerinde ilçeyi kazanan ve 31 Mart'taki seçimlerde ise yeniden aday gösterilen CHP Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, listenin geç teslim edilmesi nedeniyle Saadet Partisi listesinden seçime girecek.

 • Somali Cumhurbaşkanı Mahmud: Türkiye 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak
  17:31 Somali Cumhurbaşkanı Mahmud: Türkiye 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak

  Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, Türkiye ile Somali arasında imzalanan Savunma ve Ekonomik İşbirliği Çerçeve Anlaşması'nın detaylarını açıkladı. İki ülke arasında ortak bir deniz kuvvetlerinin oluşturulacağını söyleyen Mahmud, "Türk kardeşlerimiz bu anlaşma çerçevesinde sadece 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak. 10 yıllık işbirliğinden sonra biz de denizlerimizi koruyacak bir donanmaya sahip olacağız." ifadelerini kullandı.

 • Süper Kupa finali 7 Nisan'da Şanlıurfa'da oynanacak
  17:29 Süper Kupa finali 7 Nisan'da Şanlıurfa'da oynanacak

  TFF, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak Süper Kupa maçının 7 Nisan 2024 saat 21.00'de Şanlıurfa 11 Nisan Stadyumu'nda oynanacağını açıkladı.


Advertisement