Okuldan dönen çocuk, köpeklerin saldırısına uğradı - Son Dakika

Okuldan dönen çocuk, köpeklerin saldırısına uğradı

30.11.2021 09:13

Ankara'nın Pursaklar ilçesinde okuldan eve dönerken başıboş köpeklerin saldırısına uğrayan 12 yaşındaki çocuk ağır yaralandı. Vücudunun pek çok yerinden ısırılan çocuk yoğum bakıma alındı. Talihsiz çocuğu kanlar içinde bulan amcası, "Çırılçıplak yerde yatar vaziyetteydi, her tarafını köpekler parçalamıştı" dedi.

Mimar Sinan Mahallesi Altın Caddesi'nde meydana gelen olaya göre Cahit Zarifoğlu İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi 12 yaşındaki E.K., okuldan çıkıp yürüyerek eve gitmeye başladı. E.K., yolda önüne çıkan başıboş sokak köpeklerinin saldırısına uğradı.

AMCASI KANLAR İÇİNDE BULDU

Birkaç saat geçmesinin ardından oğullarının eve gelmemesi üzerine anne ve baba, endişelenerek E.K.'yı aramaya başladı. Amcası, okul yolunda aradığı E.K.'yı sokak köpeklerinin arasında kanlar içerisinde yatarken buldu. Amcasının köpeklerin arasından aldığı E.K., Pursaklar Devlet Hastanesi'ne ardından da Ankara Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı.

İSYAN ETTİLER

Vücudunun pek çok yerinden köpek ısırıklarıyla ağır yaralanan E.K., hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Akrabaları hastane önünde saatlerce bekleyerek E.K.'nın durumuyla ilgili doktorlardan bilgi aldı. 12 yaşındaki çocuktan gelecek iyi haberi bekleyen amcası, dayısı, teyzesi ve dedesi mahalle aralarında hayvanların beslenmesini istemediklerini belirterek, canlarından endişe duyduklarını söyledi.

Ankara'da okuldan dönen çocuğu sokak köpekleri parçaladı

"ÇIRILÇIPLAKTI, HER TARAFINI KÖPEKLER PARÇALAMIŞ"

Gazetecilere konuşan amca, "Bir baktım 8 veya 10 tane köpek vardı. Çantası ilerideydi, önce çocuğu görmemiştim. Sonra çocuğa yaklaştım, çırılçıplak yerde yatar vaziyette, her tarafını köpekler parçalamış şekilde, çocuğu hastaneye götürdük" dedi.

"ANNESİ KÖPEK ALSIN DİYE YASİN EZBERLİYORDU"

Teyzesi ise E.K.'nın hayvanları çok sevdiğini köpeği olsun diye dualar ettiğini belirterek, "Çocuğum o köpekler ısırırken bile 'ya Şafi ya Allah' diye dua etmiş. Biz de hayvanseveriz ama hayvansever insanlar duysunlar, neredeler, görmüyorlar mı? Yeğenim de köpekleri çok seven bir çocuktu. Annesi ona köpek alsın diye Yasin Suresi'ni ezberliyordu ve çocuk köpekle imtihan oldu" diye konuştu.

YORUMLAR (3)
  • Kenan Ertek: ALLAH RIZASI İÇİN BİRİLERİ BU BAŞI BOŞ CANAVARLARA SOKAK KÖPEKLERİNE DUR DESİN. BU İŞE BİR CÖZÜM BULSUN. BU ÇOCUĞUN VEBALİNİ KİM TAŞIYACAK HANGİ HAYVAN SEVER TAŞIYACAK. ALLAH ONLARDAN SORSUN İNŞALLAH. DİLERİM BU ÇOCUĞUN BAŞINA GELENLER BU CANAVAR KÖPEKLERİN TOPLATILMASINI, ÖNLEM ALINMASINI ENGELEYEN VEYA SEBEP OLAN KİŞİLERİN BAŞINA GELSİN İNŞALLAH. ONLARIDA KÖPEKLER PARÇALASIN İNŞALLAH. BU YAVRUNUN BU ÇOCUĞUMUZUN ÇEKTİĞİ ACILARI ÇEKSİNLER İNŞALLAH. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Bilge Yildiz: hayvanları koruma derneği bu konuda çalışmalar yapmalı.hayvanlara yaşam alanı oluşturumalı sokakta bu hayvanların tehlike oluşturduğu ilk vaka değil Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • METİN AKSOY : nerde bu sokak itlerini savunan itler bu evladın canın dan dahamı önemli.... inşaallah savunanlarında cocuklarını parçalarlarda bi içim soğur. belki ozaman anlarsınız.... Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500

Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa Okuldan dönen çocuk, köpeklerin saldırısına uğradı - Son Dakika


Advertisement