Son Dakika Haberleri: Pokemon Avlayabilmek İçin Tüm Borçlarını Ödedi

Pokemon Avlayabilmek İçin Tüm Borçlarını Ödedi

3 yıl önce

Rusya'ya bağlı Dağıstan Cumhuriyeti'nde ödenmemiş 7 trafik cezası olan bir kişi, cep telefonuna el koyulmasının ardından Pokemon GO oynayabilmek için tüm borçlarını temizledi.

Dünyanın her yerinde milyonlarca insanı peşinde sürükleyen Pokemon GO oyunu, bu kez kazalara neden olması gibi kötü bir olayla değil, iyi bir amaca hizmet etmesiyle gündeme geldi.

OYUNA DEVAM EDEBİLMEK İÇİN BORCUNU ÖDEDİ

Dağıstan'ın Novolak bölgesinde ödenmemiş trafik cezaları olan bir kişinin cep telefonuna, borçları nedeniyle icra yöntemiyle el koyuldu. Borçlu, telefonunun alınmasından birkaç gün sonra 13 bin rubleyi aşkın ceza tutarının tamamını ödedi. Daha sonra ise telefon sahibinin borcunu, Pokemon GO oyununda geldiği seviyeyi kaybetmemek, oyuna devam edebilmek için borcunu ödediği öğrenildi.

Borçlunun kuralları çiğneyip trafik cezalarını almasına neden olan şeyin Pokemon GO olup olmadığı ise bilinmiyor.

Haber Yayın Tarihi : 23.08.2016 06:52 Kılıçdaroğlu'na Yumruk Atan Saldırganın İlk Sözleri: Saldırmadım 97 İşçinin İşten Çıkarıldığı Belediyede, Engelli Kadrosundaki İşçi İntihara Kalkıştı Saynur Öztürk, Eşi Hasan Ali Kaldırım'ı Aldattı mı? Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı