Sanatçı dostları Orhan Kural'ı unutmadı - Son Dakika

Sanatçı dostları Orhan Kural'ı unutmadı

06.04.2021 08:12
Sanatçı dostları Orhan Kural'ı unutmadı

Türkiye'nin en büyük gezgini, çevreci, aktivist, hayvansever Prof. Dr Orhan Kural 'i 23 aralık 2020 tarihinde Covid 19 sebebiyle kaybeden dostları, onun anısına hazırlanan Yol Şarkıları albümüne destek verdiler .

Şiirleri ile Metin Altıok ,Kemal Burkay,

Attila Atasoy, Bulutsuzluk Özlemi , Gündoğarken ,Haluk Levent ,Leman Sam, Serap Yenici ,Vedat Sakman, Yeni Türkü ,Zafer Doğan,Selim Atakan,Nalan Yıldız ,Selcan Yıldırım eserleri ve yorumları ile ve bir cok değerli besteci ,söz yazarıyol şarkıları ile bu albümde buluştular

Geliri ileProf. Dr. Orhan Kural anısına bir orman oluşturulması planlanan albüm tüm müzik marketlerde ve digital ortamlar da yerini aldı.

Albümde ayrıca ünlü fotoğraf sanatçısı İbrahim Zaman veOrhan Kural'ınkurucusuve yönetim kurulu başkanı olduğu TürkiyeGezginler Kulübü( Derneği) üyesi Nasuh Mahruki , Mete Darcan yanısırabir çok yarışmada derece alan Sacit ŞerbetçiEren DamlarAhmet RemziTuluce'ningezi fotoğraflarına da yer verildi.

Albüme TÜRSAB , Prof. Dr. Orhan Kural'ın eğitim verdigi İstanbul Aydın Üniversitesi,Fuzul Ev, TUMAD ,KUTES Metal ,İmayInsaat , Çaycuma belediyesi Cimcime Medyasponsor olarakdestek verdiler.

Tüm bu isimlerin birleşmesi için çaba harcayan Serap Yenici veTürküola firması , yola çıkan herkese keyifledinleyecekleri bir albüm hazırladılar.

Sanatçı dostları Orhan Kural'ı unutmadı

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Sanatçı dostları Orhan Kural'ı unutmadı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Doktorlar, gördükleri diş karşısında acil toplantı kararı aldı 18:15 Doktorlar, gördükleri diş karşısında acil toplantı kararı aldı
Meteoroloji uyardı! Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz bölgeleri için fırtına alarmı 17:59 Meteoroloji uyardı! Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz bölgeleri için fırtına alarmı Sıvı yağ fiyatı yükseldi, çekirdekçi ustanın işleri arttı! 16:17 Sıvı yağ fiyatı yükseldi, çekirdekçi ustanın işleri arttı! Cinnet getiren baba, oğlunu öldürdü, eşi ve kızını ağır yaraladı 14:35 Cinnet getiren baba, oğlunu öldürdü, eşi ve kızını ağır yaraladı Siirt'te 10 bin liraya çoban aranıyor! 13:14 Siirt'te 10 bin liraya çoban aranıyor! Son Dakika: Erdoğan'dan 12:17 Son Dakika: Erdoğan'dan "Asgari ücret 4 bin TL olacak mı?" sorusuna cevap: İşçimizi zora sokamayacağız Beşiktaş'tan şaşırtan transfer! Cenk Tosun'la anlaşma sağlandı 12:10 Beşiktaş'tan şaşırtan transfer! Cenk Tosun'la anlaşma sağlandı Sadakatsiz'in yıldızı Melis Sezen'in ödül gecesinde giydiği giysi beğenilmedi! Eğreti duruyor 11:24 Sadakatsiz'in yıldızı Melis Sezen'in ödül gecesinde giydiği giysi beğenilmedi! Eğreti duruyor
Advertisement