ABD'ye Transfer Olan Schweinsteiger, Basın Toplantısında Gelen Sorulara Şaşırdı - Son Dakika

ABD'ye Transfer Olan Schweinsteiger, Basın Toplantısında Gelen Sorulara Şaşırdı

30.03.2017 09:45

ABD Ligi'nde Chicago Fire takımına transfer olan ünlü futbolcu Bastian Schweinsteiger, "Burada Dünya Kupası'nı kazanabileceğini düşünüyor musun?" sorusuyla şaşkına döndü.

Futbola büyük yatırımlar yapan, kulüplerine dünyaca ünlü yıldızları kadrolarına katan Amerika Birleşik Devletlerinde, futbolun hala öğrenilemediği Bastian Schweinsteiger'in basın toplantısında bir kez daha ortaya çıktı.

Chicago Fire takımının kadrosuna kattığı Alman yıldız, tanıtımının yapıldığı basın toplantısında gelen sorular karşısında şoke oldu.

"CHIAGO FIRE İLE DÜNYA KUPASI'NI KAZABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYOR MUSUN?"

Amerikalı bir basın mensubu, Schweinsteiger'e "Chicago Fire ile 'Dünya Kupası'nı kazanabileceğini düşünüyor musun? " diye sordu. Soruyu anlayamayan tecrübeli futbolcu, yanlış anladığını düşünerek, yanındakilerden tercüme edilmesini istedi.

Durumun vahametini gören Chicago genel Menejeri Nelson Rodriguez araya girerek, "Biz kulüp olarak Amerika liginde mücadele ediyoruz, Dünya kupasında değil" diyerek soruyu cevapladı.

"FUTBOLDA HER ŞEY MÜMKÜN"

Efsane futbolcu, yine de saçma soruya kibarca cevap vererek, "Dünyanın en iyi takımı da olsa, her takımın yenilebileceğine inanıyorum, futbolda her şey mümkün" dedi.

Bu olay daha sıcaklığını korurken, bir başka gazeteci bu kez "Milli takımda oynama gayretin hala devam ediyor mu? diye sordu.

"MİLLİ TAKIMDAN EMEKLİ OLDUM"

Schweinsteiger bu soruyu da "Ben milli takımdan emekli oldum" diye cevapladı.

ABD'ye Transfer Olan Schweinsteiger, Basın Toplantısında Gelen Sorulara Şaşırdı
ABD'ye Transfer Olan Schweinsteiger, Basın Toplantısında Gelen Sorulara Şaşırdı

Son Dakika Spor ABD'ye Transfer Olan Schweinsteiger, Basın Toplantısında Gelen Sorulara Şaşırdı - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Ortaya çıkan fotoğraf sonrası Aykut Kocaman'ın Çukur'da rol alacağı iddia edildi Yasak Elma'nın müstehcen sahnesi Fox'un başını yaktı ABD Başkanı Biden ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasındaki ilk görüşme gergin geçti Korkutan koronavirüs araştırması! 4 yeni Kovid-19 belirtisi daha ortaya çıktı Galatasaray'ın anlaşma sağladığı Mostafa Mohamed, İstanbul'a geliyor Cumhurbaşkanlığı'ndan makam aracı kararı! Türkiye yatırımından vazgeçen Volkswagen dönemi bitiyor Türkiye'yi dünyaya tanıtacak 19 şefin isimleri belli oldu Birlikte kaçtığı 3 çocuklu kadının kocasını sokakta görünce kurşun yağdırdı