Titanların Öfkesi 30 Mart'ta Sinemalarda - Son Dakika

Titanların Öfkesi 30 Mart'ta Sinemalarda

21.03.2012 16:50
Titanların Öfkesi 30 Mart'ta Sinemalarda, System.String[]

"Titanların Öfkesi"nde Sam Worthington, Ralph Fiennes ve Liam Neesonbir kez daha savaş hâlindeki tanrıları canlandırıyorlar.

"WRATH OF THE TITANS"

Jonathan Liebesman'nın yönetimindeki "Wrath of the Titans/Titanların Öfkesi"nde Sam Worthington, Ralph Fiennes ve Liam Neesonbir kez daha savaş hâlindeki tanrıları canlandırıyorlar.

Zeus'un (Neeson) yarı tanrı oğlu Perseus'un (Worthington) canavar Kraken'i kahramanca alt edişinin üzerinden on yıl geçmiştir. Perseus şimdi bir kasaba balıkçısıdır ve 10 yaşındaki annesiz oğlu Helius'a babalık yaparak sakin bir yaşam sürmeye çalışmaktadır.

Ancak, Perseus'un bilmediği şey, tanrılar arasında üstünlük için patlak veren savaşın kendi huzurlu yaşamını tehdit edeceğidir. İnsanlığın sadakat yoksunluğundan ötürü tehlikeli ölçüde zayıf düşmüş olan tanrılar ölümsüzlüklerinin yanı sıra, hapisteki Titanların vahşi lideri ve Zeus, Hades (Fiennes) ve Poseidon'un (Danny Huston) babaları olan Kronos'un kontrolünü yitirmektedirler. Üçlü yönetim, güçlü babalarını uzun süre önce tahttan indirmiş, onu uçsuz bucaksız Yeraltı'nın dibinde bir zindan olan Tartarus'un karanlık derinliklerinde çürümeye terk etmişlerdir.

Şimdi, Hades Zeus'un tanrı oğlu Ares'le (Edgar Ramirez) birlikte taraf değiştirerek Zeus'u yakalamak için Kronos'la anlaşma yapmışken, Perseus görev çağrısına kulaklarını tıkayamaz. Titanların gücü artarken, Zeus'un geri kalan tanrısal güçleri elinden gider… ve dünya üzerinde cehennem yaşanmaya başlar.

Savaşçı Kraliçe Andromeda (Rosamund Pike), Poseidon'un yarı tanrı oğlu Agenor (Toby Kebbell) ve devrik tanrı Hephaistos'un (Bill Nighy) yardımına başvuran Perseus, Zeus'u kurtarmak, Titanların iktidarına son vermek ve insanlığı kurtarmak üzere Yeraltı dünyasına doğru tehlikelerle dolu bir yolculuğa çıkacak cesareti gösterir.

Jonathan Liebesman'ın yönettiği film Dan Mazeau ile David Leslie Johnson'ın senaryosuna, Greg Berlanti ile David Leslie Johnson ve Dan Mazeau'nun hikayesine ve Beverley Cross'un yarattığı karakterlere dayanıyor.

Filmin yapımcılığını, önceki hit yapım "Clash of the Titans"ın yapımını gerçekleştirmiş olan Basil Iwanyk'la birlikte Polly Johnsen üstlendi. Filmde yönetici yapımcı olarak ise Thomas Tull, Jon Jashni, Callum McDougall, Kevin De La Noy ve Louis Leterrier yer aldı.

Rosamund Pike, Bill Nighy, Edgar Ramirez, Toby Kebbell ve Danny Huston'ın yanı sıra, Oscar® adayı Ralph Fiennes ("The English Patient") ve Liam Neeson'ı ("Schindler's List") kapsayan uluslararası oyuncu kadrosunun başını Sam Worthington çekti.

"Wrath of the Titans/Titanların Öfkesi"nin kamera arkası ekibinde, görüntü yönetiminde Ben Davis, yapım tasarımında Charles Wood, kurguda Oscar® ödüllü Martin Walsh ( "Chicago"), kostüm tasarımında ise Jany Temime yer aldı. Filmin müziği Oscar® adayı besteci Javier Navarrete'nin ("Pan's Labyrinth") imzasını taşıyor.

"Wrath of the Titans/Titanların Öfkesi" önceki filmden bazı yetenekleri de bir araya getirdi. Bunlar arasında, Oscar® adayı görsel efektler amiri Nick Davis ("The Dark Knight"), Oscar® adayı protez amiri Conor O'Sullivan ("The Dark Knight", "Saving Private Ryan") ve Oscar® ödüllü özel efektler ve animatronik amiri Neil Corbould ("Gladiator") sayılabilir.

Warner Bros. Pictures, Legendary Pictures işbirliğiyle, bir COTT Productions LLC – Furia de Titanes II ve A.I.E. ortak yapımı, Thunder Road filmi "Wrath of the Titans/Titanların Öfkesi"ni sunar. Filmin IMAX 3D (3 boyutlu) ve RealD 3D (3 boyutlu) sinemaları ile 2 boyutlu sinemalara dünya çapındaki dağıtımını bir Warner Bros. Entertainment kuruluşu olan Warner Bros. Pictures gerçekleştirecek.

Titanların Öfkesi 30 Mart'ta Sinemalarda

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Titanların Öfkesi 30 Mart'ta Sinemalarda - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

İstanbul'da insan silüetinde bulut oluştu, herkes Nikola Tesla'ya benzetti 00:43 İstanbul'da insan silüetinde bulut oluştu, herkes Nikola Tesla'ya benzetti Burcu Özberk'in Aşk Mantık İntikam setinden paylaştığı göğüs dekolteli video olay oldu 00:15 Burcu Özberk'in Aşk Mantık İntikam setinden paylaştığı göğüs dekolteli video olay oldu Ünlü oyuncu Aslı Bekiroğlu'nun imaj değişikliği sevenlerini ikiye böldü: Çok canım yandı ama ben sevdim 23:23 Ünlü oyuncu Aslı Bekiroğlu'nun imaj değişikliği sevenlerini ikiye böldü: Çok canım yandı ama ben sevdim
Rıdvan Dilmen maaşıyla ilgili iddialara canlı yayında yanıt verdi: TRT'den 1 TL para almadım 22:03 Rıdvan Dilmen maaşıyla ilgili iddialara canlı yayında yanıt verdi: TRT'den 1 TL para almadım Okulda büyük skandal! Kütüphanede öğrencileri ters cinsel ilişkiye özendiren kitap bulundu 20:42 Okulda büyük skandal! Kütüphanede öğrencileri ters cinsel ilişkiye özendiren kitap bulundu Bizim çocukların maçında ortalık savaş alanına döndü! Lens taraftarları sahaya inip, Lille tribünlerine koştu 19:49 Bizim çocukların maçında ortalık savaş alanına döndü! Lens taraftarları sahaya inip, Lille tribünlerine koştu
MetroPOLL'ün liderler anketine Mansur Yavaş damgası! 5.4 puanla zirvede yer aldı 17:59 MetroPOLL'ün liderler anketine Mansur Yavaş damgası! 5.4 puanla zirvede yer aldı Eski Survivor yarışmacısı Öykü Çelik annesiyle fotoğrafını paylaştı, herkes ablası zannetti 16:06 Eski Survivor yarışmacısı Öykü Çelik annesiyle fotoğrafını paylaştı, herkes ablası zannetti
Advertisement