Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan'dan yüz yüze eğitim değerlendirmesi Açıklaması - Son Dakika

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan'dan yüz yüze eğitim değerlendirmesi Açıklaması

08.09.2020 12:21
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan'dan yüz yüze eğitim değerlendirmesi Açıklaması, System.String[]

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Milli Eğitim Bakanlığının, okul öncesi ve 1'inci sınıflar için 21 Eylül'de başlayacak yüz yüze eğitime ilişkin planlamalarını yaparak kamuoyuna açıklaması gerektiğini bildirdi.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Milli Eğitim Bakanlığının, okul öncesi ve 1'inci sınıflar için 21 Eylül'de başlayacak yüz yüze eğitime ilişkin planlamalarını yaparak kamuoyuna açıklaması gerektiğini bildirdi.

Geylan, ailelerin tercihleri doğrultusunda, okul öncesi ve 1'inci sınıflar için yüz yüze eğitime başlanmasına yönelik karara ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Salgın sürecinde çocukların sağlığı hususunda ailelerin endişelerinin makul karşılanmasının uygun olduğunu belirten Geylan, 1'inci sınıfların yüz yüze eğitiminin ailelerin tercihine bırakılmasının yeniden değerlendirilebileceğini belirtti.

Geylan, "21 Eylül'de başlayacak yüz yüze eğitimin beş gün mü olacağı, günde kaç saat ders işleneceği, sınıf mevcutlarının nasıl düzenleneceği gibi hususlarda MEB'in ivedilikle planlamalarını yaparak kamuoyuna açıklaması gerekmektedir. Çünkü biliyoruz ki özellikle çalışan aileler, çocuklarının eğitimine göre tedbir geliştirmek durumundadırlar." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan'dan yüz yüze eğitim değerlendirmesi Açıklaması - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Premier Lig ekibi West Bromwich, Okay Yokuşlu'yu kadrosunda görmek istiyor Almanya'da Pfizer-Biontech aşısı olan 10 kişi hayatını kaybetti 18 yaşındaki Müslüman gence kargoyla İncil gönderildi, aile şaşkına döndü: Sen mi sipariş verdin? Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar'dan Dilek Özçelik açıklaması: İçim rahat, dünyanın en mutlu 100 insanından biriyim Zenit'in Mesut Özil sorusuna yanıtı olay yarattı: G.Saray'a gitmeliydi, daha büyük bir kulüp Cinsel organında çıkan sivilcenin 'gazlı gangrene' dönüşmesi nedeniyle ölümden döndü Son dakika! AKOM'dan İstanbul için kar uyarısı: Yağış ilerleyen saatlerde yer yer kuvvetli şekilde etkili olacak Hesabına gelen para genç yazılımcının kabusu oldu! Evden çıkmaya korkar hale geldi