SON DAKİKA HADİS HABERLERİ

Son Dakika Hadis Haberleri

 • 21 Ocak 2019 19:13 4. Kyk Tematik Kış Kampları 4. Kyk Tematik Kış Kampları" Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK) tarafından dördüncü kez düzenlenen "KYK Tematik Kış Kampları" kapsamında Kastamonu'da "Değerler Kampı"nın açılışı gerçekleştirildi.
 • 21 Ocak 2019 18:52 Trabzon'da 'Turizmin Güçlü Yarınları İçin Geleceği Planlayan Gençler' Projesinin Açılış Toplantısı... Trabzon'da 'Turizmin Güçlü Yarınları İçin Geleceği Planlayan Gençler' Projesinin Açılış Toplantısı... Trabzon'da 'Turizmin Güçlü Yarınları İçin Geleceği Planlayan Gençler' projesinin açılış toplantısı yapıldı.
 • 21 Ocak 2019 17:38 4. Kyk Tematik Kış Kampları 4. Kyk Tematik Kış Kampları" Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK) tarafından dördüncü kez düzenlenen "KYK Tematik Kış Kampları" kapsamında Kastamonu'da "Değerler Kampı"nın açılışı gerçekleştirildi.
 • 21 Ocak 2019 16:15 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Marketler Halkı Sömürmeye Devam Ederse Hesabını Sorarız" - Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Marketler halkı sömürmeye devam ederse hesabını sorarız" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Kimseye zararına iş yap demiyoruz, kimseye kendini sıkıntıya sokma pahasına hareket et demiyoruz.
 • 21 Ocak 2019 11:44 Köyceğiz'e Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Köyceğiz'e Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Köyceğiz'de, hizmete giren Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) ile ilçe genelinde güvenlik hizmetlerinin verimliliğini artırmak amaçlanıyor.
 • 21 Ocak 2019 11:31 Doğu Anadolu Buz Kesti Doğu Anadolu Buz Kesti Aşırı soğuk havanın etkisi altında bulunan Doğu Anadolu'da şelaleler ve şadırvanlar buz tuttu, araçların aküleri boşaldı.
 • 21 Ocak 2019 09:51 Doğu İlleri İçin Buzlanma ve Don Uyarısı Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü; Van Bitlis, Muş ve Hakkari illeri için buzlanma ve don uyarısı yaptı.
 • 21 Ocak 2019 09:06 Yurtta Hava Durumu Yurtta Hava Durumu Yapılan son değerlendirmelere göre, yurtta bugün hava durumu şöyle.Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz ile Tekirdağ, Mersin, Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri, Yozgat, Samsun ve Çorum çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 21 Ocak 2019 08:24 Yurtta Hava Durumu Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz ile Tekirdağ, Mersin, Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri, Yozgat, Samsun ve Çorum çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 20 Ocak 2019 20:40 O Mücadele Olmamış Olsa Bugün Çok Farklı Şeyler Konuşulacaktı O Mücadele Olmamış Olsa Bugün Çok Farklı Şeyler Konuşulacaktı" MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin "O mücadele olmamış olsa, o kararlılık, o irade ortaya konulmamış olsa Türkiye'de belki bugün daha farklı şeyler konuşuluyor olacaktı.
 • 20 Ocak 2019 19:41 O Mücadele Olmamış Olsa Bugün Çok Farklı Şeyler Konuşulacaktı O Mücadele Olmamış Olsa Bugün Çok Farklı Şeyler Konuşulacaktı" MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin "O mücadele olmamış olsa, o kararlılık, o irade ortaya konulmamış olsa Türkiye'de belki bugün daha farklı şeyler konuşuluyor olacaktı.
 • 20 Ocak 2019 18:51 Bakan Soylu'dan Kanaat Önderlerine Terör Uyarısı Bakan Soylu'dan Kanaat Önderlerine Terör Uyarısı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesinde terör örgütlerinin Güneydoğu'da kanaat önderleri ve aşiret reisleri gibi kişilere suikast planlandığı istihbaratını aldıklarını belirtti.
 • 20 Ocak 2019 18:47 Bakan Soylu'dan Aşiret Reisleri ve Kanaat Önderlerine PKK Uyarısı Bakan Soylu'dan Aşiret Reisleri ve Kanaat Önderlerine PKK Uyarısı GAZİANTEP (İHA) – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesinde Güneydoğu'da terör örgütlerinin kanaat önderleri ve aşiret reisleri gibi kişilere suikast planlandığı istihbaratını aldıklarını belirterek "Geçen gün birimlerimize gelen bilgiyle...
 • 20 Ocak 2019 18:10 Soylu: Soylu: "(Yerel Seçimler) PKK'nın Yapabildiği Her Noktada, Eylem ve Etkinlik Göstermeye... - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun konuşması GAZİANTEP - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Seçim Bölge Güvenlik Toplantısına katıldı.
 • 20 Ocak 2019 10:57 Doğu Anadolu'da Soğuk Hava Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 26 derece ile Ağrı'da ölçüldü.
 • 20 Ocak 2019 09:11 Yurtta Hava Durumu Yurtta Hava Durumu Yapılan son değerlendirmelere göre, yurtta bugün hava durumu şöyle.Yurdun batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın batısı, Ege ve Göller Yöresi ile İstanbul, Yalova, Bursa ve Antalya çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
 • 20 Ocak 2019 09:09 Yurtta Hava Durumu Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın batısı, Ege ve Göller Yöresi ile İstanbul, Yalova, Bursa ve Antalya çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
 • 19 Ocak 2019 21:38 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Suriyeliler Seçim Sonuçları Üzerinde Tesir Edebilecek Etkiye Sahip... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Suriyeliler seçim sonuçları üzerinde tesir edebilecek etkiye sahip değildir" Erzurum'da "Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı"ERZURUM - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Erzurum'da düzenlenen Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Ne Suriyelilerin...
 • 19 Ocak 2019 21:21 Bakan Soylu, Erzurum'da 'Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı'na Katıldı Bakan Soylu, Erzurum'da 'Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı'na Katıldı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Erzurum'da düzenlenen Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Ne Suriyelilerin oy kullanması ne adres kayıtlarındaki bir eksiklik-hata, seçimin sonuçları üzerinde tesir edebilecek etkiye sahip değildir" dedi.
 • 19 Ocak 2019 19:52 Soylu: Soylu: "Doğuyla Batı Arasında Farkın Tamamen Ortadan Kalktığı Bir Dönemi Hep Birlikte Yaşıyoruz" İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerine ilişkin "Tek ve temel hedefimiz hem kampanya süreçlerinin güvenliğini hem de seçmen iradesinin sandığa sağlıklı ve özgürce yansımasını temin edebilmektir.
 • 19 Ocak 2019 19:27 Erzurum'da Erzurum'da "Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı" İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerine ilişkin "Tek ve temel hedefimiz hem kampanya süreçlerinin güvenliğini hem de seçmen iradesinin sandığa sağlıklı ve özgürce yansımasını temin edebilmektir.
 • 19 Ocak 2019 17:47 Doğu Türkistan İçin Yürüdüler Doğu Türkistan İçin Yürüdüler "Zulme sessiz kalan dilsiz şeytandır" Hadis-i Şerifini hatırlatan Aziziye Ülkü Ocağı Başkanı Muğdat Kılınçer, Doğu Türkistan'da artarak devam etmekte olan zulmün sonlandırılması için çağrıda bulundu
 • 19 Ocak 2019 14:21 Ödül Sistemi ile Çocuklara Camiler Sevdiriliyor Ödül Sistemi ile Çocuklara Camiler Sevdiriliyor Ödül sistemi ile çocuklara camiler sevdiriliyor Küçük çocuklar ezberledikleri sure ve hadislere göre puan toplayıp ödül kazanıyorŞANLIURFA - Şanlıurfa'da bir derneğin çocuklara, camide namaz kılmayı sevdirmek ve bu alışkanlıkları hayat tarzı haline getirmek amacıyla düzenlediği yarışma...
 • 19 Ocak 2019 14:13 Ödül Sistemi ile Çocuklara Camiler Sevdiriliyor Ödül Sistemi ile Çocuklara Camiler Sevdiriliyor Şanlıurfa'da bir derneğin çocuklara, camide namaz kılmayı sevdirmek ve bu alışkanlıkları hayat tarzı haline getirmek amacıyla düzenlediği yarışma kapsamında en çok sure ve hadis öğrenen çocuklar ödüllendiriliyor.
 • 19 Ocak 2019 13:29 Termometre Eksi 20'yi Gösterdi... Benzin Pompaları Bile Buz Tuttu Termometre Eksi 20'yi Gösterdi... Benzin Pompaları Bile Buz Tuttu Termometre eksi 20'yi gösterdi.
 • 19 Ocak 2019 12:51 Ardahan Buz Kesti Ardahan Buz Kesti Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 29 derece ile Ardahan'ın Göle ilçesinde kaydedildi.
 • 19 Ocak 2019 11:45 Karın Ağrısı Hayatını Kurtardı Karın Ağrısı Hayatını Kurtardı İzmir'de şiddetli karın ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran ve aort damarının yırtıldığı tespit edilen Metin Dede, yapılan müdahaleyle tehlikeyi atlattı.
 • 19 Ocak 2019 10:52 Doğu Anadolu'da Soğuk Hava Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 27 derece ile Ağrı'da kaydedildi.
 • 19 Ocak 2019 09:11 Yurtta Hava Durumu Yurtta Hava Durumu Yapılan son değerlendirmelere göre, yurtta hava durumu bugün şöyle.Yurdun batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, İstanbul, Yalova, Bursa, Manisa ve Antalya çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
 • 19 Ocak 2019 08:54 Yurtta Hava Durumu Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, İstanbul, Yalova, Bursa, Manisa ve Antalya çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
 • 18 Ocak 2019 23:34 Kurtulmuş: Kurtulmuş: "31 Mart Akşamında Yeni ve Güzel Bir Sayfanın Açıldığını Göreceğiz" AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Zorluklar içerisinden geçtik ama sonuçta hep ileriye baktık, hiç geriye bakmadık.
 • 18 Ocak 2019 20:55 Kartal'da Lüks Cipi Çalan Hırsızı Vuran Barış Dalan'ın Koruması Tutuklandı Kartal'da Lüks Cipi Çalan Hırsızı Vuran Barış Dalan'ın Koruması Tutuklandı Kartal'da lüks cipi çalan hırsızı vuran Barış Dalan'ın koruması tutuklandıİSTANBUL - Kartal'da Bedrettin Dalan'ın oğlu Barış Dalan'a ait lüks cipi çaldıkları iddia edilen ve kaçarken yaşanan kovalamaca sırasında silahla vurulan Cemil Özel'in öldürülmesine ilişkin gözaltına alınan 2 şüpheliden...
 • 18 Ocak 2019 20:42 Kartal'da Lüks Cipi Çalan Şahsın Vurulmasıyla İlgili Koruma Tutuklandı Kartal'da Bedrettin Dalan'ın oğlu Barış Dalan'a ait lüks cipi çaldıkları iddia edilen ve kaçarken yaşanan kovalamaca sırasında silahla vurulan şahsın öldürülmesine ilişkin gözaltına alınan 2 şüpheliden 1'i tutuklandı.
 • 18 Ocak 2019 20:20 Kartal'daki Cinayet Kartal'da çaldıkları iddia edilen ciple kaçarken yaşanan kovalamaca sırasında silahla vurulan Cemil Özel'in öldürülmesine ilişkin gözaltına alınan 2 şüpheliden biri tutuklandı.
 • 18 Ocak 2019 16:01 Erzurum'da 500 Yıllık Gelenek Olan Erzurum'da 500 Yıllık Gelenek Olan "1001 Hatim"İn Duası Edildi Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Erzurum'da İslam alimi Pir Ali Baba'nın başlattığı ve yaklaşık 500 yıldır sürdürülen "1001 Hatim" geleneği kapsamında okunan hatmi şeriflerin duası edildi.
 • 18 Ocak 2019 15:08 Erzurum'da 500 Yıllık Gelenek Olan "1001 Hatim"İn Duası Edildi Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Erzurum'da İslam alimi Pir Ali Baba'nın başlattığı ve yaklaşık 500 yıldır sürdürülen "1001 Hatim" geleneği kapsamında okunan hatmi şeriflerin duası edildi.
 • 18 Ocak 2019 14:24 Müslümanlar İlim ve Medeniyetin Öncüleridir" Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan cuma hutbesinde, "İslam dünyası, bilgiyi ihmal etmenin ve cehalete razı olmanın bedelini hepimizin yüreğini sızlatan acılar yaşayarak ödemektedir.
 • 18 Ocak 2019 14:19 Dışişleri Sözcüsü Aksoy: ABD'nin Çekilme Kararı Pyd/ypg'ye Hizmet Etmemeli Dışişleri Sözcüsü Aksoy: ABD'nin Çekilme Kararı Pyd/ypg'ye Hizmet Etmemeli DIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD yönetiminin Suriye'den çekilme kararına ilişkin, "Çekilme süreci PYD/YPG'nin bölücü gündemine hizmet etmemeli. Sahada yeni oldubittiler yaşanmamalı" dedi.
 • 18 Ocak 2019 12:08 Vali Kaymak "Spor Şehitleri" Andı Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsunspor kafilesinin 30 yıl önce geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitirenleri andı.
 • 18 Ocak 2019 12:02 Vali Kaymak: Vali Kaymak: "Samsunspor'un Bu Acısı Tüm Türkiye'nin Ortak Acısıdır" Samsunspor'un 20 Ocak 1989'da geçirdiği kazanın 30. yılı dolayısıyla açıklama yapan Vali Osman Kaymak, "Samsunspor'un bu acısı sadece Samsunluların değil tüm Türkiye'nin ortak acısıdır" dedi.
 • 18 Ocak 2019 09:50 Van'da 46 Yerleşim Yeri Ulaşıma Kapandı Van'da 46 Yerleşim Yeri Ulaşıma Kapandı Van'da etkili olan kar yağışı nedeniyle 46 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı.
 • 18 Ocak 2019 09:23 Marmara'da Sıcaklıklar Artacak Marmara Bölgesi'nde sıcaklıkların 2 ila 4 derece artması bekleniyor.
 • 18 Ocak 2019 09:21 Yurtta Hava Durumu Yurtta Hava Durumu Yapılan son değerlendirmelere göre, yurtta hava durumu bugün şöyle. Yurdun genelinin parçalı ve az bulutlu, zamanla batı kesimlerin yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Muğla çevreleri, Balıkesir'in kıyı kesimleri, İzmir'in güney ve batı çevreleri ve Aydın'ın kıyı ilçelerinin hafif sağanak...
 • 18 Ocak 2019 08:59 Yurtta Hava Durumu Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun genelinin parçalı ve az bulutlu, zamanla batı kesimlerin yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Muğla çevreleri, Balıkesir'in kıyı kesimleri, İzmir'in güney ve batı çevreleri ve Aydın'ın kıyı ilçelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 17 Ocak 2019 17:34 Afrika Birliği Kdc'de Dış Müdahaleye Karşı Uyardı ADDİS Ruanda Devlet Başkanı ve Afrika Birliği Dönem Başkanı Paul Kagame, Kongo Demokratik Cumhuriyeti'ndeki (KDC) seçimlerin yabancı ülkelerin müdahalesi olmadan barışçıl şekilde karara bağlanmasını istediklerini söyledi.
 • 17 Ocak 2019 09:38 Van'da 127 Yerleşim Yeri Ulaşıma Kapandı Van'da 127 Yerleşim Yeri Ulaşıma Kapandı Van'da etkili olan kar yağışı nedeniyle 127 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı.
 • 16 Ocak 2019 18:23 Başkan Gürkan, Esnaf Temsilcileri ile İstişarede Bulundu Başkan Gürkan, Esnaf Temsilcileri ile İstişarede Bulundu Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelmeye devam ediyor.
 • 16 Ocak 2019 16:04 Karamollaoğlu: Karamollaoğlu: "Türkiye, Tehditlerle Hizaya Getirilecek Ülke Değildir" Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Türkiye, tehditlerle hizaya getirilecek bir ülke değildir.
 • 16 Ocak 2019 15:52 Sarıkamış Şehitleri Düzenlenen Söyleşide Anıldı Sarıkamış Şehitleri Düzenlenen Söyleşide Anıldı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Gençlik Eğitimi Şube Müdürlüğünce, "Vatanı için kefenleri kar olan kahramanların destanı Sarıkamış" temalı bir söyleşi düzenlendi.
 • 16 Ocak 2019 15:10 Vatanı İçin Kefenleri Kar Olan Kahramanların Destanı Konuşuldu Vatanı İçin Kefenleri Kar Olan Kahramanların Destanı Konuşuldu Kılavuz Gençlik Söyleşileri kapsamında düzenlenen programda 104 yıl önce gerçekleşen Sarıkamış Harekâtının öncesi, harekât anı ve sonrası konuşuldu.