SON DAKİKA HADİS HABERLERİ

Son Dakika Hadis Haberleri

 • 17 Aralık 2018 16:21 Gs Store'a Yapılan Saldırıyı Asla Tasvip Etmiyoruz Gs Store'a Yapılan Saldırıyı Asla Tasvip Etmiyoruz" Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu, bordo-mavili bir grup taraftarın İstanbul'da Beyoğlu İstiklal Caddesi'ndeki GS Store'a yönelik saldırısını asla tasvip etmediklerini söyledi.
 • 17 Aralık 2018 15:10 Hadis Alimi El-A'zami İstanbul'da Anılacak Hadis Alimi El-A'zami İstanbul'da Anılacak Onun modern dönem Hadis araştırmalarına yeni bir soluk getiren On Schacht's Origins ve Studies in Early Hadith Literature gibi çalışmaları Batılı İslam araştırmacıların temel başvuru eserleri arasına girmeyi başardı
 • 17 Aralık 2018 12:54 Hadis Alimi" Muhammed Mustafa El-A'zami, İstanbul'da Anılacak "Hadis alimi" olarak bilinen Muhammed Mustafa el-A'zami, vefatının birinci yılında İbn Haldun Üniversitesi'nde düzenlenen uluslararası sempozyumda anılacak.
 • 17 Aralık 2018 12:12 Trabzonspor Cephesinden Gs Store Olayıyla İlgili Açıklama! Trabzonspor Cephesinden Gs Store Olayıyla İlgili Açıklama! Ömer Sağıroğlu: "GS Store'a yönelik olayı tasvip etmiyoruz""Galatasaray Kulübü'nden ve camiasından özür diliyoruz"Tolga SAĞLAM/TRABZON, - Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu, ligin 16'ncı haftasında oynadıkları Beşiktaş karşılaşması öncesinde bordo-mavili bir grup...
 • 17 Aralık 2018 12:12 Trabzonspor Cephesinden Gs Store Olayıyla İlgili Açıklama! Trabzonspor Cephesinden Gs Store Olayıyla İlgili Açıklama! Ömer Sağıroğlu: "GS Store'a yönelik olayı tasvip etmiyoruz""Galatasaray Kulübü'nden ve camiasından özür diliyoruz"Tolga SAĞLAM/TRABZON, - Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu, ligin 16'ncı haftasında oynadıkları Beşiktaş karşılaşması öncesinde bordo-mavili bir grup...
 • 17 Aralık 2018 10:36 Hadis Alimi El-A'zamî İstanbul'da Anılacak Hadis Alimi El-A'zamî İstanbul'da Anılacak Onun modern dönem Hadis araştırmalarına yeni bir soluk getiren On Schacht's Origins ve Studies in Early Hadith Literature gibi çalışmaları Batılı İslam araştırmacıların temel başvuru eserleri arasına girmeyi başardı
 • 17 Aralık 2018 08:31 Yurtta Hava Durumu Yurtta Hava Durumu Yapılan son değerlendirmelere göre, yurtta bugün hava durumu şöyle.Trakya, Kıyı Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Uşak Kütahya, Afyonkarahisar, Bolu, Düzce, Karabük ve Çorum çevrelerinin yağışlı geçeceği...
 • 17 Aralık 2018 08:27 Kar Yağışı, İstanbul'a Çarşamba Günü Yeniden Geliyor Kar Yağışı, İstanbul'a Çarşamba Günü Yeniden Geliyor Meteoroloji'nin internet sitesinde yer alan stadyum tahminlerine göre İstanbul'da çarşamba günü kar yağışı etkili olacak. Küresel tahmin sistemlerine göre ise İstanbul'un yılbaşında da kar yağışı alma ihtimali yüksek görülüyor.
 • 16 Aralık 2018 16:15 Ureykat İsrail'de Elçilik Açacak Arap Ülkelerine "Meydan Okudu" Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Yürütme Konseyi Genel Sekreteri Saib Ureykat, İsrail'in Tel Aviv kentinde büyükelçilik açacak Arap ülkelerine meydan okuduğunu söyledi.
 • 16 Aralık 2018 10:35 Meteorolojiden Buzlanma ve Don Uyarısı Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü; Van, Bitlis, Muş ve Hakkari genelinde buzlanma ve don uyarısında bulundu.
 • 16 Aralık 2018 09:16 Yurtta Hava Durumu Yurtta Hava Durumu Marmara'nın güneyi, Ege, Batı Akdeniz, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile İstanbul, Yalova, Mersin, Hatay, Kahramanmaraş, Elazığ, Bingöl, Tunceli, Diyarbakır ve Mardin çevreleri ile Osmaniye'nin güney ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan...
 • 16 Aralık 2018 09:15 Yurtta Hava Durumu Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın güneyi, Ege, Batı Akdeniz, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile İstanbul, Yalova, Mersin, Hatay, Kahramanmaraş, Elazığ, Bingöl, Tunceli, Diyarbakır ve Mardin çevreleri ile Osmaniye'nin güney ilçelerinin yağışlı...
 • 15 Aralık 2018 22:52 2019 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, taşımalı eğitimin belli bir strateji dahilinde rahatlatılması ve bunun öğrenme kalitesine etkisi çerçevesinde bir değerlendirmeye tabi tutulmasının zaruri olduğunu söyledi.
 • 15 Aralık 2018 15:07 3. Dünya Müslüman Sağlık Toplulukları Kongresi ve Fuarı Dünya İslam Sağlık Birliği Başkanı Kasım Sezen, "Türkiye, Ürdün, Lübnan ve diğer İslam ülkeleri geri kalan 19 milyon mülteciyi ensar olarak bağrına basmıştır.
 • 15 Aralık 2018 09:48 Okulun Koridor ve Kapılarını Hat Sanatıyla Süslediler Okulun Koridor ve Kapılarını Hat Sanatıyla Süslediler Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesi Kızılpınar Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulunun koridor ve sınıf kapıları hat sanatıyla süslendi.
 • 15 Aralık 2018 09:16 Yurtta Hava Durumu Yurtta Hava Durumu Yapılan son değerlendirmelere göre, yurtta hava durumu bugün şöyle.Ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Trakya, Ege, Batı Akdeniz ile Ankara ve Trabzon çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 15 Aralık 2018 09:07 Yurtta Hava Durumu Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Trakya, Ege, Batı Akdeniz ile Ankara ve Trabzon çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 15 Aralık 2018 08:54 İlahiyat Fakültesinde Yemen Konferansı İlahiyat Fakültesinde Yemen Konferansı "Komşusu açken tok yatan bizden değildir" Hadis-i Şerif'i şiarınca bir şeyler yapacağız
 • 14 Aralık 2018 22:20 Şanlıurfa'da Doktora Darp İddiası Şanlıurfa'da, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli doktorun, bir hasta tarafından darbedildiği iddia edildi.
 • 14 Aralık 2018 19:08 Meteoroloji'den Parçalı ve Çok Bulutlu Hava Uyarısı Türkiye genelinde havanın, parçalı ve çok bulutlu olması bekleniyor.
 • 14 Aralık 2018 15:49 Erzurum'da Atlı Hafızlar, 486'ncı 'Binbir Hatim'i Başlattı Erzurum'da Atlı Hafızlar, 486'ncı 'Binbir Hatim'i Başlattı Erzurum'u doğal afetlerden korumak için 485 yıl önce Pir Ali Baba tarafından başlatılan 'Binbir Hatim' geleneği, bu yıl kar yağışı altında sürdürüldü.
 • 14 Aralık 2018 15:38 Eskişehir Türk Ocağı Perşembe Sohbetleri'nde Abdullah Bin Mübârek Et-Türkî Anlatıldı Eskişehir Türk Ocağı Perşembe Sohbetleri'nde Abdullah Bin Mübârek Et-Türkî Anlatıldı Eskişehir Türk Ocakları'nın düzenlediği geleneksel 'Perşembe Sohbetleri'nin bu haftaki bölümünde, büyük Hadis Alimi Abdullah Bin Mübarek Et-Türki anlatıldı.
 • 14 Aralık 2018 15:28 Başkan Dağtekin Yerel Seçim Hazırlıklarını Değerlendirdi Başkan Dağtekin Yerel Seçim Hazırlıklarını Değerlendirdi AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçim hazırlıklarıyla ilgili açıklamada bulundu.
 • 14 Aralık 2018 15:22 Erzurum'da Atlı Hafızlar, 486'ncı 'Binbir Hatim'i Başlattı ERZURUM'u doğal afetlerden korumak için 485 yıl önce Pir Ali Baba tarafından başlatılan 'Binbir Hatim' geleneği, bu yıl kar yağışı altında sürdürüldü.
 • 14 Aralık 2018 11:06 Başkan Uysal Yörük - Türkmen Dernekleriyle Başkan Uysal Yörük - Türkmen Dernekleriyle Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, bu yıl 4'üncüsü toplanacak Yörük ve Türkmen Çalıştayı öncesinde Yörük-Türkmen dernekleriyle biraraya geldi.
 • 13 Aralık 2018 20:10 Şebiarus / Mevlana'yı Anma Paneli İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, "Hazreti Mevlana ölümü de öldüren, güzelleştiren yüksek bir mütefekkir ve Hakk dostu.
 • 13 Aralık 2018 16:14 İsmet Özel Neyi Yapıyorsa Sahici Bir Şekilde Yapar" Prof. Dr. İbrahim Tüzer, İsmet Özel'in sahiciliği çok önemsediğini belirterek, "İsmet Özel neyi yapıyorsa inanarak, sahici bir şekilde yapar. Devrimci duyarlılığı sokakta gazete satmaksa otobüse biner, gider gelir. Dolayısıyla şiirin de derinlikli ve dokunulur olmasını çok önemser." dedi.
 • 13 Aralık 2018 13:05 Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar: "Üzüntümüz Büyük" Ankara'da Yenimahalle ilçesine bağlı Marşandiz istasyonunda Yüksek Hızlı Tren'in kılavuz lokomotifle çarpışması üzerine kaza yerine giden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Üzüntümüz büyük" dedi.
 • 13 Aralık 2018 12:44 CHP'li Gök'ten Ankara'daki Tren Kazasına İlişkin Açıklama CHP'li Gök'ten Ankara'daki Tren Kazasına İlişkin Açıklama CHP'li Gök'ten Ankara'daki tren kazasına ilişkin açıklamaANKARA - CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, "06.30 sıralarında Ankara'dan Konya'ya gitmekte olan trenin yol kontrolünü yapan kılavuz bir lokomotifle aynı istikamette çarpışması sorusu düşündürücü ve izaha muhtaç.
 • 13 Aralık 2018 12:39 Kongolu Kadın 13 Bin Metrede Doğurdu Kongolu Kadın 13 Bin Metrede Doğurdu İstanbul - KONGOLU KADIN 13 BİN METREDE DOĞURDU (3 ek görüntü )Enver ALAS/ İSTANBUL, (DHA) TÜRK Hava Yolları'nın (THY) Libreville (Gabon) - İstanbul uçağında seyahat eden Demokratik Kongo Cumhuriyeti uyruklu yolcu Musuamba Mıchoukayembe, uçak havalandıktan 3 saat sonra Nijer havası üzerinde...
 • 13 Aralık 2018 12:19 CHP'li Gök'ten Ankara'daki Tren Kazasına İlişkin Açıklama CHP'li Gök'ten Ankara'daki Tren Kazasına İlişkin Açıklama CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, "06.30 sıralarında Ankara'dan Konya'ya gitmekte olan trenin yol kontrolünü yapan kılavuz bir lokomotifle aynı istikamette çarpışması sorusu düşündürücü ve izaha muhtaç. Bu kazanın neden olduğu bir an önce açıklanmalı" dedi.
 • 13 Aralık 2018 12:15 Geniş Haber) - Kongolu Kadın 13 Bin Metrede Doğurdu TÜRK Hava Yolları'nın (THY) Libreville (Gabon) - İstanbul uçağında seyahat eden Demokratik Kongo Cumhuriyeti uyruklu yolcu Musuamba Mıchoukayembe, uçak havalandıktan 3 saat sonra Nijer havası üzerinde doğum yaptı.
 • 13 Aralık 2018 10:35 Akşehir Belediyesi Ağaçlara Zarar Vermeden Çalışmalarını Sürdürüyor Akşehir Belediyesi Ağaçlara Zarar Vermeden Çalışmalarını Sürdürüyor Hızla betonlaşan şehirlerin nefes alacak alanlara ihtiyacı olduğunu Akşehir genelinde park, bahçe, yeşil alanların arttırılmasının yanı sıra özellikle oksijen deposu ağaçların sayısının arttırılması konusunda da önemli ölçüde çalışmalar yürüttüklerinin söyleyen Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, "Peygamber Efendimizin 'Kıyamet kopuyor olsa ve birinizin elinde bir fide bulunsa, kıyamet kopmadan onu dikebilirse bunu hemen yapsın' Hadis-i Şerif'inde olduğu gibi biz de ilçemizdeki ağaçlandırma ve yeşil alan yapma çalışmalarına büyük önem veriyoruz
 • 13 Aralık 2018 10:29 Kars Doğu'da 844 Köy Yolu Kardan Kapalı Kars Doğu'da 844 Köy Yolu Kardan Kapalı Doğu'da 844 köy yolu kardan kapalıDoğu Anadolu Bölgesinde yoğun kar yağışı nedeniyle 844 mahalle ve köy yolunun merkezlerle olan bağlantısı kesildi.
 • 13 Aralık 2018 10:13 Dha Yurt Bülteni -3 3Konya'dan Ankara'ya gidecek YHT seferi iptal edildiAnkara'da Konya seferini yapan yüksek hızlı trenin kaza yapmasının ardından Konya'dan Ankara'ya gidecek olan tren seferi iptal edildi.
 • 13 Aralık 2018 00:18 2019 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Manisa'nın Soma ilçesindeki maden kazasına ilişkin, "3 işçimizi de kurtardık hamdolsun. Ufak tefek yaralanmalar var. Sağ salim kurtarılmış oldular" dedi.
 • 12 Aralık 2018 20:14 Beşiktaşlı Yöneticilerden Mehmet Tutulkan'ın Ailesine Taziye Ziyareti Beşiktaş Kulübü yöneticileri, Spor Toto Süper Lig'de Galatasaray ile yaptıkları derbinin ardından çıkan kavgada yaralanarak hayatını kaybeden siyah-beyazlı taraftar Mehmet Tutulkan'ın ailesini ziyaret etti.
 • 12 Aralık 2018 18:09 Bayburt'ta "Sünneti Anlamak" Konulu Konferans Düzenlendi Hadis uzmanlığı Arapça bilmeyi gerektirirGünümüzde hadisler ve sünnet konusundaki tartışmaların çeşitli kategorilerde toplandığına dikkati çeken Sakallı, Türkiye özelinde bazı akademik tespitlerine ilişkin şunları kaydetti: "Sünnet ve hadis konularındaki en büyük ihtilaf sebebi bilinçli çarpıtma operasyonları ve cımbızla kavram seçme yaklaşımıdır
 • 12 Aralık 2018 16:51 Karamollaoğlu: Asgari Ücretin En Az 2 Bin 400 Lira Olması Gerekir Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Bizim kanaatimiz şu anda asgari ücretin en az 2 bin 400 lira seviyesinde olması gerekir. Mutlaka vergiler de asgari ücretten alınmamalıdır.
 • 12 Aralık 2018 16:40 Karamollaoğlu: Asgari Ücretin En Az 2 Bin 400 Lira Olması Gerekir Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Bizim kanaatimiz şu anda asgari ücretin en az 2 bin 400 lira seviyesinde olması gerekir. Mutlaka vergiler de asgari ücretten alınmamalıdır.
 • 12 Aralık 2018 15:22 Aa'nın "Yılın Fotoğrafları" Oylaması TRT'de Spiker ve Programcı Pelin Çift, Anadolu Ajansının (AA) "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.
 • 12 Aralık 2018 14:14 Yerel Seçimlere Doğru AK Parti'den Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilen Murat Zorluoğlu, "Biz buraya sadece şehri Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yönetmek maksadıyla gelmedik, aynı zamanda kendi şehrimizde, şehrimizin bir sakini olarak yaşamak, şehrin sevinçleriyle sevinmek ve üzüntüleriyle...
 • 11 Aralık 2018 23:03 Fransa'da Noel Pazarına Silahlı Saldırı! Çok Sayıda Ölü ve Yaralı Var Fransa'da Noel Pazarına Silahlı Saldırı! Çok Sayıda Ölü ve Yaralı Var Fransa'nın Strasbourg kentinde Noel için kurulan pazar alanının yakınlarında silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı sonucu 2 kişi hayatını kaybetti, 10 kişi ise yaralandı. Fransa İçişleri Bakanlığı, ciddi bir güvenlik hadisesi yaşandığını belirterek, kent sakinlerinden evlerinde kalmalarını istedi.
 • 11 Aralık 2018 17:26 Kırıkkale Valiliğinden 'Karbonmonksit' Uyarısı Kırıkkale Valiliği, kış aylarında yaşanan ‘karbonmonoksit’ zehirlenmelerine karşı bir açıklama yaparak, vatandaşların gerekli önlemleri alması için uyarılarda bulundu.
 • 11 Aralık 2018 14:40 Meteorolojiden Kuvvetli Yağış ve Buzlanma Uyarısı Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü, yarın bölge genelinde kuvvetli kar yağışı, sabah ve gece saatlerinde ise buzlanma ve don olayı beklendiğini duyurdu.
 • 11 Aralık 2018 13:33 Sağıroğlu: Beşiktaş Maçında Seriyi Devam Ettirmek İstiyoruz Sağıroğlu: Beşiktaş Maçında Seriyi Devam Ettirmek İstiyoruz Trabzonspor Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu, Beşiktaş maçı öncesi açıklamalarda bulundu.
 • 11 Aralık 2018 10:09 Doğu'da Kuvvetli Yağış ile Buzlanma ve Don Uyarısı Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki 4 ilde kuvvetli yağış ile buzlanma ve don uyarısı yapıldı.
 • 11 Aralık 2018 03:53 Nihat Hatipoğlu Artvin'de Sevenleriyle Buluştu Nihat Hatipoğlu Artvin'de Sevenleriyle Buluştu Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Artvin’de ‘EN-NEZİP’ konulu söyleşide sevenleriyle bir araya geldi.
 • 11 Aralık 2018 01:40 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Irak ve Suriye'deki Her Hadiseyi Beka Meselemiz Olarak Görüyoruz" - TBMM Genel Kurulu salonundan detaylar Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın konuşması ANKARA - TBMM Genel Kurulunda, 2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2017 Yılı Merkezi Yönetim Kesin hesap Kanunu Tasarısı'nın görüşmelerine başlandı.
 • 11 Aralık 2018 01:24 2019 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "İdlib'de Rusya ile vardığımız ve İran tarafından da desteklenen mutabakat sayesinde, çok büyük bir insani kriz yaşanmasının önüne geçtik. Şimdi de gündemimizde Fırat'ın doğusunda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu parçalamak var." dedi.