Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika İnsansız Hava Aracı haberleri, İnsansız Hava Aracı son dakika, son dakika İnsansız Hava Aracı

Son Dakika İnsansız Hava Aracı Haberleri

Son dakika İnsansız Hava Aracı haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son insansız hava aracı haberleri anında burada.


 • 11:39 Kapadokya Üniversitesi, dronlarla hava trafiğini kontrol eden sistem geliştirdi Kapadokya Üniversitesi, dronlarla hava trafiğini kontrol eden sistem geliştirdi

  Nevşehir'de Kapadokya Üniversitesi (KÜN) akademisyenleri tarafından dronlarla hava trafiğini kontrol eden ve emniyetli uçuşa imkan sağlayan bir sistem geliştirildi. Üniversite, insansız hava araçları için bir trafik yönetim sistemi oluşturarak hava trafiğini emniyetli bir şekilde yönetmeyi hedefliyor.

 • 07:21 Hamas 7 Ekim'deki İsrail saldırılarına nasıl ve hangi gruplarla birlikte hazırlandı? Hamas 7 Ekim'deki İsrail saldırılarına nasıl ve hangi gruplarla birlikte hazırlandı?

  BBC’nin 7 Ekim’de İsrail’e yapılan saldırıya ilişkin görüntüler üzerinden yaptığı analiz ve araştırma, beş Filistinli silahlı grubun daha baskına katıldığını ve bu grupların 2020'den itibaren askeri tatbikatlarda Hamas ile birlikte eğitim aldıklarını gösteriyor.

 • Dün Dün 14:15 NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Hamas ile İsrail arasındaki varılan çatışmalara 'insani ara' verilmesi mutabakatının uzatılması çağrısında bulundu NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Hamas ile İsrail arasındaki varılan çatışmalara "insani ara" verilmesi mutabakatının uzatılması çağrısında bulundu

  NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Hamas ile İsrail arasındaki varılan çatışmalara "insani ara" verilmesi mutabakatının uzatılması çağrısında bulundu.

 • 26.11.2023 26 Kas 23:09 ABD Ordusunun Suriye ve Irak'ta Çalınan Silahları Belirsizliğini Koruyor ABD Ordusunun Suriye ve Irak'ta Çalınan Silahları Belirsizliğini Koruyor

  ABD ordusunun Suriye ve Irak'ta dron ve Javelin füzeleri de dahil olmak üzere birçok hassas silah ve ekipmanın çalındığı, ancak bu silahların kimin eline geçtiğinin belirsiz olduğu ABD basınında yer aldı. Cezai soruşturma dosyalarına dayandırılan haberlere göre, Irak ve Suriye'de çalınan silahlar arasında güdümlü füze fırlatma sistemleri, dronlar ve Javelin füzeleri de bulunuyor. Hırsızlıkların askeri personel tarafından değil yerel halk veya suç örgütleri tarafından yapıldığı düşünülüyor.

 • 26.11.2023 26 Kas 18:16 İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalara 4 günlüğüne verilen insani ara 3. gününde İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalara 4 günlüğüne verilen insani ara 3. gününde

  İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalara 4 günlüğüne verilen insani aranın üçüncü gününde, Gazze Şeridi'ne insani yardım malzemeleri girmeye devam ederken esirlerin karşılıklı serbest bırakılması için hazırlık yapılıyor.

 • 26.11.2023 26 Kas 17:19 Yemen açıklarında İsrailli iş adamının sahibi olduğu kargo gemisi kaçırıldı Yemen açıklarında İsrailli iş adamının sahibi olduğu kargo gemisi kaçırıldı

  Yemen açıklarında İsrailli iş adamının sahibi olduğu, içerisinde 22 mürettebat bulunan kargo gemisi kaçırıldı. Gemiyi işleten şirketten yapılan açıklamada kaptan ve 4. kaptanın Türk olduğu kaydedildi. Denizcilik Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, ''Konu, Bakanlığımız ve Dışişleri Bakanlığınca takip edilmektedir.'' denildi.

 • 26.11.2023 26 Kas 13:24 Ukrayna, Rusya'ya dron saldırısıyla misilleme yaptı Ukrayna, Rusya'ya dron saldırısıyla misilleme yaptı

  Ukrayna, Rusya'nın dron saldırılarına karşılık olarak başkent Moskova dahil olmak üzere Rusya'nın çeşitli kentlerine 24 İHA ile saldırı gerçekleştirdi. Saldırılarda 3 kişi yaralandı. Ukrayna'nın saldırılarına Rus hava savunma sistemleri engel oldu. Moskova'da uçuşlar durduruldu ve bazı binalar hasar gördü. Tula kentindeki bir saldırıda 3 kişi yaralandı.

 • 26.11.2023 26 Kas 08:04 İsrail'in Batı Şeria'da İHA ile düzenlediği saldırıda 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı İsrail'in Batı Şeria'da İHA ile düzenlediği saldırıda 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı

  İsrail'in işgal altındaki Batı Şeria'da bir eve insansız hava aracı (İHA) ile düzenlediği saldırıda 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.

 • 26.11.2023 26 Kas 02:19 İsrail, Kızıldeniz'den gelen İHA'yı düşürdü İsrail, Kızıldeniz'den gelen İHA'yı düşürdü

  İsrail ordusu, Kızıldeniz'den ülkeye doğru ilerleyen bir insansız hava aracını (İHA) düşürdüğünü duyurdu. İHA'nın İsrail sınırını ihlal etmeden düşürüldüğü belirtildi.

 • 25.11.2023 25 Kas 16:06 Kiev'e en büyük İHA saldırısı Kiev'e en büyük İHA saldırısı

  Ukrayna'nın başkenti Kiev'e Rus ordusu tarafından gerçekleştirilen insansız hava aracı (İHA) saldırısında 1'i çocuk 5 kişi yaralandı, çok sayıda bina hasar gördü. Rusya, Ukrayna'ya 75 İHA ile saldırı düzenlerken, Kiev'de 5 kişi yaralandı ve yaklaşık 200 binanın elektriği kesildi. Ukrayna Hava Kuvvetleri ise 74 İHA'yı imha ettiğini duyurdu.

 • 25.11.2023 25 Kas 15:32 Kiev, Rusya'nın İHA saldırısına uğradı Kiev, Rusya'nın İHA saldırısına uğradı

  Kiev Belediye Başkanı Vitali Kliçko, Rusya'nın geçen seneki işgalinden beri Kiev'in en büyük insansız hava aracı (İHA) saldırısına uğradığını açıkladı. Ukrayna'nın hava savunma sistemi gece altı saat boyunca İHA'ları püskürtmeye çalıştı. Şehre fırlatılan 75 İran yapımı Şehid isimli İHA'lardan 74'ü düşürüldü. Saldırılarda hayatını kaybeden olmazken, en az beş kişi yaralandı ve bir anaokulu zarar gördü.

 • 25.11.2023 25 Kas 14:38 İsrailli milyarderin gemisi okyanusun ortasında saldırıya uğradı İsrailli milyarderin gemisi okyanusun ortasında saldırıya uğradı

  İsrailli milyardere ait bir yük gemisi, Hint Okyanusu'nda İran'a ait olduğu düşünülen bir İHA tarafından saldırıya uğradı.

 • 25.11.2023 25 Kas 14:25 Rus ordusu, Ukrayna'nın başkenti Kiev'e savaşın başladığı tarihten bu yana en büyük İHA saldırısını düzenledi Rus ordusu, Ukrayna'nın başkenti Kiev'e savaşın başladığı tarihten bu yana en büyük İHA saldırısını düzenledi

  Rusya, Ukrayna ile Şubat 2022'den beri süren savaşta, Kiev'e en büyük İHA saldırısını yaptı. Rus ordusu, İran yapımı 75 Shahed İHA ile gece saatlerinde Kiev'i hedef aldı. 75 İHA'nın 66'sı Ukrayna hava savunma sistemleri tarafından imha edilirken 9 İHA ise bazı konutlara çarptı. Saldırıda 5 Ukrayna vatandaşının yaralandığı bildirildi.

 • 25.11.2023 25 Kas 12:39 İran'a ait olduğundan şüphelenilen İHA, İsrailli bir gemiye saldırdı İran'a ait olduğundan şüphelenilen İHA, İsrailli bir gemiye saldırdı

  ABD'li bir savunma yetkilisi, İsrailli bir milyardere ait konteyner gemisinin, İran'a ait olduğundan şüphelenilen bir insansız hava aracının (İHA) saldırısına uğradığını bildirdi. İHA'nın infilak edip gemiye zarar verdiği belirtilirken, mürettebatın yaralanmadığı ifade edildi. Saldırının nedeni henüz açıklanmadı.

 • 25.11.2023 25 Kas 11:25 Ukrayna'ya Rusya'dan İHA Saldırısı Ukrayna'ya Rusya'dan İHA Saldırısı

  Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Rusya'nın gece saatlerinde Ukrayna'ya 70'ten fazla İHA ile saldırı düzenlediğini belirterek bu saldırının bilinçli bir terör olduğunu söyledi. Ukrayna askerlerinin çoğu İHA'yı düşürdü ancak hava saldırısı sonucunda bazı binalar hasar gördü ve 5 kişi yaralandı.

 • 25.11.2023 25 Kas 07:23 İsrail, Lübnan'dan fırlatılan roketi düşürdü İsrail, Lübnan'dan fırlatılan roketi düşürdü

  İsrail ordusu, Lübnan topraklarından fırlatılan bir roketin düşürüldüğünü açıkladı. İsrail savaş uçakları, Lübnan Hizbullahı'nın altyapısına yönelik saldırı düzenledi.

 • 23.11.2023 23 Kas 15:36 Kuzey Kore, Güney Kore ile askeri gerilimi azaltmayı hedefleyen anlaşmadan çekildi Kuzey Kore, Güney Kore ile askeri gerilimi azaltmayı hedefleyen anlaşmadan çekildi

  Kuzey Kore, beş yıl önce imzalanan anlaşmadan çekildiğini açıkladı. Güney Kore de anlaşmayı askıya almıştı. Kuzey Kore, daha güçlü askeri kuvvetleri ve mühimmatı sınıra gönderdiğini belirtti. İki ülke arasındaki gerilim artarken, uzmanlar anlaşmanın feshedilmesinin büyük bir değişime yol açmayacağını söylüyor.

 • 23.11.2023 23 Kas 13:53 Baykar'dan hard disk çalarken yakalanan stajyer, sorguda öttü Baykar'dan hard disk çalarken yakalanan stajyer, sorguda öttü

  Savunma ve havacılık dünyasında, insansız hava aracı teknolojileri ile bu alanda Ar-Ge çalışmalarına dünyada öncülük eden Baykar'ın Hadımköy'deki fabrikasında yaşanan casusluk operasyonunun detayları ortaya çıktı. Şüpheli, sorgusunda Baykar tesislerinden daha önce 4 adet hard disk çaldığını itiraf etti.

 • 23.11.2023 23 Kas 09:26 İsrail baskınlarında 7 Filistinli hayatını kaybetti İsrail baskınlarında 7 Filistinli hayatını kaybetti

  Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in Batı Şeria'nın kuzeyine düzenlediği baskınlarda 7 Filistinlinin öldüğünü açıkladı. Bakanlık, ölenlerin 6'sının Tulkerim mülteci kampından, birinin ise Kalkilya şehri yakınlarından olduğunu belirtti. İsrail güçlerinin Tulkerim kampına düzenlediği saldırıda 6 Filistinli öldürüldü ve kampın altyapısı tahrip edildi. Ayrıca, Kalkilya yakınlarındaki çatışmalarda bir Filistinli genç gerçek mermilerle yaralanarak hayatını kaybetti. Sağlık Bakanlığı, 7 Ekim'den bu yana Batı Şeria'da İsrail baskınlarında öldürülen Filistinlilerin sayısının 225'e yükseldiğini açıkladı.

 • 22.11.2023 22 Kas 15:56 Çift kanatlı çok rotorlu insansız hava aracı tanıtıldı Çift kanatlı çok rotorlu insansız hava aracı tanıtıldı

  Çinli bir şirket, mükemmel rüzgar direnci ve yüksek irtifalı uçuş kabiliyetiyle hızlı dikey kalkış ve iniş yapabilen benzersiz, çift kanatlı çok rotorlu insansız hava aracını Çin'in kuzeydoğusundaki Jilin eyaletinin Changchun kentinde tanıttı.

 • 22.11.2023 22 Kas 10:02 Baykar tesislerindeki casus mühendis suçüstü yakalandı Baykar tesislerindeki casus mühendis suçüstü yakalandı

  Ürettiği SİHA ve İHA'larla Türkiye'nin gururu olan Selçuk Bayraktar'ın yönetim kurulu başkanı olduğu BAYKAR'ın Hadımköy'deki tesislerinde yaşanan casusluk son anda engellendi. Güvenlik elemanları tarafından suçüstü yakalanan kişi, terörle mücadele ekipleri tarafından sorgulanacak.

 • 21.11.2023 21 Kas 20:25 Selçuk Bayraktar: TB3 ve KIZILELMA dünya muharebe tarihinde devrim yapacak(2) Selçuk Bayraktar: TB3 ve KIZILELMA dünya muharebe tarihinde devrim yapacak(2)

  'ÜLKEMİZ SEMALARINDA HÜR BİLE DEĞİLDİK'T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Trabzon KTÜ'deki programı sonrası gittiği Rize'de, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nce (RTEÜ) düzenlenen söyleşide üniversite öğrencileriyle buluştu.

 • 21.11.2023 21 Kas 18:45 Selçuk Bayraktar, Karadeniz Teknik Üniversitesinde Fahri Doktora Tevcih Töreni'nde konuştu Açıklaması Selçuk Bayraktar, Karadeniz Teknik Üniversitesinde Fahri Doktora Tevcih Töreni'nde konuştu Açıklaması

  Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, kısa pistli gemilerden kalkma kabiliyeti olan Bayraktar TB3'ün ilk uçuşunu geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdiklerini belirterek, "Hatta bugün itibarıyla 8'inci uçuşunu yapıyor.

 • 21.11.2023 21 Kas 10:31 KANSUVA'nın hedefi Avrupa Birliği ülkelerinde arama kurtarma çalışmalarına katılmak KANSUVA'nın hedefi Avrupa Birliği ülkelerinde arama kurtarma çalışmalarına katılmak

  Bilecik'te gömülü sistem yazılımlarını tasarladıkları KANSUVA adlı İnsansız Hava Aracı (İHA) "Avrupa Birliği Projesi" kapsamında ön aşamayı başarıyla geçti.

 • 20.11.2023 20 Kas 11:09 Almanya'nın ahlaki çelişkisi: İsrail'e karşı 'sonsuz sorumluluk' Filistinlilerin kan ve gözyaşları pahasına taşınabilir mi? Almanya'nın ahlaki çelişkisi: İsrail'e karşı "sonsuz sorumluluk" Filistinlilerin kan ve gözyaşları pahasına taşınabilir mi?

  Alman hükümeti, 7 Ekim sonrası dönemde İsrail'e koşulsuz desteğini meşrulaştırmak için Yahudilere karşı tarihi sorumluluğuna vurgu yaptı.

 • 20.11.2023 20 Kas 00:29 Moskova Belediye Başkanı: İHA saldırısı Rus hava savunma sistemleri tarafından engellendi Moskova Belediye Başkanı: İHA saldırısı Rus hava savunma sistemleri tarafından engellendi

  Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, kente doğru uçan insansız hava aracı (İHA) saldırısının Rus hava savunma sistemlerince engellendiğini açıkladı.

 • 19.11.2023 19 Kas 15:58 İsrail'in Lübnan'a düzenlediği saldırı sonucunda fabrika tahrip oldu İsrail'in Lübnan'a düzenlediği saldırı sonucunda fabrika tahrip oldu

  İsrail'in kuzeyindeki topçu birliğinin Lübnan'ın güneyindeki bir köyü hedef alan bombardımanının ardından bölgeden yükselen duman, 18 Kasım 2023. İnsansız hava aracı Toul ve Kfour arasındaki yolda bulunan yerel bir alüminyum fabrikasına iki füze atarak fabrikanın bir kısmını tahrip etti. Olayda kimse yaralanmadı.

 • 18.11.2023 18 Kas 14:55 Bakan Kacır, Kırklareli OSB Toplu Açılış Töreni'nde konuştu Açıklaması Bakan Kacır, Kırklareli OSB Toplu Açılış Töreni'nde konuştu Açıklaması

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Ergene Nehri'nin kirlilikten kurtarılması için hayata geçirilen Derin Deniz Deşarj Projesi ile günde 160 bin metreküp suyun Marmara Denizi'ne derin deşarj edilmesinin sağlandığını belirtti.

 • 18.11.2023 18 Kas 14:30 MSB, Doğu Akdeniz-2023 Tatbikatı'na 5 Bin Personelin Katılımıyla Başladı MSB, Doğu Akdeniz-2023 Tatbikatı'na 5 Bin Personelin Katılımıyla Başladı

  Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından iki yılda bir icra edilen Doğu Akdeniz-2023 Tatbikatı, 9 ülkeden 5 bin personelin katılımıyla başladı. Tatbikatta, deniz, kara, hava kuvvetleri komutanlıkları ile sahil güvenlik komutanlığı unsurları ve çeşitli kamu kurum ve kuruluşları yer alacak. Tatbikat süresince arama kurtarma, insani yardım taşımacılığı ve doğal afet desteği senaryoları da icra edilecek.

 • 18.11.2023 18 Kas 14:09 Bakan Kacır: Türkiye Yeşil Sanayi Projesi'ni hayata geçiriyoruz Bakan Kacır: Türkiye Yeşil Sanayi Projesi'ni hayata geçiriyoruz

  SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "OSB'lerimizin Yeşil OSB'lere dönüşümünü hızlandırmak adına Dünya Bankası Türkiye OSB Projesi ile 300 milyon dolar finansman kullandırıyoruz.

 • 18.11.2023 18 Kas 09:51 Hizbullah, İsrail'e ait İHA'yı sınırda düşürdü Hizbullah, İsrail'e ait İHA'yı sınırda düşürdü

  Lübnan'daki Hizbullah Hareketi, İsrail'e ait insansız hava aracını (İHA) sınırda füzeyle düşürdüğünü duyurdu. Hizbullah, İsrail ordusu ile 8 Ekim'den bu yana İsrail-Lübnan sınırında yaşanan gelişmeler hakkında, yazılı açıklama yaptı. İsrail'e ait 'Elbit Hermes 450' tipi bir İHA'nın karadan havaya füzeyle vurularak, düşürüldüğü belirtilen açıklamada, İHA'nın Lübnan'daki sınır bölgesi Celil'e düştüğü kaydedildi. Hizbullah'ın İsrail güçleri ile 8 Ekim'den bu yana yaşanan çatışmalarda düşürdüğü İsrail'e ait İHA sayısı 3'e yükseldi. İsrail ordusu ve Hizbullah arasında sınırdaki çatışmalarda, 76 Hizbullah mensubu ve 6 İsrail askeri öldü.

 • 18.11.2023 18 Kas 03:03 Erbil'deki ABD üssüne SİHA saldırısı Erbil'deki ABD üssüne SİHA saldırısı

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin Erbil kentinde bulunan ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Harir Askeri Hava Üssü'ne silahlı insansız hava aracıyla saldırı düzenlendi. Saldırıyı İran yanlısı Şii milis grupların çatısı altında toplanan 'Irak İslami Direniş' adlı grup üstlendi. Bu saldırı, Gazze'deki saldırılara yanıt olarak gerçekleştirildi. ABD ve koalisyon güçlerine yönelik saldırılar son dönemde artış göstermiştir.

 • 17.11.2023 17 Kas 20:01 Bakan Kacır'dan DEVA Partisi Milletvekili Dalgın'a ''Kızılelma''lı yanıt Bakan Kacır'dan DEVA Partisi Milletvekili Dalgın'a ''Kızılelma''lı yanıt

  DEVA Partisi Balıkesir Milletvekili Burak Dalgın'ın, sosyal medya hesabından ''2023 yılında F-16 almak için lobi yapmak zorunda kaldığımızı görünce hüzünle hatırladığım...'' notuyla yaptığı paylaşımına Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır'dan yanıt geldi. Bakan Kacır, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önünde poz verdiği, Baykar üretimi Kızılelma'nın fotoğrafını paylaştı.

 • 17.11.2023 17 Kas 16:50 Milli vurucu İHA ALPAGU'nun ilk ihracatı gerçekleştirildi Milli vurucu İHA ALPAGU'nun ilk ihracatı gerçekleştirildi

  Türkiye'nin milli vurucu insansız hava aracı ALPAGU, yurt dışında bir müşteriye satıldı. STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ tarafından yapılan açıklamaya göre, ALPAGU'nun ilk teslimatları gerçekleştirildi ve ihracat süreci devam edecek. Ayrıca, Türk Silahlı Kuvvetleri için de sözleşme görüşmeleri devam etmektedir.

 • 17.11.2023 17 Kas 14:14 ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine saldırı düzenlendi ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine saldırı düzenlendi

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin Erbil kentinde bulunan ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin bulunduğu Harir Askeri Hava Üssü'ne silahlı insansız hava aracıyla saldırı düzenlendi. Saldırıyı üstlenen İran yanlısı Şii milis grubu, saldırının Gazze'deki saldırılara yanıt olarak gerçekleştirildiğini duyurdu. Bu saldırılar, ABD'nin Irak ve Suriye'deki üslerine yönelik artan saldırılar arasında yer alıyor.

 • 17.11.2023 17 Kas 13:25 Irak'ta İran yanlısı milis gruplar ABD askeri danışmanlarının bulunduğu üsse saldırdı Irak'ta İran yanlısı milis gruplar ABD askeri danışmanlarının bulunduğu üsse saldırdı

  Irak'ta İran yanlısı Şii milis güçlerden oluşan gruplar, ABD askeri danışmanlarının bulunduğu Enbar vilayetindeki Ayn el-Esed Üssü'ne saldırı düzenledi. Milis grup, Gazze'deki saldırılara yanıt olarak, üsse iki insansız hava aracı (İHA) ile saldırı gerçekleştirdi. Ayrıca, aynı grup Erbil kentinin Harir kasabasında yer alan ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyona ait üsse de saldırı düzenlediğini duyurdu.

 • 16.11.2023 16 Kas 23:02 Bakan Yardımcısı Coştu; 'Teknoloji alanında yaşanan dönüşümle birlikte askeri İHA üretiminde dünyada bir numara olduk' Bakan Yardımcısı Coştu; "Teknoloji alanında yaşanan dönüşümle birlikte askeri İHA üretiminde dünyada bir numara olduk"

  - Bakan Yardımcısı Coştu; "Teknoloji alanında yaşanan dönüşümle birlikte askeri İHA üretiminde dünyada bir numara olduk" "Teknolojik gelişmelerden etkilenen sektörlerin başında otomotiv geliyor" "100 yıldır faaliyet gösteren otomotiv devlerinin önümüzdeki dönemlerde ortadan kalkması gibi bir...

 • 16.11.2023 16 Kas 14:27 Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Zekeriya Coştu: 'Teknoloji alanında yaşanan dönüşümle askeri İHA üretiminde dünyada bir numara olduk' Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Zekeriya Coştu: "Teknoloji alanında yaşanan dönüşümle askeri İHA üretiminde dünyada bir numara olduk"

  Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Zekeriya Coştu, Türkiye'nin askeri insansız hava aracı üretiminde dünyada bir numara haline geldiğini belirterek, dijital teknolojilerde performansı daha ilerilere taşımayı hedeflediklerini ve yapay zeka yarışında Türkiye'nin de olduğunu söyledi.

 • 16.11.2023 16 Kas 13:21 Dubai Airshow 2023'te Türk Havacılık Şirketlerinin Yerli Teknolojileri Sergileniyor Dubai Airshow 2023'te Türk Havacılık Şirketlerinin Yerli Teknolojileri Sergileniyor

  Dubai Airshow 2023, havacılık sektörüne yönelik yerli teknolojilerin sergilendiği bir etkinlik olarak düzenleniyor. Fuarda, Türk şirketleri Pavelsis, Roketsan, Turkish Cargo, Turkish Technic, Garanti Kompozit, Keyvan Havacılık, Redstar Havacılık ve Transvaro da ürünlerini sergiliyor. Pavelsis ise uçuş kontrol, haberleşme ve güç sistemleri gibi alanlarda geliştirdiği ürünleri tanıtıyor. Şirket, Dubai Airshow 2023'te Körfez bölgesindeki iş birliklerini artırmayı hedefliyor.

 • 16.11.2023 16 Kas 13:16 Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Zekeriya Coştu, Çorum'da konuştu Açıklaması Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Zekeriya Coştu, Çorum'da konuştu Açıklaması

  Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Zekeriya Coştu, "Beşinci bölge teşviklerini, sanayide dijital dönüşüm teşviklerine sunacağımız bir programı inşallah önümüzdeki haftalar içerisinde ilan ediyor olacağız." dedi.

 • 15.11.2023 15 Kas 18:21 Rusya'da okullarda İHA kullanımıyla ilgili ders verilecek Rusya'da okullarda İHA kullanımıyla ilgili ders verilecek

  Rusya Eğitim Bakanlığı, okullarda askeri hazırlık eğitimi konusunda karar taslağı düzenledi. Taslak kapsamında, öğrencilere İHA kullanımıyla ilgili eğitim verilmesi planlanıyor. Karar taslağının onaylanması bekleniyor.

 • 15.11.2023 15 Kas 14:31 Kapadokya Üniversitesi, dron güvenlik paraşütü üretti Kapadokya Üniversitesi, dron güvenlik paraşütü üretti

  Kapadokya Üniversitesi öğretim üyeleri, arızalanan dronların düşmeye bağlı hasar görmesini önlemek amacıyla 'dron güvenlik paraşütü' üretti. Paraşüt ve sensörlerden oluşan sistem, dronun ani irtifa kaybında otomatik olarak devreye girerek güvenli bir şekilde inmesini sağlıyor. Ürün, hafif kumaş teknolojisi kullanılarak tasarlandı ve hem sabit hem de döner kanatlı araçlarda kullanılabiliyor. Üniversite, ürünün tüketiciye sunulması için çalışmalarına devam edecek.

 • 15.11.2023 15 Kas 11:59 İsrail, Lübnan'da gazetecilere saldırdı İsrail, Lübnan'da gazetecilere saldırdı

  İsrail, Lübnan'ın güneyindeki Yaroun köyünde bulunan gazetecilere yönelik iki saldırı gerçekleştirdi. Saldırı sonucunda bir gazeteci yaralanırken, basın kuruluşuna ait araç da hasar gördü. Lübnan Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Lübnanlı bir foto muhabirini kasten öldürmesiyle ilgili olarak Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne şikayette bulunmuştu.

 • 15.11.2023 15 Kas 06:35 İsrail-Hamas savaşı neden diğer savaşlara benzemiyor? İsrail-Hamas savaşı neden diğer savaşlara benzemiyor?

  Gazze’deki savaş, diğer savaşlar gibi olsaydı, şimdiye kadar muhtemelen ateşkes olurdu.

 • 14.11.2023 14 Kas 12:42 İsrail Güçleri Batı Şeria'da 8 Filistinliyi Öldürdü İsrail Güçleri Batı Şeria'da 8 Filistinliyi Öldürdü

  İsrail güçleri, Tulkerim Mülteci Kampı ve El-Halil'de düzenlediği baskınlar sırasında 8 Filistinliyi öldürdü. Tulkerim'e yapılan baskında çıkan çatışmalarda İsrail askerleri ile Filistinli gençler arasında yoğun çatışmalar yaşandı. İsrail güçleri ayrıca insansız hava aracıyla roket fırlattı. Batı Şeria'da 7 Ekim'den bu yana İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimciler tarafından hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 196'ya yükseldi.

 • 14.11.2023 14 Kas 09:41 ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkanı Yermak ile Görüştü ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkanı Yermak ile Görüştü

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkanı Andriy Yermak ile yaptığı görüşmede Ukrayna'da savaş alanındaki son gelişmeleri ele aldı. Görüşmede, Ukrayna'nın kış hazırlıkları, ilave hava savunma ekipmanlarının temini ve altyapının güçlendirilmesi gibi konular ele alındı. ABD'nin Ukrayna'ya olan desteği vurgulandı ve Rusya'nın saldırılarına karşı ihtiyaç duyulan desteğin sağlanması için ABD'nin çalışmaları aktarıldı.

 • 14.11.2023 14 Kas 00:59 İsrail askerlerinin baskınında bir Filistinli hayatını kaybetti İsrail askerlerinin baskınında bir Filistinli hayatını kaybetti

  Batı İsrail askerlerinin, Batı Şeria'nın Tul Kerim kentine düzenlediği baskın sırasında açtığı ateş sonucu bir Filistinlinin hayatını kaybettiği belirtildi. Filistin Sağlık Bakanlığı, Mahmud Ali Hadayde adlı Filistinlinin İsrail kurşunuyla yaşamını yitirdiğini duyurdu. Hadayde, bölgedeki hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı. Olaylar sırasında bir kişinin daha yaralandığı bildirildi.

 • 13.11.2023 13 Kas 20:43 Çeşme'de göçmen faciası: 2 ölü Çeşme'de göçmen faciası: 2 ölü

  İzmir'in turistik ilçesi Çeşme'de göçmenleri taşıyan botun fırtına sebebiyle devrilmesi sonucu 20'ye yakın göçmenin kayıp olduğu belirlendi. Göçmenlerden 2 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Çeşme Sahil Güvenlik ekipleri, olumsuz hava şartlarına rağmen arama kurtarma çalışmalarına devam ediyor.

 • 13.11.2023 13 Kas 17:12 AKSUNGUR İHA, milli motorla 30 bin feet'e ulaşarak bir ilke imza attı AKSUNGUR İHA, milli motorla 30 bin feet'e ulaşarak bir ilke imza attı

  TUSAŞ Motor Sanayii tarafından üretilen TEI-PD170 motorlarıyla birlikte havalanan yerli ve milli AKSUNGUR İHA, 2 saat 30 dakikalık uçuşunda 30 bin feet'lik yüksekliğe ulaşarak azami uçuş yüksekliğini aşmayı başardı.

 • 13.11.2023 13 Kas 16:22 Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Bütçesinde Soğanlı Protesto... Bakan Yumaklı: 'Ülkemiz Tarım ve Gıda Ürünlerinde Net İhracatçıdır' Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Bütçesinde Soğanlı Protesto... Bakan Yumaklı: "Ülkemiz Tarım ve Gıda Ürünlerinde Net İhracatçıdır"

  CHP milletvekilleri, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda çiftçinin yaşadığı sorunlara dikkat çekmek için komisyon sıralarına limon, pamuk ve soğan çuvalı bıraktı. CHP’li milletvekilleri, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’ya çiftçinin limon ağaçlarını kestiğini, pamuk ve soğandan para kazanamadığını ifade etti. Bakan Yumaklı ise sunumunda; “Son 21 yılda 95 milyar dolar dış ticaret fazlası verdik. Ülkemiz tarım ve gıda ürünlerinde net ihracatçıdır" dedi.

Advertisement