SON DAKİKA IŞILAY SAYGIN HABERLERİ

Son Dakika Işılay Saygın Haberleri

 • 03 Mart 2017 08:32 Eski Bakanlar, Üniversitede Fetö ile Mücadele Etmiş Eski Bakanlar, Üniversitede Fetö ile Mücadele Etmiş İzmir 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen Gediz Üniversitesi iddianamesinde tanık olarak ifade veren üniversitenin son mütevelli heyeti başkanı eski bakan Işılay Saygın, ’’İlk başlarda üniversitenin FETÖ ile bağlantısını bilmiyordum.
 • 22 Aralık 2016 08:35 Kuşadası'nda Kuşadası'nda "Kayıp Yönler" Resim Sergisi Açıldı Ressam Muzaffer Kurt’un doğa ve insan temalı "Kayıp Yönler" isimli yağlı boya resim sergisi, Kuşadası Belediyesi İbramaki Sanat Galerisi’nde düzenlenen bir kokteylle açıldı.
 • 03 Aralık 2016 13:05 Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şubesi Yeni Yerinde Türk Kadınlar Konseyi Derneği Manisa Şubesi’nin İkiz Kulelerde bulunan oda ve dernekler binasındaki yeni yeri Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer’in katılımıyla açıldı.
 • 30 Kasım 2016 13:00 Vı. Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sempozyumu Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörü Prof. Dr. Adnan Kasman, kadınların ve erkeklerin toplum hayatına eşit katılımı ve toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin giderilmesi için eğitimin temel araç olduğunu vurgulayarak "Gelişmekte olan ülkelerde temel eğitim alamayanların yüzde 75'inin annelerinin...
 • 04 Ekim 2016 14:16 28 Şubat Davası 28 Şubat Davası 28 Şubat dönemine ilişkin, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini cebren devirmeye, düşürmeye iştirak" suçundan 103 sanığın yargılandığı davada, eski Devlet Bakanı Işılay Saygın ile eski Doğruyol Partisi (DYP) milletvekilleri Hasan Denizkurdu ve İsmail Köse'nin tanık olarak ifadesine başvuruldu.
 • 21 Eylül 2016 10:06 Fetö Okulu, Millilerin Eğitim Gördüğü Atatürk Spor Lisesi Oldu Fetö Okulu, Millilerin Eğitim Gördüğü Atatürk Spor Lisesi Oldu İZMİR'de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne devredilen okullardan 46'sı eksikleri giderilerek yeni eğitim öğretim yılına hazır hale getirildi ve sorunsuz şekilde açıldı.
 • 07 Ağustos 2016 12:27 Işılay Saygın: Bu Kirli Bir İftira Işılay Saygın: Bu Kirli Bir İftira ESKİ Bakan ve 5 dönem milletvekilliği yapan Işılay Saygın, kendisinin Fethullah Gülen'in isteği ile bakan yapıldığını ileri süren Nurettin Veren'in iddialarına "Kirli bir iftira" dedi.
 • 20 Şubat 2016 10:26 Türkçenin Korunmasına Katkısından Dolayı Işılay Saygın'a Plaket Verildi Türkçenin Korunmasına Katkısından Dolayı Işılay Saygın'a Plaket Verildi Gediz Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Işılay Saygın’ın, kadınların kendi soyadını evlendikten sonra da kullanabilmesini sağlaması gibi Devlet bakanlığı sırasında Medeni Kanun’da yaptırdığı değişiklikler ve Türkçenin korunması için attığı adımlar unutulmadı.
 • 23 Ocak 2016 10:08 Gediz Üniversitesi Mütevelli Heyeti Değişti Gediz Üniversitesi Mütevelli Heyeti Değişti Gediz Üniversitesi’nin yönetimine, dört yeni isim katıldı.
 • 11 Ocak 2016 16:16 28 Şubat Davası (1) 28 Şubat Davası'nda aralarında Cavit Çağlar, Işılay Saygın, Köksal Toptan ve Cefi Kamhi'nin de bulunduğu bazı eski milletvekillerinin 28 Şubat döneminde DYP'den istifalarında "baskı, tehdit, cebir ve zorlamaya maruz kalıp kalmadıklarına" ilişkin beyanları sorulacak.
 • 05 Aralık 2015 10:51 Siyasetin İzmirli Kadın Öncüleri Siyasetin İzmirli Kadın Öncüleri Türk kadınının seçme ve seçilme hakkını kazanmasının 81. yıldönümü dolayısıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bir söyleşi düzenlendi.
 • 04 Aralık 2015 15:09 Kadınlar Kaybede Kaybede Kazanmayı Öğreniyor Kadınlar Kaybede Kaybede Kazanmayı Öğreniyor İzmir’in başarılı kadın siyasetçileri, kadının siyasetteki yerinin tartışıldığı panelde “Kaybede kaybede kazanmayı öğreneceğiz” dedi.
 • 03 Aralık 2015 09:51 Saygın'dan Kız Öğrencilere Ders: Atatürk'e Layık Olun Saygın'dan Kız Öğrencilere Ders: Atatürk'e Layık Olun Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilmesinin 81. yıldönümü kutlamalarının İzmir’deki adreslerinden biri de Gediz Üniversitesi oldu.
 • 11 Kasım 2015 11:50 Abdullah Kavuk, Bayrağı Işılay Saygın'a Devretti Abdullah Kavuk, Bayrağı Işılay Saygın'a Devretti Gediz Üniversitesi’nde, kuruluşunun yedinci yılında nöbet değişimi yaşandı.
 • 18 Ağustos 2015 15:47 Işılay Saygın: Yamanlar'a Yapılan Bu Muameleyi Hiç Yakıştıramadım İzmir'de Özel Yamanlar Eğitim Kurumları'na yönelik polis baskınlarını değerlendiren eski bakanlardan Işılay Saygın, uluslararası yarışmalarda ülkeyi başarıyla temsil eden bir okula yapılan muamelenin hiç hoş olmadığını söyledi.
 • 16 Haziran 2015 13:57 İzmir'de Kadınlardan Aym'nin 'İmam Nikahı' Kararına Tepki İzmir'de Kadınlardan Aym'nin 'İmam Nikahı' Kararına Tepki İzmir'deki kadın kuruluşları, Anayasa Mahkemesi'nin, Türk Ceza Kanunu'ndaki resmi nikah olmadan dini nikah kıyan imam ile çiftlere 2 aydan 6 aya kadar hapis cezasını öngören maddesini oy çokluğuyla kaldırmasına ve böylece imam nikahı kıymak için önce resmi nikah şartının kalkmasına ortak açıklamayla sert tepki gösterdi.
 • 15 Mayıs 2015 16:37 Milli İttifak İzmir Adayları Eski Bakan Saygın'ı Ziyaret Etti Milli İttifak İzmir Adayları Eski Bakan Saygın'ı Ziyaret Etti SP ile BBP, genel seçime Milli İttifak adıyla ortak girme kararı almıştı.
 • 16 Nisan 2015 09:51 Eski Bakan Saygın Öğrencilere Tavsiyelerde Bulundu Eski Bakan Saygın Öğrencilere Tavsiyelerde Bulundu Devlet eski bakanlarından Işılay Saygın, mütevelli heyeti üyesi olduğu Gediz Üniversitesi’nde öğrencilere seslendi.
 • 12 Mart 2015 11:29 Eski İzmir Milletvekili Saygın: Eski İzmir Milletvekili Saygın: "Müebbet Hapis Varken İdama Gerek Yok" Eski İzmir Milletvekili Işılay Saygın, Özgecan Aslan cinayetiyle ilgili yeniden gündeme gelen idam tartışmalarıyla ilgili, "Müebbet hapis varken idam kararına gerek yok. Ancak alınan kararlarda herhangi bir indirime gidilmemesi halinde caydırıcılığı daha yüksek olacaktır" dedi.
 • 12 Mart 2015 10:07 Çok Çocuk Değil, Eğitilebilecek Kadar Çocuk İçin Mesaj Verilmeli' Çok Çocuk Değil, Eğitilebilecek Kadar Çocuk İçin Mesaj Verilmeli' Belediye başkanlığı, milletvekilliği ve bakanlığı dönemlerinde 500 binden fazla kadının okuma yazma öğrenmesini sağlayan Işılay Saygın, şiddete maruz kalmayan kadınların karar mekanizmalarında daha fazla yer alabilmesine olanak sağlaması gereken devletin, verdiği mesajlarda da yönlendirici olması gerektiğini söyledi.
 • 15 Şubat 2015 10:00 Dünya Kadınları İzmir'de Buluşacak Dünya Kadınları İzmir'de Buluşacak Dünya Kadınlar Konseyi Genel Başkanı Cosima Schenk, 100’e yakın ülkenin katılımıyla İzmir’de gerçekleştirilecek genel kurul toplantısı öncesinde, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret etti.
 • 28 Haziran 2014 10:08 Saygın: Gönüllüler Hareketi'ni Suçlu Gibi Gösterenleri Maşeri Vicdan Affetmez Saygın: Gönüllüler Hareketi'ni Suçlu Gibi Gösterenleri Maşeri Vicdan Affetmez Devlet eski Bakanı Işılay Saygın, hükümet tarafından hazırlandığı iddia edilen Gönüllüler Hareketi'ni bitirme planına tepki gösterdi.
 • 01 Mart 2014 11:51 Saygın: Herkesin Türkçe Olimpiyatları'nı Takdir Etmesi Gerekir Saygın: Herkesin Türkçe Olimpiyatları'nı Takdir Etmesi Gerekir Türk siyaset tarihinde iz bırakan isimlerden biri olan eski Bakan Işılay Saygın, Turgut Özal döneminde devletin yurtdışında okul açmaya çalıştığını ancak başarısız olunduğu, bunu Hizmet Hareketi'nin başardığını söyledi.
 • 19 Şubat 2014 18:28 Işılay Saygın, Fidanları Toprakla Buluşturdu Işılay Saygın, Fidanları Toprakla Buluşturdu Eski Devlet Bakanı ve Uluslararası Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Işılay Saygın adına, Izmir’in tanınmış isimlerinden Rebap Gürel ve Uluslararası Kadın Dayanışma Derneği 2. Başkanı Inci Mutluer önderliğinde, Ege Orman Vakfı ile birlikte bin 300 fidanlık koru oluşturuldu.
 • 26 Kasım 2013 18:31 Işılay Saygın'dan Eğitimle İlgili Uyarılar Işılay Saygın'dan Eğitimle İlgili Uyarılar Eski Devlet Bakanı ve Türk Kadınlar Konseyi Genel Başkanı Işılay Saygın, Manisa Valisi Abdurrahman Savaş'ı ziyaretinde dershanelerin kapatılmasıyla ilgili olarak, "Eğitim camiası yeterli olsaydı dershanelere ihtiyaç yoktu."