Ana Kitabı - Son Dakika

Ana Kitabı

26.06.2013 21:00
Ana Kitabı

Ana Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Ana Kitabı kitabının kısa özeti.

İlk kez 1907'de yayımlanan Ana, 1905 Rus Devrimi'nin eşiğindeki Rusya'nın genel bir panoramasını yansıtır. Romanın kahramanı ana Pelage Nilovna, oğlunun siyasal bir militan olduğu gerekçesiyle tutuklanmasının ardından, kendisini sosyalizme adar. Kocası bir ayyaş olna Pelage, dini inancını tek teselli olarak görür. Pelage'nin kocası ölür; oğul Pavel, babasının ölümünden sonra sosyalist olur, eve devrimci arkadaşlarını getirmeye başlar. Ana devrimcilere katılır ve bir polis ajanı tarafından ele verilir. Gorki, roman kahramanını gerçek bir kişiden, bir gösteri sırasında oğlunun tutuklanmasının ardından bütün Rusya'yı dolaşarak devrimci broşürler dağıtan Ana Zalomova'dan esinlenerek yaratmıştır. Sosyalist gerçekçiliğin ilk romanlarından sayılan Ana, daha sonra Bertolt Brecht tarafından tiyatroya da uyarlanmıştır. Ana: Rus edebiyatının klasikleşmiş başyapıtı. (Arka Kapak)

Yazar: Maksim Gorki

Yayınevi: Bordo Siyah Yayınları

ISBN: 9786053541837

Boyut: 12.0x21.0

Sayfa Sayısı: 432

Basım Yılı: Mart 2013

Cilt Durumu: Ciltsiz

Kağıt Türü: 2. Hamur

Dil: Türkçe

Kaynak: Haberler.Com
YORUMLAR
500
İsrail Başbakanı Netanyahu ile ABD Dışişleri Bakanı Blinken bir araya geldiNetanyahu: 'Uluslararası toplumun çoğunun İran'ın gerçek yüzünü gördüğü... İsrail Başbakanı Netanyahu ile ABD Dışişleri Bakanı Blinken bir araya geldiNetanyahu: 'Uluslararası toplumun çoğunun İran'ın gerçek yüzünü gördüğü... Polonya'da yaşayan Ruslar, Ukrayna-Rusya Savaşı nedeniyle geleceklerinden kaygılı Polonya'da yaşayan Ruslar, Ukrayna-Rusya Savaşı nedeniyle geleceklerinden kaygılı Japonya ve Yunanistan, güvenlik alanında işbirliğini artıracak Japonya ve Yunanistan, güvenlik alanında işbirliğini artıracak

Son Dakika Kültür Sanat Ana Kitabı - Son Dakika

Bu haber Haberler.Com tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Haberler.Com tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Haberler.Com kurumudur.

Advertisement