Barutçugil'in 100. Sergisi Açılıyor - Son Dakika
Kültür Sanat

Barutçugil'in 100. Sergisi Açılıyor

Barutçugil\'in 100. Sergisi Açılıyor

Ebru sanatının usta ismi Hikmet Barutçugil'in 100 eserinin sergileneceği 100. kişisel sergisi, 8 Mayıs'ta İTÜ RSG'de ziyarete açılacak.

06.05.2014 10:49  Güncelleme: 10:51

Ebru sanatının usta ismi Hikmet Barutçugil'in 100 eserinin sergileneceği 100. kişisel sergisi sanatseverlerle buluşacak.

Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, "Ebrunun Mermer Yüzü" isimli sergi, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörlük Sanat Galerisi'nde (RSG) 8 Mayıs'ta ziyarete açılacak.

Taşların doğal desenlerinin ebru ile resmedildiği sergide, ebrunun kaligrafi, minyatür, illüstrasyon gibi diğer sanat dallarıyla bir araya geldiği örnekler de görülebilecek.

Barutçugil'in ebru çalışmaları, "Ebrunun Mermer Yüzü", "Yazılı Akkase", "Akkase Ebru", "Çiçek Motifleri", "Kaya Resimleri", "Minyatürler", "İllüstrasyonlar", "Fosiller" ve "Kaligrafi" olmak üzere 9 kategoride sanatseverlerle buluşacak.

Sergi kapsamında, İTÜ'ye özel koleksiyon olarak sınırlı sayıda üretilecek bir kitap hazırlandı. Sanatçının 19. kitabı olacak çalışmada, orijinal ebrular ile sergilenen eserler yer alıyor. - İstanbul

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Barutçugil'in 100. Sergisi Açılıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement