Cem Çatık Experimentals - Son Dakika
Kültür Sanat

Cem Çatık Experimentals

Cem Çatık Experimentals

Cem Çatık Experimentals - XIII Albüm Lansman Konseri, 23 Mayıs'ta Sanat Performance sahnesinde.

23.05.2017 19:04
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Cem Çatık Experimentals - XIII Albüm Lansman Konseri, 23 Mayıs'ta Sanat Performance sahnesinde…

Gitar: Cem Çatık

Davul: Umut Çılgın

Bas Gitar: Cengiz Zeydan

Klavye: Ozan Göğüş

Klavye: Emrah Çokünlü

Klarnet: Yiğit Yazgı

Cem Çatık Experimentals, 2011 yılında İstanbul'da kurulmuş bir enstrümantal rock projesidir. Beste, düzenleme ve gitarlarda Cem Çatık, bas gitarda Cengiz Zeydan, davullarda Umut Çılgın ve klavyelerde Ozan Göğüş'ten oluşan kadrosu ile 2014 yılında Bubinga Records'da Cem Çatık prodüktörlüğünde ilk albümleri XIII'ü kaydetmişlerdir. Cem Çatık Experimentals'ın müzikal yapısı metal'den caz'a, geleneksel müziklerden blues'a ve rock'a uzanan geniş bir yelpazede ve benzersiz bir karakterde seyretmektedir. Yaptıkları olağan dışı düzenlemeler ve sıradışı ritim kullanımları, ustaca dizayn edilmiş melodilerle birleşerek progresif rock dünyasına İstanbul'dan güzel bir selam göndermektedir.

Bu albümün perde arkasında altı yıllık sıkı ve disiplinli bir çalışma, büyük titizlikle hazırlanmış performanslar ve kayıtlar, saatler süren beyin fırtınaları ve kardeşlik yer almaktadır. Cem Çatık Experimentals projesinin ilk albümü XIII, ekibin gelecekte yapacağı performans ve albümlerin de habercisi. Sadece bugüne veya belirli bir kültüre özgü değil, Cem Çatık Experimentals - XIII albümü ölümsüz ve dünya çapında bir albüm.

Albümün miks ve mastering'leri Utku Çılgın tarafından Recordman Müzik Yapım bünyesinde yapılmıştır. Aynı zamanda CD kapağı Bernardo Anichini, grafik tasarımları Eray Sayraç tarafından yapılan albüm Arpej Yapım tarafından sizlere ulaştırılmaktadır. Albüm dokuz şarkı ve 54 dakikadan oluşmaktadır ve hem CD olarak müzik marketlerde hem de bütün dijital platformlarda yer almaktadır. Kerim Arslan yönetmenliğinde çekilen "Sarı Dolmuş" klibine YouTube üzerinden ulaşmak mümkün.

Detaylar :

İl : İstanbul

İlce : Beyoğlu

Mekan : Sanat Performance

Mekan Adresi : Nevizade Kameriye sok.no: 13 Taksim

Başlangıç Saati : 23.05.2017 21: 30: 00

Bitiş Saati : 23.05.2017 23: 30: 00

Kategori : Cem Çatık Experimentals

Tür : Konser

Ücretlimi? : Hayır

Kaynak: Etkinlik.io

Son Dakika Kültür Sanat Cem Çatık Experimentals - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement