CI Editions'ın Özel Ürünleri Sergilenecek - Son Dakika

CI Editions'ın Özel Ürünleri Sergilenecek

10.12.2014 11:39
CI Editions'ın Özel Ürünleri Sergilenecek

CI Editions tarafından özel ve sınırlı sayıda üretilen eserler, 19-21 Aralık'ta The Sofa Hotel'de sanatseverlerle buluşacak.

Contemporary Istanbul'un (CI) yeni girişim ve insiyatifi CI Editions, özel ve sınırlı sayıda üretilen eserleri 19-21 Aralık'ta The Sofa Hotel'de sanatseverlerin beğenisine sunacak.

CI Editions tarafından seçilen özel edisyon eserlerden Hale Tenger'in "Ayyy yıldız" isimli heykeli, Buğra Erol'un "Evinde gibi Hisset 1" adlı eseri, Fırat Engin'in "Untitled" objeleri, Orhan Cem Çetin'in fotoğrafları, Ali Emir Tapan, Ardan Özmenoğlu'nun "One &Only" isimli ipek baskısı, Ahmet Polat ve Sıtkı Kösemen'in fotoğrafları, Erdoğan Zümrütoğlu'nun triptiği sanatseverlerle buluşacak.

Proje kapsamında ayrıca, CI Editions'a özel edisyon üreten Mustafa Horasan, Gözde Türkkan, Book Lab, Seçkin Pirim, Ahmet Duru, Selçuk Ceylan, Özlem Günyol ve Mustafa Kunt'un eserleri de satışa çıkarılacak.

CI'da ilk defa lanse edilen ve ilgi gören proje, sanatsevere sanatın ulaşılabilir olgu olduğunu ve bir eser satın almanın sadece parasal değil, kültürel değer olduğunu göstermeyi amaçlıyor.

CI Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, projenin, sanat fuarlarına katılım daveti aldığını belirterek, "Birbirinden değerli 17 Türk sanatçı ile başlayan CI Editions projesi, 2015 yılında yabancı sanatçılar ile 170 sanatçıyı bünyesine katmayı hedefliyor. Sanatın daha geniş bir izleyici kitlesiyle ve yeni sanatseverler ile buluşmasında rol almaktan ötürü gururluyuz" ifadelerini kullandı. - İstanbul

YORUMLAR
500
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat CI Editions'ın Özel Ürünleri Sergilenecek - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement