İncesaz, Salon'da Müzikseverlerle Buluşuyor - Son Dakika
İncesaz, Salon'da Müzikseverlerle Buluşuyor

İncesaz, Salon'da Müzikseverlerle Buluşuyor

18.03.2014 14:26

Kendi tanımlarıyla bir "İstanbul müziği" topluluğu olan İncesaz, yeni albümleri 8/Geçsin Günler'in ilk konseri için Salon'da hayranlarıyla buluşuyor.

1996'da Murat Aydemir, Derya Türkan ve Cengiz Onural tarafından kurulan İncesaz, ilk albümleri 1/Eski Nisan'ı 1999'da yayımladı.

İncesaz, yolculuklarına Cengiz Onural'ın besteleriyle başlasa da, zamanla Murat Aydemir bestelerini de bünyesine katarak yollarına devam etti. Repertuarlarında Aydemir'in bestelerinin yanı sıra geleneksel Türk müziği eserlerini de bulunduran grup, İkinci Bahar ve Ekmek Teknesi gibi sevilen TV dizilerinin müziklerini de hazırladı. Çeşitli projeler kapsamında İstanbul, İzmir, Bursa ve Eskişehir Devlet Senfoni Orkestraları ile bir araya gelen İncesaz, Melihat Gülses, Dilek Türkan, Cengiz Özkan, Sezen Aksu, Zuhal Olcay, Leman Sam gibi solistlerle çalıştı. Solistliğini Ezgi Köker ile Bora Ebeoğlu'nun üstlendiği, yeni ve geleneksel bestelerin bir arada bulunduğu son albümleri 8/Geçsin Günler, Ocak 2014'te dinleyicilerle buluştu.

Murat Aydemir (tambur), Taner Sayacıoğlu (kanun), Akın Aral (bas), Volkan Hürsever (kontrbas), Türker Çolak (vurmalı çalgılar), Cengiz Onural (gitar), Ezgi Köker ve Bora Ebeoğlu'undan (vokal) oluşan İncesaz, geleneksel Türk müziğini çağdaş düzenlemelerle yorumladıkları şarkıları ve yepyeni albümleriyle dinleyicilerine keyifli bir gece yaşatacak.

İncesaz, 20 Mart Perşembe ve 21 Mart Cuma gecesi 21.30'da, 8/Geçsin Günler adlı yeni albümlerinin ilk konseri için Salon'a konuk olacak. Konserin biletleri 50TL (Oturmalı), 40TL (Ayakta) ve 30 TL (Öğrenci) olarak, Biletix satış kanalları ya da hizmet bedeli olmadan ana gişe İKSV'den temin edilebilir. Lale Kart sahipleri biletlerini %25'e varan özel indirimlerle alabilir. Tüm bilet alımlarında kredi kartı geçerlidir. Ana gişe İKSV, pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında ve etkinlik günlerinde etkinlik başlayana kadar açık.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500

Son Dakika Kültür Sanat İncesaz, Salon'da Müzikseverlerle Buluşuyor - Son Dakika


Advertisement