Neil Young Konser Filmi İstanbul Film Festivalinde - Son Dakika
Kültür Sanat

Neil Young Konser Filmi İstanbul Film Festivalinde

Neil Young Konser Filmi İstanbul Film Festivalinde

33. İstanbul Film Festivali, dopdolu programındaki filmlerin yanı sıra renkli etkinlikleri de sinemaseverlerle buluşturacak.

20.03.2014 09:36  Güncelleme: 11:24

Neıl Young Büyük Konser Öncesinde Konser Filmi ve Partisiyle İstanbul Film Festivali'nde

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 5-20 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek 33. İstanbul Film Festivali, dopdolu programındaki filmlerin yanı sıra renkli etkinlikleri de sinemaseverlerle buluşturacak. Temmuz ayında İKSV evsahipliğinde, Vodafone Red sponsorluğunda Türkiye'deki ilk konserini vermek üzere İstanbul'a gelecek efsane rock müzisyeni Neil Young'ın şarkıları, konser öncesinde, 9 Nisan Çarşamba akşamı İstanbul Film Festivali'nde olacak. Festival kapsamında gerçekleştirilecek "Neil Young İstanbul'da" başlıklı gecede önce film gösterimi, ardından parti ile müzikseverler Neil Young konserine hazırlanacak.

Ünlü yönetmen Jonathan Demme'in 2008 yapımı filmi Neil Young'ın Bavulundan Şarkılar, 9 Nisan Çarşamba akşamı 19.00'da Atlas sineması Salon 2'de gösterilecek. Müzikseverlerin kaçırmamaları gereken film, Neil Young'ın Philadelphia'daki Tower Theatre salonunda verdiği konserin hikayesini anlatıyor. 2006'da yine Young hakkındaki Heart of Gold adlı filme de imza atan Demme, yüksek sesli ve elektrikli bir rock'n'roll filmi olan Neil Young'ın Bavulundan Şarkılar'da ressam Eric Johnson'ın her şarkı için yaptığı resimlere ve elektrikli gitara ağırlık veren Neil Young'ın konser performansına odaklanıyor.

Neil Young'ın şarkılarına 90 dakikalık filmle doyamayacak müzikseverler, geceye "Neil Young İstanbul'da" partisiyle devam edebilecekler. 9 Nisan Çarşamba gecesi 22.00'da Hard Rock Cafe İstanbul'da gerçekleştirilecek özel gecede Yekta Kopan, Aylin Aslım ve Görgün Taner gibi ünlü simalar konuk DJ olarak müzikseverlerin karşısına çıkacak. Gecede Neil Young'ın sevilen parçalarına ek olarak Buffalo Springfield'den Thom Yorke'a, Pearl Jam'den Chromatics'e "yolu Neil Young'dan geçmiş" birçok müzisyen ve grubun şarkıları dinlenebilecek. Partiye katılmak isteyen müzikseverler, etkinliğinin biletlerini 20 TL ve 15 TL (öğrenci) üzerinden temin edilebilirler. Partiye 15 Temmuz'da gerçekleştirilecek Neil Young konserinin ya da Neil Young'ın Bavulundan Şarkılar filminin biletleriyle gelenler

Rock müziğinin büyük ismi, unutulmaz şarkıların sahibi Neil Young, İstanbul'daki ilk konserini Crazy Horse topluluğuyla 15 Temmuz akşamı Vodafone Red sponsorluğunda KüçükÇiftlik Park'ta verecek. Konsere katkı sağlayan kuruluşlar arasında Hard Rock Cafe İstanbul'da yer alıyor. Konserin biletleri Biletix satış kanalları ve hizmet bedelsiz şekilde ana gişe İKSV'den alınabilir.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Neil Young Konser Filmi İstanbul Film Festivalinde - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement