Orgia - Son Dakika

Orgia

22.12.2016 19:04
Orgia

Pasolini'nin Türkiye'de sahnelen ilk oyunu olan "Orgia", aralık ayı boyunca mekan.artı'da!Pier Paolo Pasolini'nin çalışmaları sınırsız jestler ve devinimlerle doludur.

Pasolini'nin Türkiye'de sahnelen ilk oyunu olan "Orgia", aralık ayı boyunca mekan.artı'da!

Pier Paolo Pasolini'nin çalışmaları sınırsız jestler ve devinimlerle doludur. Çalışmaları, ailesinin kuşaklar boyunca yaşadığı kırsal Friuli bölgesinde başlar ve yavaş yavaş ölümcül bir umutsuzluğa doğru yol alır. Bu ümitsizlige doğru yolculuk Pasolini'nin 1975 yılında Ostia'da öldürülmesiyle son bulur.

Yazmaya ilk olarak Fruili dilinde şiirlerle başlayan Pasolini en çok filmleriyle bilinir. Hepsi 1966'da yazılan altı oyunu ise bugun bile yaygın olarak bilinmez. Orgia, bir adamın son gününe ve son geceye retrospektif olarak bakarken tüm davranışsal normları tersine cevirir. Nihilist bir dünyada bir adam ve bir kadın varoluşlarına dokunabilmek için ölümcül acılar çekerler.

Metin: Pier Paolo Pasolini

Yönetim: Ufuk Tan Altunkaya

Proje Koordinasyon: Didem Kaplan

Dramaturg: Egemen Kalyon

Teknik Yönetim: Zeki Elveriş

Oyuncular: Ariya Toprak, Cihan Esen, Gökçer Eskikurt, Kerem Renda, Neyran Öz

YORUMLAR
500
Avşa Adakarası üzümü, coğrafi işaret tesciline hazır Avşa Adakarası üzümü, coğrafi işaret tesciline hazır MTSO'da ' Avrupa Yeşil Mutabakatı ve Türkiye-AB İlişkileri Açısından Etkileri' konuşuldu MTSO'da ' Avrupa Yeşil Mutabakatı ve Türkiye-AB İlişkileri Açısından Etkileri' konuşuldu Prof. Konukman'dan Ekonomi Değerlendirmesi: 'Ek Bütçenin Hazırlanması Zaten İtiraftır' Prof. Konukman'dan Ekonomi Değerlendirmesi: 'Ek Bütçenin Hazırlanması Zaten İtiraftır'
Kaynak: Etkinlik.io

Son Dakika Kültür Sanat Orgia - Son Dakika

Bu haber Etkinlik.io tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Etkinlik.io tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Etkinlik.io kurumudur.

Advertisement