Tekirdağ'da 14. Macar Günü Etkinlikleri - Son Dakika
Kültür Sanat

Tekirdağ'da 14. Macar Günü Etkinlikleri

Tekirdağ\'da 14. Macar Günü Etkinlikleri

52. Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenen "14. Macar Günü Etkinlikleri" kapsamında, Macar heyeti Tekirdağ Valiliği ve Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret etti.

03.06.2016 13:52
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

52. Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenen "14. Macar Günü Etkinlikleri" kapsamında, Macar heyeti Tekirdağ Valiliği ve Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret etti.

Budepeşte Büyükşehir Belediye Başkanı Istvan Tarlos, Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi Gabor Kiss ve Macaristan'ın İstanbul Başkonsolosu Balazs Hendrich ile Türk Macar Dostluk Derneği yetkililerinden oluşan heyet, Tekirdağ Valiliğine gelişinde Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik tarafından karşılandı.

Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu tarafından makamda ağırlanan Tarlos, Kiss ve Hendrich valilik şeref defterini imzaladı.

Vali Salihoğlu, Macar misafirlerine Tekirdağ'a özgü hediyeler verirken, Tarlos da Salihoğlu'na üzerinde Macaristan'a özgü simgeler bulunan 3 gümüş madalya takdim etti.

Salihoğlu, ziyarette yaptığı konuşmada, heyeti ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türk ve Macar toplumunun geçmişten gelen iyi ilişkileri bulunduğunu söyledi.

Tarlos da Tekirdağ'da kendini evinde hissettiğini belirterek, Tekirdağlılara Macarlara gösterdiği dostluktan dolayı teşekkür etti.

Vali Salihoğlu, Macar heyet ile bir süre basına kapalı görüştü.

Macar misafirler, daha sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ı da makamında ziyaret etti.

Albayrak da heyet ile bir süre görüşerek, ziyaretlerinden memnuniyet duyduğunu ifade ederek, 52. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali hakkında bilgi verdi.

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Tekirdağ'da 14. Macar Günü Etkinlikleri - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement