Şeyma Subaşı'na hakaret eden Hüseyin Sözlü'ye 5 ay hapis cezası - Son Dakika

Şeyma Subaşı'na hakaret eden Hüseyin Sözlü'ye 5 ay hapis cezası

25.03.2021 21:36

Şeyma Subaşı'na hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan Adana Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Hüseyin Sözlü, 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Adana Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Hüseyin Sözlü, iki yıl önce Şeyma Subaşı hakkında sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.. Yerel seçimlerde yeniden başkanlık için yarışan ve seçimi %42,83 oy ile ikinci sırada tamamlayan Sözlü, "Bilcümle taklacılar, Acun'dan boşanmış Şeyma gibi anında başka kucaklara atlayıp, üzerine bir de dava adamlığı adına habire vecizeler paylaşmazlar mı! Ahlak üzerine ahkam kesmezler mi!" ifadelerini kullanmıştı.

Şeyma Subaşı'na hakaret eden Hüseyin Sözlü'ye 5 ay hapis cezası

5 AY HAPSİNE KARAR VERİLDİ

Bu sözlerin ardından Şeyma Subaşı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına avukatı Emek Emre aracılığıyla hakaret suçundan kamu davası açmıştı. Dava kapsamında yapılan soruşturma neticelendi. Eski Başkan Hüseyin Sözlü hakkında Asliye Ceza Mahkemesi, Şeyma Subaşı'na karşı hakaret suçunu işlediğine karar verip 5 ay hapis cezasına hükmetti.

Şeyma Subaşı'na hakaret eden Hüseyin Sözlü'ye 5 ay hapis cezası
Kaynak: Hürriyet
YORUMLAR (2)
  • abdi: KADINLARIN AÇILIP ERKEKLERİ TAHRİK ETMESİNE NE DİYECEGİZ. KALÇASINI AÇIP KARŞIMIZA GEÇECEK BİZ NE YAPACAGIZ. Cevap Yaz 115 43 Yayından Kaldır
  • maraşlı: aynen kardeşim... sorumsuz kadın toplulugu (genel olarak konusmuyorum...) bunların gelecegıne vercegı terbiyeden şüphe eder şimdiden vah vah vah derimm... 21 2 Yayından Kaldır
500

Son Dakika Magazin Şeyma Subaşı'na hakaret eden Hüseyin Sözlü'ye 5 ay hapis cezası - Son Dakika

Bu haber Hürriyet tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Hürriyet tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Hürriyet kurumudur.

Advertisement