Reynmen, Ece Erken'e açtığı tazminat davasını kaybetti - Son Dakika

Reynmen, Ece Erken'e açtığı tazminat davasını kaybetti

22.10.2021 15:53

Şarkıcı ve sosyal medya fenomeni Reynmen'in kendisine "Sözde fenomen" gibi sözler söylemesi üzerine sunucu Ece Erken'e açtığı 5 bin liralık manevi tazminat davası reddedildi.

Reynmen lakaplı şarkıcı Yusuf Aktaş, Beyaz TV'de yayınlanan Söylemezsem Olmaz programda kendisi hakkında 'sözde fenomen' gibi sözlerle hakarette bulunduğu iddiasıyla sunucu Ece Erken'den şikayetçi olmuştu.

5 BİN TL'LİK DAVA AÇTI

Reynmen'in avukatı aracılığıyla sunulan dava dilekçesinde, "Reynmen'in ezan ile dalga geçtiği şeklindeki iddialar tamamen asılsızdır. Reynmen toplumda kışkırtılmaya ve tahrik edilmeye çalışılmıştır. Bu nedenle halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçu oluştuğundan Ece Erken'in 5 bin lira manevi tazminata hükmedilmesini istiyoruz" ifadelerine yer verilmişti. Mahkemeye dilekçe sunan Ece Erken'in avukatı ise, sözlerin ağır eleştiri niteliğinde olduğunu belirterek, davanın reddini talep etmişti.

DAVA REDDEDİLDİ

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen duruşmada tarafların avukatları hazır bulunurken, Ece Erken ile Reynmen duruşmaya katılmadı. Duruşmada beyanda bulunan Reynmen'in avukatı davanın kabulünü isterken, Erken'in avukatı reddini istedi. Gerekçesini sonra açıklayacağını kaydeden mahkeme, Reynmen'in açtığı davayı reddetti.

Reynmen, Ece Erken'e açtığı tazminat davasını kaybetti

Kaynak: İHA

Son Dakika Magazin Reynmen, Ece Erken'e açtığı tazminat davasını kaybetti - Son Dakika Magazin


YORUMLAR
500

Son Dakika

Asgari ücret zammı için 3 senaryo konuşuluyor! Hangisi gerçek olacak? 09:19 Asgari ücret zammı için 3 senaryo konuşuluyor! Hangisi gerçek olacak? Başakşehir'de korkutan görüntü! Özel halk otobüsü alev alev yandı 09:12 Başakşehir'de korkutan görüntü! Özel halk otobüsü alev alev yandı Mersin Büyükşehir meclis toplantısında yaşanan tartışma gündem oldu: Buranın horozu sen misin? 08:46 Mersin Büyükşehir meclis toplantısında yaşanan tartışma gündem oldu: Buranın horozu sen misin? BioNTech şirketinin kurucuları Uğur Şahin ve Özlem Türeci: Omicron varyantı nedeniyle herhangi bir korku duymaya gerek yok 08:06 BioNTech şirketinin kurucuları Uğur Şahin ve Özlem Türeci: Omicron varyantı nedeniyle herhangi bir korku duymaya gerek yok Son Dakika: 07:30 Son Dakika: "Asgari ücretle ilgili sizden babayiğitlik bekleniyor" sözlerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan heyecanlandıran yanıt Son Dakika: AK Parti MYK'dan asgari ücret duyurusu: Bize iletilen her mesajı alıyoruz 17:56 Son Dakika: AK Parti MYK'dan asgari ücret duyurusu: Bize iletilen her mesajı alıyoruz
Suriyeli İşadamları Derneği Başkanı Mahmut Osman'dan muhalefete yanıt: Güçleri varsa bizi göndersinler bakalım 16:08 Suriyeli İşadamları Derneği Başkanı Mahmut Osman'dan muhalefete yanıt: Güçleri varsa bizi göndersinler bakalım Samsung, Volkswagen'e çip üretecek 15:32 Samsung, Volkswagen'e çip üretecek
Advertisement