SON DAKİKA MENAPOZ HABERLERİ

Son Dakika Menapoz Haberleri

 • 05 Şubat 2019 09:14 Meme Kanserlerinin Yüzde 90'ı 40 Yaş Sonrası Meme Kanserlerinin Yüzde 90'ı 40 Yaş Sonrası KADINLARIN 40 yaşından sonra senede bir kez mamografi çektirmesi gerektiğini belirten Prof. Dr. Nihat Kodallı, "Meme kanserlerinin yüzde 90'ı menopozdan sonra görülüyor" dedi.
 • 08 Ocak 2019 17:36 Suşehri'nde Kanser Türleri Anlatıldı Suşehri ilçesinde jinekolojik kanser türleri hakkında kadınlara yönelik konferans düzenlendi.
 • 15 Kasım 2018 13:44 İskilip Devlet Hastanesi'nde Hasta Okulu Eğitimleri Başladı İskilip Devlet Hastanesi'nde Hasta Okulu Eğitimleri Başladı İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanesi bünyesinde başlatılan hasta okulunda, hasta ve hasta yakınlarına sağlık eğitimi veriliyor.
 • 27 Ekim 2018 11:03 Meme Kanserinde Erken Tanı Önemli" Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Melda Canbaz, meme kanserinde erken tanının önemli olduğunu bildirdi.
 • 24 Ekim 2018 12:16 Araştırma - Organik Besinler Kansere Karşı Koruyor Fransa'da yapılan geniş çaplı bir araştırmanın sonuçları, organik besin tüketenlerin, organik besin tüketmeyenlere göre kansere yakalanma riskinin daha düşük olduğunu ortaya koydu.
 • 17 Ekim 2018 14:21 Saç Dökülmesinde Mucize Tedavi Yok! Saç Dökülmesinde Mucize Tedavi Yok! Sorununuz saç dökülmesi. Çevrenizde önerilen geleneksel "ilaç"ların haddi hesabı yok. Kötü haber şu: İşe yaramayacaklar. İyi haber: Elbette çaresiz değilsiniz, saçlarınıza kavuşmanın yolu var.
 • 16 Ekim 2018 10:31 Sesiniz Hakkında Duymanız Gereken Yedi Şey Sesiniz Hakkında Duymanız Gereken Yedi Şey Her gün kendinizi ve başkalarını konuşurken duyuyorsunuz. Peki her gün kullandığınız sesiniz hakkında neler biliyorsunuz? Sesiniz nasıl çıkıyor?
 • 03 Ekim 2018 18:15 Geceleri Uyanıp Sık Sık İdrara Çıkıyorsanız... Geceleri Uyanıp Sık Sık İdrara Çıkıyorsanız... Menapoz sonrası dönemde ve cinsel olarak yeni aktif olan kadınlarda tekrarlamalar görülebilir
 • 18 Eylül 2018 19:45 Her Kadın Meme Büyütme İhtiyacı Hissediyor Her Kadın Meme Büyütme İhtiyacı Hissediyor Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Doç. Dr. Ahmet Sönmez, meme büyütme operasyonuna psikolojik açıdan yaklaştı.
 • 31 Ağustos 2018 08:38 Saç Dökülmesi En Sık Şikayetler Arasında! Saç Dökülmesi En Sık Şikayetler Arasında! Okan Üniversitesi Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Belçin İzol, saç dökülmesi, en büyük nedeni vitamin eksiklikleri iyi araştırılmalıdır, diyerek önemli açıklamalarda bulundu.
 • 06 Ağustos 2018 17:15 Yaşlanmayı Yavaşlatan Besinler Yaşlanmayı Yavaşlatan Besinler Gerçekten yaşlanmayı yavaşlatabilir miyiz? Yaşlanmayı yavaşlatmanın formülünü, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Aşkın Nasırcılar tüm detayları ile açıkladı.
 • 27 Temmuz 2018 13:06 Brigitte Nielsen 54 Yaşında Anne Olunca 'Yaşlı Annelik' Tartışması Yine Alevlendi Brigitte Nielsen 54 Yaşında Anne Olunca 'Yaşlı Annelik' Tartışması Yine Alevlendi Menapoz sonrası annelik İleri yaşta anne olan kadınların sayısı giderek artıyor
 • 06 Temmuz 2018 15:20 Masa Başı Çalışanlarının Kabusu Bu Hastalık ! Masa Başı Çalışanlarının Kabusu Bu Hastalık ! El hastalıkları içinde en sık karşılaşılan Karpal Tünel Sendromu özellikle masa başı çalışanlarının hayatını kabusa çevirebiliyor.Nöroşirurji Uzmanı Op.Dr.Kerem Bıkmaz konu ile ilgili bilgiler verdi.
 • 06 Haziran 2018 18:45 Cinsel İsteksizlik Nedir, Neden Olur? Cinsel İsteksizlik Nedir, Neden Olur? Ülkemizde kadınlarda en sık görülen cinsel problemin cinsel isteksizlik olduğunu söylesek hiç de abartmış olmayız. Bu konuda bir uzmana danışan kişi sayısı gerçekte bu sorunu yaşayanlardan çok daha az, çünkü bir şekilde hayata cinsellik yaşamadan da devam eden veya canı istemese bile ilişkiyi kurtarmak adına görev olarak birliktelik yaşayan bir sürü kadın var.
 • 01 Mayıs 2018 14:21 Yüksek Karbohidratlı Beslenme 'Menopoza Girişi Erkene Alıyor' Yüksek Karbohidratlı Beslenme 'Menopoza Girişi Erkene Alıyor' İngiltere'de yapılan bir araştırmada, yüksek karbonhidratlı beslenme alışkanlığına sahip olan kadınların daha erken menopoza girdiği sonucuna varıldı.
 • 20 Nisan 2018 18:24 Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, tıbbi amaçlı kullanılacak çınar yaprağının dalında kurutulması gerektiğini belirterek, "Tıbbi amaçlı kullanılacak çınar yaprağının dalında kuruması beklenmelidir.
 • 15 Şubat 2018 17:30 Şevketi Bostan Nedir, Faydaları Nelerdir? Şevketi Bostan Nedir, Faydaları Nelerdir? Menapoz dönemindeki semptomları azaltıyor Menstrüel baş ağrılarından ve menapoz döneminde oluşan kötü etkilerin minimum derecede azalmasına yardımcı olmaktadır
 • 14 Şubat 2018 12:39 Şeyh Edebali Üniversitesinde Kanser Çalışmaları Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü'nde, kanser tedavisinde kullanılacak ilaçların geliştirilmesi için çalışma başlatıldı.
 • 14 Şubat 2018 11:16 Çikolata Kistinde Kısırlık Riski Çikolata Kistinde Kısırlık Riski" Doç. Dr. Ercan Baştu, "Çikolata Kisti"nin hamilelik şansını önemli ölçüde etkilediğini belirterek, "Endometriozise sahip olan kadınların yaklaşık üçte biri ile yarısı hamile kalmakta zorlanmaktadırlar" dedi.
 • 13 Şubat 2018 10:25 Türkiye'de İlk Kez, Çikolata Kisti Merkezi Kuruldu DOÇENT Doktor Ercan Baştu, İngiliz Jinekolojik Endoskopi Derneği (BSGE) ağır endometriozis hastalığı tedavisinde uzman laparoskopik cerrahlar ve multi-disipliner yaklaşım gerektirdiği kararına varmasıyla tedavi sonuçları takip edilip ölçülebilen akredite endometriozis merkezleri kurulmasına...
 • 09 Şubat 2018 16:15 Vajina Kaşıntısı Neden Olur? Vajina Kaşıntısı Neden Olur? Vajina kaşıntısı genellikle rahatsız edici maddeler, enfeksiyonlar veya menopoz nedeniyle oluşan rahatsız edici ve bazen ağrılı bir semptomdur. Vajina kaşıntısı çeşitli sağlık sorunlarına işaret ediyor olabilir. Vajina kaşıntısı neden olur, vajina kaşıntısı tedavisi nasıl yapılır diye soruyorsanız işte vajina kaşıntısı neden olur sorusunun cevapları ve tedavi yöntemleri.
 • 08 Şubat 2018 11:04 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hakan Akbulut, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada; sigara kullanımının, insan vücudunun savunma sistemini çökerterek sayısız hastalık ve ölümlere zemin hazırladığını vurguladı.
 • 05 Şubat 2018 15:23 Fazla Kilo Uyku Apnesi Riskini 10 Kat Artırıyor" NÖROLOJİ Uzmanı Dr. Kemal Barkut, geceleri horlama, boğulma hissi ve terleme gibi belirtiler gösteren uyku apnesinin, vücut kitle indeksi 29'un üstünde olan (fazla kilolu) kişileri 10 kat daha fazla etkilediğini söyledi.
 • 22 Ocak 2018 10:15 Doç. Dr. Kadıoğlu: Her Hastaya Kemoterapi Zorunluluğu Yoktur MEME kanserinde cerrahi de dahil olmak üzere birbirinden farklı 4 tedavi seçeneği olduğunu söyleyen Doç. Dr. Hüseyin Kadıoğlu, her hastaya kemoterapi uygulanmasının zorunlu olmadığını belirtti.
 • 17 Aralık 2017 14:34 İdrar Yolu Enfeksiyonu Nasıl Tedavi Edilir İdrar yolu enfeksiyonu oldukça sık görülen bir sağlık sorunudur.
 • 06 Aralık 2017 09:21 10 Adımda Stres Tip İdrar Kaçırmalarından Kurtulun 10 Adımda Stres Tip İdrar Kaçırmalarından Kurtulun İstanbul Florence Nightingale Hastanesi, üroloji bölümünden, Prof. Dr. Haluk Kulaksızoğlu 10 adımda hastalıkla mücadelenin yöntemine dikkat çekti.
 • 01 Aralık 2017 14:59 Her Isırıkta Görülen Kan, Sağlıksız Diş Etlerinin Habercisidir! Her Isırıkta Görülen Kan, Sağlıksız Diş Etlerinin Habercisidir! Ağızda bakteri plağının oluşmaması için dişlerin düzenli fırçalanması üzerinde duran Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, ayrıca diş temizliğinde mutlaka diş ipi ve gargara kullanımının alışkanlık haline getirilmesi gerektiğinin üzerinde duruyor.
 • 23 Kasım 2017 13:01 Merdiven Çıkarken Yorulmaya Dikkat ! Merdiven Çıkarken Yorulmaya Dikkat ! "Hasta Okulu Programı" kapsamında "Kalp Hastalıkları ve Erken Tanının Önemi" başlıklı konferansta konuşan Doç. Dr. Mahmut Uluganyan, merdiven çıkarken ağrı, yanma gibi göğüs ağrılarının kalp ve damar hastalıklarında önemli bir tanı olduğunu belirtti.
 • 31 Ekim 2017 11:42 Döşemealtı'nda Meme Kanseri Anlatıldı Döşemealtı'nda Meme Kanseri Anlatıldı Meme kanseri bilinçlendirme ve farkındalık ayında, Döşemealtı Belediyesi, meme kanserine dikkat çekmek için seminer düzenledi.
 • 12 Ekim 2017 14:23 İl Sağlık Müdürü Süleyman Açıklaması İl Sağlık Müdürü Kemal Süleyman, "2016 yılında KETEM'de 3 bin 681 ve PEMBE TIR'da 7 bin 675 olmak üzere toplam 11 bin 356 kişiye mamografi çekimi yapılmış olup, 19 kişide meme kanseri tespit edilerek gerekli tedavi için yönlendirmeleri yapılmıştır.
 • 03 Ekim 2017 18:54 Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Üstün Açıklaması Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yaprak Üstün, "Hastanemiz kurulduğu günden beri sağlık alanında hizmet vermekle birlikte eğitim alanında da çok ciddi çalışmalar yapmakta.
 • 27 Eylül 2017 13:41 Arı Sütünün Bilinmeyen Faydaları Arı Sütünün Bilinmeyen Faydaları Uzman Biyolog Arzu Kabakçı, bal arıları tarafından larvalarının beslenmesi için ürettikleri arı sütünün hücre yenilenmesi, osteoblastik (kemik arttırıcı), östrojenik (menapoz sonrası) şikayetlerin azaltılmasında, antibakteriyal, antiinflamatuar, antioksidan, antitümöral, antiaging,...
 • 27 Eylül 2017 11:57 Op. Dr. Bahar Besen: Düzensiz ve Anormal Kanamaları İhmal Etmeyin Op. Dr. Bahar Besen: Düzensiz ve Anormal Kanamaları İhmal Etmeyin ÜREME çağındaki kadınların yüzde 10'unda, menapoza yakın kadınların ise yüzde 30'unda düzensiz ve anormal adet kanamasının görülebildiğini belirten Medicana Çamlıca Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr.
 • 14 Eylül 2017 13:04 Erkeklerde Kalp Krizi Riski Kadınlara Göre Daha Fazla Erkeklerde Kalp Krizi Riski Kadınlara Göre Daha Fazla" "Erkeklerde kalp krizi riski kadınlara göre daha fazla" Kadınlarda ve erkeklerde kalp krizinin önemli belirtileriGAZİANTEP - Gaziantep Özel Hatem Hastanesi doktorlarından Uzm. Dr. M.
 • 14 Eylül 2017 05:51 Araştırma: Kadınlar Uzun Süreli İlişkilerde Cinsel Arzuyu Yitirmeye Erkeklerden Daha Yatkın Araştırma: Kadınlar Uzun Süreli İlişkilerde Cinsel Arzuyu Yitirmeye Erkeklerden Daha Yatkın İngiltere'de yapılan bir araştırma, uzun süreli ilişkilerde cinsel arzudaki azalmanın kadınlarda erkeklerden iki kat daha sık görüldüğünü ortaya koydu.
 • 04 Ağustos 2017 09:52 Sağlığınız İçin Bu Sebze ve Meyvelerden Yararlanın! Sağlığınız İçin Bu Sebze ve Meyvelerden Yararlanın! Beslenme ve Diyet Uzmanı Yasemin Bekmezci, sağlıklı beslenmeden, cildimizi gençleştirmeye, hastalıklara karşı korunmadan, kilo vermeye kadar bilindik yararları olan sebze ve meyveleri tüketirken de aşırıyı kaçmamaya dikkat etmek gerektiğini söylüyor.
 • 29 Haziran 2017 11:04 Kalın Bağırsak Kanseri Neden Olur? KALIN BAĞIRSAK KANSERİNİN GÖRÜLME SIKLIĞI NEDİR?
 • 16 Haziran 2017 12:12 Yaz Gelirken Aşırı Terleme Kabusunuz Olmasın Yaz Gelirken Aşırı Terleme Kabusunuz Olmasın Aydın Özel Medinova Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Prof. Dr. Göksun Karaman, birçok kişinin özellikle yaz aylarını kâbusa çeviren aşırı terleme hakkında bilgi verdi.
 • 09 Haziran 2017 10:38 Kadınlara Özel Sağlıklı Beslenme Önerileri Kadınlara Özel Sağlıklı Beslenme Önerileri Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı Yıldırım, kadınlara özel sağlıklı beslenme önerilerinde bulundu.
 • 01 Haziran 2017 10:42 Hayat Kurtaran Cihaz Artık İzmir'de Hayat Kurtaran Cihaz Artık İzmir'de Türkiye’de özelikle kadınların etkileyen rahim ağzı kanserini önceden teşhis eden tarama cihazı, İzmir’de de hastalara hizmet vermeye başladı.
 • 01 Haziran 2017 10:18 Yeterince Tüketilmeyen Besinler Yeterince Tüketilmeyen Besinler Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı Yıldırım, yeterince tüketilmeyen besinler konusunda uyardı.
 • 17 Mayıs 2017 15:34 Menapoz Döneminde Egzersiz Neden Zor Hale Gelir? Menapoz Döneminde Egzersiz Neden Zor Hale Gelir? Fiziksel aktivite, yaşlanmaya başlayan bazı kadınlar için neden daha zor hale gelir? Uzmanlar, kadınların yaş alırken daha aktif ve sağlıklı kalmaları için bu soruya yanıt arıyor.
 • 11 Mayıs 2017 17:34 Suşehri'nde Eğitim Konferansı Düzenlendi Suşehri ilçesinde "Menapozda Sağlıklı Yaşam" adlı eğitim konferansı düzenlendi.
 • 11 Mayıs 2017 10:22 Kadınların Peşini Bırakmayan Jinekolojik Kanserler Dünyada görülen kanser vakaları arasından önemli bir yer tutan jinekolojik kanserler, tıptaki tüm yeni gelişmelere rağmen kadınların peşini bırakmıyor.
 • 08 Mayıs 2017 10:31 Kadınlarda Cinsel İsteksizlik Problemine Dikkat Kadınlarda Cinsel İsteksizlik Problemine Dikkat Psikiyatrist Yrd.Doç.Dr. Rıdvan Üney, kadınlar da cinsel isteksizlik konusunda uyarılarda bulundu.
 • 28 Nisan 2017 16:53 Op. Dr. Emre Karatekelioğlu İdeal Gebelik Süresi Hakkında Açıklamalarda Bulundu Op. Dr. Emre Karatekelioğlu İdeal Gebelik Süresi Hakkında Açıklamalarda Bulundu YAPILAN araştırmaların, korunmayı bıraktıktan sonra ilk 6 ay içinde yüzde 70 -80 oranında gebeliğin gerçekleştiğini göstermekte olduğunu dile getiren Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Emre Karatekelioğlu, ilk 6 ay içinde gebelik oluşmuyorsa dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.
 • 27 Nisan 2017 11:21 İleri Yaşta Olan Yumurtalık Kanserine Dikkat ! İleri Yaşta Olan Yumurtalık Kanserine Dikkat ! Yumurtalık (over) kanserinin, kadınların üreme hücrelerinin geliştiği yumurtalıklarından köken alan bir kanser türü olduğunu belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof.Dr. Polat Dursun, bu kanser türünün genellikle menopoz sonrası görüldüğünü söyledi.
 • 24 Nisan 2017 10:39 Kanser Sıklıkları Artıyor Kanser Sıklıkları Artıyor Jinekolojik Onkoloji Profesör Doktor Polat Dursun, dünyada kadın kanserlerine bağlı ölümlerin yıllar içinde arttığının görüldüğünü söyledi.
 • 20 Nisan 2017 12:26 Menapoz Döneminde Kemik Erimesinin Ana Sebebi Hormon Eksikliği Menapoz Döneminde Kemik Erimesinin Ana Sebebi Hormon Eksikliği" Medicana Sivas Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Gültekin Koçun, kadınların menopoz döneminde kemik dokusu ve kalp, damar sisteminde ciddi sorunlarla karşılaştığını söyledi.
 • 06 Nisan 2017 10:38 Dünyada Kansere Bağlı Ölümler Artıyor Dünyada Kansere Bağlı Ölümler Artıyor Dünyada kadın kanserlerine bağlı ölümlerin yıllar içinde arttığını belirten Prof.Dr. Polat Dursun, Amerikan kanser derneğinin yıllık yayınladığı kanser raporuna göre tıptaki tüm gelişmelere rağmen kanser vakalarındaki sayının ve ölüm oranlarında artışın olduğunu söyledi.