SON DAKİKA NARSİSİZM HABERLERİ

Son Dakika Narsisizm Haberleri

 • 17 Nisan 2019 06:55 Manik Depresif, Bipolar, Psikopat: Bazı ABD Başkanları ve Sağlık Sorunları Manik Depresif, Bipolar, Psikopat: Bazı ABD Başkanları ve Sağlık Sorunları Deli olduğu söylenen ilk ABD Başkanı Donald Trump değil. Ancak uzmanlara göre bu şekilde hatırlanan bazı başkanların, gerçek anlamda akıl sağlığı sorunları vardı.
 • 08 Nisan 2019 11:38 Freud Yaşasaydı, Selfie Hakkında Ne Düşünürdü? Freud Yaşasaydı, Selfie Hakkında Ne Düşünürdü? Ünlü nöroloji uzmanı Sigmund Freud yaşasaydı, analizleri ve çalışmalarına göre selfie hakkında ne düşünüyor olurdu? Freud, muhtemelen selfie çekimlere izin verirdi.
 • 03 Nisan 2019 13:10 Sigmund Freud: Psikanalizin Kurucusu 'Selfie' Takıntısını Nasıl Değerlendirirdi? Sigmund Freud: Psikanalizin Kurucusu 'Selfie' Takıntısını Nasıl Değerlendirirdi? Avusturyalı ünlü nörolog ve psikanalizin kurucusu Sigmund Freud, yaşasaydı 'selfie' takıntımızı nasıl değerlendirirdi?
 • 08 Ekim 2018 18:56 Neden Fazla Mütevazı Olmamak Gerek? Neden Fazla Mütevazı Olmamak Gerek? Narsisizm optimal seviye olmayabilir, ama sağlıklı ve dayanakları olan bir gurura kucak açmak gerekir
 • 05 Ekim 2018 08:25 İnternet Gençlerin Ruh Sağlığını Tehdit Ediyor İnternet Gençlerin Ruh Sağlığını Tehdit Ediyor Narsisizm, nevrotiklik gibi kişilik özellikleri ile ilgili akademik yayınlara daha şimdiden rastlamaya başladık" diye konuştu
 • 10 Eylül 2018 10:58 Sosyal Medya Trolleri Kitleleri Manipüle Edebiliyor Sosyal Medya Trolleri Kitleleri Manipüle Edebiliyor" Sosyal Medya Uzmanı Ümit Sanlav, sosyal medya trollerinin kullanıcıları kandırarak, eğlence, siyasi, kara propaganda, dezenformasyon, konularında kullandıklarını söyledi.
 • 11 Mart 2018 11:20 Prof. Dr. Tarhan: Prof. Dr. Tarhan: "Narsisizmi Sosyal Medya Besliyor" - Bursa Narsisizmin, insanın kendisini özel, önemli ve üstün görme anlamına geldiğini aktaran Tarhan, "Büyüklük hastalığı olarak da geçiyor
 • 11 Mart 2018 11:07 Narsisizmi Sosyal Medya Besliyor" Narsisizmin, insanın kendisini özel, önemli ve üstün görme anlamına geldiğini aktaran Tarhan, "Büyüklük hastalığı olarak da geçiyor
 • 20 Ocak 2018 11:49 Sosyal Medya Narsizm Düzeyini Arttırıyor" Narsisizm eğilimi düşük insanlar sosyal medya kullandığında narsisizmi tetikliyor mu, evet tetikliyor
 • 23 Kasım 2017 15:58 1. Uluslararası Assam İslam Birliği Kongresi 1. Uluslararası Assam İslam Birliği Kongresi Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği (ASSAM) Yönetim Kurulu Başkanı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Adnan Tanrıverdi, üçüncü dünya savaşının İslam ülkelerine karşı ilan edilmemiş bir savaş olarak sürdürüldüğünü söyledi.
 • 23 Kasım 2017 15:49 1. Uluslararası Assam İslam Birliği Kongresi Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği (ASSAM) Yönetim Kurulu Başkanı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Adnan Tanrıverdi, üçüncü dünya savaşının İslam ülkelerine karşı ilan edilmemiş bir savaş olarak sürdürüldüğünü söyledi.
 • 07 Haziran 2017 11:23 Akbank Sanat'tan Yeni Sergi: Akbank Sanat'tan Yeni Sergi: "BENİ BUL" Akbank Sanat, 7 Haziran – 29 Temmuz tarihleri arası Merih Akoğul'un küratörlüğünü üstlendiği 23 sanatçı ve bir kolektifin eserlerinden oluşan "Beni Bul" sergisine ev sahipliği yapıyor.
 • 06 Haziran 2017 22:31 Beni Bul Beni Bul" Sergisi Açıldı Akbank Sanat, Merih Akoğul'un küratörlüğünü üstlendiği 23 sanatçı ve bir kolektifin eserlerinden oluşan "Beni Bul" sergisi açıldı.
 • 03 Mayıs 2017 09:55 Sanlav: Sanlav: "Özel Hayatınızın Kapılarını Herkese Açmayın" Sosyal Medya Uzmanı Ümit Sanlav, gençleri sahte sosyal medya profilleri açarak istismar edenlere karşı uyardı.
 • 03 Şubat 2017 12:22 Hayvanlara Yapılan İşkencenin Hukuki ve Psikolojik Açıdan Nedenleri Hayvanlara Yapılan İşkencenin Hukuki ve Psikolojik Açıdan Nedenleri IHAAW105826-GEN/03-02-2017- Hayvanlara yapılan işkencenin hukuki ve psikolojik açıdan nedenleriÇiler ÖzceylanİSTANBUL (İHA) - İstanbul Aydın Üniversitesinde (İAÜ) öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Pakize Ezgi Akbulut ve Yrd. Doç. Dr.
 • 03 Şubat 2017 11:34 Hayvanlara Yapılan İşkencenin Hukuki ve Psikolojik Açıdan Nedenleri Hayvanlara Yapılan İşkencenin Hukuki ve Psikolojik Açıdan Nedenleri İstanbul Aydın Üniversitesinde (İAÜ) öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Pakize Ezgi Akbulut ve Yrd. Doç. Dr. Şahide Güliz Kolburan, Türkiye’de sık sık meydana gelen hayvanlara yapılan eziyetleri hukuki ve psikolojik açıdan ele aldı.
 • 25 Aralık 2016 13:01 Psikoterapist Karakaya: Sahipsiz Çocuk ve Gençler, Canlı Bomba Adayı Psikoterapist Karakaya: Sahipsiz Çocuk ve Gençler, Canlı Bomba Adayı ""ÖRGÜT İÇİNDE KENDİNİ KANITLAMA"Psikoterapist Mehmet Karakaya, bir de işin 'Narsisizm' boyutu da bulunduğunu, bunun bireyin yaşadığı yoğun değersizlik duygusunu kapatabilmek için bir ömür verdiği var olma ve görülme mücadelesini içerdiğini anlattı
 • 16 Aralık 2016 10:04 Filmlerle Psikoloji Atölyesi Filmlerle Psikoloji Atölyesi Hafta: Birincil Özdeşleşme, Birincil Narsisizm ve Sinemada Özdeşleşmenin Psikodinamikleri3
 • 26 Kasım 2016 21:34 Sembolizm ve Algı Yönetimi Sembolizm ve Algı Yönetimi Sembollerin dilini öğrenmek ve kadim bilgeliğin kapısını aralamak, kendimizi tanımak için sihirli bir yolculuğu başlatmaktır.
 • 04 Kasım 2016 22:04 Sembolizm ve Algı Yönetimi Sembolizm ve Algı Yönetimi Sembollerin dilini öğrenmek ve kadim bilgeliğin kapısını aralamak, kendimizi tanımak için sihirli bir yolculuğu başlatmaktır.
 • 24 Eylül 2016 14:48 Eskidende Yeni Gelinler Böylemiydi? Eskidende Yeni Gelinler Böylemiydi? Yeni gelinlerin de sosyal medyadan paylaştığı fotoğraflar geçen haftanın en çok konuşulan konusuydu. Bu paylaşımlar fenomen olmak için mi yapılıyor, yoksa psikolojik bozukluk mu?
 • 19 Haziran 2016 10:23 Oruç Tutmak Narsisizmi Engelliyor Oruç Tutmak Narsisizmi Engelliyor Ali Kuşat, "Narsisizm kişinin kendini aşırı beğenmesi, kendine hayran olması, bunun yanında insanları küçük görmesi, kendi çıkarları için araç olarak görmesi, kendini oldukça başarılı ve kabiliyetli görme eğilimi şeklinde ortaya çıkan bir psikolojik rahatsızlıktır
 • 17 Haziran 2016 09:05 Bitirin artık! Uzman Klinik Psikolog ve Hipnoz Uzmanı Mehmet Başkak, bu aşamaya gelmiş bir ilişkinin artık bitirilmesi gerektiğini söylüyor.
 • 15 Haziran 2016 11:21 Atalay Filiz ile neden selfie? Atalay Filiz ile neden selfie? NPİSTANBUL Hastanesi Uzm. Klnk. Psk. Ahmet Yılmaz, bu yaşanan durumu mesleki narsisizme dayandırarak, empati yoksunluğu konusunu değerlendirdi.
 • 07 Haziran 2016 16:48 Sosyal Medya 'Narsisizmi' Ateşliyor" Aile ve Sosyal Politikalar Müdür Yardımcısı Özer, yaptığı açıklamada, Narsisizmin kişinin kendisini aşırı beğenmesi, sevmesi, önemli hissetmesi olduğunu ifade etti
 • 04 Haziran 2016 17:37 Külünk'ten Fotoğraflarla "Avrupa'nın Öteki Yüzü" AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, çeşitli ülkelerde çektiği fotoğraflardan oluşan "Avrupa'nın Öteki Yüzü" sergisini açtı.
 • 15 Nisan 2016 17:53 Selfie Çılgınlığının Nedeni: Narsisizm Selfie Çılgınlığının Nedeni: Narsisizm Koreli araştırmacıların yaptıkları bir çalışmaya göre, narsist kişilerin Facebook gibi sosyal ağ sitelerinde selfie paylaşımları yapma ihtimalleri çok daha yüksek durumda.
 • 05 Nisan 2016 15:07 Narsisizmin Aldatma Nedeni Olduğu Ortaya Çıktı Narsisizmin Aldatma Nedeni Olduğu Ortaya Çıktı Florida Eyalet Üniversitesi Psikoloji Bölümü ile Kuzey Carolina Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyelerinin ortaklaşa gerçekleştirdiği "Evliliğin İlk Yıllarında Narsisizm ve İhanet / Sadakatsizlik İlişkisi" konulu araştırma, toplam 123 evli çift üzerinde yapılan çalışmayla cinsel narsisizmin evlilikte sadakatsizliği ne derece etkilediği konusu inceledi
 • 01 Mart 2016 13:09 Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Narsist'li Cevap Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Narsist'li Cevap (Narsisizm veya özseverlik, kişinin kendisine tapması, kabaca tabirle kişinin kendisine aşık olması olarak tanımlanan bir terimdir
 • 12 Şubat 2016 14:55 Antalya Akaydın'dan Türel'e: Karizma Sapkını, Narsisist Antalya Akaydın'dan Türel'e: Karizma Sapkını, Narsisist Akaydın'dan Türel'e: Karizma sapkını, narsisist ANTALYA Milletvekili Mustafa Akaydın, 'Halk Kart' nedeniyle ortaya atılan iddialara cevap verdiği basın toplantısında, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e "O tabelaların başına sırıtan resimler koymakla bir yere gidilmez. Tıbbi dilde buna karizma sapkınlığı, narsisizm diyorlar.
 • 25 Aralık 2015 06:10 Vatikan'da Noel Bayramı Ayini Vatikan'da Noel Bayramı Ayini GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Vatikan çevresinden detay görüntüler- Aziz Petrus Bazilikası içerisinden tören öncesi görüntüler- Ayinden detay görüntüler- Papa'ya ilişkin detay görüler ve konuşması Vatikan'da Noel Bayramı Ayini- Papa Franciscus: - "Narsisizm, lüks ve tüketim sarhoşu bir dünyada, Hazreti İsa'nın gelişi bizi ayık davranmaya davet eder" Hristiyanlık'ta Hazreti İsa'nın doğumunun kutlandığı Noel Bayramı, Katolik alemi için kutsal yerlerin başında gelen Vatikan'da ruhani lider Papa Franciscus'un yönettiği ayinle kutlandı.
 • 25 Aralık 2015 03:35 Vatikan'da Noel Bayramı Ayini   Papa Franciscus, ayinde yaptığı konuşmada, Hazreti İsa'nın bir otel odasında dünyaya gelmediğini, doğumu sırasında ailesinin fakirlik içinde olduğunu belirterek, "Narsisizm, lüks ve tüketim sarhoşu bir dünyada, Hazreti İsa'nın gelişi bizi ayık davranmaya davet eder" dedi
 • 04 Aralık 2015 11:56 Beyin Cerrahından 'Mitoloji ve Tıp' Semineri Beyin Cerrahından 'Mitoloji ve Tıp' Semineri Mitolojide Tıbbın doğuşu ile tıpta kullanılan Stafilokok, Proteus, CaputMedusa, Aşiltendonu, Narsisizm, Priapizm Sendromu, Febris, İris, Atlas kemiği, Gigantizm, Hermafroditizm, Fobi, Hipokampüs, Geriatri, Senil Demans gibi kelimeler, deyimler ve kahramanların yaşam öykülerine açıklık getirerek görsel sunum yapan Doç
 • 04 Kasım 2015 11:53 Ebeveynlere Sosyal Medyada "Fotoğraf Paylaşımı" Uyarısı Pedagoji Derneği Başkanı Mehmet Teber, ebeveynlerin kendi duygularını tatmin için çocuklarının görüntülerini herkesin göreceği şekilde internet ortamında paylaşmasının sağlıklı olmadığını söyledi.
 • 12 Ekim 2015 15:18 Özçekim" Tez Oldu "Narsisizmden çok moda akımı" Zrinka Peharec ise tez kapsamında yaptığı anket ve görüşmelerden, selfie'nin narsisizmden çok bir moda akımı olarak algılandığı sonucunun ortaya çıktığını ifade etti
 • 12 Ekim 2015 12:01 Özçekim' Yüksek Lisans Tezi Oldu Özçekim' Yüksek Lisans Tezi Oldu Erasmus öğrencisi olarak İzmir'deki Yaşar Üniversitesi'ne gelen ve yüksek lisansını iletişim alanında yapan Hırvat öğrenci Zrinka Peharec, tez çalışmasında, özellikle akıllı cep telefonlarıyla birlikte hayatın bir parçası haline gelen 'selfie' ya da Türk Dil Kurumu'nun çevirisiyle 'özçekim'i ele aldı.
 • 12 Ekim 2015 10:36 Özçekim (Selfie) Yüksek Lisans Tezi Oldu Özçekim (Selfie) Yüksek Lisans Tezi Oldu Erasmus öğrencisi olarak Yaşar Üniversitesi'ne gelen ve yüksek lisansını iletişim alanında yapan Hırvat öğrenci Zrinka Peharec, tez çalışmasında, özellikle akıllı cep telefonlarıyla birlikte hayatın ayrılmaz bir parçası haline gelen "selfie" ya da Türk Dil Kurumu'nun çevirisiyle "özçekim"i ele aldı.
 • 12 Ağustos 2015 11:19 Geleceğin Narsistleri Sosyal Medya Kanallarında Yetiştiriliyor Narsisizm bir ruh hastalığı ve bu hastalığın sosyal kanallardaki yansımasını farklı başlıklar altında bulmak mümkün
 • 09 Nisan 2015 10:18 Mutlu Bir İlişkinin 20 Sırrı Mutlu Bir İlişkinin 20 Sırrı Ben değil, biz olunNarsisizm, agresif tavırlar ve depresif mizaç; birlikteliklerin en önemli düşmanlarıdır
 • 18 Mart 2015 11:40 'Proje Okulu' Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi'ne Yakışan Başarı! Başarılı ProjelerRümeysa Yıldız'la Muhammet Ali Dinçdağ, Ahmet Kaim danışmanlığında "Göl mü? Çöl mü? Türkiye'de Kuruyan ve Kurumakta Olan Göller (Sapanca Gölü Örneklemi)" projeleriyle 'Coğrafya' kategorisinden; 'Psikoloji'den Selin Dilmaç, Ercan Yılmaz danışmanlığında "Ruhun Yeni Afyonu Narsisizm: Bir 'Ben Nesli' mi Doğuyor? (Lise Dönemi Gençlerinin Narsistik Eğilimlerinin Psikolojik Temelleri) projesiyle jüri karşısına çıkacak
 • 28 Şubat 2015 12:18 Ben Haklıyım" Düşüncesi Evlilikleri Bitiriyor Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Psikolojik Danışma Rehberlik Uygulama ve Araştırma Merkezi (ERREM) Müdürü Mustafa Atak, "Boşanmaların yüzde 80'i şiddetli geçimsizlik kaynaklı. Bunun da en büyük nedeni iletişimsizlik, bencillik, çiftlerin birbiriyle konuşamaması, empati yapamamasıdır" dedi.
 • 23 Şubat 2015 11:42 Hastalığı Erkek Reddediyor Kadın Kader Diyor Hastalığı Erkek Reddediyor Kadın Kader Diyor Kadınların ve erkeklerin hastalıklara yaklaşımı birbirinden farklılık gösteriyor. Hastalığa verilen tepki, bu hastalığın ne olduğu ve kişinin bulunduğu ortama göre değişiyor.
 • 09 Ocak 2015 11:14 Selfie Çeken Erkekler Dikkat! Selfie Çeken Erkekler Dikkat! Narsisizm, kişinin kendisini diğerlerinden daha zeki ve daha çekici gördüğü bir kendisini beğenmişlik hastalığıdır
 • 20 Ekim 2014 10:38 Bir Psikanalistin Kaleminden Aşk Acıları İş Bankası Kültür Yayınları, psikanalist ve 19. yüzyıl Fransız edebiyatı uzmanı Patrick Avrane'in kaleme aldığı Aşk Acıları isimli psikoloji türündeki yeni kitabını okurların beğenisine sunuyor.
 • 26 Ağustos 2014 12:06 Ümit Sanlav: Ümit Sanlav: "Sosyal Medya Narsist Yapıyor" Sosyal Medya’nın kişiyi narsist yaptığını savunan “Sosyal Medya Savaşları” Kitabı Yazarı Ümit Sanlav, “Facebook, ‘sosyal bir ayna’dır, Twitter, ‘sosyal bir megafon’dur” dedi.
 • 27 Ocak 2014 16:15 Desam Genel Başkanı Avcı: Desam Genel Başkanı Avcı: "İslam Ülkeleri Hem Zenginleşmeyi Hem de Gerçek Demokrasi ve Özgürlükleri... DESAM Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Gürkan Avcı, “İslam ülkeleri hem zenginleşmeyi hem de gerçek demokrasi ve özgürlükleri at başı götürmek zorundadır” dedi.
 • 23 Ocak 2014 11:35 Desam Yönetim Kurulu Başkanı Avcı: Desam Yönetim Kurulu Başkanı Avcı: "Eğitim Olmadan Adalet Olmaz" Demokrasi ve Eğitim Stratejik Araştırmalar Merkezi (DESAM) Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Avcı, “Eğitim olmadan, adalet olmaz. Eğitim ve adalet Türkiye için ekmek, su kadar elzem bir ihtiyaçtır.
 • 24 Temmuz 2013 16:46 Psikolojinin Başucu Kitabı Raflarda Psikolojinin Başucu Kitabı Raflarda Nöropsikiyatri alanında yıllardır psikiyatri camiasının otorite isimleriyle çalışan Uğur Canbolat ''Psikoloji Konuşmaları" adını taşıyan kitabıyla okurlarıyla buluştu.
 • 27 Mart 2013 00:07 Küba Kardinali Ortega Açıklaması Küba'nın başkenti Havana'da Katolik Kilisesi Kardinali Jaime Ortega, Papa Franciscus'un bu göreve atanmadan saatler öncesinde kiliseye sert eleştirilerde bulunduğunu bildirdi."teolojik narsisizm" olarak gördüğünü kaydetti.
 • 22 Haziran 2012 10:55 MHP Genel Başkan Adayı Levent Temiz Açıklaması Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanlığı'na aday olan Avukat Levent Temiz, Türk milletinin binlerce yıldır kendi kanıyla sulayıp kurduğu bu kutsal topraklar içinde ezilip sömürülmek istendiğini söyledi.