Son dakika Örsan Öymen haberleri, Örsan Öymen son dakika, son dakika Örsan Öymen

Son Dakika Örsan Öymen Haberleri

 • CHP 38. Olağan Kurultayı… Örsan Öymen: 'Hayırseverlik Değildir Sol. Sol, Düzeni Değiştirmektir ve Laiklik İlkesi Yönetim Tarafından İhmal Edilmiştir'
  04 Kas CHP 38. Olağan Kurultayı… Örsan Öymen: "Hayırseverlik Değildir Sol. Sol, Düzeni Değiştirmektir ve Laiklik İlkesi Yönetim Tarafından İhmal Edilmiştir"

  CHP Kurultay Onur Üyesi Örsan Kunter Öymen, “Genel Başkan, solu hayırseverlik zannediyor. Hayırseverlik değildir sol. Sol, düzeni değiştirmektir ve laiklik ilkesi yönetim tarafından ihmal edilmiştir. AKP, din devleti kuruyor ve biz buna karşı çıkamıyoruz. Biz bunu kabul etmiyoruz" dedi.

 • Örsan Öymen, CHP Genel Başkanlığı'na aday olmayacağını açıkladı
  04 Kas Örsan Öymen, CHP Genel Başkanlığı'na aday olmayacağını açıkladı

  Eski CHP Parti Meclisi üyesi Örsan Öymen, CHP 38. Olağan Kurultayı'nda CHP Genel Başkanlığı'na aday olmayacağını duyurdu. Öymen, kurultayın parti içindeki bozuk düzenin bir parçası haline getirildiğini belirterek, CHP Genel Başkan Aday Adaylığı'ndan çekildiğini açıkladı. Öymen, kimin kazanırsa kazansın, kaybedenin CHP ve Türkiye olduğunu ifade etti.

 • CHP yeni genel başkanını seçiyor! Kurultay'da oy verme işlemi sona erdi
  04 Kas CHP yeni genel başkanını seçiyor! Kurultay'da oy verme işlemi sona erdi

  Son dakika: CHP'nin 38. Olağan Kurultayı, Ankara Spor Salonu'nda saat 10.00'da başladı. Genel başkanlık için Kemal Kılıçdaroğlu ve Özgür Özel yarışıyor; İlhan Cihaner ve Örsan Öymen adaylıktan son anda çekildi. Kurultay'da 21.00'da başlayan oy verme işlemi sona erdi, sayım başladı. Gözler çıkacak sonuçta. İşte tüm detaylar...

 • CHP Genel Başkan Adayı Örsan Öymen: Cumhuriyet, laiklik ve demokrasiyle yaşar
  28 Eki CHP Genel Başkan Adayı Örsan Öymen: Cumhuriyet, laiklik ve demokrasiyle yaşar

  CHP Genel Başkan Adayı Örsan Öymen, Cumhuriyetin yaşayabilmesi için laiklikle birlikte güçler ayrılığı, düşünce özgürlüğü, ekonomik adalet ve çok partili seçimlerin gerektiğini belirtti. Öymen, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılında Mustafa Kemal Atatürk'ü sevgi ve saygıyla anarak, Cumhuriyetin temel ilkelerini yaşatmanın tüm vatandaşların sorumluluğu olduğunu vurguladı.

 • Örsan K. Öymen, CHP Trabzon İl Başkanlığını ziyaret etti
  20 Eki Örsan K. Öymen, CHP Trabzon İl Başkanlığını ziyaret etti

  CHP Genel Başkan Aday Adayı Prof. Dr. Örsan K. Öymen, Trabzon'da CHP İl Başkanlığını ziyaret etti. Öymen, tutarlı bir şekilde ilerlediklerini ve siyaseti ilke, dava ve ideoloji için yaptıklarını belirtti. Ayrıca, sesini çıkartmayanların şimdi değişim talebinde bulunduğunu söyleyerek, herkesi hareketlerine davet etti.

 • CHP Adana İl Kongresi... Örsan Öymen: 'Bizim Yeniden Mustafa Kemal Atatürk'ün, İsmet İnönü'nün, Bülent Ecevit'in, Erdal İnönü'nün; İdeolojik Temelli,...
  07 Eki CHP Adana İl Kongresi... Örsan Öymen: "Bizim Yeniden Mustafa Kemal Atatürk'ün, İsmet İnönü'nün, Bülent Ecevit'in, Erdal İnönü'nün; İdeolojik Temelli,...

  CHP Genel Başkan aday adayı Örsan K. Öymen, CHP Adana İl Kongresi’nde; “Bizim yeniden Mustafa Kemal Atatürk'ün, İsmet İnönü'nün, Bülent Ecevit'in, Erdal İnönü'nün; ideolojik temelli, ilkeleri olan, tutarlı bir siyasete geri dönmemiz gerekiyor” dedi.

 • CHP'li Özel: Bir parti herkes içinse, hiç kimse için bir şey yapamaz
  06 Eki CHP'li Özel: Bir parti herkes içinse, hiç kimse için bir şey yapamaz

  CHP Genel Başkan Adayı ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, "'Herkes için CHP' değil. Ne demek herkes için CHP? Bir parti herkes içinse, hiç kimse için bir şey yapamaz. 'Özgür yoldaşımız, sen bu partiyi yönetirsin, sen bu partiyi güçlendirirsin, bu partiyi iktidar yaparsın' derseniz, ben varım.

 • CHP Diyarbakır İl Kongresi... Örsan Öymen: 'Akp, Padişahlık Düzeni Kurmuş. Yetkiler Tek Elde Toplanmış.
  06 Eki CHP Diyarbakır İl Kongresi... Örsan Öymen: "Akp, Padişahlık Düzeni Kurmuş. Yetkiler Tek Elde Toplanmış.

  CHP Genel Başkan aday adayı Örsan K. Öymen, partinin Diyarbakır İl Kongresi’nde; “Türkiye demokratik bir ülke olmayabilir ama CHP, demokrasiyi hedef haline getirmiş bir parti olarak buna uymak durumundadır. Şu anda bir padişahlık düzeni var. AKP, padişahlık düzeni kurmuş. Osmanlı’da olduğu gibi tek kişi yönetimi ya da Avrupa’da olduğu gibi krallık yönetimi. Yetkiler tek elde toplanmış. Bunun karşıtı cumhuriyetçilik. Halkın egemen olması. AKP’nin bu padişahlık düzenini cumhuriyetçilikle yıkabiliriz” dedi.

 • CHP'li milletvekili ile eski ilçe başkanı arasında tartışma
  30 Eyl CHP'li milletvekili ile eski ilçe başkanı arasında tartışma

  CHP Kocaeli İl Başkanlığı seçimi kongresinde eski CHP Derince İlçe Başkanı Birkan Koçak ile CHP Kocaeli Milletvekili Nail Çiler arasında tartışma çıktı. Koçak, Çiler'e partiye yeni geldiğini ve emekçileri tanımadığını söylerken, Çiler ise Koçak'a milletvekiliyle böyle konuşamayacağını belirtti. Tartışma partililerin araya girmesiyle sona erdi.

 • CHP kongresinde kavga çıktı: Çakal, benim canımı sıkma
  30 Eyl CHP kongresinde kavga çıktı: Çakal, benim canımı sıkma

  CHP Kocaeli İl Başkanlığı seçimi kongresine eski CHP Derince İlçe Başkanı Birkan Koçak ile CHP Kocaeli Milletvekili Nail Çiler arasındaki tartışma damga vurdu. Koçak'ın ''80 bin lira maaş alıp sırça köşklerde oturuyorsunuz. Dün geldin partiye. Benim gibi sokaktan gelmedin, ısmarlama geldin.'' sözlerine Nail Çiler yanıt vererek, ''Sen milletvekiliyle böyle konuşamazsın, çakal. Benim canımı sıkma.'' dedi.

 • CHP Genel Başkanlığına Adaylığını Açıklayan Özgür Özel: Partiyi Güçlendirerek Çıkacağız
  30 Eyl CHP Genel Başkanlığına Adaylığını Açıklayan Özgür Özel: Partiyi Güçlendirerek Çıkacağız

  CHP Grup Başkanı Özgür Özel, CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıkladı. Özel, partiyi güçlendirerek, birleştirerek, gençleştirerek ve değiştirerek çıkacaklarını belirtti. Özel, kimlik siyasetine değil sol sosyal demokrat siyasete sahip çıkacak bir anlayışa ihtiyaç olduğunu vurguladı. Kongrede yaşanan gerginliklere rağmen Özel'in adaylığına destek veren milletvekilleri ve diğer adaylar da hazır bulundu.

 • CHP Kocaeli İl Kongresi... Öymen: 'Biz Şu Anki AKP'nin Monarşik Düzenini, Tek Kişi Yönetimini Cumhuriyetçilik İlkesiyle; Oligarşik Yapısını Halkçılık...
  30 Eyl CHP Kocaeli İl Kongresi... Öymen: "Biz Şu Anki AKP'nin Monarşik Düzenini, Tek Kişi Yönetimini Cumhuriyetçilik İlkesiyle; Oligarşik Yapısını Halkçılık...

  CHP Genel Başkan Aday Adayı Örsan K. Öymen, CHP Kocaeli İl Kongresi'nde, altı ilkeyi işaret ederek; "Biz şu anda AKP’nin monarşik düzenini, tek kişi yönetimini Cumhuriyetçilik ilkesiyle yıkacağız. Yani halkın egemenliğine dayalı yönetim biçimini savunan ilke ile yıkacağız. Biz şu anda AKP’nin oligarşik yapısını, belli bir imtiyazlı sınıfın fayda sağladığı halk için siyasetin yapılmadığı bu oligarşik düzeni neyle yıkacağız, Halkçılık ilkesi ile yıkacağız" dedi.

 • CHP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıklayan Örsan Öymen'den tepki çekecek vaat: İmam hatip okullarının kapatılması gerektiğini düşünüyoruz
  27 Eyl CHP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıklayan Örsan Öymen'den tepki çekecek vaat: İmam hatip okullarının kapatılması gerektiğini düşünüyoruz

  Geçtiğimiz hafta CHP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıklayan Örsan Öymen, katıldığı canlı yayında imam hatip okullarını hedef aldı. Örsan Öymen, ''İhtiyaç ötesi imam hatip okullarının kapatılması gerektiğini düşünüyoruz. 4 bin imam hatip okulu var. 1 milyonu aşkın mezun veriyor bu okullar. Bunların camilere imam ihtiyacı için işlev görmediği açık. Bu okullar artık öğretim birliği yasasını delerek herkesi imam yapma işlevi görüyor.'' ifadelerini kullandı.

 • Kılıçdaroğlu'nun işi epey zor! Ünal Karahasan da CHP genel başkanlığına aday olduğunu açıkladı
  27 Eyl Kılıçdaroğlu'nun işi epey zor! Ünal Karahasan da CHP genel başkanlığına aday olduğunu açıkladı

  CHP'de 4-5 Kasım tarihlerinde yapılacak kurultay öncesinde büyük hareketlilik yaşanıyor. Özgür Özel, İlhan Cihaner ve Örsan Öymen'den sonra bugün kameralar karşısına geçen Ünal Karahasan da genel başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

 • CHP'li Dinçer: 'Sorunların Had Safhada Olduğu Ülkede Sadece CHP Konuşuluyor.
  24 Eyl CHP'li Dinçer: "Sorunların Had Safhada Olduğu Ülkede Sadece CHP Konuşuluyor.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Semra Dinçer, CHP Eskişehir İl Kongresi’nde; “Yaklaşık 4 aya yakındır ülkede derin sorunlar olmasına rağmen ekonomik ve sosyal adaletin olmadığı bir ülke eğitim, sağlık sorunlarının had safhada olduğu ülkede ne yazık ki sadece ve sadece CHP konuşuluyor. Çünkü bu da bir iktidar oyunudur. Çünkü iktidar şunu gördü ki bu ülkede 25 buçuk milyon insan onu istemiyor" dedi.

 • Ümit Erkol, CHP Ankara İl Başkanı seçildi
  23 Eyl Ümit Erkol, CHP Ankara İl Başkanı seçildi

  CHP Ankara İl Başkanlığının 38. Olağan Kongresi'nde Ümit Erkol, delegelerin oylarıyla il başkanı seçildi. Kongrede blok liste yöntemi kabul edildi ve seçimlerin ardından Erkol, 340 delegenin oyunu alarak yeni il başkanı oldu. Diğer aday Sercan Çığgın ise 241 oyda kaldı.

 • CHP Ankara İl Başkanlığı Kongresinde Ali Öztunç'tan CHP'yi Dizayn Etmeye Çalışanlara Tepki
  23 Eyl CHP Ankara İl Başkanlığı Kongresinde Ali Öztunç'tan CHP'yi Dizayn Etmeye Çalışanlara Tepki

  CHP Ankara İl Başkanlığı kongresinde konuşan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, bazı isimlerin CHP'yi dizayn etmeye çalıştığını belirterek, CHP'lilerin buna izin vermeyeceğini söyledi. Kongreye CHP lideri Mansur Yavaş ve diğer parti üyeleri de katıldı.

 • CHP Ankara İl Başkanlığı Kongresi'nde, Kılıçdaroğlu'nun talebine rağmen 2 aday yarışacak
  23 Eyl CHP Ankara İl Başkanlığı Kongresi'nde, Kılıçdaroğlu'nun talebine rağmen 2 aday yarışacak

  CHP Ankara İl Başkanlığı Kongresi başladı. Kongrede CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talebine rağmen il başkanlığı için iki isim yarışacak. Bu isimlerden birisi Kılıçdaroğlu tarafından desteklenen Ümit Erkol, diğeri ise değişimcilerin yanında duran Sercan Çığgın.

 • CHP Ankara İl Başkanlığı Kongresi Başladı
  23 Eyl CHP Ankara İl Başkanlığı Kongresi Başladı

  CHP Ankara İl Başkanlığının 38. Olağan Kongresi, Atatürk Spor Salonu'nda başladı. Kongrede Divan Başkanlığı seçimi yapıldı ve CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç oy birliğiyle Divan Başkanı seçildi. Öztunç, Türkiye'nin ve CHP'nin zor günler geçtiğini savunarak, CHP'nin zorlukları aşmayı her zaman bildiğini vurguladı. Kongrede ayrıca Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın konuşmasında özel halk otobüslerinin ücretsiz 65 yaş üstü yolcu taşımama kararını eleştirdiği ve seçimlere geçileceği belirtildi.

 • CHP İzmir İl Kongresi... Örsan Öymen: 'İktidara Gelmesi Gereken Davamızdır, Yoksa Siyaset Yapmanın Hiçbir Anlamı Yok'
  16 Eyl CHP İzmir İl Kongresi... Örsan Öymen: "İktidara Gelmesi Gereken Davamızdır, Yoksa Siyaset Yapmanın Hiçbir Anlamı Yok"

  CHP Genel Başkanlığı için aday adayı olduğunu duyuran Prof. Dr. Örsan K. Öymen, CHP İzmir İl Kongresi’nde; “Siyaset bir dava için yapılır, makam mevki için yapılmaz. İktidara gelmesi gereken davamızdır, yoksa siyaset yapmanın hiçbir anlamı yok. İdeolojinin, ilkelerin olmadığı yerde kişiler arası yarıştan başka hiçbir şey olmaz iktidara gelen de kişiler olur. Bizim partinin bu sağlıksız yapısını değiştirmemiz gerekiyor. Değişimin içini doldurmamız gerekiyor. Neyi değiştireceğiz? Parti içi despotizmi bir kenara atacağız onun yerine parti içi demokrasiyi getireceğiz” dedi.

 • CHP Kongresinde İlkeler ve İdeolojiler Tartışıldı
  16 Eyl CHP Kongresinde İlkeler ve İdeolojiler Tartışıldı

  CHP Genel Başkanlığına aday olan Örsan Öymen, kongrede yaptığı konuşmada, kongrelerde kişilerin yarışmasından ziyade siyasi düşüncelerin, ilkelerin, ideolojilerin tartışılması gerektiğini belirtti. Ayrıca, CHP'nin oy oranının düşük olmasının sadece mevcut yönetimin sorunu olmadığını vurguladı. Öymen, belediye seçimlerinde bazı büyük şehirlerin kazanılmasının görece bir başarı olduğunu ancak Türkiye genelinde seçimlerin kaybedildiğini ifade etti. Öymen, CHP'nin altı okun değerlerine sahip çıkması gerektiğini ve çarşaf liste ile seçime gidilmesi gerektiğini savundu. Kongrede yaşanan arbede sonucunda polis müdahalesiyle gerginlik son buldu.

 • Özgür Özel: CHP'yi ayağa kaldırmak için babaevinden helallik almaya geldim
  16 Eyl Özgür Özel: CHP'yi ayağa kaldırmak için babaevinden helallik almaya geldim

  GENEL başkanlığa aday olan CHP Grup Başkanı Özgür Özel, partisinin İzmir il kongresinde yaptığı konuşmada, "CHP'yi ayağa kaldırmak için babaevinden helallik almaya geldim" dedi.

 • CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Özgür Özel ve Örsan Öymen'e başarı diledi
  15 Eyl CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Özgür Özel ve Örsan Öymen'e başarı diledi

  CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Genel Başkanlığı'na aday olan Özgür Özel ve Örsan Öymen'e başarı diledi. Kaftancıoğlu, adaylara destek vererek demokratik yarışların eşit koşullarda olabilmesinin önünü açan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na teşekkür etti.

 • Örsan Öymen: Üçüncü Bir Yol Açmamız Gerekiyor. Bu Yolu Açmak İçin 38. Olağan Kurultay'da CHP Genel Başkan Aday Adayı Olmaya Karar Verdim
  15 Eyl Örsan Öymen: Üçüncü Bir Yol Açmamız Gerekiyor. Bu Yolu Açmak İçin 38. Olağan Kurultay'da CHP Genel Başkan Aday Adayı Olmaya Karar Verdim

  Prof. Dr. Örsan K. Öymen, “Ne yazık ki partimiz mevcut genel merkez yönetiminin temsil ettiği statükocularla, sahte değişimciler arasında sıkışıp kalmıştır. Bir kısır döngü söz konusudur. CHP, çıkmaz sokağın içerisindedir. O nedenle bizim mutlaka bir üçüncü bir yol açmamız gerekiyor. Bir başka yol açmamız gerekiyor. Bu yol, Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur. Bu yol, Atatürk’ün aydınlanma devrimlerinin yoludur. Bu yol, Altı Ok yoludur. Bu yol, sosyal demokrasi ve demokratik solculuğun yoludur. Bu yolu açmak için 38. Olağan Kurultay’da CHP Genel Başkan aday adayı olmaya karar verdim” dedi.

 • Prof. Dr. Örsan Öymen CHP Genel Başkan Adaylığını Açıkladı
  15 Eyl Prof. Dr. Örsan Öymen CHP Genel Başkan Adaylığını Açıkladı

  CHP Parti Meclisi eski üyesi Prof. Dr. Örsan Öymen, CHP genel başkanı adaylığını açıkladı. Öymen, genel merkezde düzenlediği basın toplantısında, CHP'nin bir çıkmaz sokağın içerisinde olduğunu belirterek, Atatürk'ün yolunu izleyerek yeni bir yol açılması gerektiğini söyledi. Öymen, parti içi eğitimin önemine vurgu yaparak, üyelerin ideolojilerini ve projelerini halka aktarabilmeleri için bilinçlenmeleri gerektiğini ifade etti.

 • Örsan Kunter Öymen, CHP Genel Başkanlığına aday olduğunu açıkladı
  15 Eyl Örsan Kunter Öymen, CHP Genel Başkanlığına aday olduğunu açıkladı

  CHP üyesi Örsan Kunter Öymen, CHP Genel Başkanlığına aday olduğunu duyurdu. Öymen, parti içinde demokrasiyi sağlamak amacıyla başlattıkları 'CHP İlke ve Demokrasi Hareketi'ni temel aldığını belirtti. Mevcut yönetimi eleştiren Öymen, parti içinde değişiklik olmaması durumunda yerel seçimlerde başarılı bir sonuç almanın zor olacağını ifade etti.

 • Özgür Özel'in ardından Örsan Öymen de CHP Genel Başkanlığı'na adaylığını ilan etti
  15 Eyl Özgür Özel'in ardından Örsan Öymen de CHP Genel Başkanlığı'na adaylığını ilan etti

  CHP'de genel başkanlık yarışı kızışmaya başladı. Grup Başkanı Özgür Özel'in ardından Prof. Dr. Örsan Öymen de genel başkanlığa aday oldu.

 • CHP İlke ve Demokrasi Hareketi, Kılıçdaroğlu'na Kurultay Çağrısı Yaptı
  04 Ağu CHP İlke ve Demokrasi Hareketi, Kılıçdaroğlu'na Kurultay Çağrısı Yaptı

  CHP İlke ve Demokrasi Hareketi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, yerel seçimlerden önce kurultayın yapılmasını ve genel başkan adayı olmamasını sağlaması çağrısında bulundu. Hareketin sözcüsü Prof. Dr. Örsan Öymen, CHP'deki ilke ve programlara uyulmadığını savunarak, kendi içlerinden genel başkan adayı çıkartacaklarını belirtti. Mektupta, Kılıçdaroğlu'na CHP'nin kaybettiği seçimler ve yönetimdeki eksiklikler hakkında eleştirilerde bulunuldu.

 • Haftanın tarihine bakış
  16 Tem Haftanın tarihine bakış

  Boğazlar rejimi, İsviçre'nin Montrö kentinde 20 Temmuz 1936'da imzalanan sözleşmeyle Türkiye'nin isteği doğrultusunda değiştirildi ve İstanbul ile Çanakkale Boğazı'nda Türk egemenliği sağlandı.

 • Gisela Öymen, Eşi Gazeteci Örsan Öymen'in Ölüm Yıl Dönümünde Yanında Toprağa Verildi
  22 Tem Gisela Öymen, Eşi Gazeteci Örsan Öymen'in Ölüm Yıl Dönümünde Yanında Toprağa Verildi

  85 yaşında hayatını kaybeden gazeteci yazar Prof. Dr. Örsan Kunter Öymen’in annesi Gisela Marie Öymen, Zincirlikuyu Mezarlığı’nda ölüm yıl dönümünde eşi Örsan Öymen’in yanında toprağa verildi.

 • Gısela Öymen, Hayatını Kaybetti
  20 Tem Gısela Öymen, Hayatını Kaybetti

  Prof. Dr. Örsan Kunter Öymen’in annesi, gazeteci Örsan Öymen’in eşi Gisela Öymen yaşamını yitirdi. Gisela Öymen, eşi Örsan Öymen’in ölüm yıl dönümü olan 22 Temmuz’da Zincirlikuyu Mezarlığı’nda, onun yanında toprağa verilecek.

 • Haftanın tarihine bakış
  17 Tem Haftanın tarihine bakış

  Türkiye'nin bağımsız ve egemen bir devlet olarak tanınmasını sağlayan Lozan Barış Antlaşması, 24 Temmuz 1923'te imzalandı.

 • Anka Haber Ajansı 50 Yaşında... Anka Kurucusu Altan Öymen: İyi Ki Anka Haber Ajansı Kurulmuş, İyi Ki Var
  19 Haz Anka Haber Ajansı 50 Yaşında... Anka Kurucusu Altan Öymen: İyi Ki Anka Haber Ajansı Kurulmuş, İyi Ki Var

  ANKA Haber Ajansı 50 yaşına bastı... ANKA'nın 1972'deki kurucu kadrosu Altan Öymen önderliğinde, Eşref Erdem ev sahipliğinde Ankara'da bir araya geldi. ANKA'nın kurucusu Altan Öymen, ANKA haber merkezini ziyaret etti ve “Hızla gelişen haber ajansı ve bu dönemin şartlarına uygun olarak gerek televizyon gerek başka alanlarda yapılacak olanları yapıyor. İyi ki bu ajans kurulmuş. İyi ki var..." dedi.

 • Haftanın tarihine bakış
  19 Tem Haftanın tarihine bakış

  Türkiye'nin bağımsız ve egemen bir devlet olarak tanınmasını sağlayan Lozan Barış Antlaşması, 24 Temmuz 1923'te imzalandı.

 • Gazeteci Örsan Öymen mezarı başında anıldı
  22 Tem Gazeteci Örsan Öymen mezarı başında anıldı

  Gazeteci Örsan Öymen, ölümünün 32'inci yılında Zincirlikuyu'da bulunan kabri başında anıldı.

 • Gazeteci Örsan Öymen mezarı başında anıldı
  22 Tem Gazeteci Örsan Öymen mezarı başında anıldı

  Gazeteci Örsan Öymen, ölümünün 32'inci yılında Zincirlikuyu'da bulunan kabri başında anıldı.

 • Açık Diyalog İstanbul'da Felsefe Semineri
  01 May Açık Diyalog İstanbul'da Felsefe Semineri

  Açık Diyalog İstanbul, etkinlik ve seminer programlarıyla birbirinden önemli isimleri ağırlamaya devam ediyor.

 • FMV Işık Okulları'ndan Spectrum of Education Konferansı
  25 Nis FMV Işık Okulları'ndan Spectrum of Education Konferansı

  FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampüsü, 5 Mayıs Cumartesi Spectrum of Education Konferansı'na ev sahipliği yapacak.

 • Sivas Kongresi'nin 98'inci Yıldönümü Beylikdüzü'nde Coşkuyla Kutlandı
  05 Eyl Sivas Kongresi'nin 98'inci Yıldönümü Beylikdüzü'nde Coşkuyla Kutlandı

  Bağımsızlık savaşının ve cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas Kongresi’nin 98’inci yıldönümü, Beylikdüzü Belediyesinin düzenlediği 4. Barış ve Sevgi Buluşmaları içinde açılan sergi ve sanatçı Özlem Özdil’in verdiği türkü konseri ile kutlandı.

 • Sivas Kongresi'nin 98. Yıldönümü Beylikdüzü'nde Coşkuyla Kutlandı
  05 Eyl Sivas Kongresi'nin 98. Yıldönümü Beylikdüzü'nde Coşkuyla Kutlandı

  Sivas Kongresi'nin 98. Yıldönümü, Beylikdüzü Belediyesi'nin düzenlediği 4. Barış ve Sevgi Buluşmaları içinde açılan sergi ve Sanatçı Özlem Özdil'in verdiği türkü konseri ile kutlandı.

 • Beylikdüzü 4'üncü Barış ve Sevgi Buluşmaları 30 Ağustos Korteji ile Başlıyor
  24 Ağu Beylikdüzü 4'üncü Barış ve Sevgi Buluşmaları 30 Ağustos Korteji ile Başlıyor

  BEYLİKDÜZÜ'NDE bu yıl, 30 Ağustos Zafer Bayramı Kortej Yürüyüşü ve Şebnem Ferah konseri ile başlayacak olan dördüncü Barış ve Sevgi Buluşmaları çerçevesinde ilk kez Sahaf Festivali de düzenlenecek.

 • Haftanın Tarihine Bakış
  17 Tem Haftanın Tarihine Bakış

  Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yurt genelinde yaklaşık 21 saatte kontrol altına alınan 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından Bakanlar Kurulunca, Milli Güvenlik Kurulunun (MGK) tavsiyesi üzerine demokrasi, hukuk, özgürlükleri koruma ve güçlendirme amacıyla 21 Temmuz 2016'da 3 ay...

 • Felsefe Festivali Başladı
  05 Nis Felsefe Festivali Başladı

  Adana Kent Konseyi ve Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Felsefe Bölümü iş birliğiyle gerçekleştirilen, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin destek verdiği Felsefe Festivali başladı.

 • Kore Gazisi ve Gazeteci Altemur Kılıç Son Yolculuğuna Uğurlandı
  23 Eki Kore Gazisi ve Gazeteci Altemur Kılıç Son Yolculuğuna Uğurlandı

  Kore Gazisi, İstiklal madalyası sahibi, Mustafa Kemal Atatürk’ün yaveri ve silah arkadaşı Kılıç Ali’nin oğlu Gazeteci Altemur Kılıç, son yolculuğuna uğurlandı.

 • Cumhurbaşkanı Şikayetini Geri Çekti, Gazeteci Örsan Öymen Beraat Etti
  11 Eki Cumhurbaşkanı Şikayetini Geri Çekti, Gazeteci Örsan Öymen Beraat Etti

  “Erdoğan’ın yargılanması” başlıklı yazısı nedeniyle hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan dava açılan gazeteci Örsan Öymen, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası hakaret davalarını bir kereye mahsus geri çekmesinin ardından beraat etti.

 • Gelenekselleşen Milliyet Ödülleri Sahiplerini Buldu
  13 May Gelenekselleşen Milliyet Ödülleri Sahiplerini Buldu

  65 yıldır basında güven ilkesiyle gazetecilik yapan Milliyet'in bu yılki ödül töreni, 11 Mayıs Pazartesi günü Milliyet binasında yapıldı.

 • Kılıçdaroğlu'nun Hayatı Anlatan Belgesel 'Anadolu'nun Kemal'i'
  28 Mar Kılıçdaroğlu'nun Hayatı Anlatan Belgesel 'Anadolu'nun Kemal'i'

  Haber: Gülseli KENARLI / İSTANBUL DHA CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun hayatını anlatan 'Anadolu'nun Kemal'i" isimli belgeselin gösterimi, Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu, kızları Zeynep Kılıçdaroğlu, Azime Aslı Nadir ve torunu Duru'nun yanı sıra ağabeylerinin katılımıyla İstanbul Kongre Merkezi'nde yapıldı.

 • Kılıçdaroğlu'nun Hayatı Anlatan Belgesel 'Anadolu'nun Kemal'i'
  28 Mar Kılıçdaroğlu'nun Hayatı Anlatan Belgesel 'Anadolu'nun Kemal'i'

  Haber: Gülseli KENARLI / İSTANBUL DHA CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun hayatını anlatan 'Anadolu'nun Kemal'i" isimli belgeselin gösterimi, Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu, kızları Zeynep Kılıçdaroğlu, Azime Aslı Nadir ve torunu Duru'nun yanı sıra ağabeylerinin katılımıyla İstanbul Kongre Merkezi'nde yapıldı.

 • Kılıçdaroğlu'nun Hayatı Anlatan Belgesel 'Anadolu'nun Kemal'i'
  28 Mar Kılıçdaroğlu'nun Hayatı Anlatan Belgesel 'Anadolu'nun Kemal'i'

  Haber: Gülseli KENARLI / İSTANBUL DHA CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun hayatını anlatan 'Anadolu'nun Kemal'i" isimli belgeselin gösterimi, Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu, kızları Zeynep Kılıçdaroğlu, Azime Aslı Nadir ve torunu Duru'nun yanı sıra ağabeylerinin katılımıyla İstanbul Kongre Merkezi'nde yapıldı.

 • Zigana'da 'Laiklik, Din ve Siyaset' Konuşuldu
  08 Kas Zigana'da 'Laiklik, Din ve Siyaset' Konuşuldu

  İstanbul Barosu Başkanı Doç. Dr. Ümit Kocasakal, Türkiye’de laikliğin tam anlaşılamadığını kaydederek " ‘Katı laiklik’ diyorlar Laiklik bir yumurta değildir.

 • Zigana'da 'Laiklik, Din ve Siyaset Sempozyumu' Düzenlendi
  08 Kas Zigana'da "Laiklik, Din ve Siyaset Sempozyumu' Düzenlendi

  Trabzon'da felsefe Sanat Bilim Derneği tarafından 2 yılda 1 organize edilen 'Zigana Zirvesi' etkinliği kapsamında 'Laiklik, Din ve Siyaset' konulu sempozyum düzenlendi.

 • Örsan Öymen Ölümünün 26. Yılında Kabri Başında Anıldı
  22 Tem Örsan Öymen Ölümünün 26. Yılında Kabri Başında Anıldı

  Yazar Örsan Öymen ölümünün 26'ncı yılında Zincirlikuyu'daki kabri başında anıldı.

 • Örsan Öymen Ölümünün 26. Yılında Kabri Başında Anıldı
  22 Tem Örsan Öymen Ölümünün 26. Yılında Kabri Başında Anıldı

  Gazeteci-yazar Örsan Öymen ölümünün 26'ncı yılında Zincirlikuyu'daki kabri başında anıldı.

 • Örsan Öymen Mezarı Başında Anıldı
  22 Tem Örsan Öymen Mezarı Başında Anıldı

  25 yıl önce Bodrum'da geçirdiği kalp krizi sonucu 49 yaşında yaşamını yitiren gazeteci Örsan Öymen sevenleri tarafından mezarı başında anıldı.

 • Örsan Öymen Mezarı Başında Anıldı
  22 Tem Örsan Öymen Mezarı Başında Anıldı

  Türk basının unutulmaz isimlerinden gazeteci-yazar Örsan Öymen, ölümünün 25'inci yılında Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki mezarı başında anıldı.

 • Gazeteci Örsan Öymen Anıldı...
  22 Tem Gazeteci Örsan Öymen Anıldı...

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç,

 • Örsan Öymen Radyo Röportajı Yarışması Gençlere Radyo Gazetec
  13 May Örsan Öymen Radyo Röportajı Yarışması Gençlere Radyo Gazetec

  Batı Alman Radyo ve Televizyon Kurumu (wdr) Bünyesindeki Köln Radyosu, Örsan Öymen Radyo Röportajı Yarışması ile Gençlere Radyo Gazeteciliğinin Kapılarını Aralıyor. Bu Yıl 23. Kez Düzenlenen Yarışmada Birinci Olan Adaya Wdr Köln Radyosu'nda İki Hafta Staj İmkanı Tanınacak. Ayrıca 500 Euro Para Ödülü Verilecek. Son Katılım Tarihi 30 Haziran Olan Yarışmanın Sonucu İse 22 Temmuz'da Açıklanacak.

Advertisement