Son dakika Osetya haberleri, Osetya son dakika, son dakika Osetya

Son Dakika Osetya Haberleri

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: İsrail'in Gazze'ye saldırılarına karşı diplomasi faaliyetlerimiz devam edecek
  15 Şub Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: İsrail'in Gazze'ye saldırılarına karşı diplomasi faaliyetlerimiz devam edecek

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İsrail'in Gazze'ye saldırılarına karşı Türkiye'nin benzer düşüncedeki ülkelerle yoğun diplomasi faaliyeti içinde olmayı sürdüreceğini belirtti. Fidan, Türkiye-Gürcistan ilişkileri, Ahıska Türkleri, Karadeniz güvenliği ve Rusya-Ukrayna savaşı gibi konuları da ele aldıklarını söyledi.

 • Bakan Fidan, Gürcistan Dışişleri Bakanı Darchiashvili ile ortak basın toplantısı gerçekleştirdi
  15 Şub Bakan Fidan, Gürcistan Dışişleri Bakanı Darchiashvili ile ortak basın toplantısı gerçekleştirdi

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Mısır ziyaretinin tarihi bir görüşme olduğuna dikkat çekerek, "Geçtiğimiz yıllarda ihmal edilen bütün ilişkilerdeki alanlardaki açıkları bir an önce kapatılması konusunda iki lider tarafından büyük bir irade ortaya kondu.

 • Gürcistan Cumhurbaşkanı Rusya'yı Karadeniz'de gerginlik yaratmakla suçladı
  06 Şub Gürcistan Cumhurbaşkanı Rusya'yı Karadeniz'de gerginlik yaratmakla suçladı

  Gürcistan Cumhurbaşkanı Salome Zurabişvili, yaptığı yıllık konuşmada Rusya'yı, Abhazya ve Güney Osetya bölgelerini işgal etmekle suçladı. Zurabişvili ayrıca Rusya'nın Karadeniz'de yeni üs kurma kararını eleştirerek, ülkeyi gerginlik yaratmakla suçladı. Gürcistan'ın AB ile entegrasyon süreci devam ederken, Zurabişvili hükümeti ve muhalefeti demokratik ilkelere uymaya ve yapıcı politika yürütmeye çağırdı.

 • 2023'te Türkiye'nin Komşu Ülkelerindeki Askeri Hareketlilik ve Çözüm Çabaları
  29 Ara 2023'te Türkiye'nin Komşu Ülkelerindeki Askeri Hareketlilik ve Çözüm Çabaları

  Askeri Stratejist Dr. Kemal Olçar, 2023 yılında Türkiye'nin komşu ülkelerinde yaşanan askeri hareketliliği, çatışmaları ve çözüm çabalarını değerlendirdi. Olçar, Türkiye'nin jeopolitik konumunu avantaja dönüştürmek için oyalama, zaman kazanma ve denge politikaları uyguladığını belirtti. Terörün Türkiye'nin önündeki en büyük engel olduğunu vurgulayan Olçar, 2023 yılı boyunca yaşanan çatışmaları ve Türkiye'nin çözüm çabalarını anlattı. Türkiye'nin bölgedeki sorunlara karşı sert ve yumuşak güç unsurlarını kullandığını ifade eden Olçar, 2023 yılından 2024 yılına kadar sorunların ve çözüm çabalarının devam edeceğini söyledi.

 • Bakan Güler, Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan Savunma Bakanları Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
  27 Kas Bakan Güler, Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan Savunma Bakanları Toplantısı'nda konuştu Açıklaması

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, "Güney Kafkasya'da barışın, huzurun ve işbirliğinin tesisi yolunda önlerinde tarihi bir fırsat bulunduğu halde Ermenistan'ın bu tarihi fırsatı yeterince değerlendiremediğini görüyoruz.

 • Türkiye-Gürcistan-Azerbaycan Savunma Bakanları 10. Toplantısı Bakü'de gerçekleştirildi
  27 Kas Türkiye-Gürcistan-Azerbaycan Savunma Bakanları 10. Toplantısı Bakü'de gerçekleştirildi

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Türkiye-Gürcistan-Azerbaycan Savunma Bakanları 10. Toplantısı'nda gerçekleştirdiği konuşmasında, "Bölgesel huzur ve istikrarın yolunun Azerbaycan-Ermenistan arasında imzalanacak kapsamlı bir barış anlaşmasından geçtiğine inanıyoruz" dedi.

 • ORAMİRAL TATLIOĞLU KARADENİZ'DE NATO VEYA AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'Nİ İSTEMİYORUZ
  18 Kas ORAMİRAL TATLIOĞLU KARADENİZ'DE NATO VEYA AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'Nİ İSTEMİYORUZ

  YALOVA'da düzenlenen 'Deniz Astsubay Okullarının Kuruluşunun 133'üncü Yıl Dönümü Töreni'ne katılan Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Karadeniz Bölgesi'nde muhtelif sıkıntılar var. NATO, Karadeniz'de bazı tedbirler almaya çalışıyor.

 • Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Tatlıoğlu'ndan çarpıcı açıklamalar
  17 Kas Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Tatlıoğlu'ndan çarpıcı açıklamalar

  Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Tatlıoğlu'ndan çarpıcı açıklamalar "Amacımız şu, Montrö'ye uyulsun. Biz Karadeniz'de bütün güvenliği sağlarız Türkiye olarak. Karadeniz'i bir Orta Doğu'ya çevirmesinler.

 • Deniz Kuvvetleri Komutanı Tatlıoğlu net konuştu: Amerika ve NATO'yu Karadeniz'de istemiyoruz
  17 Kas Deniz Kuvvetleri Komutanı Tatlıoğlu net konuştu: Amerika ve NATO'yu Karadeniz'de istemiyoruz

  Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Karadeniz'de yaşanan gelişmelere ilişkin açıklama yaparak, ''Amacımız şu, Montrö'ye uyulsun. Biz Karadeniz'de bütün güvenliği sağlarız Türkiye olarak. Karadeniz'i bir Orta Doğu'ya çevirmesinler.'' ifadelerini kullandı.

 • Oramiral Tatlıoğlu: Karadeniz'de NATO veya Amerika Birleşik Devletleri'ni istemiyoruz
  17 Kas Oramiral Tatlıoğlu: Karadeniz'de NATO veya Amerika Birleşik Devletleri'ni istemiyoruz

  YALOVA'da düzenlenen 'Deniz Astsubay Okullarının Kuruluşunun 133'üncü Yıl Dönümü Töreni'ne katılan Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, "Karadeniz Bölgesi'nde muhtelif sıkıntılar var. NATO, Karadeniz'de bazı tedbirler almaya çalışıyor.

 • Diyarbakırlı iş insanı TIR kazasında son anda kurtuldu
  08 Kas Diyarbakırlı iş insanı TIR kazasında son anda kurtuldu

  Rusya'da meydana gelen zincirleme kaza sırasında, Diyarbakırlı iş insanı Turan Ö., üzerine doğru gelen TIR'ın altında kalmaktan son anda kurtuldu. Kaza anı, araç kamerasına yansıdı. Turan Ö., bariyerlerin arasındaki boşluktan sağa kırarak kurtulduğunu belirtti ve o anları anlattı.

 • Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yılı Sarıyer'de Coşkuyla Kutlanacak
  25 Eki Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yılı Sarıyer'de Coşkuyla Kutlanacak

  Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılı Sarıyer'de coşkuyla kutlanacak. Uluslararası Boğaziçi Kültür Sanat ve Halk Dansları Şöleni kapsamında yarışma, gala töreni, halk dansları gösterileri ve gençlik konseri düzenlenecek. Kutlamalar, fener alayı ve ünlü sanatçıların konseriyle son bulacak. Ayrıca, 3. Sarıyer Belediyesi Uluslararası Boğaziçi Kültür Sanat ve Halk Dansları Festivali'ne 6 ülke ve 4 şehirden katılım olacak.

 • Gürcü uzmanlar: Rusya Abhazya'da yeni üs kurarsa Ukrayna'nın meşru hedef olabilir
  23 Eki Gürcü uzmanlar: Rusya Abhazya'da yeni üs kurarsa Ukrayna'nın meşru hedef olabilir

  Gürcü uzmanlar, Rusya'nın, Gürcistan'dan tek taraflı bağımsızlığını ilan eden Abhazya'nın Karadeniz kıyısında Rus donanması için kalıcı yeni üs kurması durumunda bölgenin Ukrayna ordusunun meşru hedefi haline gelebileceğini belirtti.

 • Gürcistan, Abhazya'nın Rus donanması için yeni üs kurmasına tepki gösterdi
  05 Eki Gürcistan, Abhazya'nın Rus donanması için yeni üs kurmasına tepki gösterdi

  Gürcistan Dışişleri Bakanlığı, Abhazya'nın Karadeniz kıyısında Rus donanması için kalıcı bir üs kurma kararına tepki gösterdi. Bakanlık, Abhazya'nın Gürcistan'ın ayrılmaz bir parçası olduğunu belirterek, Rusya'nın işgal politikasını meşrulaştırmak amacıyla atılan bir adım olduğunu bildirdi. Ayrıca, Rusya'ya Avrupa Birliği'nin ara buluculuğuyla imzalanan ateşkes anlaşmasına uyma çağrısı yapıldı. Abhazya ve Güney Osetya bölgelerinin Gürcistan'dan tek taraflı bağımsızlığını ilan etmesi sonrası iki ülke arasında diplomatik ilişkiler kesilmiş ve İsviçre arabuluculuk rolü üstlenmişti.

 • Gürcistan Başbakanı: Rusya'nın işgal ettiği bölgelerin kurtarılması ve ülkemizin birleşmesi temel sorunumuz
  27 Eyl Gürcistan Başbakanı: Rusya'nın işgal ettiği bölgelerin kurtarılması ve ülkemizin birleşmesi temel sorunumuz

  Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, Abhazya ve Güney Osetya'nın Rusya tarafından işgal edilen bölgeler olduğunu belirterek, ülkenin birleşmesinin devletin ve toplumun temel sorunu olduğunu söyledi. Garibaşvili, Abhazya Savaşı'nın 30. yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, savaşın ülkenin yeni tarihinde dramatik bir olay olduğunu ve etnik temizlik sonucunda yüz binlerce insanın yerinden edildiğini vurguladı. Gürcistan'ın toprak bütünlüğü sorununu barışçıl yollardan çözmeye kararlı olduklarını belirten Garibaşvili, Abhaz ve Oset kardeşlerle birleşik, güçlü bir ülke inşa etmeyi hedeflediklerini ifade etti.

 • Azerbaycan'ın Dağlık-Karabağ zaferi, Rusya'nın gücünün sınırlarını ortaya koyuyor.
  26 Eyl Azerbaycan'ın Dağlık-Karabağ zaferi, Rusya'nın gücünün sınırlarını ortaya koyuyor.

  Azerbaycan'ın Nagorno-Karabağ zaferi, Rusya'nın jeopolitik başarısızlık olarak kabul ediliyor. Sovyet sonrası stratejisi genellikle komşularını zayıflatmak için çatışmaları körüklemek olan Moskova, bu kez Azerbaycan'ın yükselen gücüne uyum sağlamak zorunda kaldı ve eski bir müttefiki olan Ermenistan'ı feda etme konusunda istekli görünüyor.

 • Gürcistan Başbakanı: Topraklarımızın yüzde 20 Rusya'nın işgali altında
  23 Eyl Gürcistan Başbakanı: Topraklarımızın yüzde 20 Rusya'nın işgali altında

  Gürcistan Başbakanı Irakli Garibashvili, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Gürcistan topraklarının yüzde 20'sinin Rusya'nın işgali altında olduğunu belirtti. Garibashvili, ülkesinin 2008 yılında yaşadığı askeri saldırının yıkıcı sonuçlarına rağmen hedeflerinden vazgeçmediğini vurguladı. Ayrıca, Rusya'ya baskı uygulama çağrısı yaparak, uluslararası toplumu Cenevre Uluslararası Görüşmeleri'ne katılmaya ve 2008 Ateşkes Anlaşması'nı uygulamaya davet etti. Abhazya ve Güney Osetya'da yaşayan halka birlik ve beraberlik çağrısı yapan Garibashvili, Ukrayna'ya da tam dayanışma içinde olduklarını ifade etti.

 • Gürcistan Başbakanı: Gürcistan'ın yüzde 20'si Rusya'nın işgali altında
  23 Eyl Gürcistan Başbakanı: Gürcistan'ın yüzde 20'si Rusya'nın işgali altında

  Gürcistan Başbakanı Irakli Garibashvili, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Gürcistan'ın yüzde 20'sinin Rusya'nın işgali altında olduğunu ifade etti. Garibashvili, Rusya'ya baskı uygulama çağrısı yaparak, uluslararası toplumu 2008 Ateşkes Anlaşması'nın tam olarak uygulanması konusunda destek vermeye çağırdı. Ayrıca, Abhazya ve Güney Osetya'da yaşayan halka birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

 • Gürcistan Başbakanı: Gürcistan'ın yüzde 20'si hala Rusya'nın işgali altında
  23 Eyl Gürcistan Başbakanı: Gürcistan'ın yüzde 20'si hala Rusya'nın işgali altında

  Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Gürcistan'ın toprak bütünlüğü sorunlarına değinerek, ülkenin yüzde 20'sinin hala Rusya'nın işgali altında olduğunu belirtti. Garibaşvili, Rusya'ya askerlerini çekmesi ve Cenevre müzakerelerine geri dönmesi konusunda uluslararası baskı yapılmasını istedi. Ayrıca, Ukrayna'ya olan desteklerini ve Gürcistan'ın AB üyeliği sürecini vurguladı.

 • Atakum Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Osetya'da düzenlenecek festivalde ülkemizi temsil edecek
  22 Eyl Atakum Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Osetya'da düzenlenecek festivalde ülkemizi temsil edecek

  Atakum Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, Osetya'da gerçekleştirilecek Uluslararası Halk Dansları Festivali'ne katılmak üzere uğurlandı. Belediye Başkanı Cemil Deveci, dansçılara başarılar dileyerek, festivallerin kültürlerarası diyaloğun ve barışın simgesi olduğunu vurguladı.

 • İzmirli Akademisyen ve Mühendis, Motosikletleriyle 40 Ülke Gezerek Asya'nın En Doğusuna Ulaştı
  17 Eyl İzmirli Akademisyen ve Mühendis, Motosikletleriyle 40 Ülke Gezerek Asya'nın En Doğusuna Ulaştı

  İzmirli akademisyen Özhan Ünverdi ve Bodrumlu Maden Mühendisi Levent Şen, 3 yıllık hazırlığın ardından Türkiye-Gürcistan-Rusya'dan oluşan 28 bin 500 kilometrelik turu tamamladı. Baykal-Amur Demiryolu'nu (BAM) karayoluyla geçen ikili, Asya'nın en doğusuna sürdü. Tur boyunca zorlu koşullarla karşılaşan Ünverdi ve Şen, yerli halkın misafirperverliğiyle desteklendi.

 • AB Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi Borrell: AB'nin kapısı Gürcistan'a açık
  07 Eyl AB Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi Borrell: AB'nin kapısı Gürcistan'a açık

  AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Gürcistan'ın AB üyeliği yolunda destek olacaklarını belirtti.

 • Söke Kültür ve Sanat Festivali 30 Ağustos Zafer Bayramı ile sona erdi
  31 Ağu Söke Kültür ve Sanat Festivali 30 Ağustos Zafer Bayramı ile sona erdi

  Söke Belediyesi tarafından düzenlenen Kültür ve Sanat Festivali'nin final gecesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusuyla birleşti. Bulgaristan, Makedonya, Bosna Hersek ve Kuzey Osetya'dan gelen yaklaşık 250 kişi etkinliklere katıldı. Söke Belediye Başkanı Mustafa İberya Arıkan, festivalin son gününde yaptığı konuşmada katılımcılara teşekkür etti ve etkinliklerin devam edeceğini belirtti.

 • Söke Belediyesi Kültür ve Sanat Festivali Başladı
  29 Ağu Söke Belediyesi Kültür ve Sanat Festivali Başladı

  Söke Belediyesi tarafından düzenlenen Kültür ve Sanat Festivali, Belediye Başkanı Mustafa İberya Arıkan'ın ekipleri ağırlamasıyla başladı. Festival, 5 farklı ülkeden 250 kişilik dans ekibinin katılımıyla devam edecek.

 • Belçika Dışişleri Bakanı Gürcistan'da
  23 Ağu Belçika Dışişleri Bakanı Gürcistan'da

  Belçika Dışişleri, Avrupa İşleri, Dış Ticaret ve Federal Kültürel Kurumlar Bakanı Hadja Lahbib, Gürcistan'a resmi ziyaret gerçekleştirdi. Lahbib, Gürcistan Dışişleri Bakanı Darçiaşvili ile görüşerek, iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesini ele aldı. Lahbib, Gürcistan'ın AB entegrasyonuna destek verdiklerini belirtti. Ayrıca, ticaret ve ekonomik ilişkilerin artırılması da görüşülen konular arasındaydı. Lahbib, Gürcistan Cumhurbaşkanı Zurabişvili tarafından da kabul edilecek.

 • Gürcistan Başbakanı: Toprak bütünlüğü sorunlarını akılla çözmeliyiz
  11 Ağu Gürcistan Başbakanı: Toprak bütünlüğü sorunlarını akılla çözmeliyiz

  Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, Abhazya ve Güney Osetya bölgelerinde yaşanan toprak bütünlüğü sorunlarının akılla ve tutarlı adımlar atılarak çözülmesi gerektiğini belirtti. Garibaşvili, Güney Osetya işgal hattına yakın Şindisi köyünde yapılan bir anıtın açılışına katılarak köy sakinleriyle bir araya geldi. Gürcistan'ın toprak bütünlüğünün yeniden sağlanması amacını vurgulayan Garibaşvili, Abhazya ve Güney Osetya'nın Rus işgali altında olduğunu ifade etti.

 • Uluslararası Atakum Halk Dansları ve Müzik Şenliği'nde Dansçılar Barış Mesajları Verdi
  08 Ağu Uluslararası Atakum Halk Dansları ve Müzik Şenliği'nde Dansçılar Barış Mesajları Verdi

  Atakum'da düzenlenen Uluslararası Atakum Halk Dansları ve Müzik Şenliği'ne katılan dansçılar, ülkelerine dönmeden önce barış mesajları verdi. 10 ülkenin dansçıları, farklı kültürlerin bir arada olduğu bu şenlikte birbirlerinin danslarını öğrenerek birlikte dans etti. Şenlik, barışın simgesi olarak görülerek dünyaya barış mesajı verildi. Dansçılar, savaşa karşı olduklarını ve dansın hayatlarında önemli bir yer tuttuğunu vurguladı. Atakum Belediyesi ve Ankara Samsun Federasyonu iş birliğiyle gerçekleştirilen şenlik, Atakum'un ev sahipliği yapması açısından da önemli bir değere sahip oldu.

 • Gürcistan Cumhurbaşkanı: Rusya hala topraklarımızın yüzde 20'sini işgal altında tutuyor
  08 Ağu Gürcistan Cumhurbaşkanı: Rusya hala topraklarımızın yüzde 20'sini işgal altında tutuyor

  Gürcistan Cumhurbaşkanı Salome Zurabişvili, Rusya'nın ülkenin topraklarının yüzde 20'sini hala işgal altında tuttuğunu belirtti. Zurabişvili, Rusya ile yaşanan 2008 Güney Osetya Savaşı'nın 15. yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Gürcistan'ın toprak bütünlüğünü barış yollarıyla sağlayacağını vurguladı. Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili de savaşın 15. yıl dönümünde Rusya ile savaşta hayatını kaybedenleri anarak, ülkenin toprak bütünlüğünü tekrar sağlamak için barışçıl yolları tercih ettiklerini ifade etti.

 • Uluslararası Atakum Halk Dansları ve Müzik Şenliği Son Buldu
  06 Ağu Uluslararası Atakum Halk Dansları ve Müzik Şenliği Son Buldu

  10 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen Uluslararası Atakum Halk Dansları ve Müzik Şenliği, final gösterileriyle sona erdi. Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, gelecek yıllarda daha fazla ülkeyi davet ederek benzer festivaller yapacaklarını belirtti. Şenlikte Türk halk müziği sanatçısı Hüseyin Şimşek ve Grup Zehmeri de sahne aldı. ASFED Genel Başkanı Osman Yılmaz ise şenliğin Samsun için büyük bir değer taşıdığını vurgulayarak, Ankara'da yaşayan Samsunlulara destek sözü verdi.

 • Uluslararası Atakum Halk Dansları Finali
  06 Ağu Uluslararası Atakum Halk Dansları Finali

  Samsun'da düzenlenen Uluslararası Atakum Halk Dansları ve Müzik Şenliği, final gösterileriyle sona erdi. 10 farklı ülkeden dans gruplarının sergilediği gösteriler büyük ilgi gördü. Atakum Belediye Başkanı, önümüzdeki yıllarda daha fazla ülkeyi davet edeceklerini belirtti.

 • Uluslararası Atakum Halk Dansları ve Müzik Şenliği'nde Barışın Sesi Yankılanıyor
  04 Ağu Uluslararası Atakum Halk Dansları ve Müzik Şenliği'nde Barışın Sesi Yankılanıyor

  Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin açılışını yaptığı 'Uluslararası Atakum Halk Dansları ve Müzik Şenliği', vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Festivalde, Gürcistan, Kuzey Osetya, Azerbaycan, Yunanistan, Bulgaristan, Ukrayna, Moldova, İran, Romanya halk dansı toplulukları ve Atakum Halk Dansları ekibi renkli görüntüler oluşturuyor. Hafta boyunca farklı kültürlerin dansları, DJ performansları ve konserlerle kentte müzik ve dans mozaiği yaşanıyor.

 • Atakum'da festival coşkusu
  04 Ağu Atakum'da festival coşkusu

  Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'nin açılışını yaptığı 'Uluslararası Atakum Halk Dansları ve Müzik Şenliği', farklı ülkelerden dans ekiplerini bir araya getirerek coşkulu bir şekilde devam ediyor. Festivalde, yöresel danslar ve müzik gösterileriyle renkli bir şölen yaşanıyor. Vatandaşlar, etkinliğe büyük ilgi gösteriyor ve festivale övgüler yağdırıyor.

 • Antalya'da Uluslararası Karadeniz Kültür Günleri Başladı
  04 Ağu Antalya'da Uluslararası Karadeniz Kültür Günleri Başladı

  Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Konyaaltı sahilinde düzenlenen Uluslararası Karadeniz Kültür Günleri başladı. Etkinlikler, yerli ve yabancı birçok yurttaşın katılımıyla gerçekleşiyor. Karadeniz etnik müziğini batı müziğiyle harmanlayan Grup Meşona konser verecek. Program, Zafer Yılmaz konseriyle son bulacak.

 • 'Uluslararası Atakum Halk Dansları ve Müzik Şenliği' başladı Başkan Deveci: 'Barışın sesini tüm dünyaya duyuracağız'
  02 Ağu 'Uluslararası Atakum Halk Dansları ve Müzik Şenliği' başladı Başkan Deveci: 'Barışın sesini tüm dünyaya duyuracağız'

  Samsun'un Atakum ilçesinde düzenlenen 'Uluslararası Atakum Halk Dansları ve Müzik Şenliği' başladı. 10 farklı ülkenin dans topluluklarının bir araya geldiği organizasyon, vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Dansçılar Türkçe şarkılar ve türküler eşliğinde gösterilerini gerçekleştirdi. Festival, barışın sesini tüm dünyaya duyurmayı amaçlıyor.

 • Uluslararası dansçılardan kortej yürüyüşü
  02 Ağu Uluslararası dansçılardan kortej yürüyüşü

  Samsun'un Atakum ilçesinde düzenlenen 'Uluslararası Atakum Halk Dansları ve Müzik Şenliği'nin 2. gününde dansçılar kortej yürüyüşü yaptı. Atakum Belediyesi ve Ankara Samsun Federasyonu iş birliği ile organize edilen etkinlik, 10 farklı ülkeden dans topluluklarını bir araya getirdi. Kortej yürüyüşüne Gürcistan, Kuzey Osetya, Azerbaycan, Yunanistan, Bulgaristan, Ukrayna, Moldova, İran, Romanya Halk Dans Toplulukları ve Atakum Halk Dansları Ekibi katıldı. Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, etkinliğin barış ve kardeşlik mesajı taşıdığını belirterek, uluslararası sanatların adresinin artık Atakum olduğunu söyledi.

 • Rusya'ya karşı protesto gösterisi Batum Limanı'nda
  31 Tem Rusya'ya karşı protesto gösterisi Batum Limanı'nda

  Rusya'nın Soçi kentinden hareket eden bir kruvaziyer, Gürcistan'ın Batum kentindeki limanda protesto gösterisi ile karşılandı. Göstericiler, Rusya'ya karşı sloganlar atarak, gemideki Rus turistlerin Batum'a girmesine izin vermeyeceklerini belirtti. Polis ile göstericiler arasında arbede çıktı ve 9 kişi gözaltına alındı.

 • Ukraynalı Dans Ekibi Rize'de Savaş Karşıtı Gösteri Yaptı
  24 Tem Ukraynalı Dans Ekibi Rize'de Savaş Karşıtı Gösteri Yaptı

  Rize'de düzenlenen Uluslararası Tulum ve Kemençe Festivali'nde sahne alan Ukraynalı dans ekibi, siren sesi eşliğinde savaş karşıtı bir gösteri gerçekleştirdi. Dansçılar, özel kostümler ve yöresel figürlerle hünerlerini sergilerken, Ukraynalı ekip savaşın durdurulması için barış mesajı verdi. Festivalde Türkiye, Ukrayna, Osetya, Gürcistan, Filistin, Rusya, Yunanistan ve İran halk dansları toplulukları da gösteriler sundu. Rize'den barış mesajı veren etkinlik koordinatörü, savaşın barışa dönüştürülmesi ve kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi hedeflendiğini belirtti. Ukraynalı dans ekip lideri ise savaşın çocuklara verdiği zarara dikkat çekerek, savaşın durdurulması için tüm dünyanın siren seslerini duyması gerektiğini ifade etti.

 • Ukraynalı Dans Topluluğu Rize'de Savaş Karşıtı Dans Gösterisi Yaptı
  24 Tem Ukraynalı Dans Topluluğu Rize'de Savaş Karşıtı Dans Gösterisi Yaptı

  Rize'de düzenlenen 12. Tulum ve Kemençe Festivali'ne katılan Ukraynalı halk dansları topluluğu, savaş karşıtı dans gösterisi sergiledi. Festivalde Türkiye, Ukrayna, Osetya, Gürcistan, Filistin, Rusya, Yunanistan ve İran halk dansları toplulukları da yer aldı. Ukraynalı dans topluluğu ekibi, siren sesleri eşliğinde danslarını sergileyerek izleyicilerden alkış aldı. Festival Komitesi Başkanı Hakan Güven, Rize'den barış mesajı vermek istediklerini belirtti. Ukrayna dans topluluğu ekip lideri Natalia Karaca ise çocukların savaşsız yaşama hakkına dikkat çekti ve siren seslerini bütün dünya duymasını istedi.

 • Ukraynalı Dans Ekibi Rize'de Savaş Karşıtı Gösteri Yaptı
  24 Tem Ukraynalı Dans Ekibi Rize'de Savaş Karşıtı Gösteri Yaptı

  Rize'de düzenlenen Uluslararası Tulum ve Kemençe Festivali'nde sahne alan Ukraynalı dans ekibi, siren sesi eşliğinde savaş karşıtı bir gösteri gerçekleştirdi. Dansçılar, tulum ve kemençe eşliğinde farklı ülkelere ait halk danslarını sergiledi. Ukraynalı ekip, siren sesleriyle danslarını birleştirerek savaşın durdurulmasını vurguladı. Etkinlik koordinatörü Hakan Güveni, Rize'den barış mesajı verdiklerini belirtti. Dans ekip lideri Natalia Karaca ise savaşın çocuklara verdiği zarara dikkat çekti.

 • Dansçılar Arasında En Hızlı Çay İçme Yarışması
  24 Tem Dansçılar Arasında En Hızlı Çay İçme Yarışması

  Rize'de düzenlenen Uluslararası Tulum ve Kemençe Festivali kapsamında gerçekleştirilen 'en hızlı çay içme yarışması'na 7 farklı ülkeden katılan dansçılar yarıştı. Yarışmada Filistinli Hussein Abu Ahmad birinci oldu. Yarışmaya katılan diğer yarışmacılar da çaylarını içerken zorlandılar ve bazıları ağzını yaktı. Türkiye'yi temsil eden Dilara Topal ise ikinci oldu ve gururlu olduğunu belirtti.

 • Rize'de 12. Tulum ve Kemençe Festivali'nde 'en hızlı çay içme yarışması' yapıldı
  24 Tem Rize'de 12. Tulum ve Kemençe Festivali'nde 'en hızlı çay içme yarışması' yapıldı

  Rize'de düzenlenen 12. Tulum ve Kemençe Festivali'nde, 'en hızlı çay içme yarışması' gerçekleştirildi. Yarışmaya Türkiye'nin yanı sıra Filistin, İran, Gürcistan, Yunanistan, Rusya ve Kuzey Osetya'dan 7 yarışmacı katıldı. Yarışmacılar, 3 dakika içinde 5 bardak sıcak çay içmeye çalıştı. Yarışmayı Filistin'den katılan Hussein Abu Ahmad kazandı. Festival Komitesi Başkanı Hakan Güven tarafından birinciye kupa takdim edildi.

 • Türk Boyları Kültür Şöleni Gala Gecesiyle Son Buldu
  23 Tem Türk Boyları Kültür Şöleni Gala Gecesiyle Son Buldu

  Yalova Folklor Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (YAFEM) tarafından düzenlenen Türk Boyları Kültür Şöleni, Bosna Hersek, Kosova, Kabardin-Balkar, Dağıstan, Kuzey Osetya, Güney Osetya, KKTC, Kazakistan, İran, Irak ve Gürcistan'dan katılan ekiplerin gösterileriyle gala gecesiyle sona erdi. Altı gün süren festival kapsamında Termal, Çiftlikköy, Armutlu ve Altınova ilçelerinde birçok gösteri gerçekleştirildi. Barış Manço Açık Hava Tiyatrosu'nda düzenlenen gala gecesinde ise katılan ülkelerin halk oyunları ekipleri davetlilere gösteriler sundu.

 • 10 Farklı Ülkeden Gelen Dansçılar, Rafting ve Tahta Araba Yarışlarında Kıyasıya Mücadele Etti
  23 Tem 10 Farklı Ülkeden Gelen Dansçılar, Rafting ve Tahta Araba Yarışlarında Kıyasıya Mücadele Etti

  Rize'de düzenlenen Uluslararası Tulum ve Kemençe Festivali'ne katılan dansçılar, rafting ve tahta araba yarışlarında mücadele etti. Festivale 10 farklı ülkeden yüzlerce halk dansçısı katıldı. Rafting yarışmasında Türkiye birinci, İran ikinci ve Rusya üçüncü oldu. Tahta araba yarışlarında ise Türkiye ve İran birincilik elde etti.

 • Rize'de 12. Tulum ve Kemençe Festivali kapsamında rafting ve tahta araba yarışması düzenlendi
  22 Tem Rize'de 12. Tulum ve Kemençe Festivali kapsamında rafting ve tahta araba yarışması düzenlendi

  Rize'de düzenlenen 12. Tulum ve Kemençe Festivali kapsamında Ülkeler Arası Rafting ve Formulaz Tahta Araba Yarışması gerçekleştirildi. Türkiye, Azerbaycan, Rusya, Filistin, İran, Ukrayna, Yunanistan ve Kuzey Osetya'dan 36 kişinin katıldığı rafting yarışmasında Türkiye birinci oldu. Ardından gerçekleştirilen tahta araba yarışmasında ise Türkiye kadınlar kategorisinde birinci, erkekler kategorisinde ise İran birinci oldu. Yarışmaların sonunda dereceye girenlere ödüller verildi.

 • 35. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması'nın Birincisi Meksika Oldu
  13 Tem 35. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması'nın Birincisi Meksika Oldu

  Bursa'da bu yıl 35'incisi gerçekleştirilen Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması'nda Meksika ekibi birinci oldu. Yarışmada 17 ülkeden 650 dansçı performanslarını sergiledi. Yarışmanın ikincisi Özbekistan, üçüncüsü Bulgaristan olurken TÜRKSOY Özel Ödülü Macaristan'a verildi. Seyirci oylamasıyla belirlenen seyirci özel ödülü ise Kuzey Osetya'ya gitti. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yarışmanın barış ve kardeşlik mesajlarının önemine vurgu yaparak, Bursa'nın Türkiye'nin kültür elçiliğini yaptığını belirtti.

 • Denizli'de Uluslararası Halk Dansları Festivali Başladı
  10 Tem Denizli'de Uluslararası Halk Dansları Festivali Başladı

  Denizli'de Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 17. Uluslararası Halk Dansları Festivali, kortej yürüyüşü ile başladı. Türkiye dahil 13 ülkenin katıldığı festivalde dans topluluklarının kostümleri ve yaptıkları danslar büyük ilgi gördü. Vatandaşlar ise dansları cep telefonlarıyla kaydedip sosyal medyada paylaştı.

 • Denizli'de Uluslararası Halk Dansları Festivali Başladı
  10 Tem Denizli'de Uluslararası Halk Dansları Festivali Başladı

  Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 17. Uluslararası Halk Dansları Festivali, kortej yürüyüşü ile başladı. Türkiye dahil 13 ülkeden dans topluluklarının katıldığı festivalde, dansçıların kostümleri ve gösterdikleri danslar büyük ilgi gördü. Festival, bir hafta boyunca farklı mekanlarda sahnelenecek ve gala programıyla sona erecek.

 • Denizli'de Uluslararası Halk Dansları Festivali Başladı
  10 Tem Denizli'de Uluslararası Halk Dansları Festivali Başladı

  Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 17. Uluslararası Halk Dansları Festivali, kortej yürüyüşüyle başladı. Festival kapsamında yurt içi ve yurt dışından gelen dans toplulukları gösteri sunacak. Festivalin gala programı ise Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

 • Bursa'da Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması Başlıyor
  23 Haz Bursa'da Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması Başlıyor

  Uluslararası Bursa Festivali kapsamında düzenlenecek olan 35. Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması, 18 ülkeden 650 dansçıyı Bursalılarla buluşturacak. Yarışma, kent merkezi ve 17 ilçede gerçekleştirilecek ve bir hafta sürecek. Büyük ödül 5 bin Avro olan yarışmaya sponsor firmaların da katkısı bulunuyor. Yarışmanın biletleri, Kültür A.Ş.'nin binbirbilet.com sitesinden satın alınabilecek.

 • Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması 18 Ülkeden 650 Dansçıyı Bursa'da Buluşturuyor
  23 Haz Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması 18 Ülkeden 650 Dansçıyı Bursa'da Buluşturuyor

  Bursa'da düzenlenen 35. Uluslararası Bursa Festivali kapsamında gerçekleştirilecek Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması'na 18 ülkeden 650'den fazla dansçı katılacak. Yarışma, farklı ülkelerden kültürlerin örneklerini sanatseverlerle buluşturacak. Yerel derneklerin yanı sıra 20'den fazla ekip, Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu ile kent merkezi ve 17 ilçe merkezinde sahne alacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, festivalin 7-12 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirileceğini ve dereceye giren ekiplere ödüller verileceğini açıkladı.

 • Yalçın Topçu: 'Kumuk soydaşlarımız Kafkasya'nın ve Rusya Federasyonu'nun ekonomik, sosyal, siyasi ve kültürel hayatında çok önemli bir yere sahip'
  22 May Yalçın Topçu: "Kumuk soydaşlarımız Kafkasya'nın ve Rusya Federasyonu'nun ekonomik, sosyal, siyasi ve kültürel hayatında çok önemli bir yere sahip"

  Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, "Kumuk soydaşlarımız, gerek Dağıstan'ın gerekse bütün Kafkasya'nın ve Rusya Federasyonu'nun ekonomik, sosyal, siyasi ve kültürel hayatında çok önemli bir yere sahip halklardan olup, iki ülke arasındaki ilişkilere de katkıları vardır" dedi.

 • Gürcistan'da Rusya ile doğrudan uçuşların başlatılmasına protesto
  19 May Gürcistan'da Rusya ile doğrudan uçuşların başlatılmasına protesto

  Gürcistan'da bir grup gösterici, ülkeleri ile Rusya arasında 2019'dan bu yana ilk kez doğrudan uçuşların başlatılmasını protesto etti. Göstericiler Moskova-Tiflis seferlerin başlatılmasına tepki gösterdi. Gürcistan milli marşı okundu ve Rusya karşıtı sloganlar atıldı. Protestoların, önümüzdeki günlerde de devam etmesi bekleniyor.

 • Türk firmalar Rusya'ya çıkarma yapmaya hazırlanıyor
  12 May Türk firmalar Rusya'ya çıkarma yapmaya hazırlanıyor

  Türk şirketler, 18-19 Mayıs tarihlerinde 6'ncı kez kapılarını açmaya hazırlanan Uluslararası Kazan Forumu ve Rusia Halal Expo Fuarı'na çıkarma yapacak.

 • Gürcistan Cumhurbaşkanı: Rusya'nın işgaline karşı vize kaldırılamaz
  10 May Gürcistan Cumhurbaşkanı: Rusya'nın işgaline karşı vize kaldırılamaz

  Gürcistan Cumhurbaşkanı Salome Zurabişvili, Rusya'nın ülkesinin topraklarını işgal ettiği sürece Gürcistan ile vize uygulamasının kaldırılmasının kabul edilemeyeceğini söyledi. Putin'in bugün imzaladığı kararnameyle Gürcistan vatandaşları için vize uygulaması 15 Mayıs'tan itibaren kaldırılmıştı.

 • Putin, bu yıl Moldova liderine 9 Mayıs Zafer Bayramı mesajı göndermedi
  08 May Putin, bu yıl Moldova liderine 9 Mayıs Zafer Bayramı mesajı göndermedi

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Sovyetler Birliği'nin 2. Dünya Savaşı'nda Nazi Almanyası'nı mağlup etmesi nedeniyle kutlanan 9 Mayıs Zafer Bayramı için bu yıl Moldova Cumhurbaşkanı Maya Sandu'ya tebrik mesajı göndermedi.

 • Yeşil Sol Parti Ankara Adayı Metin Kılıç: 'Hem Çerkeslerin Hem Ankaralıların Kendilerini Gelecekte Daha Özgür Kılacak Bir Tercih Yapmaları Açısından...
  02 May Yeşil Sol Parti Ankara Adayı Metin Kılıç: "Hem Çerkeslerin Hem Ankaralıların Kendilerini Gelecekte Daha Özgür Kılacak Bir Tercih Yapmaları Açısından...

  Yeşil Sol Parti’nin Ankara üçüncü bölge birinci sıra milletvekili adayı Metin Kılıç, "14 Mayıs'a sayılı günler kaldı. Hem Çerkeslerin hem Ankaralıların kendilerini gelecekte daha özgür kılacak bir tercih yapmaları açısından Yeşil Sol Parti'ye oy vermelerini, yalnızca oy vermelerini değil iradelerinin de sandığa yansıdığını göstermeleri açısından oylarının takipçisi olmalarını istiyoruz. 15 Mayıs sabahına mutlu bir güne uyanmak istiyoruz. Meclis’te yer alırsak 21 Mayıs Çerkes sürgün ve soykırımın kabul edilmesine dair önergelerimiz olacak, ana dil ile ilgili taleplerimiz olacak" dedi.

 • AİHM, Güney Osetya Savaşı nedeniyle Rusya'yı Gürcistan'a tazminat ödemeye mahkum etti
  28 Nis AİHM, Güney Osetya Savaşı nedeniyle Rusya'yı Gürcistan'a tazminat ödemeye mahkum etti

  AİHM, 2008'deki Güney Osetya Savaşı ile ilgili davada Rusya'nın Gürcistan'a 129 milyon avrodan fazla manevi tazminat ödemesini kararlaştırdı. Mahkeme, Güney Osetya ve tampon bölgedeki sivil ölümler, yeterince araştırılmamış ölümler ve evlerine dönüşün engellenmesi gibi gerekçelerle tazminat ödenmesine hükmetti. Gürcistan ve Rusya arasındaki sorunlar da özetlendi.

 • Prof. Dr. İlyas Kemaloğlu: Rusya'nın Latin Amerika Politikası
  25 Nis Prof. Dr. İlyas Kemaloğlu: Rusya'nın Latin Amerika Politikası

  Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un Latin Amerika turu sonrası bölgenin Rusya için önemini ve ziyaret gündemindeki konuları Marmara Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlyas Kemaloğlu AA Analiz için değerlendirdi. Latin Amerika'nın Rusya için neden önemli olduğu, ziyaret gündeminde hangi konuların yer aldığı ve Rusya ve Latin Amerika ülkeleri arasındaki işbirliğinin önündeki engellerin neler olduğu konularına yer verildi.

 • Fethiye'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu
  24 Nis Fethiye'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu

  Fethiye Belediyesi ve diğer kurumların iş birliğiyle gerçekleştirilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Beşkaza Meydanı'nda renkli görüntülere sahne oldu. Ukrayna, Hindistan, Kuzey Osetya, Moldova, Litvanya, Kırgızistan, Bulgaristan gibi farklı ülkelerden gelen öğrencilerin gösterileri büyük alkış aldı. Meydanda dans, halk oyunları ve konserler gibi birçok etkinlik gerçekleştirildi.

 • Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu, Kumuk Türkleri Vakfı Başkanı Gadjieviç ile bir araya geldi
  06 Nis Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu, Kumuk Türkleri Vakfı Başkanı Gadjieviç ile bir araya geldi

  Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Rusya Federasyonu Kumuk Türkleri Sultan-Mut Tarkulu Etenekli Gençleri Destekleme Vakfı Başkanı Abdurahmanov Nadirsoltan Gadjieviç, Nogay Türkü ozan ve bestecisi Arslanbek Sultanbekov ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

 • Azerbaycan, Ermenistan ve Gürcistan liderleri Münih Güvenlik Konferansı'ndaki panelde konuştu
  19 Şub Azerbaycan, Ermenistan ve Gürcistan liderleri Münih Güvenlik Konferansı'ndaki panelde konuştu

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ve Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, 59. Münih Güvenlik Konferansı kapsamında düzenlenen bir panele konuşmacı olarak katıldı.

 • Azerbaycan, Ermenistan ve Gürcistan liderleri Münih Güvenlik Konferansı'ndaki panelde konuştu
  19 Şub Azerbaycan, Ermenistan ve Gürcistan liderleri Münih Güvenlik Konferansı'ndaki panelde konuştu

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ve Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, 59. Münih Güvenlik Konferansı kapsamında düzenlenen bir panele konuşmacı olarak katıldı.

 • Çavuşoğlu, ADF ve Macar Dış İlişkiler ve Dış Ticaret Enstitüsü panelinde konuştu Açıklaması
  31 Oca Çavuşoğlu, ADF ve Macar Dış İlişkiler ve Dış Ticaret Enstitüsü panelinde konuştu Açıklaması

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, çatışmaların ve savaşların yüzde 60'ının Türkiye'nin bulunduğu bölgede gerçekleştiğini belirterek, "(Türkiye'nin) Çok girişken ve aynı zamanda aktif bir diplomasi gerçekleştirmesi gerekiyor.

 • Gürcistan Başbakanı Garibaşvili ile Avusturyalı mevkidaşı Nehammer ortak basın toplantısı düzenledi
  31 Oca Gürcistan Başbakanı Garibaşvili ile Avusturyalı mevkidaşı Nehammer ortak basın toplantısı düzenledi

  Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, Ukrayna'daki savaşın Avrupa kıtasındaki en büyük sorun olduğunu belirtti.

 • Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yeni Yılını Kutladı
  30 Ara Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yeni Yılını Kutladı

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni yılını kutladı. Kremlin’den yapılan açıklamada, “Vladimir Putin, 2022 yılında iki ülkenin birçok alanda iş birliği önemli ölçüde genişlettiğini, Akkuyu Nükleer Güç Santrali ve Türkiye'de bölgesel bir gaz merkezinin inşası da dahil olmak üzere uzun vadeli bölgesel enerji güvenliğini sağlamak için önemli ortak projeler üzerinde başarıyla çalıştıklarını belirtti. Rus lider ayrıca, birlikte hareket ederek Rusya ve Türkiye arasındaki işbirliğini, halklarının yararına ve Avrasya'da daha fazla istikrar ve güvenliğin çıkarına olacak biçimde her alanda geliştirebileceklerine olan inancını dile getirdi” dendi.

 • Türkiye'den getirilen ilaçlar sayesinde Gürcistan'da ilaç fiyatları yüzde 60 ila 80 düştü
  27 Ara Türkiye'den getirilen ilaçlar sayesinde Gürcistan'da ilaç fiyatları yüzde 60 ila 80 düştü

  Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, ülkesinin ilaç pazarını bu yıl Türkiye'den getirilen ilaçlara açtıklarını belirterek "Türkiye pazarının (Gürcistan'a) açılmasının ardından ilaç fiyatlarını yüzde 60 ila 80 oranında, önemli ölçüde düşürmeyi başardık.

 • Tarsus'ta Festival Rüzgarı
  07 Kas Tarsus'ta Festival Rüzgarı

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, eşi Meral Seçer ile birlikte 1. Uluslararası Tarsus Festivali'nin son gününde festival etkinliklerinin olduğu alanları gezerek, vatandaşlarla sohbet etti.

 • TBMM Genel Kurulu'nda 'Hamburger' Tartışması… Engin Altay: Bay Kemal Yetim Hakkı Yemedi, Devleti Beşli Çeteye Peşkeş Çektirmedi
  01 Kas TBMM Genel Kurulu'nda "Hamburger" Tartışması… Engin Altay: Bay Kemal Yetim Hakkı Yemedi, Devleti Beşli Çeteye Peşkeş Çektirmedi

  TBMM Genel Kurulu’nda Cumhurbaşkanlığı’nın Azerbaycan tezkeresi görüşülürken,  AKP Kayseri Milletvekili İsmail Emrah, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ABD ziyaretine ilişkin “Bizim heyetimizin ABD’deki programı belli. Kendi genel başkanları gibi ABD’de burger yemek için 8 saat ortadan kaybolmadı” dedi. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ise Karayel’e “Bay Kemal hamburger yemiş. Ben de soracaktım cheeseburger mi diye. Ama Bay Kemal yetim hakkı yemedi, devleti beşli çeteye peşkeş çektirmedi. Bay Kemal oğluna buradan dolar yollatıp, kızına ABD’de gökdelen diktirmedi. O gökdelenin hesabını vereceksiniz” karşılığını verdi.

 • Türk askerinin Azerbaycan'daki görev süresi uzatıldı
  01 Kas Türk askerinin Azerbaycan'daki görev süresi uzatıldı

  AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Türk askerinin Azerbaycan'daki görev süresinin uzatılmasına yönelik tezkereye ilişkin, "Türk askerinin orada bulunması hem kardeş Azerbaycan'a bir güven sağlanması hem de bu bölgede barışın, istikrarın temini anlamında son derece önemli." dedi.

 • Bulgaristan, Kırım köprüsünün imhasında dahli olmadığını bildirdi
  11 Eki Bulgaristan, Kırım köprüsünün imhasında dahli olmadığını bildirdi

  Bulgaristan Başbakanı Gılıb Donev, Kırım adasını karaya bağlayan köprünün havaya uçurulmasında Bulgaristan'ın dahli olmadığını bildirdi.

 • Bulgaristan, Kırım köprüsünün imhasında dahli olmadığını bildirdi
  11 Eki Bulgaristan, Kırım köprüsünün imhasında dahli olmadığını bildirdi

  Bulgaristan Başbakanı Gılıb Donev, Kırım adasını karaya bağlayan köprünün havaya uçurulmasında Bulgaristan'ın dahli olmadığını bildirdi.

 • Kırım Köprüsü'ne düzenlenen bombalı saldırının failleri tespit edildi
  10 Eki Kırım Köprüsü'ne düzenlenen bombalı saldırının failleri tespit edildi

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım Köprüsü'ne düzenlenen saldırının Rusya'nın sivil altyapısını yok etmeye yönelik bir terör saldırısı olduğunu ifade ederken, Rusya Soruşturma Komitesi Başkanı Aleksandr Bastırkin ise bombalı saldırının faillerinin tespit edildiğini bildirdi.

 • Son dakika haber: Kırım Köprüsü'ne düzenlenen bombalı saldırının failleri tespit edildiPutin: 'Rusya'nın sivil altyapısını yok etmeye yönelik terör saldırısıydı'
  09 Eki Son dakika haber: Kırım Köprüsü'ne düzenlenen bombalı saldırının failleri tespit edildiPutin: "Rusya'nın sivil altyapısını yok etmeye yönelik terör saldırısıydı"

  Gelen son dakika haberine göre - Kırım Köprüsü'ne düzenlenen bombalı saldırının failleri tespit edildi Putin: "Rusya'nın sivil altyapısını yok etmeye yönelik terör saldırısıydı" Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım Köprüsü'ne düzenlenen saldırının Rusya'nın sivil altyapısını yok etmeye yönelik bir terör saldırısı...

 • Putin, Kırım Köprüsü'ne meydana gelen patlamayla ilgili suçluyu belirledi: Ukrayna istihbarat servisinin işi
  09 Eki Putin, Kırım Köprüsü'ne meydana gelen patlamayla ilgili suçluyu belirledi: Ukrayna istihbarat servisinin işi

  Rusya Devlet Başkanı Putin, Kırım Köprüsü'nde yaşanan patlama için Ukrayna tarafını suçladı. Rus lider, "Bu, Rusya Federasyonu'nun kritik öneme sahip sivil altyapısını yok etmeyi amaçlayan bir terör saldırısıdır. Bunu düşünen, gerçekleştiren ve sipariş eden Ukrayna istihbarat servisidir" ifadelerini kullandı.

 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, CNN'e konuştu Açıklaması
  08 Eki Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, CNN'e konuştu Açıklaması

  Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye ve Birleşmiş Milletler (BM) öncülüğünde Ukrayna ile Rusya arasında İstanbul'da imzalanan "Tahıl Koridoru Anlaşması"nın uzatılmasını istediklerini belirterek, Ukrayna tarafının bu konuya olumlu baktığını bildirdi.

 • Doç. Dr. Şuay Nilhan Açıkalın: Referandumlar sonrası bazı bölgelerde çatışmalar durabilir, nükleer savaş ise tüm Dünya'da felakete yol açar
  30 Eyl Doç. Dr. Şuay Nilhan Açıkalın: Referandumlar sonrası bazı bölgelerde çatışmalar durabilir, nükleer savaş ise tüm Dünya'da felakete yol açar

  Rusya'nın Donetsk, Luhansk, Herson ve Zaporijya bölgelerinde referandumlar yapması ile savaşta yeni dinamikler ortaya çıktı. Referandumları ve sonrasında olabilecekleri Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Şuay Nilhan Açıkalın Haberler.com'a değerlendirdi. Açıkalın Rusya'da referandum yapılan yerlerde çatışmaların dondurulabileceğini söylerken ''nükleer savaş tüm Dünya'da felakete yol açar'' dedi.

 • Rus vatandaşları, seferberlik ilanından sonra Gürcistan'a geçmeye devam ediyor
  30 Eyl Rus vatandaşları, seferberlik ilanından sonra Gürcistan'a geçmeye devam ediyor

  Rusya vatandaşlarının, ülkelerinde 21 Eylül'de kısmi seferberlik ilan edilmesinden bu yana sınır komşu ülkesi Gürcistan'a akını, gece gündüz devam ediyor.

 • Seferberlik ilanından sonra Gürcistan'a geçen Ruslar yolculuklarını anlattı
  29 Eyl Seferberlik ilanından sonra Gürcistan'a geçen Ruslar yolculuklarını anlattı

  Rusya vatandaşları, ülkelerinde 21 Eylül'de kısmi seferberlik ilan edildiğinden beri kara yolu ile Gürcistan'a girenlerin sayısının yaklaşık yüzde 45 artması nedeniyle zorlaşan yolculuğu AA muhabirine anlattı.

 • Gürcistan, Belarus Cumhurbaşkanı Lukaşenko'nun Abhazya ziyaretini kınadı
  28 Eyl Gürcistan, Belarus Cumhurbaşkanı Lukaşenko'nun Abhazya ziyaretini kınadı

  Gürcistan hükümeti, Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko'nun Gürcistan'dan tek taraflı bağımsızlığını ilan eden Abhazya bölgesini ziyaret etmesine sert tepki gösterdi.

 • Rusya vatandaşlarının kısmi seferberliğin ardından Gürcistan'a akını sürüyor
  28 Eyl Rusya vatandaşlarının kısmi seferberliğin ardından Gürcistan'a akını sürüyor

  Rusya Federasyonu'nda kısmi seferberlik ilan edildiğinden bu yana komşu Gürcistan'a giriş yapan Rus vatandaşların sayısının önemli ölçüde artması nedeniyle sınır kapısında oluşan kalabalık, Anadolu Ajansı (AA) tarafından görüntülendi.

Advertisement