Rasim Arı'dan çifte istifa! Belediye başkanlığından ve AK Parti'den istifa ederek İYİ Parti'ye geçti - Son Dakika

Rasim Arı'dan çifte istifa! Belediye başkanlığından ve AK Parti'den istifa ederek İYİ Parti'ye geçti

29.03.2023 12:04

AK Parti'den belediye başkanı seçilip kısa zaman sonra istifa eden eski Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, İYİ Parti saflarına katıldı. İYİ Parti grup toplantısında kürsüye çıkan Arı, "En cesur insanlar yolsuzluk yapmayanlardır" ifadelerini kullandı.

Nevşehir Belediye Başkanlığı'ndan geçen yıl, AK Parti'den de ocak ayında istifa eden Rasim Arı, seçimlere az bir zaman kala İYİ Parti saflarına geçti. Arı'ya rozetini parti grubunda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bizzat taktı.

"YOLSUZLUK" VURGUSU YAPTI

Rozetimi taktıktan sonra parti grubuna hitap eden Rasim Arı, "En cesur insanlar yolsuzluk yapmayanlardır. Elbette eksiklerimiz, hatalarımız, noksan ve günahlarımız vardır. Lakin ne vatan sevgisinde ne milli ve manevi değerlere olan bağlılığımızda bizi sorgulayacak adam anasından dünyaya gelmemiştir. Sayın genel başkanımın emrinde aynı siyasi anlayışı sürdürmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Hem belediye başkanlığından hem de AK Parti'den istifa eden Rasim Arı, İYİ Parti saflarına geçti

NE OLMUŞTU?

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı Ocak 2021'de düzenlediği basın toplantısında görevinden ayrıldığını açıklamış, "Tamamen sağlık nedenleri ve sorunları nedeniyle, 21 aydır onur ve şerefle, başı dik bir şekilde hizmet ettiğim Nevşehir Belediye Başkanlığından istifa ediyorum" açıklamasında bulunmuştu. Arı'nın yolsuzluklara karşı mücadele ettiği için istifasının istendiği iddiaları gündeme gelmişti.

YORUMLAR (10)
  • Semih: Önceliğim vatanim milletim bayrağım milletimin birliği vatanimin butunlugu diyenler iyice düşünmelidir. Ülkenin menfaatlerini kendi menfaatlerinin önüne koymalıdır. Cevap Yaz 21 2 Yayından Kaldır
  • Murat Adıyaman: Demekki buda seloyla kahvaltı yapmak istiyor Cevap Yaz 117 68 Yayından Kaldır
  • Ferdi dayfur: Seçimden sonra dağılacak zaten iyi parti boşuna gittin Cevap Yaz 139 71 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Politika Rasim Arı'dan çifte istifa! Belediye başkanlığından ve AK Parti'den istifa ederek İYİ Parti'ye geçti - Son Dakika


Advertisement