Kenan Evren'e Müebbet Hapis Şoku! - Son Dakika
Politika

Kenan Evren'e Müebbet Hapis Şoku!

Kenan Evren\'e Müebbet Hapis Şoku!

12 Eylül soruşturması iddianamesinde Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya için müeebbet istendi.

03.01.2012 15:09  Güncelleme: 16:18

Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliğinin, 12 Eylül askeri darbesine ilişkin soruşturmasının tamamlandığı ve soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede, dönemin Genelkurmay Başkanı, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren ile dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı Emekli Orgeneral Tahsin Şahinkaya'nın "şüpheli" olarak yer aldığı açıklandı.

Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekili Hüseyin Görüşen, gazetecilere yaptığı açıklamada, özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Kemal Çetin'in soruşturmayı tamamladığını açıkladı.

Görüşen, iddianamede, dönemin Genelkurmay Başkanı, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren ile dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı Emekli Orgeneral Tahsin Şahinkaya'nın "şüpheli" olarak yer aldığını kaydetti.

İddianamede, Evren ve Şahinkaya'nın, 765 sayılı TCK'nın "Devlet Kuvvetleri Aleyhinde Cürümler"e ilişkin 146. maddesi ile 80. maddesi uyarınca "ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına" çarptırılmalarının istendiğini bildirdi.

BİR SAĞDAN BİR SOLDAN ASTIM DEMİŞTİ

Kenan Evren bir belgeseldeki konuşmasında, 12 Eylül darbesinin ardından idamların ne şekilde yapıldığını ortaya koyarken, bir sağdan, bir soldan astım demişti.

ANKARA

Kaynak: AA

Son Dakika Politika Kenan Evren'e Müebbet Hapis Şoku! - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement