Son dakika Orgeneral haberleri, Orgeneral son dakika, son dakika Orgeneral

Son Dakika Orgeneral Haberleri

 • Kırklareli'ndeki Orgeneral Muhittin Önür Göleti'nde Durgun Sulardan Geçiş Eğitimi
  10:58 Kırklareli'ndeki Orgeneral Muhittin Önür Göleti'nde Durgun Sulardan Geçiş Eğitimi

  Kırklareli'ndeki Orgeneral Muhittin Önür Göleti'nde gerçekleştirilen durgun sulardan geçiş eğitimi, Milli Savunma Bakanlığı tarafından paylaşılan görüntülerle göz doldurdu. Türk yapımı olan 'Samur' araçları, suya girerek kısa sürede seyyar köprü haline gelerek tank ve askeri araçların karşı kıyıya geçişini sağladı.

 • Sudan'da Devam Eden Çatışmalarda Cinsel Şiddet İhlalleri Bildirildi
  17:37 Sudan'da Devam Eden Çatışmalarda Cinsel Şiddet İhlalleri Bildirildi

  BM İnsan Hakları Ofisi, Sudan'da devam eden çatışmalarda düzinelerce kişinin cinsel saldırı ve diğer cinsel şiddet türlerine maruz kaldığını ve bu saldırıların savaş suçları kapsamına girebileceğini bildirdi. Rapor, çatışmanın her iki tarafının da çocukları silah altına aldığını ve hızlı, kapsamlı ve bağımsız soruşturmalar yapılması çağrısında bulundu.

 • Sudan'da Kolera Vakaları 10 Bini Geçti
  15:01 Sudan'da Kolera Vakaları 10 Bini Geçti

  Sudan'da 2023 Nisan ortasından bu yana devam eden iç savaşta tespit edilen kolera vakalarının sayısı 10 bini aştı. Sudan Sağlık Bakanı Muhammed İbrahim, ülkedeki kolera vakalarında artış olduğunu ve vaka sayısının 10 bin 800'e ulaştığını açıkladı. Çatışmalar nedeniyle hastanelerin büyük bir kısmı faaliyet gösteremiyor ve salgının önlenmesi güvenlik sorunları yüzünden zorlaşıyor.

 • Uganda Devlet Başkanı, Sudan Egemenlik Konseyi Başkan Yardımcısını Kabul Etti
  22 Şub Uganda Devlet Başkanı, Sudan Egemenlik Konseyi Başkan Yardımcısını Kabul Etti

  Uganda Devlet Başkanı Yoweri Museveni, başkent Kampala'da Sudan Egemenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Malik Agar'ı kabul etti. Agar, Sudan'daki savaşı sonlandırmak için gösterdiği çabalar dolayısıyla Museveni'ye teşekkürlerini iletti. Agar, Sudan'da yaşananların Sudan vatandaşlarını hedef alan bir sömürge savaşı olduğunu belirtti. Sudan hükümetinin savaşı sonlandırmak için çalıştığının altını çizen Agar, Afrikalı büyükelçilere HDK'nin suçlarını ve ihlallerini belgelediği iddia edilen video kaydı izletti. Sudan'daki çatışmalar sonucu binlerce kişi hayatını kaybetti ve milyonlarca kişi yerinden edildi.

 • Öldürülüp boş araziye gömülmüştü, firari katil İzmir'de yakalandı
  21 Şub Öldürülüp boş araziye gömülmüştü, firari katil İzmir'de yakalandı

  Yaklaşık bir yıl önce İstanbul'da bir kişinin öldürülüp boş araziye gömülmesi olayıyla ilgili aranan firari cinayet zanlısı, İzmir'in Bayraklı ilçesinde yakalandı. Gözaltına alınan zanlının İstanbul Emniyetine teslim edileceği öğrenildi.

 • İstanbul'da öldürülen kişinin firari zanlısı İzmir'de yakalandı
  21 Şub İstanbul'da öldürülen kişinin firari zanlısı İzmir'de yakalandı

  İzmir'in Bayraklı ilçesinde, İstanbul'da yaklaşık bir yıl önce öldürülüp boş bir arazide cesedi bulunan kişinin firari cinayet zanlısı yakalandı. Zanlının, hırsızlık ve kasten yaralama suçlarından emniyette 4 ayrı suç kaydının bulunduğu belirtildi.

 • DSÖ: Sudan'daki çatışmalar temel sağlık hizmetlerine erişimi engelliyor
  21 Şub DSÖ: Sudan'daki çatışmalar temel sağlık hizmetlerine erişimi engelliyor

  Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Sudan'daki çatışmaların insanların temel sağlık hizmetlerine ve ilaçlara erişimini engellediğini ve bu nedenle ölümlere yol açtığını açıkladı. Ghebreyesus, Sudan'da yaşanan çatışmaların insanların yaşamları, geçim kaynakları ve sağlığı üzerinde ölümcül etkisi olduğunu belirtti. Ülkede 6 milyondan fazla insan yerinden edildi ve nüfusun yarısı insani yardıma ihtiyaç duyuyor. Sudan'daki hastanelerin çoğu çatışmalar nedeniyle hizmet veremez durumda ve saldırılara maruz kalıyor. DSÖ, dünyanın Sudan'daki acıları görmezden gelmesi halinde daha fazla insanın öleceği uyarısında bulundu.

 • İstanbul'da bir yıl önce öldürülen kişinin zanlısı İzmir'de yakalandı
  21 Şub İstanbul'da bir yıl önce öldürülen kişinin zanlısı İzmir'de yakalandı

  İstanbul'da bir yıl önce öldürülen ve boş araziye gömülen Mehmet Berberoğlu'nun cinayet zanlısı, İzmir'in Bayraklı ilçesinde yakalandı. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, istihbari çalışmalar sonucu zanlının Bayraklı'da olduğunu tespit etti. Zanlı, kız arkadaşının evine giderken operasyonla yakalandı ve İstanbul'a teslim edilecek.

 • Sudan'da Yerinden Edilme Krizi: 25 Milyon İnsan Açlıkla Mücadele Ediyor
  20 Şub Sudan'da Yerinden Edilme Krizi: 25 Milyon İnsan Açlıkla Mücadele Ediyor

  Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP), Sudan'da süren iç savaş nedeniyle en az 25 milyon insanın artan açlık ve yetersiz beslenme sorunuyla mücadele ettiğini açıkladı. WFP'nin uyarısına göre, Sudan, Güney Sudan ve Çad'da gıda ihtiyacının artmasıyla yıkıcı bir açlık felaketinin yaklaştığı bir durumda bulunuyor. Sudan'da yaşanan iç savaş sonucunda 13 binden fazla kişi hayatını kaybetti, 6 milyon kişi ülke içinde yerinden edildi ve 1,7 milyon kişi çevre ülkelere kaçtı.

 • İçişleri Bakanı Yerlikaya: 200 bin konut ve köy evi yıl sonuna kadar teslim edilecek
  20 Şub İçişleri Bakanı Yerlikaya: 200 bin konut ve köy evi yıl sonuna kadar teslim edilecek

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Diyarbakır'da düzenlenen bir törende yaptığı konuşmada, bu yılın sonuna kadar 200 bin konut ve köy evinin hak sahiplerine teslim edileceğini açıkladı. Yerlikaya, önümüzdeki yıl ise bu sayının 389 bine çıkarılacağını belirtti. Ayrıca, depremzede kardeşlerin yeni yuvalarına kavuşturulmaya devam edileceğini vurguladı.

 • Başkan Büyükkılıç, Hafta Sonu Yoğun Mesai Geçirdi
  19 Şub Başkan Büyükkılıç, Hafta Sonu Yoğun Mesai Geçirdi

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, hafta sonu yaklaşık 20 programa katılarak, sabahın erken saatlerinde başladığı mesaisine, gece saatlerine kadar devam etti. Sık sık vatandaşların talep ve önerilerini yerinde dinlemeye devam eden, onlarla kucaklaşmayı ihmal etmeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, önce insan, 'insanı yaşat ki devlet yaşasın' felsefesiyle çalışmalarını sürdürüyor.

 • Haftanın tarihine bakış
  18 Şub Haftanın tarihine bakış

  Milli Güvenlik Kurulunun (MGK) 19 Şubat 2001'deki toplantısında Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Başbakan Bülent Ecevit'e Anayasa kitapçığı fırlatması ve tartışmanın Ecevit tarafından kamuoyuyla paylaşılmasının ardından Türkiye, tarihinin en ağır ekonomik krizlerinden biriyle karşı karşıya kaldı.

 • İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Kilis'te bir dizi ziyaretlerde bulundu
  17 Şub İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Kilis'te bir dizi ziyaretlerde bulundu

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kilis'te İl Güvenlik Toplantısına katıldı ve huzuru bozanları 112'yi aramaya çağırdı. Toplantıda terör, kaçakçılık, uyuşturucuyla mücadele, asayiş, sınır güvenliği ve göç konuları ele alındı. Yerlikaya, göçü durdurmak için yapılan çalışmaların devam edeceğini ve 625 bine yakın Suriyeli'nin ülkelerine geri döndüğünü belirtti. Ayrıca, asayiş olaylarında ciddi bir düşüş olduğunu ve vatandaşlardan 112'yi arayarak ihbarda bulunmalarını istedi.

 • Kılıçdaroğlu, Orgeneral Saldıray Berk'in ailesine taziye ziyaretinde bulundu
  17 Şub Kılıçdaroğlu, Orgeneral Saldıray Berk'in ailesine taziye ziyaretinde bulundu

  CHP 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte yaşamını yitiren eski 3. Ordu ve EDOK komutanı emekli Orgeneral Saldıray Berk'in ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Kılıçdaroğlu, ziyaretle ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yaparak, FETÖ kumpasına uğrayan ve vatan ve millet uğrunda korkusuzca mücadele veren Saldıray Berk'e Allah'tan rahmet diledi.

 • Sudan Ordusu Başkent Hartum'u kurtarmak üzere ilerliyor
  16 Şub Sudan Ordusu Başkent Hartum'u kurtarmak üzere ilerliyor

  Sudan Ordusu Başkomutan Vekili Orgeneral Şemseddin Kebbaşi, Hızlı Destek Kuvvetleri (HDK) ile çatışan ordunun başkent Hartum'u kurtarmak üzere olduğunu açıkladı. Kebbaşi, orduya verilen destek dolayısıyla vatandaşlara teşekkür etti ve orduya müzakere çağrısında bulundu. Sudan'da yaşanan iç savaş sonucunda binlerce kişi hayatını kaybetti ve milyonlarca kişi yerinden edildi.

 • İçişleri Bakanı Yerlikaya: Huzurumuzu Bozanları 112'yi Arayarak İhbar Edin
  16 Şub İçişleri Bakanı Yerlikaya: Huzurumuzu Bozanları 112'yi Arayarak İhbar Edin

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kilis'te gerçekleştirilen İl Güvenlik Toplantısında çete, zehir taciri, tefeci gibi suç örgütlerine karşı vatandaşları 112'yi aramaya çağırdı. Toplantıda terör, kaçakçılık, uyuşturucuyla mücadele, asayiş, sınır güvenliği ve göç konuları ele alındı. Bakan Yerlikaya, göçü durdurmak için yapılan çalışmaların devam edeceğini ve Suriyeli göçmenlerin ülkelerine geri dönüşlerinin arttığını belirtti. Ayrıca, asayiş olaylarında yaşanan düşüşe dikkat çeken Yerlikaya, vatandaşları suçluları ihbar etmeye çağırdı ve suç örgütleriyle mücadelenin devam edeceğini vurguladı.

 • Bakan Yerlikaya: Hiçbir vatandaşımızın evsiz kalmasına müsaade etmeyeceğiz
  16 Şub Bakan Yerlikaya: Hiçbir vatandaşımızın evsiz kalmasına müsaade etmeyeceğiz

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kilis'te depremzedeler için yapılan konutların kura çekimi ve teslim törenine katılarak, depremzede vatandaşların evsiz kalmaması için çalışmaların devam edeceğini belirtti. Bakan Yerlikaya, Kilis'te 33 can kaybı ve yıkılan binaların ardından devletin bütün imkanlarının seferber edildiğini ve barınma hizmetlerinin sağlandığını ifade etti. Ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde dünyanın en büyük konut seferberliğinin gerçekleştirildiğini ve hedefin yıl sonuna kadar 200 bin konutun teslim edilmesi olduğunu söyledi.

 • Kilis'te depremzedelere konut teslim töreni
  16 Şub Kilis'te depremzedelere konut teslim töreni

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kilis'te yapılan konutların kura çekimi ve hak sahiplerine teslim törenine katılarak, depremzede hiçbir vatandaşın evsiz kalmaması için çalışmaların devam edeceğini belirtti. Bakan Yerlikaya, Kilis'te 33 canın kaybedildiği depremde, 457 bina yıkıldığını ve devletin bütün imkanlarının seferber edildiğini ifade etti. Ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde dünyanın en büyük konut seferberliğinin gerçekleştirildiğini ve hedefin yıl sonuna kadar 200 bin konutun teslim edilmesi olduğunu söyledi.

 • İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Deprem Bölgesinde 75 Bin Konutun Teslimini Hedefliyor
  16 Şub İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Deprem Bölgesinde 75 Bin Konutun Teslimini Hedefliyor

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kilis'te düzenlenen Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Töreni'nde yaptığı konuşmada, 2 ay içinde deprem bölgesinde 75 bin konutun teslimini yapmayı hedeflediklerini bildirdi. Yerlikaya, devletin deprem sonrası bütün imkanlarını seferber ettiğini ve yıkılan şehirleri yeniden ayağa kaldırmak için gece gündüz çalıştıklarını belirtti. Ayrıca, yıl sonuna kadar 200 bin konutun teslim edilmesi hedefinin olduğunu ve bu sayının 389 bine çıkarılacağını ifade etti.

 • İçişleri Bakanı: 625 bine yakın Suriyeli ülkesine geri döndü
  16 Şub İçişleri Bakanı: 625 bine yakın Suriyeli ülkesine geri döndü

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sınır ötesindeki ihya çalışmalarının ardından 625 bine yakın Suriyelinin ülkesine geri dönüş yaptığını açıkladı. Yerlikaya, Kilis Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen Güvenlik Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Kilis'in Türkiye'nin huzuru açısından önemli bir şehir olduğunu belirtti. Ayrıca, göçmen kaçakçılığıyla mücadele ve suç örgütleriyle mücadele çalışmalarının da devam ettiğini vurguladı.

 • Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, 5'inci Kolordu ve 41'inci Komando Tugay Komutanlıklarında incelemelerde bulundu
  16 Şub Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, 5'inci Kolordu ve 41'inci Komando Tugay Komutanlıklarında incelemelerde bulundu

  Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, 14 Şubat'ta Tekirdağ Çorlu'daki 5'inci Kolordu Komutanlığında ve Kırklareli Vize'deki 41'inci Komando Tugay Komutanlığında inceleme ve denetlemelerde bulundu. Bayraktaroğlu'nun inceleme ve denetlemelerine ilişkin görüntüler de paylaşıldı.

 • Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Tekirdağ ve Kırklareli'de incelemelerde bulundu
  16 Şub Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Tekirdağ ve Kırklareli'de incelemelerde bulundu

  Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Tekirdağ'daki 5'inci Kolordu Komutanlığı ve Kırklareli'ndeki 41'inci Komando Tugay Komutanlığında inceleme ve denetlemelerde bulundu.

 • ABD, Yemen'deki Husilere İran yapımı silahlar ele geçirdi
  15 Şub ABD, Yemen'deki Husilere İran yapımı silahlar ele geçirdi

  ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), Umman Denizi'nde bir gemide İran yapımı gelişmiş silahlar ve mühimmatlar ele geçirildiğini açıkladı. ABD'nin Yemen'deki Husilere yönelik saldırıları devam ederken, Husiler İsrail bağlantılı gemilere saldırırken ABD ve İngiltere de Husilerle bağlantılı gemilere saldırıyor. Ele geçirilen silah ve mühimmatların BM Güvenlik Konseyi'nin 2216 sayılı kararını ihlal ettiği belirtildi.

 • Eski 3. Ordu Komutanı Saldıray Berk Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde Son Yolculuğuna Uğurlandı
  15 Şub Eski 3. Ordu Komutanı Saldıray Berk Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde Son Yolculuğuna Uğurlandı

  Eski 3. Ordu ve EDOK komutanı emekli Orgeneral Saldıray Berk için Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Berk'in ailesi, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu ve diğer askeri yetkililer katıldı. Törenin ardından Berk, Karşıyaka Mezarlığı'na defnedildi.

 • Eski 3. Ordu Komutanı Saldıray Berk Toprağa Verildi
  15 Şub Eski 3. Ordu Komutanı Saldıray Berk Toprağa Verildi

  Eski 3. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Saldıray Berk, Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nde düzenlenen cenaze töreninin ardından Karşıyaka Mezarlığı'nda defnedildi. Törene, askeri yetkililer ve Berk'in ailesi katıldı. Berk, FETÖ ile ilgili soruşturma yürüten dönemin Erzincan Savcısı İlhan Cihaner ile birlikte Ergenekon davasında yargılanmış ve daha sonra beraat etmişti.

 • Sudan'da HDK'nin suçlarını belgeleyen video gösterildi
  15 Şub Sudan'da HDK'nin suçlarını belgeleyen video gösterildi

  Sudan Egemenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Malik Agar, Afrika Birliğinin Güney Sudan temsilcisi ile Afrikalı büyükelçilere 2023 Nisan ortasından bu yana orduyla çatışan Hızlı Destek Kuvvetleri'nin (HDK) 'suçlarını ve ihlallerini belgelediği' iddia edilen video kaydı izletti. Agar, toplantıda HDK'nin suçlarını ve ihlallerini belgeleyen videoyu göstererek Sudan hükümetinin acıları hafifletmek ve savaşın sona erdirilmesi için çalıştığı konusunda güvence verdi.

 • Eski 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk'in Cenazesi Toprağa Verildi
  15 Şub Eski 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk'in Cenazesi Toprağa Verildi

  Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden emekli Orgeneral Saldıray Berk'in cenazesi, Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nde düzenlenen törenin ardından Karşıyaka Mezarlığı'na defnedildi. Törene, Berk'in ailesi, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu ve askeri yetkililer katıldı.

 • Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Hakkari ve Şırnak'ta inceleme ve denetlemelerde bulundu
  15 Şub Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Hakkari ve Şırnak'ta inceleme ve denetlemelerde bulundu

  Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Hakkari ve Şırnak illerinde bir dizi inceleme ve denetlemelerde bulundu. Bayraktaroğlu, bölgedeki askeri birliklerin durumunu değerlendirdi ve personel ile bir araya geldi. Ayrıca, terörle mücadele operasyonları hakkında bilgi aldı ve askerlere moral verdi.

 • Anka Haber Ajansı 15 Şubat 2024 Perşembe Gündemi
  15 Şub Anka Haber Ajansı 15 Şubat 2024 Perşembe Gündemi

  Anka Haber Ajansı ekibi, İliç'teki maden faciasıyla ilgili gelişmeleri takip ediyor. Ayrıca, Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanları, DİSK Genel Başkanı, Emekli Orgeneral Saldıray Berk ve siyasi liderlerin programları da yer alıyor.

 • Kara Kuvvetleri Komutanı Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde inceleme ve denetlemelerde bulundu
  14 Şub Kara Kuvvetleri Komutanı Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde inceleme ve denetlemelerde bulundu

  Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Hakkari Çukurca'daki 2'nci Hudut Tugay Komutanlığı'nda Pençe-Kilit Harekatı bölgesindeki Zer Tepe üs bölgesinde ve Şırnak'ın Silopi ilçesindeki 172'nci Zırhlı Tugay Komutanlığında inceleme ve denetlemelerde bulundu. Bayraktaroğlu, birliklerin konuşlu bulunduğu kışla ve üs bölgelerindeki kolaylık tesislerini gezerek, personelin yaşam koşullarını inceledi ve tedbirlere yönelik talimatlar verdi.

 • Kara Kuvvetleri Komutanı Hakkari ve Şırnak'ta incelemelerde bulundu
  14 Şub Kara Kuvvetleri Komutanı Hakkari ve Şırnak'ta incelemelerde bulundu

  Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Hakkari ve Şırnak'taki tugay komutanlıkları ile üs bölgelerinde inceleme ve denetlemelerde bulundu. Bayraktaroğlu, birliklerin konuşlu bulunduğu kışla ve üs bölgelerini gezerek personelin yaşam koşullarını inceledi ve talimatlar verdi.

 • Eski 3'üncü Ordu Komutanı Saldıray Berk Hayatını Kaybetti
  14 Şub Eski 3'üncü Ordu Komutanı Saldıray Berk Hayatını Kaybetti

  Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden emekli Orgeneral Saldıray Berk'in cenazesi yarın defnedilecek. Ergenekon davası kapsamında beraat etmişti.

 • Orgeneral Bayraktaroğlu, M60T tankının teslim törenine katıldı
  13 Şub Orgeneral Bayraktaroğlu, M60T tankının teslim törenine katıldı

  Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, 'Tanklara İlave Yetenek Kazandırılması Projesi' kapsamında milli sistemlerle yetenek kazandırılan ilk M60T tankının, Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim törenine katıldı.

 • İzmir'de komşuların öldürülmesi davası istinaf mahkemesine taşındı
  13 Şub İzmir'de komşuların öldürülmesi davası istinaf mahkemesine taşındı

  İzmir'in Bayraklı ilçesinde komşuların öldürülmesine ilişkin davada tutuklu sanık Ali İhsan Kılıç'a 2'si ağırlaştırılmış 3 müebbet ve 6,5 yıl, tutuksuz yargılanan ağabeyi Mehmet Kılıç'a ise farklı suçlardan verilen 31 yıl 3 ay hapis cezası, tarafların avukatları ve savcının itirazı üzerine istinaf mahkemesine taşındı. Mahkeme, talepleri değerlendirerek davanın tekrar görülmesine karar verdi.

 • Pakistan Başbakanı Seçim Sonuçlarındaki Gecikmeyi Savundu
  12 Şub Pakistan Başbakanı Seçim Sonuçlarındaki Gecikmeyi Savundu

  Pakistan'da geçici hükümetin Başbakanı Anvarul Hak Kakar, seçim sonuçlarının geç açıklanmasının hile yapıldığı anlamına gelmediğini savunarak, seçimlerde hile yapıldığı iddialarını reddetti. Kakar, seçim sonuçlarının açıklanmasındaki gecikmenin özel prosedürlerden kaynaklandığını belirtti ve sonuçların şeffaflığını vurguladı. Ayrıca, Pakistan ordusunun seçimlerle ilgili açıklamasını da değerlendiren Kakar, ordunun birlik hükümeti oluşturulmasını istediğini ancak bunun dışında bir anlam yüklenmemesi gerektiğini söyledi. Kakar, Batılı ülkelerden gelen tepkilere ise Pakistan'ın iç meselesi olduğunu ve kendi yasalarına göre hareket edeceklerini belirtti.

 • GENELKURMAY Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Suudi Arabistan'da görüşmelerde bulundu
  12 Şub GENELKURMAY Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Suudi Arabistan'da görüşmelerde bulundu

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre, GENELKURMAY Başkanı Orgeneral Metin Gürak, resmi ziyaret kapsamında Suudi Arabistan'da bulunan Suudi Arabistan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Fayyadh Bin Hamed Al-Ruwaılı ile ikili ve heyetler arası görüşmeler gerçekleştirdi. Ayrıca, Hava Kuvvetleri Harekat Merkezi'nde incelemelerde bulundu.

 • Genelkurmay Başkanı Metin Gürak, Suudi Arabistan'da mevkidaşıyla görüştü
  12 Şub Genelkurmay Başkanı Metin Gürak, Suudi Arabistan'da mevkidaşıyla görüştü

  Genelkurmay Başkanı Metin Gürak, Suudi Arabistan'a gerçekleştirdiği resmi ziyarette Suudi mevkidaşı Fayyadh Bin Hamed Al-Ruwaılı ile ikili ve heyetler arası görüşmeler gerçekleştirdi. Ayrıca, Hava Kuvvetleri Harekat Merkezi'nde incelemelerde bulundu.

 • Jandarma Genel Komutanı Iğdır'da ziyaretler gerçekleştirdi
  10 Şub Jandarma Genel Komutanı Iğdır'da ziyaretler gerçekleştirdi

  Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Iğdır'da çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. Iğdır Valiliği'ni ziyaret eden Çetin, kentteki çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ağrı Dağı'nda güvenliği sağlamak için iki yeni karakol inşa edileceğini belirten Çetin, devletin boşaltılan köylerin tekrar dolmasını istediğini vurguladı. Ayrıca Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timi kurulacağını ve Iğdır'a yakışır bir JAK timi olacağını söyledi.

 • Bakan Güler'in babası vefat etti
  10 Şub Bakan Güler'in babası vefat etti

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'in babası Fikret Güler, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Fikret Güler'in cenazesi, bugün ikindi namazının ardından Ahmet Hamdi Akseki Camisinde düzenlenecek cenaze töreni sonrası Cebeci Asri Mezarlığı'nda defnedilecek.

 • Bakan Güler'in vefat eden babası son yolculuğuna uğurlandı
  10 Şub Bakan Güler'in vefat eden babası son yolculuğuna uğurlandı

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'in vefat eden babası Fikret Güler için Ankara'da ikindi namazını müteakip cenaze töreni düzenlendi. Baba Güler'in cenazesi, ikindi namazının ardından Ahmet Hamdi Akseki Camisinde düzenlenen tören sonrası Cebeci Asri Mezarlığı'na defnedildi. Törene birçok önemli isim katıldı.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'in Babası Fikret Güler Son Yolculuğuna Uğurlandı
  10 Şub Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'in Babası Fikret Güler Son Yolculuğuna Uğurlandı

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'in 96 yaşında vefat eden babası Fikret Güler için Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene birçok önemli isim katıldı ve cenaze namazının ardından Fikret Güler Cebeci Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'in babası Fikret Güler için cenaze töreni düzenlendi
  10 Şub Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'in babası Fikret Güler için cenaze töreni düzenlendi

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'in babası Fikret Güler, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. İkindi namazının ardından Ahmet Hamdi Akseki Camisinde düzenlenen cenaze törenine birçok önemli isim katıldı. Baba Güler, Cebeci Asri Mezarlığı'na defnedildi.

 • Modernize edilen ilk M60T tankları teslim edildi
  10 Şub Modernize edilen ilk M60T tankları teslim edildi

  Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından başlatılan proje kapsamında modernize edilen M60T tanklarının ilk partisi Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim edildi. Proje ile tankların atış kontrol sistemi yerlileştirilerek dışa bağımlılık ortadan kaldırıldı. Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, geçmişte yaşanan sorunlara dikkat çekerek, Türkiye'nin savunma sanayiinde özgün çözümler üreten bir ülke haline geldiğini belirtti. Proje kapsamında ASELSAN ile imzalanan sözleşmeyle Milli Atış Kontrol Sistemi VOLKAN-M geliştirilecek ve tanklara entegre edilecek.

 • Modernize edilen ilk parti M60T tankları Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim edildi
  10 Şub Modernize edilen ilk parti M60T tankları Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim edildi

  Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın modernizasyon ihtiyacını karşılamak amacıyla başlatılan 'TİYK-M60T İlk Tank Teslim Töreni' gerçekleştirildi. Modernize edilen ilk parti tanklar, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslim edildi. Tankların modernizasyon çalışmalarıyla güncel teknolojiye uyumlu hale getirildiği belirtildi.

 • M60T Tankları Modernize Edilerek Kara Kuvvetleri'ne Teslim Edildi
  10 Şub M60T Tankları Modernize Edilerek Kara Kuvvetleri'ne Teslim Edildi

  Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından başlatılan proje kapsamında modernize edilen M60T tankları, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim edildi. Proje ile tankların atış kontrol sistemi yerlileştirilirken, elektronik sistemler milli imkanlarla üretilebilir hale getirildi. Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, törende yaptığı konuşmada, geçmişte yaşanan sorunlara dikkat çekerek, Türkiye'nin savunma sanayiinde özgün çözümler üreten bir ülke haline geldiğini belirtti. Proje kapsamında ASELSAN ile imzalanan sözleşmeyle 'Milli Atış Kontrol Sistemi VOLKAN-M' geliştirilecek ve tanklara entegre edilecek.

 • Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Katar'a ziyaret gerçekleştirdi
  09 Şub Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Katar'a ziyaret gerçekleştirdi

  Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Katar Hava Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Jassim Mohammad Ahmed Al-Mannai'nin daveti üzerine Katar'a ziyarette bulundu. Kadıoğlu, Doha Büyükelçiliği, Katar Hava Kuvvetleri Karargahı ve Dukhan Hava Üssü'nü ziyaret etti.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Milli Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanı ile görüştü
  08 Şub TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Milli Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanı ile görüştü

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu'nu Meclis'teki makamında kabul etti. Ziyaret hakkında TBMM'nin sosyal medya hesabından açıklama yapıldı.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ve kuvvet komutanları TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'u ziyaret etti
  08 Şub Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ve kuvvet komutanları TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'u ziyaret etti

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ve beraberindeki kuvvet komutanları, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş'u makamında ziyaret etti. Güler, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu ile birlikte Kurtulmuş'u ziyaret etti.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Milli Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanını kabul etti
  08 Şub TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Milli Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanını kabul etti

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak'ı kabul etti. Kabulde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu da hazır bulundu. Kabul basına kapalı olarak gerçekleşti.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Katar Genelkurmay Başkanı'nı kabul etti
  08 Şub Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Katar Genelkurmay Başkanı'nı kabul etti

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Türkiye'ye resmi davetli olarak gelen Katar Genelkurmay Başkanı Korgeneral Salem Bin Hamad Al-Aqeel Al-Nabet'i kabul etti. Kabulde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak da hazır bulundu.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Katar Genelkurmay Başkanı Al-Nabet'i kabul etti
  08 Şub Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Katar Genelkurmay Başkanı Al-Nabet'i kabul etti

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Türkiye'ye resmi davetli olarak gelen Katar Genelkurmay Başkanı Hava Pilot Korgeneral Salem Bin Hamad Al-Aqeel Al-Nabet'i kabul etti. Kabulde, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak da yer aldı.

 • Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Katar Genelkurmay Başkanı Korgeneral Salem Bin Hamad Al-Aqeel Al-Nabet ile bir araya geldi
  08 Şub Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Katar Genelkurmay Başkanı Korgeneral Salem Bin Hamad Al-Aqeel Al-Nabet ile bir araya geldi

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Ankara'da bulunan Katar Genelkurmay Başkanı Korgeneral Salem Bin Hamad Al-Aqeel Al-Nabet'i resmi törenle karşıladı. İki ülke marşlarının çalınmasının ardından yapılan görüşme basına kapalı olarak gerçekleşti.

 • MSB: Son bir haftada 44 terörist etkisiz hale getirildi
  08 Şub MSB: Son bir haftada 44 terörist etkisiz hale getirildi

  Milli Savunma Bakanlığı (MSB), icra edilen operasyonlarda Irak'ın ve Suriye'nin kuzeyi dahil, son bir haftada 44 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirdi.

 • Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Edirne Valisi'ni ziyaret etti
  08 Şub Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Edirne Valisi'ni ziyaret etti

  Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Orgeneral Ali Çardakcı ve beraberindeki heyet, Edirne Valisi Yunus Sezer'i ziyaret etti. Vali Sezer, ziyaretten memnuniyetini belirterek teşekkür etti. Ayrıca Gümrük Turizm İşletmeleri heyeti de Vali Sezer'i ziyaret ederek gümrüklerdeki çalışmaları değerlendirdi.

 • Milli Savunma Bakanı Erbil Başkonsolosluğunu ziyaret etti
  07 Şub Milli Savunma Bakanı Erbil Başkonsolosluğunu ziyaret etti

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ile birlikte Irak'a gitti. Erbil Başkonsolosluğunu ziyaret eden Bakan Güler, çalışmalar hakkında bilgi aldı ve başarılar diledi.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, IKBY Başbakan Yardımcısı Kubat Talabani ile görüştü
  07 Şub Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, IKBY Başbakan Yardımcısı Kubat Talabani ile görüştü

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakan Yardımcısı Kubat Talabani ile Erbil'de bir araya geldi. Güler, Talabani ile gerçekleştirdiği görüşme hakkında bilgi vermedi.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak Türkmen Cephesi'ni ziyaret etti
  07 Şub Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak Türkmen Cephesi'ni ziyaret etti

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ile Irak Türkmen Cephesi'ni ziyaret etti. Güler, bölgedeki savunma ve güvenlik konularıyla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, IKBY Başkanı Neçirvan Barzani ile görüştü
  07 Şub Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, IKBY Başkanı Neçirvan Barzani ile görüştü

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani ile Erbil'de bir araya geldi. Görüşmede terörle mücadele ve bölgesel gelişmeler hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, KDP Başkanı Mesud Barzani ile görüştü
  07 Şub Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, KDP Başkanı Mesud Barzani ile görüştü

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ile gittiği Erbil'de, KDP Başkanı Mesud Barzani ile görüştü. Görüşmede bölgesel savunma ve güvenlik konularında görüş alışverişinde bulunulurken, Bakan Yaşar Güler Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını da iletti.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak Kürdistan Demokrat Partisi Başkanı Mesut Barzani ile görüştü
  07 Şub Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak Kürdistan Demokrat Partisi Başkanı Mesut Barzani ile görüştü

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak'ın Erbil şehrindeki temasları kapsamında Irak Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Başkanı Mesut Barzani ile görüştü. Görüşmede bölgesel savunma ve güvenlik konularında görüş alışverişinde bulunulurken, Bakan Yaşar Güler Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını da iletti.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Mesrur Barzani ile Görüştü
  07 Şub Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Mesrur Barzani ile Görüştü

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ile Irak'ta resmi temaslarına devam ederek, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Mesrur Barzani ile bir araya geldi.

 • Bakan Güler, IKBY Bölge Başkanı Barzani ile görüştü
  07 Şub Bakan Güler, IKBY Bölge Başkanı Barzani ile görüştü

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak'ta resmi temasları kapsamında Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Bölge Başkanı Neçirvan Barzani ile bir araya geldi. Görüşmede terörle mücadele ve bölgesel gelişmeler hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Neçirvan Barzani ile görüştü
  07 Şub Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Neçirvan Barzani ile görüştü

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak'ta resmi temasları kapsamında Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Bölge Başkanı Neçirvan Barzani ile bir araya geldi. Görüşmede terörle mücadele ve bölgesel gelişmeler ele alındı.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Bağdat temaslarını tamamlayarak Erbil'e geçti
  06 Şub Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Bağdat temaslarını tamamlayarak Erbil'e geçti

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ile gittiği Irak'ta, Bağdat temaslarını tamamlayarak Erbil'e geçti

 • Bakan Güler, Irak'ta, Bağdat Büyükelçiliğini ziyaret etti
  06 Şub Bakan Güler, Irak'ta, Bağdat Büyükelçiliğini ziyaret etti

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ile birlikte Irak'a gitti. Irak'ta Bağdat Büyükelçiliğini ziyaret eden Bakan Güler, Büyükelçi Ali Rıza Güney tarafından karşılandı. Ziyaret sırasında çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Güler, başarılar diledi.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak'ta Bağdat Büyükelçisi'ni ziyaret etti
  06 Şub Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak'ta Bağdat Büyükelçisi'ni ziyaret etti

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ile birlikte Irak'a gitti. Irak'ta Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney tarafından karşılanan Bakan Güler, çalışmalara ilişkin bilgi aldı ve başarılar diledi.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak'ta Bağdat Büyükelçiliğini ziyaret etti
  06 Şub Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak'ta Bağdat Büyükelçiliğini ziyaret etti

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ile birlikte Irak'a giderek Bağdat Büyükelçiliğini ziyaret etti. Bakan Güler, Büyükelçi Ali Rıza Güney tarafından karşılandı ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak İçişleri Bakanı Abdülemir Kamil Şammari ile Görüştü
  06 Şub Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak İçişleri Bakanı Abdülemir Kamil Şammari ile Görüştü

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ile birlikte geldiği Irak'ta resmi temaslarını sürdürüyor. Bakan Güler, Irak İçişleri Bakanı Abdülemir Kamil Şammari ile bir araya geldi ve ikili ve bölgesel savunma ve güvenlik konularında görüş alışverişinde bulundu.

 • Bakan Güler, Irak İçişleri Bakanı Abdülemir Kamil Şammari ile görüştü
  06 Şub Bakan Güler, Irak İçişleri Bakanı Abdülemir Kamil Şammari ile görüştü

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak'a resmi ziyaret gerçekleştirdi ve İçişleri Bakanı Abdülemir Kamil Şammari ile bir araya geldi. Görüşmede ikili ve bölgesel savunma ve güvenlik konuları ele alındı.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler Irak'ta Ulusal Güvenlik Müsteşarlığını ziyaret etti
  06 Şub Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler Irak'ta Ulusal Güvenlik Müsteşarlığını ziyaret etti

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Irak Ulusal Güvenlik Müsteşarı Kasım Celal El-Araji Hussaini ile görüştü.

 • Milli Savunma Bakanı Güler, Irak Ulusal Güvenlik Müsteşarı Hussaini ile görüştü
  06 Şub Milli Savunma Bakanı Güler, Irak Ulusal Güvenlik Müsteşarı Hussaini ile görüştü

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak Ulusal Güvenlik Müsteşarı Kasım Celal El-Araji Hussaini ile Bağdat'ta bir araya geldi. Bakan Güler, Irak Savunma Bakanı ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından Ulusal Güvenlik Müsteşarlığını ziyaret etti ve Hussaini ile görüşme gerçekleştirdi.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak Ulusal Güvenlik Müsteşarı ile görüştü
  06 Şub Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak Ulusal Güvenlik Müsteşarı ile görüştü

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak'ta resmi temaslarını sürdürerek, Irak Ulusal Güvenlik Müsteşarı Kasım Celal El-Araji Hussaini ile bir araya geldi.

 • Milli Savunma Bakanı Güler, Irak Başbakanı Sudani ve Cumhurbaşkanı Reşit ile görüştü
  06 Şub Milli Savunma Bakanı Güler, Irak Başbakanı Sudani ve Cumhurbaşkanı Reşit ile görüştü

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Bağdat'ta Irak Başbakanı Muhammed Şiya Sudani ve Cumhurbaşkanı Abdüllatif Reşit ile bir araya geldi. Sudani görüşmede, 'Irak topraklarının saldırı için kullanılmasını önlemek amacıyla sınırda geniş çaplı güvenlik önlemeleri alındı' dedi. Güler, Türkiye'nin Irak ile iş birliği ilişkilerini sürdürme arzusu dile getirerek terörle mücadele alanında güvenlik iş birliğinin önemli olduğunu vurguladı.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak'ta askeri törenle karşılandı
  06 Şub Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak'ta askeri törenle karşılandı

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ile birlikte Irak'ta resmi temaslarını sürdürüyor. Irak Savunma Bakanı Sabit Muhammed Rıza Abbasi tarafından askeri törenle karşılanan Bakan Güler, savunma ve güvenlik konularında görüş alışverişinde bulundu.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak yetkilileriyle görüştü
  06 Şub Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak yetkilileriyle görüştü

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Bağdat'ta Irak Başbakanı Muhammed Şiya Sudani ve Cumhurbaşkanı Abdüllatif Reşit ile bir araya geldi. Sudani görüşmede, 'Irak topraklarının saldırı için kullanılmasını önlemek amacıyla sınırda geniş çaplı güvenlik önlemeleri alındı' dedi.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak'a resmi ziyaret gerçekleştirdi
  06 Şub Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak'a resmi ziyaret gerçekleştirdi

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ile birlikte Irak'ın başkenti Bağdat'a resmi temaslarda bulunmak üzere geldi. Ziyaret kapsamında Türkiye ve Irak arasındaki savunma işbirliği ve güvenlik konuları ele alınacak.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak'a ziyaret gerçekleştirdi
  06 Şub Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak'a ziyaret gerçekleştirdi

  MSB: Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ile çeşitli temaslarda bulunmak üzere Irak'ın başkenti Bağdat'a gitti.

 • Şehit pilotlar, son yolculuklarına uğurlandı
  05 Şub Şehit pilotlar, son yolculuklarına uğurlandı

  Şehit pilotlar, son yolculuklarına uğurlandıGAZİANTEP'in Nurdağı ilçesindeki helikopter kazasında şehit olan Pilot Emniyet Amiri Cemil Gülen (33) ile Sözleşmeli Pilot Levent Öztürk'in (54) cenazesi, Ankara'da toprağa verildi.

 • GAZİANTEP'te Helikopter Kazasında Şehit Olan Pilotların Cenazesi Ankara'da Toprağa Verildi
  05 Şub GAZİANTEP'te Helikopter Kazasında Şehit Olan Pilotların Cenazesi Ankara'da Toprağa Verildi

  Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde meydana gelen helikopter kazasında şehit olan Pilot Emniyet Amiri Cemil Gülen ve Sözleşmeli Pilot Levent Öztürk'ün cenazeleri, Ankara'da defnedildi. Şehit pilotlar için düzenlenen törene birçok yetkili ve yakınları katıldı. Cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırdı. Şehitlerin tabutları, meslektaşlarının omuzlarında cenaze aracına konuldu. Şehitler, Karşıyaka Polis Şehitliği'nde toprağa verildi.

 • Gaziantep'teki helikopter kazasında şehit düşen Pilot Emniyet Amiri Cemil Gülen ve sözleşmeli Pilot Levent Öztürk son yolculuklarına uğurlandı
  05 Şub Gaziantep'teki helikopter kazasında şehit düşen Pilot Emniyet Amiri Cemil Gülen ve sözleşmeli Pilot Levent Öztürk son yolculuklarına uğurlandı

  Gaziantep'teki helikopter kazasında şehit düşen Pilot Emniyet Amiri Cemil Gülen ve sözleşmeli Pilot Levent Öztürk'ün naaşları, resmi törenin ardından Ahmet Hamdi Akseki Camisi'ne getirildi. İçişleri Bakanı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı, Milli Savunma Bakanı ve diğer yetkililerin katıldığı cenaze töreninin ardından şehitlerin naaşları Karşıyaka Polis Şehitliğine götürüldü.

Advertisement